Cesta snů

Peru - Cusco
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Hotely:
- v Cartageně *** hotel (3 noci)
- v Bogotě *** hotel (1 noc)
- v Cusco *** hotel (2 noci)
- v Rio de Janeiru *** hotel (3 noci) - nachází se cca 100 - 300 m od Copacabany nebo Ipanemy (v karnevalovém období možnost ubytování v hotelu 100 - 300 m od pláže Flamengo)

Pokoje: dvoulůžkové pokoje s koupelnou, s možností 1 přistýlky.

Ubytování zahrnuje: 
Pro odlety z Polska ve čtvrtek - 10 nocí (první noc ze čtvrtka na pátek). 
Pro odlety z Polska v neděli - 11 nocí (odlet z Polska v neděli, přílet do Ria v pondělí v časných ranních hodinách. První noc z neděle na pondělí). 

 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým letadlem do Rio de Janeira (přímý let), vnitřní přelety (možnost přeletů s přestupy), letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech (viz níže), stravování dle programu: snídaně + večeře nebo oběd/lunch box, služby průvodce v Brazílii, Peru a Kolumbii, balíček pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety pro zájemce (dle popisu), další jídla a nápoje, spropitné a jiné osobní výdaje. Orientační náklady na účast v programu - cca 400 USD/os. (včetně spropitného pro místní průvodce a řidiče).

Název zájezdu v polském jazyce: Podróż życia
Kód zájezdu: BDY

Program

Rio de Janeiro • Salta „Krásná“ • sedmibarevná Purmamarca a Quebrada de Humahuaca • poušť  Atacama v Chile • Měsíční údolí a Údolí smrti v Národním parku Los Flamencos • červená Laguna Colorada v Bolívii • růžoví plameňáci • solná pánev Salar de Uyuni • La Paz • Cusco • Machu Picchu

Den 1 

Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Rio de Janeira charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým letadlem (přímý let). Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady. Přílet do Rio de Janeira, pasové odbavení. Následně transfer do hotelu. Po ubytování volný čas na odpočinek. Večeře a přenocování. (Trasa cca 50 km) 

Den 2
Po snídani prohlídka Rio de Janeira, jednoho z nejlépe umístěných měst na světě. Díky nádherným výhledům, favelám umístěným uprostřed kopců a mnohakilometrovým plážím je Rio nazýváno Nádherným městem. Lanovkou se dopravíme na vrchol hory Corcovado (v překladu „hrbáč“, 710 m n. m.), kde stojí slavná 38metrová socha Krista Spasitele. V roce 2007 byla tato socha prohlášena za jeden ze sedmi nových divů světa. Následně přejezd k „červené pláži“ - Praia Vermelha, odkud se lanovkou přepravíme na vrchol Pão de Açúcar (v překladu: Cukrová homole, 396 m n. m.) a opět budeme obdivovat město Rio de Janeiro. Odpoledne transfer na letiště a přelet do Buenos Aires. Ubytování, večeře a přenocování. (Trasa cca 50 km)

Den 3
Po snídani transfer na letiště. Přelet do města Salta, které nazývají „La Linda“ neboli „Krásná“, zejména proto, že se nachází na úpatí And. V závislosti na hodinách přeletu možnost procházky centrem Buenos Aires (před odletem). Nejdřív navštívíme Archeologické muzeum Mountain High (MAAM - Museo Arqueológico de Alta Montaña), kde uvidíme jednu ze tří dochovaných mumií dětí obětovaných inckým bohům, které byly nalezeny na vrcholu sopky Llullaillaco. Následně uvidíme hlavní náměstí, kostel sv. Františka a katedrálu. Ubytování, večeře a přenocování. (Trasa cca 30 km) 

Den 4
Po snídani odjezd do města Purmamarca (2324 m n.m.), kde budeme moci obdivovat horu Sedmi barev. Tato nádherná vyhlídková trasa je známá také díky rallye Dakar. Pojedeme podél rokle Quebrada de Humahuaca, která je na seznamu Světového dědictví UNESCO, a její duhová kompozice nám zůstane na dlouho v paměti. Přejezd přes Andy a překročení hranice (UPOZORNĚNÍ! Není povoleno dovážet potraviny!). Pozdě večer příjezd do San Pedro de Atacama na území Chile. Město ležící ve výšce cca 2440 m n. m. je zelenou oázou uprostřed pouště Atacama. Atacama je považována za nejsušší oblast na světě, některé meteorologické stanice zde doposud nikdy ještě nezaznamenaly déšť! Drsná pouštní krajina byla výzvou pro účastníky Rallye Dakar, které vedlo přes Atacamu do Valparaísa. Ubytování v okolí San Pedro de Atacama, večeře a přenocování.
 
Den 5
Po snídani přejezd přes Národní park Los Flamencos, ve kterém se nachází Valle de la Muerte (Údolí smrti) a Valle de la Luna (Měsíční údolí). Projedeme pásmem Cordillera de la Sal, kde si prohlédneme nádherné přírodní solné formace neuvěřitelných tvarů. Prohlídku začneme zastávkou v Údolí smrti. Spektrum barev, kterými září skalní útvary a dopadající paprsky slunce vytvářejí krásný obraz, jaký dokáže namalovat jen příroda. Následně přejezd do Měsíčního údolí, které vděčí za svůj název skutečně vesmírně vyhlížející krajině: vyschlá jezera a země popraskaná z nedostatku dešťů skutečně připomínají povrch Měsíce. Večeře, přenocování. (Trasa cca 200 km) 

Den 6
Po časné snídani (případně formou breakfast boxu na cestu) přejezd směrem k hranici s Bolívií (nejvyšší bod, na němž se v tento den octneme, leží ve výšce 4 850 m n. m.). Tento den bude rájem pro fotografy. Na trase spatříme četná vysokohorská jezera tzv. laguny, z nichž každá okouzluje jinými barvami, zastavíme se například u zelené laguny Verde a uvidíme lagunu Blanca. Další z nich je Laguna Colorada, jedno z nejkrásnějších míst v celé Bolívii. Pigmentace vody závisí na přítomnosti různých druhů řas a korýšů. Slané a mělké jezero vděčí za svoji popularitu charakteristické intenzivní červené barvě. Navíc lze na jeho hladině pozorovat četné kontrastující bílé plošky boraxu. Ruta de las Lagunas je známá také díky velkému množství zdejších plameňáků, kteří se seskupují kolem barevných vod. Lagunu Colorada obývají převážně růžoví plameňáci krátkozobí. Přestávka na oběd. Následně si prohlédneme Arbol de Piedra, neobvyklý skalní útvar vytesaný větrem, vzhledem připomínající strom s výškou cca 7 m. Ubytování v hotelu v Uyuni, přenocování. (Trasa cca 450 km)

Den 7
Po snídani přejezd na největší solnou pláň ve světě - Salar de Uyuni. Turisté z celého světa přijíždějí do Bolívie, aby si prohlédli tento přírodní zázrak. Nesmírně plochá, obrovská solná poušť o rozloze cca 10 000 km² a průměru cca 200 km se nachází v nadmořské výšce 3653 m. n. m. Salar se nachází v srdci náhorní plošiny Altiplano obklopené sopkami. Na solné pánvi existuje několik ostrovů, včetně proslulého ostrova 500letých kaktusů. Na tomto ostrově se zastavíme. Poušť v suchém období pokrývají charakteristické hexagony, připomínající včelí plástve. Po dešti se poušť stane modro - bílým zrcadlem s efektem zrcadlení či fatamorgány. Je to naprosto unikátní a magické místo patřící mezi nejkrásnější krajiny světa. Unikátním suvenýrem ze Salaru jsou bezpochyby fotografie. Návštěva pouště probíhá džípy. Přejezd ke hřbitovu lokomotiv. Je to jedinečné místo připomínající největší rozkvět železnic na přelomu 19. - 20. století. Byl úzce spojen s objevením bohatých ložisek minerálů a transportem z dolů do přístavů na pobřeží Tichého oceánu. Nyní je zde malé nádraží, nákladní terminál a téměř sto lokomotiv a vagonů opuštěných mnoho let. Cestou uvidíme hotel postavený téměř celý ze solných bloků, hlavní suroviny zdejší oblasti a památník Dakaru. Přejezd do Uyuni. Ubytování, večeře v hotelu, přenocování. (Trasa cca 300 km) 

Den 8
Po snídani přelet a prohlídka La Paz - největšího bolivijského města a nejvýše ležícího hlavního města na světě (3200 - 4050 m n. m.). Přestože La Paz není hlavním městem Bolívie, tak se v něm nachází sídlo prezidenta a Kongresu. Uvidíme mimo jiné: kostel sv. Františka, katedrálu a vyhlídkové místo. Jedním z nejvíce vzrušujících bodů programu bude návštěva trhu čarodějnic, kde bude možné nakoupit nejrůznější talismany a amulety. Transfer do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 80 km) 
Pro zájemce večer s bolívijským folklórem (60 USD).

Den 9
Po snídani transfer na letiště a odlet do Cuzca, jehož stará část je zapsána na seznamu Světového dědictví UNESCO. Město ležící v jižní části Peru, v nadmořské výšce 3326 m, bylo založeno prvním vládcem Inků Manco Capacou v 12. století. V roce 1533 bylo dobyto oddíly Francisca Pizarra. V programu: Plaza de Armas, katedrála s obrazárnou shromažďující mistrovská díla malířské školy a dávný chrám Slunce - Coricancha. Ubytování v hotelu, večeře a přenocování.

Den 10
Po snídani dvouhodinová jízda na vlakové nádraží do Ollantaytambo, odkud začneme výlet na Machu Picchu (vlak jede cca 1,5 hod.). Je to jeden ze sedmi divů světa a od roku 2007 je zapsán na seznamu UNESCO. Ztracené město Inků bylo objeveno světu v roce 1911. Jsou to úžasné skalní stavby ležící na stovce teras. Velikost a krása tohoto místa dává představu o neobvykle bohaté kultuře Inků. Uvidíme skalní chrám Tří oken a Sluneční observatoř. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 11
Po snídani (nebo snídaňový balíček na cestu) transfer na letiště a přelet do Rio de Janeira (s přestupem). Ubytování v hotelu, přenocování.

Den 12
Po snídani vystěhování z hotelu. Volný čas na nákupy. Následně transfer na letiště a zpáteční let do Polska. Přesný čas srazu určí průvodce Rainbow na místě.
 
Den 13 
Přílet na letiště F. Chopina ve Varšavě.

Upozornění k programu
- pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Odlety
Odlety z Varšavy. Sraz na letišti Okęcie ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady

Let 
Přímý let komfortním letounem společnosti PLL LOT typ DREAMLINER s možností výběru cestovní třídy. Catering v ekonomické třídě zahrnuje 2 jídla (teplé jídlo a sendvič se sýrem nebo šunkou).Během podávání jídla obdrží klienti zdarma také minerální vodu, kávu nebo čaj. Ostatní nealkoholické a alkoholické nápoje a další položky ze Sky menu jsou za poplatek. Ve třídě Premium Club a Business Elite je v ceně rozsáhlé menu včetně nealkoholických a alkoholických nápojů (v omezeném množství) a navýšení váhových limitů zavazadel. Ve všech třídách je k dispozici v průběhu letu zábavní systém se samostatným monitorem před každým sedadlem. Více informací naleznete ZDE. V případě, že nebude možné uskutečnit let Dreamlinerem, poskytne letecká společnost LOT jiné letadlo podobného standardu (přímý let).

Víza

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu z Brazílie.  Upozornění! Informace o cestovním pasu (číslo pasu, datum vydání a datum ukončení platnosti) musí být vyplněny na rezervaci do maximálně 14 pracovních dnů před datem odletu. Pokud se prodej uskuteční později, prosíme o neprodlené doplnění těchto údajů.

Nejbližší termíny do hotelu


27. 10. - 11. 11. 2019 (16 dní)
Varšava Polopenze
122 127 Kč
09. 11. - 24. 11. 2019 (16 dní)
Varšava Polopenze
116 395 Kč
18. 11. - 03. 12. 2019 (16 dní)
Varšava Polopenze
112 060 Kč
27. 11. - 12. 12. 2019 (16 dní)
Varšava Polopenze
112 557 Kč
09. 12. - 24. 12. 2019 (16 dní)
Varšava Polopenze
106 766 Kč
12. 12. - 27. 12. 2019 (16 dní)
Varšava Polopenze
107 918 Kč
27. 12. - 11. 01. 2020 (16 dní)
Varšava Polopenze
121 142 Kč
30. 12. - 14. 01. 2020 (16 dní)
Varšava Polopenze
121 221 Kč
13. 01. - 28. 01. 2020 (16 dní)
Varšava Polopenze
109 203 Kč
19. 01. - 03. 02. 2020 (16 dní)
Varšava Polopenze
110 219 Kč
01. 02. - 16. 02. 2020 (16 dní)
Varšava Polopenze
106 747 Kč
04. 02. - 19. 02. 2020 (16 dní)
Varšava Polopenze
107 357 Kč
07. 02. - 22. 02. 2020 (16 dní)
Varšava Polopenze
108 046 Kč
25. 02. - 11. 03. 2020 (16 dní)
Varšava Polopenze
108 046 Kč
14. 03. - 29. 03. 2020 (16 dní)
Varšava Polopenze
108 046 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Česká spořitelna č.ú: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč