Ubytování IGS Obrázek0
Ubytování IGS Obrázek1
Ubytování IGS Obrázek2
Ubytování IGS Obrázek3
Ubytování IGS Obrázek4
Ubytování IGS Obrázek5
Ubytování IGS Obrázek6

V deltě řeky Gangy a na plážích Goi

Indie
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poznávací část
Ubytování ve 3* hotelech (dle místní kategorie).
4 noci: Kalkata (3 noci), na lodi PN Sunderbarn (1 noc).

Pokoje
Koupelna (sprcha, wc), možnost přistýlky, klimatizace a/nebo stropní ventilátor. 

Strava
Dle programu zájezdu.

Pobytová část
3 noci: Ubytování ve 3* hotelech (dle místní kategorie). Možnost příplatku za 4* hotel.

Pokoje
Koupelna (sprcha, wc), možnost přistýlky, klimatizace a/nebo stropní ventilátor.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem společnosti PLL LOT (přímý let) na trase Varšava - Goa - Varšava, vnitřní přelety na trase: Goa - Kalkata a Kalkata - Goa (váhový limit zavazadla 15 kg + 5 kg), letištní taxy, ubytování: 7 nocí, přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem, stravování: snídaně a večeře dle programu, služby polského průvodce, turistický program (viz níže), 1 láhev vody/os./den (pouze během poznávací části), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné pro místní průvodce, nosiče zavazadel, číšníky, obsluhu skupiny v systému TGS (cca 170 USD/os., povinný poplatek průvodci formou balíčku), osobní výdaje, další jídla a nápoje, vízum do Indie, poplatky za fotografování a filmování (cca 40 USD/os.) a fakultativní výlety.

Název zájezdu v polském jazyce: W delcie Gangesu i na plażach Goa
Kód zájezdu: IGS

Upozornění! Výše uvedené ceny víz a poplatky za balíček účasti na programu byly uvedeny ke dni 21.12.2020 a mohou být změněny.

Program

Dům Matky Terezy a Victoria Memorial • mangrovníky a bengálští tygři v Národním parku Sundarbans • zlaté pláže Goi • pro zájemce další týden pobytu na Goi

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2,5 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet charterovým letadlem společnosti PLL LOT (přímý let) na trase Varšava - Goa. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den 2
Přílet do Goi. Následně vnitřní přelet do Kalkaty (možnost letu s přestupem), impozantního hlavního města Indie z britské doby. Transfer do hotelu (skromný *** hotel ležící mimo centrum města). Večer přejezd na Prinsep Ghat a obdivování západu slunce. Večeře a přenocování v Kalkatě. (Trasa cca 25 km)

Den 3
Po snídani prohlídka Kalkaty. Uvidíme Dům Matky Terezy z Kalkaty, Muzeum Victoria Memorial postavené na památku královny Viktorie, a také místo nejpočetnějších poutí hinduistů čili chrám bohyně Kálí. Milovníky řemesel okouzlí čtvrť Kumartuli, kde místní umělci tvoří sochy do chrámů. Čas na nákupy v místním bazaru. Večeře a přenocování v Kalkatě. (Trasa cca 30 km)

Den 4
Po časné snídani vystěhování z hotelu a přejezd do městečka Gadkhali. Nalodění na loď a plavba po kanálech stojatých vod Národního parku Sundarbans. Možnost pozorování volně žijících zvířat obývajících Národní park Sundarbans o rozloze 10 000 km² (z čeho větší část leží na území Indie ve stojatých vodách řeky Gangy). Je to největší koncentrace mangrovových lesů na světě (seznam UNESCO). Oběd, večeře a přenocování na lodích. (Trasa cca 100 km)

Den 5
Po snídani budeme pokračovat v plavbě po stojatých vodách parku. Mangrovové lesy skrývají četné divoké obyvatele. Právě zde s trochou štěstí budeme mít možnost vidět tygra bengálského v jeho přirozeném prostředí. Během plavby možnost pozorování volně žijících zvířat a ptáků, kteří obývají park. Návrat do Gadkhali na oběd. Vystěhování a přejezd do Kalkaty. Večeře a přenocování v Kalkatě. (Trasa cca 100 km)

Den 6
Po snídani transfer na letiště v Kalkatě. Přelet místními linkami na trase Kalkata - Dabolim (možnost letu s přestupem). Následně přejezd do hotelu na pobřeží Goi. Večeře a přenocování. 

Den 7 - 8 
Pobyt v hotelu na pobřeží Goi. Snídaně a večeře. Volný čas k odpočinku, ke koupání a opalování, stejně jako k nakupování. Možnost využití fakultativních výletů. 

Den 9
Brzké vystěhování z hotelu, snídaně (možnost snídaně formou cestovních balíčků) a transfer na letiště v Dabolimu. Přelet charterovým letadlem společnosti PLL LOT (přímý let) na trase Goa - Varšava. Přílet do Varšavy. 
 
Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
Ve dnech 24. - 27.1. mohou být některé z atrakcí v Indii uzavřeny z důvodu státního svátku Dne republiky.
Od 9.11.2016 přestaly být bankovky s nominální hodnotou 500 („staré“ 500 rupií) a 1000 rupií zákonným platidlem v Indii. Byly zavedeny do oběhu „nové“ bankovky 500 rupií a 2000 rupií.
Pokud klienti berou s sebou americké dolary, je třeba pamatovat, že v Indii nejsou přijímány bankovky vydané před rokem 2013 a/nebo zničené, roztrhané, ohnuté, ušpiněné apod. 
Váhový limit zavazadel během vnitřních přeletů: 15 kg (hlavní zavazadlo) a 5 kg (příruční zavazadlo). 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Víza

Vízum do Indie 
Všichni občané ČR potřebují ke vstupu do Indie, k tranzitu a k vycestování z Indie platné indické vízum. Indické vízum lze získat buď v klasické formě vízového štítku vylepovaného do cestovního dokladu příslušným zastupitelským úřadem Indie nebo za určitých podmínek formou elektronického víza (tzv. e-VISA)  obdrženého emailem. Vízum si musí občan ČR obstarat ještě před odjezdem do Indie, obdržet jej až při příjezdu na hraničním přechodu není možné.

Indické elektronické turistické vízum e-VISA
Touto cestou lze žádat o  vízum pro krátkodobou (do 60 dnů) turistickou, obchodní nebo zdravotní cestu do Indie. Žádost o elektronické  vízum se vyplňuje prostřednictvím webové stránky https://indianvisaonline.gov.in/evisa/Registration. Žádost o elektronické vízum se vyplňuje v angličtině. Rozhodnutí obdrží žadatel e-mailem do 72 hodin. Žádost vyplňujte bez diakritiky, tj. bez háčků a čárek.
Po vyplnění žádosti je třeba uploadovat do systému čtvercovou fotografii cestujícího, a to ve formátu jpg nebo jpeg, a to s minimálními rozměry 350 (šířka) x 350 (výška) pixelů, přičemž velikost fotografie musí mít minimálně 10 KB a maximálně 1 MB. Fotografie musí zobrazovat celou tvář cestujícího z čelního pohledu, musí mít bílé pozadí a nesmí mít žádné orámování.
Dále je třeba uploadovat také sken datové stránky pasu, tj. té strany pasu, na které je fotografie cestujícího. Soubor s fotografií musí být ve formátu pdf a musí mít velikost minimálně 10 KB a maximálně 300 KB. ​
Součástí žádosti je platba vízového poplatku ve výši 50 USD zvýšeného o bankovní poplatek (ve výši až 2,5 % vízového poplatku). Poplatek se hradí přes internet výlučně debetní nebo kreditní platební kartou VISA nebo MASTERCARD. 

Více informací najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí: http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/asie/indie/cestovani/visa.html

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč