Cesta snů

Peru - Cusco
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Hotely:
- v Cartageně *** hotel (3 noci)
- v Bogotě *** hotel (1 noc)
- v Cusco *** hotel (2 noci)
- v Rio de Janeiru *** hotel (3 noci) - nachází se cca 100 - 300 m od Copacabany nebo Ipanemy (v karnevalovém období možnost ubytování v hotelu 100 - 300 m od pláže Flamengo)

Pokoje: dvoulůžkové pokoje s koupelnou, s možností 1 přistýlky.

Ubytování zahrnuje: 
Pro odlety z Polska ve čtvrtek - 10 nocí (první noc ze čtvrtka na pátek). 
Pro odlety z Polska v neděli - 11 nocí (odlet z Polska v neděli, přílet do Ria v pondělí v časných ranních hodinách. První noc z neděle na pondělí). 

 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou do Limy, nebo návrat z Ria de Janeira (s přestupem na jednom z evropských zemích),  vnitřní přelety (možnost přeletů s přestupy), letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech (viz níže), stravování dle programu: snídaně + večeře nebo oběd/lunch box, služby průvodce v Brazílii, Argentině, Chile, Bolívii a Peru, balíček pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupenky do navštěvovaných objektů, fakultativní výlety pro zájemce (dle popisu), další jídla a nápoje, spropitné a jiné osobní výdaje. Orientační náklady na účast v programu - cca 400 USD/os. (včetně spropitného pro místní průvodce a řidiče).

Název zájezdu v polském jazyce: Podróż życia
Kód zájezdu: BDY

Program

Rio de Janeiro • Salta „Krásná“ • sedmibarevná Purmamarca a Quebrada de Humahuaca • poušť  Atacama v Chile • Měsíční údolí a Údolí smrti v Národním parku Los Flamencos • červená Laguna Colorada v Bolívii • růžoví plameňáci • solná pánev Salar de Uyuni • La Paz • Cusco • Machu Picchu

Den 1 
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Let pravidelnou linko do Limy. Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady. Přílet do Limy, pasové odbavení a následně transfer do hotelu. Po ubytování volný čas na odpočinek. Večeře a přenocování. (Trasa cca 50 km) 

Den 2
Po snídani transfer na letiště a let Cuzco, jehož staré město je zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Město, které se nachází v jižní části Peru v nadmořské výšce 3326 m nm, bylo založeno prvním vládcem Inků Manco Capaca ve dvanáctém století v roce 1533 bylo získáno pobočkami Francisco Pizarro. V programu Plaza de Armas je katedrála s vrcholem sbírajících mistrovská díla školy malování Kuzkent a starého chrámu slunce - Coricancha. Ubytování v hotelu, polopenze a nocleh.

Den 3
Po snídani, dvouhodinový výlet na vlakové nádraží do Ollantaytambo, odkud začneme výlet na Machu Picchu (vlak jede asi 1,5 hodiny), jeden ze sedmi divů světa (od roku 2007, zapsaný na seznam UNESCO). Ztracené město Inky, které bylo objeveno na světě v roce 1911, je úžasné skalnaté budovy, ležící na sto terasách. Velikost a krása tohoto místa dávají představu o neobvykle bohaté kultuře Inků. Uvidíme skalní chrám tří oken a sluneční observatoř. Návrat do hotelu, večeře, přes noc.


Den 4
Po snídani lette a navštivte La Paz, jedno z nejvyšších měst světa (3200 - 4050 m nm). Ačkoli La Paz není kapitál Bolívie, to ubytuje ředitelství prezidenta a Congress. Uvidíme mimo jiné: kostel sv. Franciszka a katedrála a vyhlídka. Pro vzrušení navštívíme trh čarodějnic, kde si můžete koupit různé talismany a amulety. Transfer do hotelu, polopenze a nocleh. Pro ty, kteří chtějí večer s bolivijským folklórem (60 USD) (trasa je asi 80 km).

Den 5
Po snídani letět do Uyuni a jet na největší solné pánve na světě, Salar de Uyuni. Turisté z celého světa přicházejí do Bolívie, aby sledovali tento zázrak přírody. Tento největší "solný sklep" na světě, který se nachází v nadmořské výšce 3653 metrů nad mořem, je extrémně plochý (rozdíl ve výškách je menší než 41 cm), obrovská solná poušť s rozlohou přibližně 10 000 km² a průměrem přibližně 200 km. Salar se nachází v srdci náhorní plošiny Altiplano, obklopené sopkami. Na solných pánvích je několik ostrovů, včetně slavného ostrova 500 let starých kaktusů. Poušť v období sucha je pokryta charakteristickými šestiúhelníky, připomínajícími plástev, zatímco po dešti se poušť stává modrobílým zrcadlem s efektem přeludu. Toto naprosto jedinečné a magické místo je jednou z nejkrásnějších krajin na Zemi. Jedinečný suvenýr ze Salar je bezpochyby fotografie s perspektivou. Návštěva pouště se provádí džípy. Nejprve se vydáme na hřbitov lokomotiv. Jedná se o jedinečné místo, kde v devatenáctém a dvacátém století došlo k pádu železnice, která byla úzce spjata s bohatými minerály, které se v té době nacházely, a jejich přepravou z dolu do přístavů na pacifickém pobřeží. Nyní je tu malá stanice, nákladní terminál a téměř sto lokomotiv a vozů opuštěných před mnoha lety. Pak jdeme na solné pánve a na cestě uvidíme hotel téměř výhradně ze solných bloků, hlavní suroviny v této oblasti a Dakarova památka. Převod do Uyuni. Ubytování, večeře v hotelu, přes noc. (Trasa je asi 300 km).

Den 6
Po ranní snídani (možné snídaňové boxy na silnici) jeďte směrem k Chile. (nejvyšší bod, který můžeme v tento den nalézt, se nachází ve výšce 4 850 m nm). Tento den bude pro fotografy rájem. Na trase uvidíme četné sopky a laguny, z nichž každá zaujme různými barvami, zastavíme se mimo jiné Verde Green Lagoon a projíždějte bílou Laguna Blanca. Další z nich je Laguna Colorada, jedno z nejkrásnějších míst v Bolívii. Pigmentace vody závisí na přítomnosti různých druhů řas a korýšů. Toto slané a mělké jezero vděčí za svou popularitu charakteristické, intenzivní červené barvě. Kromě toho, na jeho tabulích můžeme pozorovat četné, kontrastní, bílé plochy boraxu. Ruta de las Lagunas je také proslulá velmi četnými plameňáky v okolí, soustředěnými kolem barevných vod. Colorado laguna je hlavně obývaná růžovými krátkosrstými plameňáky. Přestávka na oběd. Pak uvidíme Árbol de Piedra, nebývalý skalní útvar, vytesaný větrem, připomínající strom o výšce asi 7 m. Večerní přístup do San Pedro de Atacama v Chile. Město, které se nachází v nadmořské výšce cca 2440 m nm, je zelená oáza uprostřed pouště Atacama. Atacama je považována za nejsušší oblast na světě, některé meteorologické stanice ještě nikdy neviděli déšť! Drsná krajina pouště byla pro účastníky rally Dakar, která vedla přes Atacama do Valparaisa, docela výzvou. (Trasa je asi 450 km).

Den 7
Snídaně a transfer do národního parku Los Flamencos, kde se nachází Valle de la Muerte (Údolí smrti) a Valle de la Luna (Údolí Měsíce). Projdeme kolem Cordillera de la Sal, kde můžete obdivovat nádherné přírodní soli s úžasnými tvary. Začneme prohlídku od zastávky v Údolí smrti. Barevné schéma nabízené různými kameny a slunečními paprsky, které na ně dopadají, vytváří krásný obraz, který může natřít pouze příroda. Pak se vydejte do Údolí Měsíce, které vděčí za svůj název kosmické krajině: sušená jezera a prasklá země, která je zjizvená deštěm, se podobají Měsíci. Návrat do hotelu, polopenze a nocleh. (Trasa je asi 200 km).

Den 8
Po snídani se vydejte na výlet do Purmamarca (2324 metrů nad mořem), kde můžete obdivovat kopec sedmi barev. Tato krásná vyhlídková trasa je známá také pro rally Dakar. Projděte Andy a překročte hranici. Projdeme podél soutěsky Quebrada de Humahuaca, která je na seznamu světového dědictví UNESCO, a její duhové složení bude pravděpodobně v naší paměti. Ubytování, večeře a nocleh v oblasti Salty.

Den 9
Po snídani navštívíme archeologické muzeum MAAM na vysokých horách, kde uvidíme jednu ze tří dokonale zachovaných mumií dětí obětovaných bohům Inků, které byly nalezeny na vrcholu sopky Llullaillaco. Pak uvidíme hlavní náměstí, kostel sv. Franciszka a katedrála. Odpoledne transfer na letiště a let do Buenos Aires. Ubytování, polopenze, nocleh. (Trasa je asi 30 km).

Den 10
Po snídani se vydejte po Buenos Aires. Další transfer na letiště a let do Rio de Janeira. Ubytování v hotelu, přes noc.

Den 11
Po snídani začneme zkoumat Rio de Janeiro, jedno z nejkrásnějších měst na světě. Úžasný výhled, favele skládající se na kopce a vícekilometrové pláže dělají z Ria známého jako nádherné město. Vlakem půjdeme na vrchol hory Corcovado, kde je slavná socha Krista Spasitele, 38 metrů vysoká. V roce 2007 byl považován za jednoho ze sedmi nových divů světa. Pak se vydejte na "červenou pláž" - Praia Vermelha, odkud nás lanovka zavede na vrchol kopce Pão de Açúcar (pole: Sugarloaf, 396 m nm). Ubytování, večeře a nocleh (trasa cca 50 km).

Den 12
Po snídani, den volna pro opalování na slavné Copacabana. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Polska.

Den 13
Příjezd na letiště Varšava Chopin.

Poznámky k programu
Pořadí realizace programových bodů může být změněno nebo obráceno.
POZNÁMKA: pro občany USA, asijských zemí, Kanady a Indii je povinné očkování proti žluté zimnici

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hodnocení klientů

Recenze k tomuto zájezdu si můžete přečíst zde: https://r.pl/podroz-zycia/zakwaterowanie-bdy

Víza

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu z Brazílie.  Upozornění! Informace o cestovním pasu (číslo pasu, datum vydání a datum ukončení platnosti) musí být vyplněny na rezervaci do maximálně 14 pracovních dnů před datem odletu. Pokud se prodej uskuteční později, prosíme o neprodlené doplnění těchto údajů.

Nejbližší termíny do hotelu

27. 10. - 11. 11. 2019 (16 dní)
Varšava Polopenze
119 559 Kč
09. 11. - 24. 11. 2019 (16 dní)
Varšava Polopenze
115 592 Kč
18. 11. - 03. 12. 2019 (16 dní)
Varšava Polopenze
112 060 Kč
27. 11. - 12. 12. 2019 (16 dní)
Varšava Polopenze
110 841 Kč
09. 12. - 24. 12. 2019 (16 dní)
Varšava Polopenze
106 766 Kč
12. 12. - 27. 12. 2019 (16 dní)
Varšava Polopenze
107 918 Kč
27. 12. - 11. 01. 2020 (16 dní)
Varšava Polopenze
120 533 Kč
30. 12. - 14. 01. 2020 (16 dní)
Varšava Polopenze
121 221 Kč
13. 01. - 28. 01. 2020 (16 dní)
Varšava Polopenze
109 203 Kč
19. 01. - 03. 02. 2020 (16 dní)
Varšava Polopenze
109 492 Kč
01. 02. - 16. 02. 2020 (16 dní)
Varšava Polopenze
106 747 Kč
04. 02. - 19. 02. 2020 (16 dní)
Varšava Polopenze
107 357 Kč
07. 02. - 22. 02. 2020 (16 dní)
Varšava Polopenze
108 046 Kč
25. 02. - 11. 03. 2020 (16 dní)
Varšava Polopenze
108 046 Kč
14. 03. - 29. 03. 2020 (16 dní)
Varšava Polopenze
108 046 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč