Ubytování CTC - Grand Hotel Neum - Wellness & Spa Centar Obrázek0
Ubytování CTC - Grand Hotel Neum - Wellness & Spa Centar Obrázek1
Ubytování CTC - Grand Hotel Neum - Wellness & Spa Centar Obrázek2
Ubytování CTC - Grand Hotel Neum - Wellness & Spa Centar Obrázek3
Ubytování CTC - Grand Hotel Neum - Wellness & Spa Centar Obrázek4
Ubytování CTC - Grand Hotel Neum - Wellness & Spa Centar Obrázek5

Balkán All Inclusive

Bosna a Hercegovina
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do Dubrovníku, letištní taxy, ubytování (7 nocí), všechny přejezdy klimatizovaným autokarem/autobusem, stravování: snídaně, večeře (4), program All Inclusive dle popisu v hotelu Grand Hotel Neum (3) nebo program All Inclusive Light dle popisu v hotelu Jadran, služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, další jídla, pobytovou taxu (cca 1,5 EUR/den/os., v závislosti na umístění hotelu) a jiné osobní výdaje. Orientační cena vstupenek - 60 EUR/os. (bez pobytové taxy). 
 
Název zájezdu v polském jazyce: Bałkany All Inclusive
Kód zájezdu: CTC

Program

Ostrov Korčula - éra Marca Pola • Dubrovník • fjordy jižní Evropy • Kotor, Sveti Stefan, Bar, Skadarské jezero - vizitka Černé Hory • odpočinek v Chorvatsku - hotel All Inclusive! 

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Odlet do Dubrovníku v Chorvatsku charterovým letadlem. Po příletu setkání s průvodcem a transfer do hotelu. Ubytování v hotelu, večeře.

Den 2
Po snídani přejezd krásnou vyhlídkovou trasou na prohlídku perly Jadranu - Dubrovníku (UNESCO). Je to krásné město se skvělou atmosférou, plné památek a fascinujících uliček. Během procházky se seznámíme s jeho historií a uvidíme mimo jiné: Františkánský klášter z přelomu 14. a 15. století a Muzeum lékárny. Pro zájemce plavba kolem hradeb Dubrovníku (za příplatek). Po volném čase přejedeme do Černé Hory do Boky Kotorské. Jedná se o oblast výjimečné přírodní krásy, která společně s městem Kotor malebně umístěným na úpatí masivu Lovćen, kde strmé svahy hor sestupují do moře a krajina připomíná fjordy severu, byla zapsána na seznamu Přírodního a kulturního dědictví UNESCO. Prohlídka Kotoru. Program zahrnuje mimo jiné návštěvu katedrály sv. Tripuna a symbol města - Hodinovou věž ze 17. století. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování.

Den 3
Po snídani výlet ke Skadarskému jezeru - jednomu z národních parků Černé Hory. Je to největší jezero na Balkáně, kterým prochází hranice mezi Černou Horou a Albánií a které se nachází mezi horskými pásmy Prokletije, Rumija, Lovćen. Jezero je známé díky množství ryb (včetně úhořů, kaprů) a ptáků, z nichž nejznámější jsou pelikáni, kormoráni a volavky. Pro zájemce plavba po jezeře, tradiční oběd, koupání (za poplatek cca 35 EUR/os.). Odpoledne prohlídka Starého Baru, města - bratra italského Bari. Město bylo zničeno během zemětřesení v roce 1979. Nyní je jedním z velkých nalezišť pod širým nebem, kde lze obdivovat zbytky městských hradeb z 11. a 12. století posílených ve 14. a 15. století. Uvidíme také turecké lázně ze 17. století, mešity a kostel sv. Kateřiny ze 14. století. Navštívíme Podhradí, které bylo založeno ve středověku a bylo rušnou částí Starého Baru. Nyní jsou zde kavárny a restaurace, obchody a řemeslné dílny. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování.

Den 4 
Po snídani přejezd přes poloostrov Pelješac ve směru ostrova Korčula. Během cesty procházka malebnými hradbami Stonu, zvanými „Evropskou čínskou zdí“. Malostonský záliv je známý chovem škeblí a ústřic. Hradby vybudovala ve 14. století Dubrovnická republika. Byly navrženy tak, aby chránily solné doly, jenž byly pro republiku velmi důležité a ve kterých získávali sůl odpařováním mořské vody. Krátký přejezd trajektem na ostrov, návštěva Korčule - rodného města slavného cestovatele Marca Pola. Uvidíme mimo jiné: pozůstatky rodného domu Marca Pola, obranné hradby ze 14.-15. století, goticko-renesanční katedrálu sv. Marka, paláce Arneri a Gabrielis. Korčula bývá nazývána „malým Dubrovníkem“, je stejně okouzlující, snad kromě své velikosti. Odpoledne přejedeme na ostrov Badija, druhý největší ostrov Korčulského souostroví, kde bude čas na relaxaci a opalování. Přejezd do hotelu. Během cesty zastavíme v jednom z tradičních vinařství. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování. 

Den 5 - 7
Možnost výběru pobytu v hotelu Jadran ve Vela Luce nebo v hotelu Grand Hotel Neum v Bosně. Čas k opalování, koupání a relaxaci u Jadranu. Stravování v programu All Inclusive Light. Možnost využití fakultativních výletů (v závislosti na vybraném místě pobytu).
Příkladové výlety:
Split - město císaře Diokleciána - cena cca 55 EUR/os.
Fish Picnic - cena cca 35 EUR/os. 
Mostar a Medžugorje - cena cca 40 EUR/os.  

Den 8
Snídaně, vystěhování z hotelu:
- pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště, odlet do Polska.
- pro klienty zůstávající na druhý týden pobytu - přejezd do vybraného hotelu, pobyt a 15. den odlet do Polska. 
(Realizace programu zahrnuje přejezd cca 1000 km)

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po městech a muzejních objektech.
- Dámy jsou žádány, aby si vzaly šátek na hlavu ke vstupu do kostela/mešity.
- Realizaci tohoto zájezdu lze provést na základě občanského průkazu nebo cestovního pasu (dokumenty by měly být platné minimálně 3 měsíce od data návratu)!

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Informace o hotelech

Poloha
Moderní, elegantní hotel se nachází ve městě Neum v Bosně a Hercegovině. Neum se nachází cca 65 km od Dubrovníku, cca 60 km od Medžugorje, cca 77 km od Mostaru a cca 90 km od ostrova Korčula, což z něj dělá ideální výchozí bod k největším atrakcím Balkánu. Výhodou města Neum je také blízkost letiště v Dubrovníku - transfer z letiště do hotelu trvá cca 1,5 hodiny. V blízkosti hotelu se nachází mnoho obchodů, restaurací a kaváren.

Pláž
Hotel se nachází u oblázkové pláže. Lehátka a slunečníky na pláži - za poplatek (cca 3 EUR). Hotel má 3 výtahy, které umožňují přímý přístup z hotelu na pláž, stejně jako převlékací kabiny a sprchy na pláži.

Vybavení
Hotel prošel kompletní rekonstrukcí a byl uvedeno do provozu na přelomu roku 2013/2014. 
Recepce 24h, prostorná lobby s výhledem na moře, hlavní restaurace, restaurace a'la carte, restaurace a'la carte na pláži s regionální kuchyní, bar u bazénu se sluneční terasou, plážový bar, krytý bazén (otevřen mimo sezónu) a venkovní (s mořskou vodou), dětský bazén, lehátka a slunečníky - zdarma, 3 výtahy umožňující přímý přístup z hotelu na pláž, posilovna, sauna, kosmetický salon (za poplatek), 3 společensko-obchodní místnosti, obchod se suvenýry, parkoviště. Hotel přijímá platební karty.

Pokoje
Hotel má 380 komfortně a moderně zařízených pokojů s balkony a koupelnami (vana/sprcha, vysoušeč vlasů). Pokoje jsou vybaveny klimatizací, trezorem, telefonem a LCD TV se satelitními programy. Hotel nabízí také rodinné pokoje a pokoje přizpůsobené pro tělesně postižené.

Strava
All Inclusive Light: snídaně (7:00-9:00), oběd (12:00-14:00) a večeře (19:00-21:00) formou bufetu. Během oběda a večeře se podává jeden nealkoholický nebo alkoholický nápoj (pivo, víno) na osobu.

Sport a zábava
V sezóně jsou organizovány animace pro děti i dospělé, mimo jiné: sportovní aktivity na pláži, hudební večery, lekce zumby. V hotelu je k dispozici: fitness centrum, miniklub pro děti, diskotéka a kino. Hotelové centrum Wellness & SPA nabízí celou řadu masáží a kosmetických procedur na vysoké úrovni (za poplatek, k dispozici klientům wellness: vířivky, infračervené sauny, turecké lázně a solárium).

Internet
V areálu celého hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.hotel-neum.com

Náš názor
Největší a nejluxusnější hotel v této části pobřeží. Po celkové renovaci a rekonstrukci hotel získal zcela novou tvář. Vzhledem k vysokému standardu a příznivému umístění doporučujeme těm, kteří chtějí spojit volný čas v komfortních podmínkách s prohlídkou památek.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Počasí

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč