Ubytování IGB Obrázek0
Ubytování IGB Obrázek1
Ubytování IGB Obrázek2
Ubytování IGB Obrázek3
Ubytování IGB Obrázek4
Ubytování IGB Obrázek5
Ubytování IGB Obrázek6

Bollywood a pláže Goi

Indie
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poznávací část
Ubytování ve 3* hotelech (dle místní kategorie). Bombaj  - 3 noci.

Pokoje
koupelna (sprcha, wc), možnost přistýlky, klimatizace a/nebo stropní ventilátor. 

Strava
Dle programu zájezdu

Pobytová část
4 noci. Ubytování ve 3* hotelech (dle místní kategorie). Možnost doplatku do 4* hotelu.

Pokoje
koupelna (sprcha, wc), možnost přistýlky, klimatizace a/nebo stropní ventilátor.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem společnosti PLL LOT (přímý let) na trase Varšava - Goa - Varšava, vnitřní přelety na trase: Goa - Bombaj a Bombaj - Goa (váhový limit zavazadla 15 kg + 5 kg), letištní taxy, ubytování: 7 nocí, přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem, stravování: snídaně a večeře dle programu, služby polského průvodce, turistický program (viz níže), 1 láhev vody/os./den (pouze během poznávací části), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné pro místní průvodce, nosiče zavazadel, číšníky, obsluhu skupiny v systému TGS (cca 140 USD/os., povinný poplatek průvodci formou balíčku), osobní výdaje, další jídla a nápoje, vízum do Indie, poplatky za fotografování a filmování (cca 40 USD/os.) a fakultativní výlety.

Název zájezdu v polském jazyce: Bollywood i plaże Goa
Kód zájezdu: IGB

Upozornění! Výše uvedené ceny víz a poplatky za balíček účasti na programu byly uvedeny ke dni 21.12.2020 a mohou být změněny. 

Program

Chrámy na ostrově Elefanta • Bombaj a Brána Indie (India Gate) • jeskyně v Národním parku Sanjay Gandhi • studio Bollywood • zlaté pláže Goi • pro zájemce další týden pobytu na Goi 

Den 1 
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2,5 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet charterovým letadlem společnosti PLL LOT (přímý let) na trase Varšava - Goa. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den 2
Přílet do Goi a přestup na vnitřní let do Bombaje. Po příletu transfer do hotelu (skromný *** hotel ležící mimo centrum města), odpočinek po cestě. Odpoledne navštívíme mešitu svatého muže Haji Aliho, vybudovanou na malém ostrůvku. Návrat do hotelu na večeři a přenocování.

Den 3
Snídaně. Den začneme plavbou na ostrov Elephanta. Uvidíme skupinu sedmi chrámů vytesaných do skály, všechny s bohatou sochařskou výzdobou. Je to důležitý sakrální objekt postavený v 8. - 9. století, související především s uctíváním boha Šivy. Následně prohlídka nejdynamičtějšího a nejkosmopolitnějšího města Indie, které je centrem indického obchodu, stejně jako filmových ateliérů Bollywood. Uvidíme mimo jiné: Bránu Indie nacházející se na břehu Arabského moře, stojící naproti exkluzivního hotelu Taj Mahal - oba objekty jsou symbolem města. Přejedeme k fontáně „Flora“ ležící v samém srdci Bombaje. Možnost nakupování v místním bazaru. Večeře a přenocování v hotelu. (Trasa cca 40 km)

Den 4
Po snídani přejezd do Národního parku Sanjay Gandhi, kde navštívíme jeskyně Kanheri pocházející z 1. století. Komplex se skládá z 9 jeskyní vytesaných v čedičových skalách zdobených buddhistickými sochami. Následně navštívíme pagodu Vipassana dokončenou v roce 2009. Tvar její kupole připomíná barmské pagody a meditační sál je jednou z největších konstrukcí tohoto typu na světě. Pokud budeme mít čas, možnost realizace fakultativního výletu do slumů (za příplatek). Návrat do hotelu na večeři a přenocování. 

Den 5
Po snídani přejezd do filmových ateliérů Bollywood, kde budeme trávit čas zkoumáním toho, jak vypadá práce na vytváření filmů, které jsou převážně založeny na tanci. Navštívíme jednotlivá studia a uvidíme představení herců. Návrat do hotelu na večeři a přenocování. 

Den 6 
Po snídani vystěhování a přejezd na letiště v Bombaji, přelet do Goi. Ubytování, večeře a přenocování.

Den 7 - 8 
Pobyt v hotelu na pobřeží Goi. Snídaně a večeře. Volný čas k odpočinku, ke koupání a opalování, stejně jako k nakupování. Možnost využití fakultativních výletů. 

Den 9
Brzké vystěhování z hotelu, snídaně (možnost snídaně formou cestovních balíčků) a transfer na letiště v Dabolimu. Přelet charterovým letadlem společnosti PLL LOT (přímý let) na trase Goa - Varšava. Přílet do Varšavy.

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
Ve dnech 24. - 27.1. mohou být některé z atrakcí v Indii uzavřeny z důvodu státního svátku Dne republiky.
Od 9.11.2016 přestaly být bankovky s nominální hodnotou 500 („staré“ 500 rupií) a 1000 rupií zákonným platidlem v Indii. Byly zavedeny do oběhu „nové“ bankovky 500 rupií a 2000 rupií.
Pokud klienti berou s sebou americké dolary, je třeba pamatovat, že v Indii nejsou přijímány bankovky vydané před rokem 2013 a/nebo zničené, roztrhané, ohnuté, ušpiněné apod. 
Váhový limit zavazadel během vnitřních přeletů: 15 kg (hlavní zavazadlo) a 5 kg (příruční zavazadlo).  

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Výlety v okolí

Fakultativní výlety: slumy (cca 35 USD/os.).
Upozornění! Fakultativní výlety probíhají při min. 12 osobách.   

Víza

Vízum do Indie 
Všichni občané ČR potřebují ke vstupu do Indie, k tranzitu a k vycestování z Indie platné indické vízum. Indické vízum lze získat buď v klasické formě vízového štítku vylepovaného do cestovního dokladu příslušným zastupitelským úřadem Indie nebo za určitých podmínek formou elektronického víza (tzv. e-VISA)  obdrženého emailem. Vízum si musí občan ČR obstarat ještě před odjezdem do Indie, obdržet jej až při příjezdu na hraničním přechodu není možné. 

Indické elektronické turistické vízum e-VISA
Touto cestou lze žádat o  vízum pro krátkodobou (do 60 dnů) turistickou, obchodní nebo zdravotní cestu do Indie. Žádost o elektronické  vízum se vyplňuje prostřednictvím webové stránky https://indianvisaonline.gov.in/evisa/Registration. Žádost o elektronické vízum se vyplňuje v angličtině. Rozhodnutí obdrží žadatel e-mailem do 72 hodin. Žádost vyplňujte bez diakritiky, tj. bez háčků a čárek.
Po vyplnění žádosti je třeba uploadovat do systému čtvercovou fotografii cestujícího, a to ve formátu jpg nebo jpeg, a to s minimálními rozměry 350 (šířka) x 350 (výška) pixelů, přičemž velikost fotografie musí mít minimálně 10 KB a maximálně 1 MB. Fotografie musí zobrazovat celou tvář cestujícího z čelního pohledu, musí mít bílé pozadí a nesmí mít žádné orámování.
Dále je třeba uploadovat také sken datové stránky pasu, tj. té strany pasu, na které je fotografie cestujícího. Soubor s fotografií musí být ve formátu pdf a musí mít velikost minimálně 10 KB a maximálně 300 KB. ​
Součástí žádosti je platba vízového poplatku ve výši 50 USD zvýšeného o bankovní poplatek (ve výši až 2,5 % vízového poplatku). Poplatek se hradí přes internet výlučně debetní nebo kreditní platební kartou VISA nebo MASTERCARD. 

Více informací najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí: http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/asie/indie/cestovani/visa.html

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč