Ubytování PAM Obrázek0
Ubytování PAM Obrázek1
Ubytování PAM Obrázek2
Ubytování PAM Obrázek3
Ubytování PAM Obrázek4

Azory a Madeira - zelené a šťastné ostrovy

Portugalsko
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Ubytování
Tříhvězdičkové/čtyřhvězdičkové hotely (místní kategorie) nacházející se mimo navštěvovaná města.

Pokoje
Jednolůžkové, dvoulůžkové a třílůžkové. V třílůžkovém pokoji se nejčastěji nachází manželská postel a samostatné lůžko jako přistýlka. Všechny pokoje jsou s koupelnou.

Strava
Kontinentální snídaně a podávané večeře ke stolu.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, přejezdy klimatizovaným autokarem během poznávací části, ubytování (7 nocí), stravování dle programu, turistický program (viz níže), služby polského průvodce během poznávací části, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: poplatek za balíček na realizaci programu (mimo jiné vstupné, spropitné pro řidiče, rezervační poplatky atd.) ve výši cca 160 EUR/os. - povinný poplatek placený průvodci formou balíčku na místě. Cena nezahrnuje fakultativní výlety (ceny jsou uvedeny v programu zájezdu), další jídla, nápoje k večeřím a jiné osobní výdaje. Navíc nezahrnuje místní pobytovou taxu v hotelech na Azorech a na Madeiře (cca 1,5 EUR/os./den). 

Důležité! Přečtěte si aktuální informace o Covid-19 a cestování a podmínky vstupu na Madeiru!

Název zájezdu v polském jazyce: Azory i Madera - wyspy zielone, wyspy szczęśliwe
Kód zájezdu: PAM

Program

Azory: kaldera Sete Cidades • jezero Lagoa do Fogo • koupel v geotermálních bazénech Terra Nostra • Madeira: Funchal - Mercado dos Lavradores a neobvyklá flóra botanické zahrady • krajina Camara de Lobos • útes Cabo Girao • vulkanické bazény Porto Moniz  

Den 1

Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet na Madeiru. Po příletu transfer do hotelu. 

Den 2
Snídaně. Tento den zveme na výlet po západní části Madeiry, která díky nádherným výhledům připomíná Havaj. Den začneme návštěvou Cabo Girao - nejvyššího útesu Madeiry (580 m n. m.) a také jednoho z nejvyšších útesů světa. Následně přejezd přes největší náhorní plošinu na Madeiře, Paul da Serra, zvanou „madeirskou tundrou Madeiry“. Zastavíme v Porto Moniz, které je známé přírodními vulkanickými bazény - pro zájemce možnost koupání (v závislosti na počasí). Následně uvidíme jeden z nejkrásnějších vodopádů Madeiry - Veu da Noiva, neboli „Nevěstin závoj“, který padá ze skal přímo do oceánu. Návrat do hotelu vyhlídkovou trasou přes průsmyk Encumeada, kde se koná slavná rallye Rali Vinho Madeira. Den zakončíme návštěvou Camara do Lobos - hlavního města ponchy a espady, kde Winston Churchill maloval své krajiny. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 110 km) 
 
Den 3
Snídaně. Volný den. Zájemcům doporučujeme návštěvu východní části ostrova (za příplatek - cca 50 EUR/os.). Nejprve pojedeme k hoře Pico do Arieiro ležící ve výšce 1818 m n. m., ze které se rozprostírá panorama nejvyšších vrcholů Madeiry. Dalším bodem programu bude Ribeiro Frio - malá horská vesnice známá díky rybníkům s duhovými pstruhy, obklopená původním vavřínovým lesem (UNESCO). Tam si uděláme krátkou procházku po Balcoes Levada (balkony) k vyhlídkovému místu stejného jména. V Ribeiro Frio také doporučujeme ochutnat „pončo“ - typického nápoje  udělaného z rumu z cukrové třtiny s trochou medu a limetkové šťávy. Následně přejezd do městečka Santana, známého svými tradičními, charakteristickými budovami a obytnými domy ve tvaru písmene A. V Santaně ochutnáme i nejtypičtější madeirský pokrm - rybí espada preta. Po obědě přejezd na východní konec Madeiry - poloostrov sv. Vavřince (São Lourenço). Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 80 km)

Den 4
Snídaně v hotelu (v případě ranního odletu kontinentální snídaně s sebou). Vystěhování z hotelu, transfer na letiště a odlet na Azory - na ostrov São Miguel. Souostroví Azory se skládá z 9 vulkanických ostrovů, z nichž největší je právě São Miguel. Po příletu transfer do hlavního města Azorů - Ponta Delgada a procházka ulicemi města (městská brána, kostely, pevnost). Transfer do hotelu, ubytování, večeře a přenocování.

Den 5
Snídaně. Přejezd na nejslavnější místo Azorských ostrovů - kalderu Sete Cidades, která se nachází na západě ostrova. Malé městečko společně s jezery Verde a Azul vytváří malebnou scenérii. Doporučujeme hodinový trekking, během kterého objevíme skrytá zákoutí tohoto nádherného místa. Návštěva vyhlídkového místa Boca do Inferno, ze kterého se rozprostírá nádherný výhled na kalderu, jezera a pobřeží. Následně návštěva ananasové plantáže existující na ostrově od roku 1819. Poznáme specifika pěstování těchto plodů a ochutnáme místní ananasový likér. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 6
Snídaně. Přejezd k jezeru Lagoa di Fogo, které je nejvyšším jezerem na ostrově a na jeho pobřeží se nachází jedna z nejkrásnějších divokých pláží v Portugalsku. Je obklopeno endemickou vegetací. Obrovské jezero s průzračnou vodou a písečnými plážemi je jedinečnou přírodní rezervací. Následně přejezd do Furnasu - města ležícího v obrovském kráteru. Město je známé horkými prameny v zahradě Terra Nostra. Volný čas na koupel v bazénu s termální vodou (teplota od 35 do 40 stupňů Celsia) obklopeném svěží, exotickou zelení, jeskyněmi a vodopády. Za zmínku stojí, že v Terra Nostra se nachází cca 73 druhů rostlin, které nikde jinde mimo tyto ostrovy nenajdete. Po koupeli zveme na „cozido“ - místní jídlo, které se připravuje z masa a zeleniny a vaří se v dírách vykopaných v zemi, kde je horko od aktivních sopek (cozido je zahrnuto v ceně, nápoje za poplatek). Na závěr dne návštěva jediné čajové plantáže v Evropě. Příznivé klima Azorů umožňuje pěstování čajovníků a výrobu kvalitního čaje: zeleného a černého. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 7
Snídaně v hotelu nebo v případě ranního odletu ze São Miguel kontinentální snídaně s sebou. Transfer na letiště a přelet na Madeiru. Prohlídka Funchalu - hlavního města Madeiry. Prohlídku zahájíme u Mercado dos Lavradores - nejznámější tržnice Madeiry, kde uvidíme, co právě chytili rybáři, ale také ochutnáme slavné křížaly z různých druhů ovoce např.: maracuje s jahodami nebo banánu s ananasem. Následně procházka starou částí města. Dalším bodem programu bude městská botanická zahrada, kde se lze na 8300 m² seznámit s krásnou flórou Madeiry a celého světa. Pokud bude čas, navštívíme jednu z vináren, kde se seznámíme s výrobou známého vína ​​- Madeiry, v programu bude také ochutnávka. Přejezd do hotelu, ubytování a přenocování. (Trasa cca 50 km)

Den 8
Snídaně a vystěhování. Transfer na letiště ve Funchalu a odlet do Polska.
Klienti pokračující v pobytu - po snídani vystěhování, transfer do vybraného hotelu.

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- V hotelech na Azorech a na Madeiře je při ubytování vybírána pobytová taxa - cca 1,5 EUR/os./den (poplatek platí pro osoby starší 18 let).
- Doporučujeme vzít s sebou trekkingovou obuv a nepromokavou bundu.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Portugalsku obvykle trvá od 1.7. do 31.8.  

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.3 Kč