Ubytování CRA Obrázek0
Ubytování CRA Obrázek1
Ubytování CRA Obrázek2
Ubytování CRA Obrázek3
Ubytování CRA Obrázek4
Ubytování CRA Obrázek5
Ubytování CRA Obrázek6
Ubytování CRA Obrázek7
Ubytování CRA Obrázek8
Ubytování CRA Obrázek9

Chorvatsko na vlně

Chorvatsko
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do Chorvatska, letištní taxy, ubytování (7 nocí), všechny přejezdy klimatizovaným autokarem/autobusem, plavby lodí, stravování: snídaně a večeře, služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, systém Tour Guide, další jídla, pobytovou taxu cca 1,5 EUR/den/os. v závislosti na umístění hotelu (týká se poznávací a pobytové části pro klienty pokračující v pobytu v Chorvatsku, Bosně) a jiné osobní výdaje. Orientační náklady na účast v celém programu (včetně systému Tour Guide, bez pobytové taxy) - 88 EUR/os. 

Důležité! Přečtěte si aktuální informace o Covid-19 a podmínky vstupu do země

Název zájezdu v polském jazyce: Chorwacja na fali
Kód zájezdu: CRA

Vzhledem k onemocnění COVID-19 mohou být některé hotelové atrakce/služby časově omezeny a/nebo nemusí být nabízeny. 

Program

Plavba po Jadranu - Hvar - atmosféra nejstarších měst v Chorvatsku - Ztatni Rat - nejkrásnější chorvatská pláž - Vis - delfíni a Modrá jeskyně - Korčula - dům Marca Pola - Mljet - zelený ostrov - jeskyně, skály a slaná jezera - Proizd - rajská zahrada Jadranu

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet do Dubrovníku charterovým letadlem. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu setkání s průvodcem, transfer do hotelu. Ubytování v hotelu u moře, večeře, přenocování

Den 2
Po snídani přejezd do hlavního města ostrova Korčula. Prohlídka města - rodného města slavného cestovatele Marca Pola. Uvidíme mimo jiné: pozůstatky rodného domu Marca Pola, obranné hradby ze 14. -15. století, goticko-renesanční katedrálu sv. Marka, paláce Arneri a Gabrielis. Korčula bývá nazývána ,,malým Dubrovníkem“, je stejně okouzlující, snad kromě své velikosti. Velké plochy ostrova zabírá vinná réva, z níž jsou vyráběna vína známá po celé Evropě. Na zpáteční cestě zastavíme v jednom z tradičních vinařství. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. 

Den 3
Po snídani volný čas na odpočinek a opalování ve Vela Luka nebo výlet na ostrov Proizd (výlet v ceně). Proizd je ostrov plný slunce a nádherných pláží. Ostrov se odlišuje krásnou, středomořskou vegetací, úžasnou vůní a bílými kameny zářícími na slunci. Proizd je také nazýván „Ostrovem lásky“ a je bezesporu jednou z perel Jadranu. Jedna z pláží byla uznána časopisem Forbes za nejkrásnější pláž Jadranu. Procházka, volný čas ke koupání a opalování. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 4
Po snídani přejezd ve směru poloostrova Pelješac, z něhož poplujeme k vesnici Sobra na ostrově Mljet. Ostrov Mljet je nazýván zeleným ostrovem, protože je nejvíce zalesněným ostrovem v Chorvatsku. V Národním parku Mljet je značná část flóry chráněna. Ostrov je velmi rozmanitý, najdeme zde dobře zachovalou krásu středomořské krajiny a solná jezera. Mljet je také nazýván ostrovem Odyssea. Podle legendy právě zde Odysseus strávil sedm let v zajetí krásné nymfy Kalypso. Poplujeme také na malý ostrůvek Sveta Marija, který se nachází na Velikom Jezeru. Uvidíme zde bývalý benediktinský klášter z 12. století. Procházka v parku a pro zájemce koupání ve slaném jezeře. Přejezd do Sobry, transfer trajektem na poloostrov Pelješac, přejezd do hotelu, večeře a přenocování.

Den 5
Po snídani prohlídka ostrova. Hvar to jsou krásné scenérie, tyrkysové moře, hory, vinice, levandulová pole a historická stylová města. Během výletu navštívíme nejstarší chorvatské město Stari Grad a uvidíme mimo jiné: barokní kostel sv. Štěpána, Městské muzeum, dům-tvrz P. Hektoroviće - slavného obyvatele ostrova (básníka z období renesance). Projdeme se nádhernými úzkými uličkami města, které nejlépe odrážejí atmosféru tohoto místa. Následně přejezd do města Hvar - hlavního města ostrova, známého krásnými památkami a bohatým nočním životem. Nad městem se tyčí tvrz Spanjola, z níž se rozprostírá nádherný výhled na Paklené ostrovy (neboli Smolné ostrovy). Uvidíme mimo jiné: jedno z nejstarších divadel v Evropě, arzenál, katedrálu sv. Štěpána a benediktinský klášter, ve kterém sestry vyrábějí krajky z nití agáve. Přejezd do hotelu na pobřeží, ubytování, večeře a přenocování.
 
Den 6
Po časné snídani (nebo snídaňový balíček na cestu) plavba na ostrov Vis. Procházka městem Komiža s charakteristickými budovami. V přístavu lze vidět tradiční loď místních rybářů tzv. falkuši a v místních restauracích ochutnat místní speciality (např. komiška pogača). Hlavním bodem výletu bude Modrá jeskyně (Modra Špilja). Do jeskyně lze vplout loděmi. Jedinečnou krásu jeskyně můžeme obdivovat ve slunečné dny, kdy sluneční paprsky prorážející praskliny jeskyně jej naplňují nádhernou modří. Během plavby budeme obdivovat nádherné panorama města Komiža, jedinečné barvy moře - tyrkysovou, modrou, navy. Oblast ostrova Vis je domovem pro delfíny, které při troše štěstí zahlédneme. V případě nepříznivého počasí Vás vezmeme na plavbu po ostrovech archipelagu Paklené ostrovy (Pakleni otoci) nebo na speciální večeři v restauraci připravující pokrmy místní kuchyně. Ubytování v hotelu na ostrově Hvar, večeře a přenocování.

Den 7
Po snídani plavba lodí do města Bol na ostrově Brač. Bol je známý díky pláži Zlatni Rat, která je považována za nejkrásnější pláž v Chorvatsku. I když někdo nebyl na tomto místě, pravděpodobně ji zná z fotografií, protože je nejčastěji zobrazována na pohlednicích. Zlatni Rat je vizitkou Jadranu. Volný čas, opalování a koupání v moři. Pro klienty, kteří se nebudou chtít opalovat, připravíme fakultativní výlet - prohlídku ostrova (za příplatek). Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 8
Snídaně, vystěhování z hotelu, transfer:
- pro klienty zůstávající na druhý týden pobytu - přejezd do vybraného hotelu, pobyt a 15. den odlet do Polska. 
- pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště, odlet charterovým letadlem.
(Realizace programu zahrnuje přejezd cca 570 km)

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Plavby mezi ostrovy jsou realizovány lodí nebo trajekty.
- Průvodce neprovází po městech a muzejních objektech.
- Realizaci tohoto zájezdu lze provést na základě občanského průkazu nebo cestovního pasu (dokumenty by měly být platné minimálně 3 měsíce od data návratu)!

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

NOVINKA - obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Informace o hotelech

Hotely **/*** (okružní část, 7 nocí) - nachází se u moře, na Korčuli ve městě Vela Luka, na Hvaru ve městě Stari Grad, Jelsa nebo Hvar, ve Splitu nebo v okolí Splitu a v Neumu.

Pokoje: funkčně zařízené, dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky), všechny s koupelnou, WC a většina s TV. Většina pokojů má balkon.

Vybavení: všechny hotely mají k dispozici recepci, bar, restauraci

Strava: snídaně a večeře (nejčastěji formou bufetu, méně často menu servírované ke stolu, v závislosti na hotelu).

Pro zájemce možnost prodloužení výletu o týden pobytu v Chorvatsku, Bosně nebo Černé Hoře. Popisy hotelů v další části katalogu. Více nabídek je k dispozici v rezervačním systému.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Počasí

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.3 Kč