Čína - v zemi zlatého draka

Čína - Peking
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

***/**** hotely střední kvality (celkem 8 nocí).

Pokoje: dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky), ve všech hotelech jsou vybaveny koupelnou s WC a často i TV.

Vybavení: v hotelech je k dispozici restaurace a bar.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou na trase Varšava - Peking - Varšava (bez přestupu), přelet místními linkami na trase Šanghaj - Peking, letištní taxy, ubytování v hotelech (8 nocí), 1 nocleh ve vlaku - čtyřlůžkové kupé s lehátky, transfery klimatizovaným autokarem nebo vlakem, stravování dle programu, služby polského průvodce a místních průvodců, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).
 
Základní cena nezahrnuje: vízum do Číny a zprostředkování víza (poplatek cca 2950 Kč, viz informace níže), vstupné do navštívených objektů, vstupenky do opery, představení Dynastie Tang, spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel a obsluhu skupiny v systému TGS (celkové náklady na účast v programu jsou cca 312 USD, platí se povinně průvodci jako balíček), fakultativní výlety uvedené v programu (za poplatek), další jídla a jiné osobní výdaje.

Program

Peking a Zakázané město • Velká čínská zeď a čínská opera • unikátní terakotová armáda v Si-an • chrám Shaolin • Su-čou - Benátky východu • Šanghaj - směs východu a západu

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina, Varšava - stanoviště Rainbow se nachází v zóně „Biura Podróży“, mezi zónou letiště B a C (naproti obchodu „Virgin“). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Pekingu pravidelnou linkou (přímý let).

Den 2
Přílet do Pekingu, celní a pasové odbavení. Následně krátká prohlídka města: náměstí Nebeského klidu (Tian’anmen) - historické centrum města. Po večeři navštívíme divadlo Lee Garden, kde se nám představí tradiční pekingská opera (není nutný společenský oděv). Transfer do hotelu a ubytování. Přenocování v hotelu v Pekingu.

Den 3
Po snídani budeme pokračovat v prohlídce Pekingu: Letní palác a Svatá cesta. Navštívíme také továrnu na zpracování perel, kde bude příležitost k zakoupení suvenýrů. Následně se vydáme na prohlídku Velké čínské zdi, obrovské konstrukce zhotovené dynastií Čchin před více než 2000 lety, na ochranu před útoky mongolských a tureckých národů. Během prohlídky přestávka na oběd. Pokud bude čas, uvidíme nakonec také olympijská sportoviště se slavným stadionem - Ptačím hnízdem. Ve večerních hodinách večeře a návrat do hotelu v Pekingu, přenocování.

Den 4
Po snídani vystěhování z hotelu a prohlídka Pekingu. V programu mimo jiné: Chrám nebes a Zakázané město neboli císařský palác, který byl až do počátku 20. století nepřístupný lidem mimo císařský dvůr. Následně projížďka rikšami po starých pekingských čtvrtích, během které bude příležitost vidět jejich charakteristické budovy (tzv. hutongy). Nakonec večeře v tradiční restauraci (pekingská kachna). Následně transfer na vlakové nádraží a odjezd nočním vlakem do města Si-an. Přenocování ve vlaku - čtyřlůžkové kupé, místa na spaní. (Trasa cca 1100 km)

Den 5
Po snídani prohlídka města Si-an. Uvidíme mimo jiné: pagodu Divoké husy (Dayan Ta), kde jsou uloženy buddhistické spisy, starověké městské hradby a Velkou mešitu - budovu, která neobvyklým způsobem spojuje islám a čínské tradice. Po prohlídce ubytování v hotelu. Večer folklórní představení „Dynastie Tang“ spojené s večeří.

Den 6
Po snídani budeme pokračovat v prohlídce pamětihodností města Si-an. V muzeu Terakotové armády uvidíme soubor několika tisíc soch vojáků v bojové formaci, jejichž historie sahá až do 1. století př. n. l. Po ukončení prohlídky oběd a přejezd do Luoyang. Večeře a přenocování. (Trasa cca 370 km)
 
Den 7
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Longmen Shiku (jeskyně Dračí brány). Uvidíme zde to, co se dochovalo z více než 100 000 obrázků Buddhy vytesaných do skály u řeky Yi (Yi He) v období od 5. do 9. století. Následně navštívíme slavný klášter Shaolin (Shaolin Si - chrám Mladého lesa), ve kterém se od 6. století buddhističtí mniši na cestě mnohaletého cvičení těla i ducha stávají mistry bojových umění. Uvidíme tam buddhistický chrám a Les pagod - soubor několika set hrobek mnichů. Podíváme se také na ukázku dovedností mladých adeptů bojových umění. Během prohlídky oběd. Přejezd do Čeng-čou na večeři a přenocování. (Trasa cca 190 km)
 
Den 8
Po časné snídani vystěhování z hotelu a přejezd na nádraží, kde nastoupíme do vlaku do Su-čou nebo Šanghaje (cesta trvá cca 7 hodin). Poté plavba po Velkém kanálu v Su-čou. Večeře a přejezd do hotelu na přenocování. Pro zájemce procházka centrem města. (Trasa cca 900 km)

Den 9
Po snídani odjezd z hotelu a přejezd do Zahrady pána sítí, jež je ukázkou městské rezidence z 12. století. Navštívíme také továrnu na výrobu hedvábí, kde kromě seznámení s procesem výroby hedvábí bude možno nakoupit nádherné výrobky. Poté návštěva městečka Tongli, které se nachází na vodě. Během prohlídky oběd. Přejezd do Šanghaje na večeři a přenocování. Večer pro zájemce „noční Šanghaj“, neboli plavba po řece Huangpu, během níž budeme moct pozorovat na jedné straně Šanghajské mrakodrapy symbolizující hospodářskou sílu Nové Číny a na druhé Bund - Šanghajské art deco z přelomu 19. a 20. století (za poplatek cca 30 USD). (Trasa cca 120 km)

Den 10
Po snídani prohlídka Šanghaje, někdy nazývané Paříží Východu, krásného a bohatého města obchodníků a průmyslníků. Během prohlídky možnost přejezdu rychlovlakem „létajícím vlakem“ Maglev s rychlostí 431 km/h (za poplatek cca 25 USD). Procházka po Bundu (Waitan), čili čtvrti s neoklasicistními budovami připomínajícími ty, které vznikaly ve 30. letech 20. století v New Yorku a návštěva Nanjing Street - hlavní nákupní ulice v Šanghaji, kde bude spousta času na nákupy. Pro zájemce (za příplatek cca 35 USD) výjezd na jednu z nejvyšších vyhlídkových teras - na šanghajské Světové finanční centrum nebo na Šanghajskou věž, odkud lze obdivovat panorama města. Odpoledne navštívíme Národní muzeum. Po večeři návrat do hotelu na přenocování. Večer pro zájemce nejokázalejší umělecko-akrobatická show v Číně - Era Intersection of Time (za poplatek cca 35 USD, cena a možnost účasti závisí na dostupnosti vstupenek). (Trasa cca 20 km)
 
Den 11
Po snídani budeme pokračovat v prohlídce Šanghaje, uvidíme mimo jiné: Chrám nefritového Buddhy (Yufo Si) s dvoumetrovou, bohatě zdobenou sochou, vážící více než jednu tunu a fascinující Centrum městského plánování, kde uvidíme řadu výstav věnovaných rozvoji města. Během prohlídky oběd. Pozdě odpoledne transfer na letiště a přelet do Pekingu. Přestup v Pekingu, odlet do Polska pravidelnou linkou.

Den 12
Přistání na letišti ve Varšavě.

Pro skupiny označené hvězdičkou, které necestují aerolinkami Air China (letové řády jsou k ověření na R.pl/rozklady), je výše uvedený program pozměněn následovně:

Den 1
(...) Přelet do Pekingu pravidelnou linkou s přestupem v Istanbulu, v jednom z evropských hlavních měst nebo v některé ze zemí Arabského poloostrova.

Den 2 - 10
Beze změn. 

Den 11
Po snídani budeme pokračovat v prohlídce Šanghaje, uvidíme mimo jiné: Chrám nefritového Buddhy (Yufo Si) s dvoumetrovou, bohatě zdobenou sochou, vážící více než jednu tunu a fascinující Centrum městského plánování, kde uvidíme řadu výstav věnovaných rozvoji města. Během prohlídky oběd. Večer večeře, transfer na letiště a odlet do Polska.

Den 12
Přílet na přestupní letiště a pokračování v dalším letu do Varšavy.
 
Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
 
Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Upozornění! Osoby žádající o vízum na vlastní náklady jsou rovněž povinny poslat fotokopie pasů v termínu a na adresu uvedenou v žádosti o vízum (jsou potřebné k dokončení rezervace v Číně).

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE 
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Hodnocení klientů

Recenze k tomuto zájezdu si můžete přečíst zde: https://r.pl/chiny-w-krainie-zlotego-smoka/zakwaterowanie-cht 

Víza

Pro udělení čínského víza je zapotřebí:
- cestovní pas s minimální platností 6 měsíců po skončení platnosti požadovaného čínského víza
- ručně vyplněný vízový formulář
- 1 aktuální barevná fotografie pasového formátu
- kopie přední strany pasu s osobními údaji
Upozornění! Konzulární pracovník si může vyžádat dodatečné podklady k žádosti u udělení víza.

platnost turistického víza: 3 měsíce - 1 vstup - doba pobytu max. 30 dní
poplatek za turistické vízum do Číny: cca 2 950 Kč
doba vyřízení víza do Čína: 21 dní

Výše uvedené informace platí pro občany ČR. Klienti, kteří mají jiný než český cestovní pas, jsou povinni si vízum do Číny obstarat sami.

Upozornění! Vždy je potřeba zaslat scan cestovního pasu na adresu info@rainbowtours.cz (je to zapotřebí k dokončení rezervace v Číně).
V termínu kratším než 21 dnů před zahájením zájezdu nejsou možné změny daných účastníků. Klienti, kteří mají jiný než český cestovní pas, jsou povinni si vízum do Číny obstarat sami. Výše uvedené informace platí pro občany ČR.

Nejbližší termíny do hotelu

Nebyly nalezeny žádné záznamy

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Česká spořitelna č.ú: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč