Ubytování GAM Obrázek0
Ubytování GAM Obrázek1
Ubytování GAM Obrázek2
Ubytování GAM Obrázek3
Ubytování GAM Obrázek4
Ubytování GAM Obrázek5
Ubytování GAM Obrázek6
Ubytování GAM Obrázek7
Ubytování GAM Obrázek8
Ubytování GAM Obrázek9
Ubytování GAM Obrázek10
Ubytování GAM Obrázek11
Ubytování GAM Obrázek12
Ubytování GAM Obrázek13
Ubytování GAM Obrázek14
Ubytování GAM Obrázek15
Ubytování GAM Obrázek16
Ubytování GAM Obrázek17
Ubytování GAM Obrázek18
Ubytování GAM Obrázek19
Ubytování GAM Obrázek20
Ubytování GAM Obrázek21
Ubytování GAM Obrázek22
Ubytování GAM Obrázek23

Afrika - pravá divočina

Gambie
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem (technické mezipřistání na Kanárských ostrovech nebo v severní Africe), letištní taxy, ubytování v hotelech dle popisu - ve dvoulůžkových pokojích, ubytování: 7 nocí, stravování: snídaně a večeře, obědy 2. den, 3. den, 4. den, turistický program (viz níže), vodní safari v Přírodní rezervaci Makasutu, safari v Přírodní rezervaci Kiang West, transfery: letiště - hotel - letiště, přejezdy 18-20místným klimatizovaným autobusem (se zavazadly na střeše), služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, průvodce - vedoucího skupiny během poznávaní Gambie, místního průvodce - vedoucího skupiny, další místní průvodce, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné. Náklady na účast v programu (povinné místní poplatky, včetně vstupného - placeno průvodci formou balíčku) cca 90 EUR na osobu. Spropitné a nosiči zavazadel cca 45 USD/os.

Program

Obří baobaby • savany, mangrovy, galeriové lesy • vodní safari podél řeky Gambie - kapustňáci, varani, opice, ptačí ráj • energické, africké rytmy - kmeny Mandinka a Diola • Oussouye - království animistů • krásné stavby v Mlomp • rajské pláže Atlantiku • odpočinek po poznávání

Den 1
Sraz na letišti u stanoviště Rainbow. Přelet do Banjulu charterovým letadlem (technické mezipřistání na Kanárských ostrovech nebo v severní Africe). Přílet do Banjulu, transfer do hotelu, večeře a přenocování. 
Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.  

Den 2 
Po snídani přejezd do Bakau a návštěva parku Kachikally s krokodýly. Pod dohledem místního průvodce je budeme mít možnost vidět opravdu zblízka. Místní obyvatelé se domnívají, že tito plazi přináší štěstí a plodnost. Uvidíme také malé muzeum věnované historii Gambie. Přejezd do města Brikama, které je známé díky africkým rukodělným výrobkům. Návštěva barevného trhu plného místních umělců, kteří přímo na místě vyřezávají figurky a masky. Budeme mít možnost koupit suvenýry přímo od jejich tvůrců. Přejezd do Přírodní rezervace Makasutu. Vodní safari v krásném galeriovém lese, který se nachází u břehu řeky. Během procházky bude příležitost poznat stromy a keře, které jsou vhodné pro léčebné účely. Výlet lodí po mangrovových lesích nám odhalí úžasné bohatství tohoto ekosystému. Na závěr prohlídky sníme oběd z typických gambijských specialit. Návrat do okolí Banjulu, večeře a přenocování. (Trasa cca 80 km)

Den 3
Po snídani přejezd do Tendaba camp. Návštěva vodního parku Kiang West National Park, nejdivočejší oblasti povodí Gambie. Park je obýván různými druhy opic, antilopami a stovkami druhů úžasně zbarveného ptactva (včetně nesyta afrického, několika druhů ledňáčků, volavek, pelikánů a kladivoušů). Plavba lodí po kanálech parku, pozorování stále zelených stromů mangrovových lesů. Mangrovy patří mezi nejbohatší ekosystémy na zemi, které vytvářejí největší biologickou produkci. Žijí zde ryby, škeble, krabi a ústřice, které jsou potravou pro mnoho druhů ptáků a stejně důležité jsou i pro místní obyvatelstvo. Přestávka na oběd, následně návrat do hotelu na pobřeží, v okolí města Banjul, večeře a přenocování.
 
Den 4
Po časné snídani se vydáme směrem k Giborroh, k hraničnímu přechodu s jižním Senegalem. Provincie Casamance nazývaná také „sýpkou Senegalu“ oplývá v okolí mnoha rýžovými poli, obřími baobaby, palmovými lesy, kapokovými stromy, mangovníky a ledvinovníky. Po pasové kontrole přejedeme přes Dioululu do města Kafountine, ležícího u břehu oceánu. Je zde největší rybí trh v provincii Casamance. Podíváme se na práci místních rybářů, budeme obdivovat jejich obrovské barevné pirogy. Každý den se odtud vydává cca 300 lodí na mořský rybolov. Dále se vydáme na jih, kde je krajina ještě zelenější. Cestou se zastavíme v Ziguinchoru, v hlavním městě provincie Casamance. Město je dnes obýváno především kmenem Diola, kdysi bylo jedním z hlavních přístavů, kde byli odchytáváni a pašováni otroci. Dnes je důležitým místem pro export arašídů. Zdejší produkce řadí Senegal mezi největší světové výrobce. Přestávka na relaxaci v jedné z restaurací u řeky. Nedaleká seskupení kapokových stromů jsou místem líhnutí četných rodin nesytů afrických. Přejezd do pohádkového Cap Skirring, ubytování, večeře a přenocování v hotelu na pobřeží Atlantiku. (Trasa cca 280 km)

Den 5
Snídaně. Cap Skirring je ideálním místem k odpočinku, palmy na širokých, písečných plážích, rybářské vesnice produkující ty nejlepší plody Atlantiku. Výlet na pláž autem 4 x 4 až do krásných koutů země Diolů. Dozvíme se, na čem závisí místní fetišismus, prohloubíme znalosti o rituálech animismu, který pochází právě z Afriky. Navštívíme vesnici Diembering postavenou z bahenních cihel smíchaných s mušlemi. Na malém území je registrováno 3500 obyvatel vyznávajících animismus, křesťanství a islám, kteří zde žijí v jedinečné harmonii a souladu. Odpoledne sníme chutný oběd v místní senegalské restauraci (pokrmy z mořských plodů a ryb). Navíc během dalšího výletu poplujeme pirogou mangrovovým lesem na ostrov Ehidj. Podíváme se blíže na tento bohatý ekosystém, který je plný věčné zeleně a milionů ústřic. Uvidíme, jak žijí její veselí obyvatelé, navštívíme místní školu, uvidíme, jak se získává palmové víno (pro zájemce lekce lezení na palmu) a nakonec ochutnáme ústřice z pece (od poloviny prosince) na malebné pláži. Možnost osvěžující koupele v průzračných vodách řeky Casamance. Volný čas na odpolední relaxaci. Večeře a přenocování v hotelu v Cap Skirring. (Trasa cca 40 km)

Den 6
Snídaně. Volný den, čas na odpočinek, kochání se přírodou a koupání v teplém oceánu. Průvodce Vám nabídne možné fakultativní výlety, např. výlet na čtyřkolkách po nejkrásnějších zákoutích Cap Skirring, jízda přes duny, kapokový les, vesnice Kabrusse a nekonečné pláže v blízkosti hranic s Guineou-Bissau. Délka výletu cca 1,5 hod., cena cca 70 EUR/čtyřkolka (max. 2 osoby). Rybářský výlet cca 4 hod., včetně plavby pirogou, zapůjčení vybavení a návnady a místního průvodce. Cena výletu při obsazení min. počtem 2 osob je cca 40 EUR/os. Na místě je také možnost půjčit si kola (cena cca 7 EUR/3 hod., cca 11 EUR/celý den). Večeře a přenocování v hotelu v Cap Skirring.

Den 7
Po snídani odjezd do Oussouye, které je domorodci považováno za království. Tato komunita, která má plnou autonomii, si podle animistických principů vybírá krále. Král kromě toho, že má mocenské atributy v podobě červeného pláště a pokrývky hlavy, skutečně radí a řídí. Místní policisté v případě pochybností navštěvují krále pro radu. Během pobytu v Království se dozvíme o králových zvycích, a pokud souhlasí s audiencí skupiny, setkáme se přímo s Jeho Veličenstvem. Během cesty zastavíme na místním trhu, kde si lze koupit chutné sezónní ovoce. Následně pojedeme do města Mlomp, které je známé díky historickým domům, které jsou zapsány na seznamu Historického dědictví Senegalu. Navštívíme také místní továrnu kešu ořechů a profesionální aktivační centrum pro ženy Koukangoume („naděje“ v jazyce Diola). Sníme chutný oběd složený z papájového salátu a kokosového kuřete podávaného s tradiční regionální rýží. Po prohlídce přesedneme do vozů 4 x 4 a přejedeme ve směru Point St. George. Uvidíme panenskou divočinu a malebnou krajinu africké savany. Toto místo se nachází nedaleko ústí řeky Casamance do oceánu. Je známé jako pozorovací místo manatees zvaných také kapustňáky. Tito obrovští ssavci dosahují délky nad 3,5 metru a hmotnosti 500 kg. Upozornění! Tito savci jsou na červeném seznamu ohrožených druhů a není zaručeno, že se vždy objeví na pozorovacím místě! Návrat do Cap Skirring, večeře, přenocování. (Trasa cca 150 km)
 
Den 8
Snídaně, transfer do Gambie. Po příjezdu je možnost pronájmu hotelového pokoje se sprchou (za příplatek cca 20 EUR/pár) v jednom z hotelů v Banjulu, pokud bude mít hotel volná místa. Transfer na letiště a návrat do Polska. Klienti, kteří si zakoupili prodloužení zájezdu o týdenní pobyt v Gambii, budou mít transfer do vybraného hotelu. (Trasa cca 210 km)

Den 9
Přílet do Polska.

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či zrušeno. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Očkování 
Žádné očkování není požadováno. Místa, která navštívíme, prakticky nejsou ohrožena takovými chorobami jako žlutá zimnice. Světová zdravotnická organizace (WHO) nicméně informuje o preventivním očkování proti žluté zimnici (jedna injekce každých 10 let). Výjimkou jsou klienti, kteří jezdí do zemí ohrožených touto chorobou, pak je vyžadováno očkování. V oblasti Senegalu, Gambie a Guiney-Bissau se doporučuje antimalarická prevence (perorální léky, repelentní přípravky s vysokým obsahem DEET, oblečení pokrývající tělo, zejména ve večerních hodinách a v noci).

Víza

Vízum
Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu a musí mít min. 1 volnou stranu.
Číslo cestovního pasu, datum vystavení a datum platnosti je potřeba uvést do rezervace.

Gambie - vízová povinnost byla pro občany ČR zrušena.
Senegal - občané ČR nepotřebují pro krátkodobý pobyt do 90 dní vízum.

Hodnocení klientů

Recenze k tomuto zájezdu si můžete přečíst zde: https://r.pl/afryka-naturalnie-dzika/wodne-safari-gam-kombo-beach-4

 

Informace o hotelech

Hotele **/***

Pokoje
Dvoulůžkové pokoje s koupelnou (sprchový kout, WC, ručníky).

Strava
V hotelových restauracích jsou podávány kontinentální snídaně (káva a čaj v ceně) a večeře podobné evropským. Během pobytu se často podávají čerstvé ryby a mořské plody jako hlavní chod. Nápoje k večeři za příplatek.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Počasí

Nejbližší termíny do hotelu

07. 02. - 15. 02. 2020 (8 dní)
Katovice Polopenze
25 944 Kč
21. 02. - 29. 02. 2020 (8 dní)
Katovice Polopenze
25 513 Kč
28. 02. - 07. 03. 2020 (8 dní)
Katovice Polopenze
26 123 Kč
06. 03. - 14. 03. 2020 (8 dní)
Varšava Polopenze
26 930 Kč
13. 03. - 21. 03. 2020 (8 dní)
Varšava Polopenze
27 842 Kč
20. 03. - 28. 03. 2020 (8 dní)
Varšava Polopenze
27 234 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč