Ubytování CHO Obrázek0
Ubytování CHO Obrázek1
Ubytování CHO Obrázek2
Ubytování CHO Obrázek3
Ubytování CHO Obrázek4
Ubytování CHO Obrázek5
Ubytování CHO Obrázek6
Ubytování CHO Obrázek7
Ubytování CHO Obrázek8
Ubytování CHO Obrázek9
Ubytování CHO Obrázek10
Ubytování CHO Obrázek11

Čína a Japonsko - dvě tváře Orientu

Japonsko - Kantó - Tokio
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Ubytování                                  

***/**** hotely střední kvality (celkem 10 nocí).

Pokoje: dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky), ve všech hotelech jsou vybaveny koupelnou s WC a často i TV.

Vybavení: v hotelech je k dispozici restaurace a bar.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou (přímo) na trase Varšava - Peking a Tokio - Varšava, přelet na trase Šanghaj - Ósaka, letištní taxy, ubytování v hotelech (10 nocí), transfery klimatizovaným autokarem nebo vlakem, stravování dle programu, služby polského průvodce a místních průvodců, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vízum do Číny a zprostředkování víza (poplatek cca 2950 Kč, viz informace níže), vstupné do navštívených objektů, vstupenky do opery, spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel (celkové náklady na účast v programu jsou cca 235 USD, platí se povinně průvodci jako balíček), fakultativní výlety uvedené v programu (za poplatek), další jídla a jiné osobní výdaje.

Program

Peking a Zakázané město • Velká čínská zeď a čínská opera • Šanghaj - směs východu a západu • Zlatý pavilon a čtvrť gejš v Kjótu • Tokio - tradice a moderna • sopka Fudži 

Den 1
*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*
Sraz na letišti F. Chopina, Varšava - stanoviště Rainbow se nachází v zóně „Biura Podróży“, mezi zónou letiště B a C (naproti obchodu „Virgin“). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Pekingu pravidelnou linkou (přímý let).

Den 2
Přílet do Pekingu, celní a pasové odbavení. Následně prohlídka Chrámu nebes. Po obědě ubytování v hotelu a čas na odpočinek po cestě. Večer navštívíme divadlo Lee Garden, kde se nám představí tradiční pekingská opera (není nutný společenský oděv). Přenocování v hotelu v Pekingu.

Den 3
Po snídani budeme pokračovat v prohlídce Pekingu, uvidíme mimo jiné: Letní palác dynastie Ming. Navštívíme také továrnu na zpracování perel, kde bude příležitost k zakoupení suvenýrů. Následně se vydáme na prohlídku Velké čínské zdi, obrovské konstrukce zhotovené dynastií Čchin před více než 2000 lety, na ochranu před útoky mongolských a tureckých národů. Během prohlídky přestávka na oběd. Pokud bude čas, uvidíme nakonec také olympijská sportoviště se slavným stadionem - Ptačím hnízdem. Nakonec večeře v tradiční restauraci (pekingská kachna). Přenocování v hotelu v Pekingu.

Den 4
Po snídani vystěhování z hotelu. Následně prohlídka Pekingu. V programu mimo jiné: náměstí Nebeského klidu (Tian’anmen) - historické centrum města, Zakázané město neboli císařský palác, který byl až do počátku 20. století nepřístupný lidem mimo císařský dvůr a park Ťing-šan, který sloužil v minulosti jako místo odpočinku císařů a ze kterého se rozprostírá nádherný výhled na Zakázané město. Po obědě přejezd rychlovlakem do města Su-čou, ubytování v hotelu a přenocování. (Trasa cca 1200 km)

Den 5
Po snídani odjezd z hotelu a přejezd do Zahrady pána sítí, jež je ukázkou městské rezidence z 12. století. Navštívíme také továrnu na výrobu hedvábí, kde kromě seznámení s procesem výroby hedvábí bude možno nakoupit nádherné výrobky. Poté návštěva městečka Tongli, které se nachází na vodě. Přejezd do Šanghaje na večeři a přenocování. Večer pro zájemce „noční Šanghaj“, neboli plavba po řece Huangpu, během níž budeme moct pozorovat na jedné straně Šanghajské mrakodrapy symbolizující hospodářskou sílu Nové Číny a na druhé Bund - Šanghajské art deco z přelomu 19. a 20. století (za poplatek cca 30 USD). (Trasa cca 120 km)

Den 6
Po snídani prohlídka Šanghaje, někdy nazývané Paříží Východu, krásného a bohatého města obchodníků a průmyslníků. Během prohlídky možnost přejezdu rychlovlakem „létajícím vlakem“ Maglev s rychlostí 431 km/h (za poplatek cca 25 USD). Procházka po Bundu (Waitan), čili čtvrti s neoklasicistními budovami připomínajícími ty, které vznikaly ve 30. letech 20. století v New Yorku a návštěva Nanjing Street - hlavní nákupní ulice v Šanghaji, kde bude čas na nákupy. Během prohlídky oběd. Přenocování v hotelu v Šanghaji.

Den 7
Po snídani transfer na letiště a přelet do Ósaky. Navštívíme zde čtvrť Shinsaibashi, nejlepší místo pro nákupy ve městě a také moderní čtvrť Dotonbori plnou barevných neónů, karaoke klubů, restaurací a nákupních center. Ubytování a přenocování v hotelu v Ósace. (Trasa: přelet)

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu. Přejezd autokarem do Nary. Navštívíme zde chrám Todaidži s největší dřevěnou stavbou světa (Síň Velkého Buddhy) a přilehlý park s jeleny. Oběd v japonském stylu. Odpoledne přejezd do města Kjóto do čtvrti Fushimi. Prohlídka chrámu Fushimi Inari Taisha ležícího na pohoří, do kterého vedou tisíce brán torii. Následně se vydáme k hradu Nijo, bývalému sídlu šógunů. Den zakončíme procházkou ve čtvrti gejš - Gion. Návrat do hotelu na přenocování. Večeře v místní restauraci. (Trasa cca 80 km) 

Den 9
Po snídani vystěhování a přejezd do chrámu Atsuta Jingu Shrine, jednoho z nejdůležitějších v Japonsku. Zde je uložen meč, který je jedním ze tří posvátných pokladů - symbolů císařské moci. Poté přejedeme přes Magome-juku, 43. stanici jedné z nejdůležitějších stezek z období Edo, do soutěsky Ena s fascinujícími skalními formacemi. Během cesty oběd. Ve večerních hodinách večeře ve stylu kaiseki. Ubytování v tradičním japonském hotelu s horkými prameny ve městě Šizuoka. (Trasa cca 450 km)

Den 10
Po snídani přejezd do oblasti Pěti jezer na úpatí sopky Fudži, symbolu Japonska. Zastavíme u rybníků v Oshino Hakkai (UNESCO), které nabízejí nádherný výhled na vrchol. Projdeme se také po břehu jezera Kawaguchi. Během prohlídky oběd. Večer ubytování v hotelu v Tokiu. (Trasa cca 220 km)
 
Den 11
Po snídani prohlídka hlavního města Japonska - Tokia. Prohlídku zahájíme návštěvou nádvoří u císařského paláce, sídla vládce Japonska. Palácový komplex byl kdysi známý jako hrad Edo a byl sídlem šógunů. Výjezd na vyhlídkovou věž Tokio Sky Tree (634 m), ze které se rozprostírá výhled na celé město (výjezd na věž za příplatek). Následně návštěva buddhistického chrámu Senso-ji ve čtvrti Asakusa. Během prohlídky oběd. Nakonec uvidíme svatyni Meidži Džingu, věnovanou dávnému císařskému páru. Objekt je malebně obklopen jehličnatým lesem. Večer ubytování nedaleko letiště Narita.

Den 12
Po časné snídani transfer na letiště a přímý let do Varšavy (bez mezipřistání).
 
Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či zrušeno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
 
Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Upozornění! Osoby žádající o vízum na vlastní náklady jsou rovněž povinny poslat fotokopie pasů v termínu a na adresu uvedenou v žádosti o vízum (jsou potřebné k dokončení rezervace v Číně).

Mobilní telefony
V Japonsku je mobilní síť založena na jiném systému než v Evropě (W-CDMA místo GSM). Z tohoto důvodu nemusejí české telefony fungovat správně - pro více informací se obraťte na svého mobilního operátora.

Platby
Většina obchodů a restaurací v Japonsku přijímá pouze platby v hotovosti, bankomaty a platby platebními kartami nejsou rozšířeny - doporučujeme vzít s sebou odpovídající množství hotovosti.

Víza

Cestovní pas 
- Za účelem získání čínského víza je potřeba nejméně 21 dní před odletem poslat na pobočku Rainbow Tours v Ostravě (adresa: Nádražní 142/20, 702 00 Moravská Ostrava) následující dokumenty:
* cestovní pas (musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu a musí mít nejméně 6 volných stránek za sebou - 3 listy!)
* fotokopie (může být černo-bílá) strany pasu obsahující údaje o klientovi,
* RUČNĚ vyplněný vízový formulář (dostupný v cestovních kancelářích) 
Upozornění! Podpis na žádosti musí být shodný s podpisem v cestovním pasu!!! V případě, že dítě nemá podpis v cestovním pasu - bod 6. vyplňuje rodič/zákonný zástupce a podepisuje se svým podpisem jménem dítěte (v tomto případě, prosíme ponechat bod 7. bez podpisu).
* 1 fotografie 3,5 cm x 4,5 cm (barevná, aktuální, udělaná čelem k objektivu), přilepená k žádosti.
- V termínu kratším než 21 dnů před zahájením výletu nejsou možné změny daných účastníků. Klienti, kteří mají jiný než český cestovní pas, jsou povinni si vízum do Číny obstarat sami. Výše uvedené informace platí pro občany ČR.

Nejbližší termíny do hotelu

Nebyly nalezeny žádné záznamy

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč