Ubytování FLI Obrázek0
Ubytování FLI Obrázek1
Ubytování FLI Obrázek2
Ubytování FLI Obrázek3
Ubytování FLI Obrázek4
Ubytování FLI Obrázek5
Ubytování FLI Obrázek6
Ubytování FLI Obrázek7
Ubytování FLI Obrázek8
Ubytování FLI Obrázek9
Ubytování FLI Obrázek10
Ubytování FLI Obrázek11
Ubytování FLI Obrázek12
Ubytování FLI Obrázek13
Ubytování FLI Obrázek14
Ubytování FLI Obrázek15
Ubytování FLI Obrázek16

Brazílie aktivně!

Brazílie
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Hotely, lodge nebo pousady   ** / ***  (7 nocí)

Pokoje: ve všech hotelích jsou vybaveny koupelnou. Většina hotelů má klimatizované pokoje.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do/z Fortalezy (s technickým mezipřistáním na Kanárských ostrovech), letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech (viz níže): 7 nocí, stravování dle programu: snídaně a 1 oběd, služby průvodce v Brazílii, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupenky do navštěvovaných objektů, fakultativní výlety pro zájemce (dle popisu), další jídla a nápoje, spropitné a jiné osobní výdaje. Náklady na účast v programu (povinný poplatek placený na místě) - cca 100 USD/os. (včetně vstupenek, spropitného pro místní průvodce a řidiče, pobytové taxy v Jericoacoara).

Název zájezdu v polském jazyce: Brazylia aktywnie!
Kód zájezdu: FLI


Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do země.

Program

Kaňon Morro Branco • barevné šílenství vozidly typu buggy na nejkrásnějších plážích Brazílie • sandboarding čili prostě sjezd na prkně po dunách • houpací sítě zavěšené nad vodou - Lagoa Azul • tyrkysová jezera na dunách - Lencoish Maranhenses • bílé pláže Jericoacara • horské vesnice a každodenní život Brazilců • koupel ve vodopádu Talita Falls • pro zájemce kitesurfing a stand up paddle

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady. Přelet charterovým letadlem do Fortalezy (s mezipřistáním na Kanárských ostrovech). Po příletu do Fortalezy pasová kontrola. Následně transfer do hotelu, přenocování.

Den 2
Po snídani se vydáme na návštěvu Morro Branco, které je jednou z hlavních atrakcí regionu Ceará. Neobvyklé skalní útvary různých barev, obklopené zlatými dunami, vytvářejí jedinečnou krajinu. Místní umělci z Morro Branco plní malé lahve pískem různých odstínů a vytvářejí tak jedinečné suvenýry. Barevné láhve s pískem si lze zakoupit podél pláže a v místní vesnici. Morro Branco poznáme lépe během projížďky vozidly typu buggy i během procházky, kdy budeme prozkoumávat bludiště barevných hornin. Garantujeme obrovské emoce během výjezdů a sjezdů z dun! Návrat do hotelu do Fortalezy.
 
Den 3
Po snídani zveme na horskou výpravu - čeká nás eskapáda do regionu Ceará, který ještě neobjevilo mnoho turistů. Během tohoto výletu Vás vezmeme do „Atlantického lesa“ v „Maciaco de Baturite“, který se nachází cca 100 km od Fortalezy. Uvidíme každodenní život Brazilců žijících v horských městech Redenção, Baturité, Guaramiranga. Navštívíme Muzeum „Douradinha Cachaça“ v městečku Redenção - první město v historii Brazílie, ve kterém došlo k osvobození otroků. V programu prohlídky je ochutnávka tradičního alkoholického nápoje Cachaça (vodka z cukrové třtiny). Navštívíme staré sídlo majitelů plantáží a budovy, v nichž žili a bydleli otroci. Návštěva jezuitského kláštera, odkud je nádherný výhled na okolí. Následně oběd (v ceně). Výlet zakončíme procházkou k vodopádům Talita spojenou s koupáním a relaxací. Návrat do Fortalezy na přenocování.

Den 4
Po snídani transfer džípy do Jericoacoara, malého, ale okouzlujícího městečka, které se nachází uprostřed rozlehlého národního parku, který je splněným prázdninovým snem nejen každého Brazilce. Jijoca de Jericoacoara se nachází na západním pobřeží státu Ceará, cca 300 km od hlavního města Fortaleza. Nachází se zde slavná pláž Jericoacoara (nazývaná běžně a s láskou Jeri), považovaná za jednu z nejkrásnějších pláží na světě. Její vody jsou mělké a mají minimální vlny - vynikající prostředí pro stand up paddle (SUP) a kitesurfing. Je to místo s jedinečnou atmosférou, kde večer mobilní obchodníci rozsvěcují lampy na svých stáncích a prodávají slavný koktejl caipirinha. Pláž je obklopena malými jezery a dunami až 30 m dlouhými, které mění barvu během dne v závislosti na dopadu světla. Na levé straně pláže je nejznámější a největší duna Duna do Pôr do Sol (Sunset Dune). Každé odpoledne, kolem 17:00 hodiny, se turisté a místní obyvatelé vydávají na její vrchol, aby viděli velkolepý západ slunce. Pro změnu milovníci odpočinku by se měli vydat na projížďku do Lagoa Azul, kde byly rozvěšeny houpací sítě nad hladinou jezera a užít si blažený odpočinek. Přenocování.

Den 5
Volný den na objevování krás Jericoacoara. Lze zde provozovat kitesurfing, plavat na stand up paddle (SUP), nebo jen tak ležet v barevné houpací síti zavěšené těsně nad vodou v Lagoa Azul. Jedním z největších dobrodružství může být také projížďka na koni po dunách nebo sandboarding - sjezd na prkně po dunách.

Den 6 - 7
Po snídani návrat do Fortalezy. Čas na odpočinek a opalování na jedné z nádherných pláží Fortalezy. Během pobytu doporučujeme fakultativní výlety: projížďku vozidlem typu buggy na pláž Cumbuco nebo horská expedice do „Atlantického lesa“ s ochutnávkou tradičního alkoholického nápoje Cachaça.

Den 8
Po snídani volný čas. Následně transfer na letiště (přesný čas srazu určí průvodce Rainbow na místě) a zpáteční let do Polska.  

Den 9
Přílet do Varšavy na letiště F. Chopina (s mezipřistáním na Kanárských ostrovech).

Upozornění k programu
Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Víza

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu z Brazílie.  

Upozornění! Informace o cestovním pasu (číslo pasu, datum vydání a datum ukončení platnosti) musí být vyplněny na rezervaci do maximálně 14 pracovních dnů před datem odletu. Pokud se prodej uskuteční později, prosíme o neprodlené doplnění těchto údajů. 

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.3 Kč