Bonjour Paris!

Francie - Paříž - Paříž
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Ubytování

** hotely - střední kvality, které se nachází nedaleko předměstí Paříže, v blízkosti stanice metra nebo příměstských vlaků RER.

Pokoje: dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky), všechny s koupelnou a WC, telefonem a TV.

Vybavení: v hotelu se obvykle nachází restaurace a bar.

Strava: kontinentální snídaně.

Místní kategorie: **

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem na trase Polsko - Paříž - Polsko, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování v hotelu (4 noci), stravování: snídaně (4), turistický program (viz níže), služby průvodce během pobytu v Paříži, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a poištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, systém Tour Guide (bezdrátový elektronický systém provázení skupin), přejezdy městskou hromadnou dopravou (RER a metro) a jiné osobní výdaje. Orientační ceny vstupného: cca 205 EUR/os. (povinný poplatek placený průvodci formou balíčku).

Program

Louvre a Mona Lisa • Eiffelova věž - 300 metrů! • Montmartre a Moulin Rouge • Elysejská pole - hlavní ulice světa • katedrála Notre-Dame • možnost výběru hotelu v centru

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl /rozklady. Přílet do Paříže a transfer do hotelu. Odložení zavazadel v úschovně. Informativní schůzka. Následně přejezd městskou hromadnou dopravou do centra. Procházka po Montmartre, čtvrti umělců a nočního života. Uvidíme mimo jiné: slavné Pigallovo náměstí (Place Pigalle), mnoho divadel a kabaretů (mimo jiné Moulin Rouge), baziliku Sacré-Cœur, která se od konce 19. století stala symbolem pařížské zbožnosti a náměstí Place du Tertre.

Den 2
Po snídani odjezd na prohlídku, kterou začneme v Louvru s nádhernou sbírkou děl evropského umění: mimo jiné Mona Lisa, Venuše Mélská (Venus de Milo), Okřídlené Vítězství Samothrace. Následně návštěva ostrova Cité (Île de la Cité) - nejstarší části města, uvidíme mimo jiné: katedrálu Notre-Dame, největší památku sakrálního umění z 12. století uchvacující lehkostí architektury, nádhernými vitrážemi a složitě vyrobenými portály. Večerní plavba lodí po Seině.

Den 3
Po snídani prohlídka Gare d'Orsay - impresionistického muzea, které se nachází v budově bývalého vlakového nádraží. Eiffelova věž - nejslavnější železná konstrukce v Paříži, která je od roku 1889 symbolem města. Výjezd výtahem do výšky téměř 300 metrů a možnost vidět mimořádné panorama - to je nezapomenutelný zážitek. Navíc procházka po Elysejských polích (Champs-Elysées), nejznámější alejí světa. Navštívíme také Muzeum parfémů „Fragonard“, kde se seznámíme s procesem výroby parfémů a historií tohoto „květinového“ průmyslu. Na závěr „degustace vůní“ a možnost nákupu parfémů. Následně Muzeum voskových figurín (Musée Grévin) a na závěr procházka přes Place Vendome k pařížské Opeře.
 
Den 4
Po snídani se vydáme na procházku po nejznámějším pařížském pohřebišti - hřbitově Père-Lachaise, které je místem posledního odpočinku mnoha slavných lidí, jako např.: J. Morisson, Honoré de Balzac, F. Chopin nebo Abélard a Héloise - legendární dvojice milenců. Následně navštívíme jednu z nejmalebnějších čtvrtí Paříže - Le Marais, nazývanou často „starou Paříží“. Během procházky budeme obdivovat krásné renesanční domy, úzké dlážděné uličky, šlechtické paláce přeměněné na muzea a nádherné Vogézské náměstí (Place des Vosges), kde bydlel Victor Hugo. Součástí Le Marais je také židovská enkláva - najdeme zde mnoho košer restaurací a barů, ve kterých budeme mít možnost ochutnat tradiční jídlo. Odpoledne volný čas.

Den 5
Snídaně (v případě odjezdu do Polska v brzkých ranních hodinách snídaně v podobě balíčku na cestu). Vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Návrat do Polska.

Upozornění k programu
Klienti, kteří si vybrali ubytování v hotelech v centru Paříže (za poplatek) budou muset na místa schůzek určených průvodcem jezdit samostatně! Pořadí prohlídek se může změnit. Pro ty, kdo přiletí/odletí do/z Paříže ve večerních hodinách bude program prohlídky z 1. dne realizován 5. den. Průvodce neprovází po muzejních objektech. Program je realizován městskou hromadnou dopravou (RER, metro).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

NOVINKA - obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Hodnocení klientů

Recenze k tomuto zájezdu si můžete přečíst zde: https://r.pl/bonjour-paris/zakwaterowanie-plo 

Nejbližší termíny do hotelu


Nebyly nalezeny žádné záznamy

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Česká spořitelna č.ú: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč