Ubytování RLP Obrázek0
Ubytování RLP Obrázek1
Ubytování RLP Obrázek2
Ubytování RLP Obrázek3
Ubytování RLP Obrázek4
Ubytování RLP Obrázek5
Ubytování RLP Obrázek6
Ubytování RLP Obrázek7
Ubytování RLP Obrázek8
Ubytování RLP Obrázek9
Ubytování RLP Obrázek10
Ubytování RLP Obrázek11
Ubytování RLP Obrázek12

Itálie pro pohodlné (přílet do Neapole - návrat autobusem)

Itálie - Lazio - Řím
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha

**/*** hotely - střední kvality, které se nachází v satelitních městech (30-65 km od centra města), na trasách mezi navštěvovanými městy. 7 nocí: Neapol/Castellammare di Stabia/Lamezia Terme (2 noci), Řím/Fiuggi (3 noci), Florencie/Chianciano Terme (1 noc), v okolí Benátek (1 noc).

Vybavení: recepce, restaurace nebo bar.

Pokoje: jednoduše zařízené dvoulůžkové a třílůžkové pokoje s koupelnami.

Strava: kontinentální snídaně (pečivo, máslo, džem, káva, mléko) a za příplatek večeře (případně v nedaleké italské restauraci), nápoje k večeři za příplatek.

Místní kategorie: **/***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem na trase Varšava - Neapol, letištní taxy, návrat a přejezdy komfortním autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování v hotelech (8 nocí), stravování: 8 kontinentálních snídaní, 6 večeří (za příplatek), turistický program (viz níže), služby polského průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, přejezdy hromadnou dopravou (včetně plavby turistickou lodí a gondolami v Benátkách, metrem v Římě, trajektu a plavby na Capri), spropitné pro místní průvodce, rezervační poplatky do navštívených objektů, služby pro skupinu v systému TGS, pobytovou taxu. Orientační náklady na účast v programu - cca 230 EUR/os. (platí se průvodci jako balíček). Nezahrnuje pobytovou taxu - celkem navíc cca 7 EUR/os. (platí se přímo v hotelech), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje a fakultativní výlety.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do Itálie.

Název zájezdu v polském jazyce: Włochy dla Wygodnych (przylot do Neapolu - powrót autokarem)
Kód zájezdu: RLW

Fakultativní výlety: italský večer v Římě cca 30 EUR/os., Padova cca 12 EUR/os. (výlet se koná při velkém počtu zájemců).

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu byly uvedeny ke dni 12.5.2020 a mohou se změnit.

Program

Itálie pro pohodlné - 10 dní • Benátky - královna laguny • Florencie - hlavní město renesance • Řím a historie Impéria • rezervace do Vatikánských muzeí • Vatikán - papežské město • Pompeje - město ve stínu Vesuvu • Capri - neobvyklý ostrov

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do Neapole, setkání s průvodcem. Transfer do hotelu v okolí Neapole, přenocování. (Trasa cca 60 km)

Den 2
Po snídani přejezd do Neapole - neoficiálního hlavního města italského jihu. Prohlídka: Galerie Umberto I, Piazza del Plebiscito s královským palácem, Teatro San Carlo a nádherného středověkého hradu Castel Nuovo. Odpoledne přejezd do Pompejí - starobylého města zasypaného sopečným popelem během obrovské erupce Vesuvu, díky čemuž si město zachovalo svou původní strukturu v nezměněné podobě. (Trasa cca 100 km)
 
Den 3
Po snídani přejezd trajektem na malebný ostrov Capri. V programu na Capri: plavba podél pobřeží ostrova, výjezd lanovou dráhou na cca 400 m n. m. do centra. Následně procházka květinovými zahradami Augusta, odkud budeme obdivovat krásné panorama, slavné Faragliony (tři skály vynořující se z moře) a oblouk lásky - Arco dell’Amore. Přenocování v hotelu v okolí Říma. (Trasa cca 300 km)
 
Den 4
Po snídani přejezd do Vatikánu. Prohlídka Vatikánských muzeí a návštěva Sixtinské kaple se slavnými freskami od Michelangela. Poté prohlídka baziliky sv. Petra. Volný čas. Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 120 km)
 
Den 5
Po snídani přejezd do Říma. Následně zveme k jedinečné procházce Římem. Prohlídku začneme antickými památkami: Koloseum (obdivování zvenčí), Forum Romanum (politické a společenské centrum starého Říma), Pantheon a Kapitol. Poté uvidíme barokní část: náměstí Piazza di Spagna s fontánou Barcaccia ve tvaru lodě, Španělské schody s kaskádou zábradlí a balkonů a slavnou fontánou di Trevi. Na závěr dne doporučujeme italský večer ve stylové italské restauraci (za poplatek). Pozdě večer návrat do hotelu na přenocování (tento den není v hotelu večeře). (Trasa cca 150 km)
 
Den 6
Snídaně a další prohlídka Říma. Začneme u baziliky sv. Jana v Lateráně. Následně přejdeme k bazilice Santa Maria Maggiore a bazilice Santa Maria degli Angeli, která byla postavena podle návrhu Michelangela na místě bývalých Diokleciánových lázní (Terme Diocleziano). Procházku zakončíme u kostela Santa Maria della Vitoria se slavnou sochou Lorenza Berniniho „Ecstasy of St. Teresa“. Přenocování v hotelu v okolí Chianciano Terme. (Trasa cca 260 km)
 
Den 7
Po snídani přejezd do Assisi - města sv. Františka a sv. Kláry. Návštěva baziliky sv. Františka: dolního chrámu s hrobkou světce a horního chrámu s nádhernými freskami Giotty. Procházka středověkými uličkami malebného města. Odpoledne přejezd do Orvieto, dalšího fascinujícího města Etrusků. Prohlídku začneme u nádherné katedrály s úchvatnými freskami Luca Signorelli a Beato Angelico. Návrat do hotelu v okolí Chianciano Terme, přenocování (tento den není v hotelu večeře). Přejezd na ochutnávku sýrů formou večeře (za poplatek). (Trasa cca 250 km)
 
Den 8
Po snídani prohlídka hlavního města Toskánska - Florencie. Během prohlídky uvidíme mimo jiné: kostel sv. Kříže s hrobkami nejslavnějších občanů města (včetně Michelangela), náměstí Piazza della Signoria, malebný most Ponte Vecchio a katedrálu Santa Maria del Fiore s nádhernou kopulí navrženou Brunelleschim a nejstarší budovu města - Baptisterium, ke kterému vede slavná Rajská brána. Možnost realizace fakultativního výletu do Padovy (za poplatek). Přenocování v hotelu v okolí Benátek. (Trasa cca 500 km)

Den 9
Po snídani přejezd do Benátek. Následně plavba turistickou lodí na náměstí sv. Marka. Procházka čtvrtí San Marco, která seskupuje nejvýznamnější památky města: baziliku sv. Marka, Most vzdechů, Dóžecí palác a zvonici - nejvyšší budovu ve městě. Prohlídku zakončíme u slavného mostu Rialto. Následně volný čas. Odpoledne plavba gondolami po benátských kanálech. Večer odjezd ve směru Polska. (Trasa cca 1400 km)
 
Den 10
Příjezd do Polska v dopoledních hodinách (Woszczyce cca 10:00). 
Návrat do měst podle dostupnosti v rezervačním systému.

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. Průvodce neprovází po muzejních objektech, historických centrech a jiných turistických objektech. S ohledem na ustanovení týkající se cestovního ruchu v Římě bude nutné využití veřejné hromadné dopravy během prohlídek. Pobytovou taxu se platí na místě, přímo v hotelech.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Víza

Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným podmínkám udělení víza, proto prosím kontaktujte naše oddělení Rainbow za účelem ověření.

 

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.0 Kč