Ubytování SEM Obrázek0
Ubytování SEM Obrázek1
Ubytování SEM Obrázek2
Ubytování SEM Obrázek3
Ubytování SEM Obrázek4
Ubytování SEM Obrázek5
Ubytování SEM Obrázek6
Ubytování SEM Obrázek7
Ubytování SEM Obrázek8
Ubytování SEM Obrázek9
Ubytování SEM Obrázek10
Ubytování SEM Obrázek11

Afrika na talíři

Gambie
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, ubytování v hotelech dle popisu - ve dvoulůžkových pokojích, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování: snídaně a večeře, obědy, kde jsou uvedeny, turistický program (viz níže), výlety dle programu, transfery: letiště - hotel - letiště, přejezdy 18-20místným klimatizovaným autobusem (se zavazadly na střeše), služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, průvodce - vedoucího skupiny během poznávaní Senegalu a Gambie, místního průvodce - vedoucího skupiny, další místní průvodce, pojištění TU Europa varianta "základní" (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné. Náklady na účast v programu (povinné místní poplatky, včetně vstupného, taxy, trajektů, parku Bandia, kulinářských dílen - placeno průvodci formou balíčku) cca 75 EUR/os. Spropitné a nosiči zavazadel cca 45 EUR.

Program

Západní Afrika na talíři - pokrmy gambijské a senegalské kuchyně • kulinářské dílny • plody přímo z moře • zebry, bílí nosorožci - safari v Přírodní rezervaci Bandia • Dakar • ostrov Gorée - klima minulé éry • lanový park v korunách baobabů • Kachikally - krokodýlí rezervace • odpočinek na rajských plážích Atlantiku

Den 1
Sraz na letišti u stanoviště Rainbow. Přelet do Banjulu charterovým letadlem (technické mezipřistání na Kanárských ostrovech nebo v severní Africe). Přílet do Banjulu, transfer do hotelu, večeře a přenocování. 
Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.  

Den 2
Po snídani navštivte Banjul, hlavní město nejmenší africké země. Uvidíme, mimo jiné, Etnografické muzeum v Katchikally spolu s krokodýlí rezervací, Arc de Triomphe, ze které je nádherný výhled na město. Budeme mít možnost obdivovat místní řemesla na místním bazaru. Pokud je to možné, navštívíme pivovar Gabbia Julbrew. V odpoledních hodinách, volný čas na nákupy, večeře s regionálními gambijskými pokrmy jako: maso v lahodné omáčce na bázi arašídů, rajčat, dýně a citronu podávané s jemnou rýží nebo benechinem nebo marinované v cibuli a grilované v kořenících rybách dušená zelenina, jako je maniok, okra, sladké brambory, mrkev, lilek. V restauraci Baobab nás budou na večeři doprovázet africké rytmy.

Den 3
Po snídani půjdeme do rybářské vesnice Tanja, kde budeme obdivovat každodenní život rybářů a jejich rodin, jejichž živobytí závisí na rybolovu. Budeme ohromeni feria barev a vůní a četných usmívající se tváří obyvatel. Navštívíme také soukromý skanzen o životě, kultuře a tradici Gambijců. Navštívíme Sanyang, kde s trochou štěstí uvidíme tradiční gambijské zápasy. Odpočíváme na krásné pláži Paradise a pak zde bude šťastný kulinářský workshop, který nám přinese specifičnost gambijské kuchyně, která vyvrcholí ochutnávkou. Během workshopu se také naučíme, jak připravit šťávu z ovoce baobab, co je vůně a proč je tak populární v Africe. Návrat do hotelu. Volný čas. Večeře a noc.

Den 4
Po snídani transfer do přístavu a trajektu přes řeku Gambia do Barry. Při čekání na přechod budeme mít první příležitost pozorovat typický africký folklór. Trajekt je hlavním dopravním prostředkem mezi severem a jihem, zvířata jdou: zvířata, kozy, velbloudi, celá drůbež, ovocné koše a mnoho dalších věcí. Stojí za to podívat se na řetězy-rovné ženy nesoucí tašky na hlavách a jejich barevné kostýmy s názvem bubu. Převod do Senegalu. Cestou kolem Toubacouta oběd v regionální senegalské restauraci, která nabízí lahodné pokrmy, jako jsou ryby v omáčce Yassa (omáčka z citronové cibule, podávané i pro smažené kuře), příjezd pozdě odpoledne do největšího turistického centra v Senegalu v Saly / Somone. Ubytování na hotelové večeři, přes noc. (trasa cca 200 km po souši a trajektem)

Den 5
Po snídani jděte do rezervy Bandia. Bude to druh safari speciálně upraveného pro tento účel autem. Během návštěvy parku budeme moci obdivovat, mimo jiné, žirafy, bílé nosorožce, zebry, savany, několik druhů antilop, hyeny, červené a zelené paty a některé další exempláře africké fauny. V odpoledních hodinách, volný čas na večeři a nakupování suvenýrů v rezervaci (místní likéry, pohlednice, magnety, košile, šperky, atd.). Volný čas na slunění a relaxaci. Pro dobrovolníky možnost pořádání volitelných atrakcí - těch, kteří si chtějí vyzkoušet svou fyzickou sílu a ty, kteří hledají neobvyklou rekreaci - možnost nákupu účasti v tzv. Mezi majestátními baobaby se táhne Acrobaobabach nebo lanový park. Druhý návrh bude nezapomenutelným výletem na čtyřkolce. Návrat do hotelu, večeře a přenocování (trasa 30 km)

Den 6
Po snídani se vydáme na celodenní prohlídku hlavního města země a nejvýznamnějšího města západní Afriky - Dakaru. Město je zajímavé skládat koloniální vlivy, rozsáhlé africké předměstí a zcela evropské struktury. Historické koloniální budovy, muzea a galerie zde spolupracují s barevnými, rušnými veletrhy pod širým nebem. Uvidíme mimo jiné prezidentský palác, africký trh se suvenýry "marché Kermel", katedrálu, Náměstí nezávislosti, památku renesance Afriky a nejzápadnější cípu Afriky - mysu Almadies. Pak trajektem na ostrov Goree. V současné době ostrov přitahuje mnoho návštěvníků svými unikátními koloniálními budovami, krásnými pastelovými barvami restaurovaných domů a specifickou atmosférou minulé éry. Tento ostrov, patřící ke světovému kulturnímu dědictví (seznam UNESCO) díky své minulosti je důležitým historickým místem pro Afričany. Na ostrově žije mnoho umělců, zejména malířů. Čas teče jenivě, melancholicky. Při návštěvě ostrova oběd u senegalské matky Afriky Nene, která nám slouží senegalský pokrm Mafe nebo sametové maso-zeleninový guláš s arašídovým máslem a kořením nebo čerstvými krevetami přímo z oceánu smažené v česneku. Návrat do hotelu v oblasti Saly / Somone. (trasa cca 160 km)

Den 7
Snídaně, check-out a cesta do Gambie. Ubytování v hotelu v blízkosti Banjul, večeře v místní restauraci, která nabízí mořské plody a ubytování. (asi 260 km)

Den 8
Snídaně, volný čas pro opalování a relaxaci v Gambii. Ve večerním transferu pro zákazníky, kteří se vracejí do země - na letiště, odlet do Polska. Pro zákazníky, kteří si vybrali další týdenní pobyt v Gambie v odpoledních hodinách transfer do vybraného hotelu.

Den 9
Příjezd do Polska.

Poznámky k programu
Pořadí realizace programových bodů může být změněno nebo obráceno.

Jiné

Očkování 
Žádné očkování není požadováno. Místa, která navštívíme, prakticky nejsou ohrožena takovými chorobami jako žlutá zimnice. Světová zdravotnická organizace (WHO) nicméně informuje o preventivním očkování proti žluté zimnici (jedna injekce každých 10 let). Výjimkou jsou klienti, kteří jezdí do zemí ohrožených touto chorobou, pak je vyžadováno očkování. V oblasti Senegalu, Gambie a Guiney-Bissau se doporučuje antimalarická prevence (perorální léky, repelentní přípravky s vysokým obsahem DEET, oblečení pokrývající tělo, zejména ve večerních hodinách a v noci).

Víza

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu a musí mít min. 1 volnou stranu. Číslo cestovního pasu, datum vystavení a datum platnosti je potřeba uvést do rezervace.

Gambie - vízová povinnost byla pro občany ČR zrušena.
Senegal - občané ČR nepotřebují pro krátkodobý pobyt do 90 dní vízum.

Informace o hotelech

Ubytování
Pokoje: komfortně zařízené dvoulůžkové pokoje s koupelnou (sprcha/vana, WC, ručníky). 
Strava: v hotelových restauracích jsou servírovány snídaně a večeře podobné evropským, samozřejmě lze také objednat regionální jídla.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč