Ubytování TAB Obrázek0
Ubytování TAB Obrázek1
Ubytování TAB Obrázek2
Ubytování TAB Obrázek3
Ubytování TAB Obrázek4
Ubytování TAB Obrázek5
Ubytování TAB Obrázek6
Ubytování TAB Obrázek7
Ubytování TAB Obrázek8
Ubytování TAB Obrázek9

V zemi tisíce pagod

Thajsko - Bangkok
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let letadlem společnosti LOT pravidelnou linkou na trase Varšava - Bangkok - Varšava, let místními linkami na trase Bangkok - Mandalay, Heho - Rangun a Rangun - Bangkok, letištní taxy, ubytování v hotelech (14 nocí), transfery klimatizovaným autokarem/minibusem, stravování dle programu (14 snídaní, 3 obědy a 7 večeří), služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce během prohlídek, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta "základní" (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, plavby loděmi, projížďky rikšami atd., odměny pro místní průvodce, spropitné pro řidiče, nosiče zavazadel, číšníky, hotelový personál, atd. (celkem cca 260 USD, platí se povinně průvodci jako balíček), další jídla během výletu, nápoje k jídlům, fakultativní výlety a jiné osobní výdaje. Základní cena nezahrnuje náklady na barmské vízum. Povinný poplatek za vyřízení víza (300 zł) byl připočten k rezervaci.

Program

Bangkok a Zlatá hora (Golden Mountain) • Mandalaj a Amarapura • město nesmrtelnosti - Rangún a Zlatá pagoda Shwedagon • Bagan a vulkanická hora Popa • magické jezero Inle • rajské pláže Ngwe Saung

Den 1
*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*
Sraz 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na letišti F. Chopina, Varšava - stanoviště Rainbow se nachází v zóně "Biura Podróży", mezi zónou letiště B a C (naproti obchodu "Virgin"). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Bangkoku charterovým letadlem společnosti LOT (přímý let).

Den 2
Přílet do Bangkoku. Pasová kontrola. Následně krátká prohlídka Bangkoku: Zlatá hora (Wat Saket) a výlet po Khlongach - výlet lodí po kanálech, které v minulosti představovaly alternativní komunikační systém Bangkoku. Během plavby návštěva Muzea královských lodí se sbírkou unikátních dlouhých veslařských lodí. Po prohlídce oběd a ubytování v hotelu.

Den 3
Snídaně v hotelu, transfer na letiště a odlet do Mandalaje. Následně přejezd na plavbu do Mingun, kde můžeme vidět pozůstatky nedokončené, 150 metrů vysoké pagody a největší funkční zvon na světě. Odpoledne prohlídka Mandalaje, kde uvidíme mimo jiné: pagodu Mandalay Manhamuni - chrám se slavnou sochou Buddhy Manhamuni (nejposvátnější v Barmě). Večer ubytování a večeře v hotelu v okolí Mandalaje. (Vnitřní přelet + trasa cca 100 km)

Den 4
Po časné snídani vystěhování z hotelu. Přejezd k pagodě Kuthodaw, známé jako „největší kniha světa“, ve které se uchovává 729 mramorových tabulí s celým buddhistickým kánonem. Následně prohlídka Shwenandaw Kyaung - klášter, který je jedním z nejkrásnějších příkladů barmské dřevostavby. Následně prohlídka nedaleké Amarapury - bývalého hlavního města Horní Barmy - nazývaného jako Město nesmrtelnosti. Navštívíme mimo jiné: klášter Mahagandayon, ve kterém můžeme vidět každodenní život mnichů a most U-Bein - vratký, 1,2 km dlouhý most, vyrobený z teakového dřeva. Kolem poledne přejezd do Baganu. Ubytování a večeře v hotelu v okolí Baganu. (Trasa cca 190 km)

Den 5
Po snídani odjezd na prohlídku Baganu, kterou začneme na trhu Nyaung Oo, kde kromě nákupů budeme moci sledovat místní řemeslníky při práci. Následně přejezd k „archeologické zóně“ Bagan, kde se v dobrém stavu zachovalo cca 2000 chrámů roztroušených po širokém okolí. Například: pagoda Shwezigon z 11. století a svatyně Ananda, se čtyřmi sochami Buddhy zobrazujícími postupné fáze dosažení nirvány. Oběd. Prohlídku zakončíme návštěvou místní továrny, která vyrábí baganské speciality. Odpoledne volný čas na samostatné prozkoumávání Baganu nebo na odpočinek. Večer pro zájemce (za příplatek cca 20 USD) jízda v koňských kočárech mezi chrámy Bagan při západu slunce. Přenocování. (Trasa je asi 20 km).

Den 6
Volný čas v hotelu. Po snídani pro zájemce (za poplatek) jízda na kole/bryčkách mezi nejatraktivnější chrámy Baganu s možností pozorovat idylickou krajinu středověkého Bagánu. V ceně oběd v místní restauraci.
 

Den 7
Po ranní snídani, transfer na letiště a let do Heho. Po cestě půjdeme do Kakku, jednoho z nejkrásnějších míst v Barmě. Projdeme přes dva tisíce stúp, které vypadají jako obrovský kamenný les. Pak jedete do oblasti jezera Inle. Případná návštěva krásně umístěného místního vinného sklepa (jeden ze dvou v zemi) s možností degustace pro zájemce. Večeře a ubytování v hotelu, přenocování. (Vnitrostátní přelet + trasa cca 150 km).

Den 8
Po ranní snídani zamíříme k jedinečnému a magickému jezeru Inle, které se nachází 900 m nad mořem a je přes 20 km dlouhé. Dostáváme se k přístavu Nyaung Shwe, odkud se plavíme do vesnice Innpawkhone. V areálu se nachází řemeslné dílny včetně tkalcovny, kde se vyrábějí hedvábné tkaniny, tradiční dílna na stavbu lodí a továrna na doutníky. Pokud bude dostatek času, můžou zájemci prozkoumat pagodu Phaung Daw U, klášter Nga Phae Chaung a plovoucí zahrady. Odpoledne pokračujeme v objevování okolí jezera Inle. Plavba lodí přes malebný potok do Indainu, kde uvidíme komplex pagod sedmnáctého století. Večeře a návrat do hotelu přenocování. (Trasa je asi 60 km).

Den 9
Po snídani odjezd z hotelu, transfer na letiště a let do Yangon. Pak se autobusem přesuneme do Bago, bývalého hlavního města Monów. Zde navštívíme 55metrový Buddha Swethalyaung a navštívíme palác Kanbawzathadi. Po prohlídce pokračujeme do Kyaiktiyo na večeři a přenocování. (Trasa cca 190 km + vnitřní let).

Den 10
Po ranní snídani se vydáme na pozorování východu slunce do slavné buddhistické svatyně na hoře Kyaiktiyo. Na vrcholu hory je takzvaná Zlatá skála, která je cílem poutí věřících z celé Barmy. Odtud budeme moci obdivovat široké panorama okolních hor. Pak transfer do Yangonu, kde jdeme na umělé jezero Kandawgyi, odkud je jedinečný výhled na mnoho turistických atrakcí umístěných na břehu jezera, včetně pagoda Shwedagon a působivá Barka Królewska Karaweik. Odpoledne navštívíme nejznámější pagodu v hlavním městě Barmy - Shwedagon - komplex chrámů z 6. století př.n.l., pagoda je téměř sto metrů vysoká a je obklopena 64 menšími pagodami - je to jedna z svatyně, která drží relikvie Buddhy. Chrám pokrývá 13 tisíc zlatých dlaždic a vrchol pagody je zdoben skutečnými diamanty a drahými kameny (včetně 76-karátového diamantu). Oběd a pokud možno volný čas na nákupy. Ve večerních hodinách je pro zájemce připravena večeře spolu s ukázkou místních lidových tanců (cca 40 USD). Ubytování a nocleh v Rangúnu. (Trasa je asi 170 km).


Den 11
Po snídani odjezd z hotelu, transfer do Ngwesaungu. Ubytování v hotelu u pláže, volný čas, přenocování. (Trasa je asi 250 km).

Den 12 - 14
Pobyt na pláži v Ngwe Saung (stravování - pouze snídaně). Volný čas na odpočinek, koupání a opalování. Možnost využití fakultativních výletů.

Den 15
Po snídani vystěhování z hotelu. Přejezd na letiště v Rangúnu a přelet do Bangkoku. Transfer do hotelu, rozlučková večeře a přenocování. (Trasa cca 250 km)


Den 16
Po snídani vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Přelet do Polska charterovým letadlem společnosti LOT (přímý let). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.
 

Upozornění k programu!
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Vzhledem k přísnému dodržování předpisů týkajících se práce průvodců během výletů v Thajsku, nemá v některých objektech polský průvodce právo nejen provázet nebo překládat místního průvodce, ale dokonce nemá do těchto objektů vstup. Týká se to především palácového komplexu v Bangkoku.
- V některých termínech může průvodce vyzvednout skupinu na letišti v Bangkoku.
- V některých objektech jsou vybírány poplatky za fotografování a filmování.
- V hotelu je třílůžkový pokoj obvykle dvoulůžkovým pokojem s přistýlkou ​​(přistýlka je zpravidla formou lehátka nebo rozkládací pohovky).
- Chrámy v Barmě se navštěvují vždy naboso - bez obuvi a ponožek.
- Váhový limit hlavního zavazadla během vnitřního přeletu je 20 kg.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Let 
Přímý let komfortním letounem společnosti PLL LOT typ DREAMLINER nebo jiným letadlem podobného standartu (přímý let) s možností výběru cestovní třídy. Catering v ekonomické třídě zahrnuje 2 jídla (teplé jídlo a sendvič se sýrem nebo šunkou), také minerální vodu, která je dostupná během celého letu (káva a čaj se nepodávají). Ostatní nealkoholické a alkoholické nápoje a další položky ze Sky menu jsou za poplatek. Ve třídě Premium Club a Business Elite je v ceně rozsáhlé menu včetně nealkoholických a alkoholických nápojů (v omezeném množství) a navýšení váhových limitů zavazadel. Ve všech třídách je k dispozici v průběhu letu zábavní systém se samostatným monitorem před každým sedadlem. Více informací naleznete ZDE. V případě, že nebude možné uskutečnit let Dreamlinerem, poskytne letecká společnost LOT jiné letadlo podobného standardu (přímý let).

Měna
Doporučujeme vzít s sebou americké dolary, i když si lze také vyměnit eura nebo jinou běžně přijímanou měnu. Peníze lze směnit v mnoha bankách, směnárnách a hotelech. V Thajsku nejsou přijímány bankovky 50 USD a 100 USD staré edice (s malými podobiznami prezidentů, vydané před rokem 1996). USD nebo EUR musí být v bezvadném stavu, nemohou být zničené, roztrhané, ohnuté, ušpiněné apod. V opačném případě nebudou moci být směněny na místní měnu v Barmě (kiaty).

Poznámka: V souladu s ustanoveními Úřadu pro civilní letectví v Thajsku není možné použít zpáteční let pro charterové lety LOT na trase Bangkok-Varšava, pokud jste v téže sezóně (od listopadu do března) neletěli do Thajska s charterem LOT na trase Varšava-Bangkok. 

Hodnocení klientů

  

Víza

Obyvatelé ČR potřebují pro vstup do Myanmaru vízum. Bližší informace k dispozici v kanceláři.

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

Klienti, kteří mají jiný cestovní pas, než český jsou povinni si vyřídit příslušné vízum na vlastní náklady. Veškeré informace týkající se vízových postupů obsažených v nabídce platí pro občany České republiky.

Informace o hotelech

Poznávací část
Hotely odpovídající standardu *** podle hodnocení organizátora, mějte prosím na paměti, že v Barmě se standardy hotelů mohou mírně lišit od evropských norem (v Thajsku a Barmě neexistuje oficiální kategorizace hotelů. Hotely přenechávají kategorizaci organizátorům zájezdů).
Pokoje: skromně, ale pohodlně zařízené pokoje s koupelnou. Ve většině TV, klimatizace a telefon, někdy minibar (za poplatek). Třílůžkový pokoj je obvykle dvoulůžkovým pokojem s přistýlkou (přistýlka může být formou rozkládací postele nebo pohovky).

Pobytová část

Hotely kategorie min. **** - ubytování v hotelu Aureum Palace Resort (místní kategorie 5*) v Ngwesaung nebo v podobném.
Pokoje: komfortní pokoje s koupelnou, TV, klimatizací, telefonem, minibarem (za poplatek). Třílůžkový pokoj je obvykle dvoulůžkovým pokojem s přistýlkou (přistýlka může být formou rozkládací postele nebo pohovky).

Vybavení: v hotelech je recepce, restaurace a obvykle bar. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč