Ubytování TKP Obrázek0
Ubytování TKP Obrázek1
Ubytování TKP Obrázek2
Ubytování TKP Obrázek3
Ubytování TKP Obrázek4
Ubytování TKP Obrázek5
Ubytování TKP Obrázek6
Ubytování TKP Obrázek7
Ubytování TKP Obrázek8
Ubytování TKP Obrázek9
Ubytování TKP Obrázek10
Ubytování TKP Obrázek11

Daleko od vyšlapaných stezek

Thajsko - Bangkok
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Independence

Poloha
Čtyřhvězdičkový hotel Independence se nachází v Sihanoukville, cca 220 km od Phnom Penh. Hotel je obklopen tropickou zahradou a klidné okolí zajišťuje chvíle relaxu a odpočinku.

Pláž
Hotel Independence se nachází přímo na malé písečné pláži.

Vybavení
Recepce, bazén (lehátka a slunečníky v ceně), restaurace, bar u bazénu, plážový bar, tenisový kurt, kulečník (za poplatek), posilovna, sauna, spa a wellness centrum (masáže a jiné procedury za příplatek), prádelna, obchod, parkoviště, konferenční sál, dětské hřiště.

Pokoje
Prostorně a stylově zařízené standardní dvoulůžkové pokoje (deluxe, s možností přistýlky) s koupelnou a WC. Každý pokoj je vybaven klimatizací, TV, mini-barem (použití za poplatek), příslušenstvím pro přípravu kávy/čaje, trezorem, telefonem a vysoušečem vlasů. Tyto pokoje nemají balkon.

Strava
Snídaně (06:30-10:00), formou bohatého bufetu.

Internet
Bezdrátové internetové připojení Wi-Fi v celém hotelu zdarma.

Místní kategorie
V Thajsku není žádná oficiální kategorizace hotelů. Hotelové řetězce jsou kategorizovány organizátory zájezdů.

Jiné
www.independencehotel.net

Náš názor
Kvalitní hotel, po mnoho let ceněný našimi hosty pro dobrou kvalitu za rozumnou cenu. Hotel Independence doporučujeme osobám, které hledají klid během svého pobytu a pro atraktivní polohu v klidné části Sihanoukville, přímo na pláži.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem společnosti LOT (přímý let) na trase Varšava - Bangkok - Varšava, přelet místními leteckými linkami na trase: Phnompenh - Bangkok, letištní taxy, ubytování v hotelech (14 nocí), transfery klimatizovaným autokarem/minibusem, stravování dle programu, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby průvodce během prohlídek, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta "základní" (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, plavby loděmi, projížďky rikšami atd., odměny pro místní průvodce, spropitné pro řidiče, nosiče zavazadel, číšníky, hotelový personál, atd. (celkem cca 213 USD + vstupenka do Angkor Wat aktuálně cca 37 USD, platí se povinně průvodci jako balíček), jídla během výletů, nápoje k jídlům a jiné osobní výdaje. Základní cena nezahrnuje náklady na kambodžské vízum (je vystaveno na thajsko-kambodžské hranici, mějte prosím s sebou 2 fotografie).

Program

Bangkok a Zlatá hora (Golden Mountain) • slavné ruiny Angkoru • tajemné chrámy Beng Mealea a Preah Vihear • sladkovodní delfíni v Mekongu • Phnompenh a Vražedná pole Choeung Ek • pobyt v Sihanoukville • neprozkoumané pláže Kambodži

Den 1
Sraz 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na letišti F. Chopina, Varšava - stanoviště Rainbow se nachází v zóně "Biura Podróży", mezi zónou letiště B a C (naproti obchodu "Virgin"). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Bangkoku charterovým letadlem společnosti LOT (přímý let).


Den 2
Příjezd do Bangkoku. Odbavení pasu, následované krátkou prohlídkou Bangkoku: Zlatá hora (Wat Saket) a prohlídka Klong - plavba lodí, která byla v minulosti alternativním komunikačním systémem Bangkoku. Během plavby navštivte Muzeum královských člunů se sbírkou unikátních dlouhých veslovacích člunů. Po prohlídce města, obědu a ubytování v hotelu. Ve večerních hodinách, pro ty, kteří chtějí jíst večeři s uměleckou show (extra placené asi 2000 THB nebo asi 65 USD).

Den 3
Po předčasné snídani, transfer autobusem na hranici mezi Thajskem a Kambodžou, vízum a pas odbavení a pak cestování do Siem Reap, který se nachází jen 7 km od chrámů Angkor (cesta bude trvat asi 6 hodin). Po příjezdu, ubytování v hotelu. Pak jet na jezero Tonle Sap a jet na výlet lodí na plovoucí vesnici. Po prohlídce města, večeři v místní restauraci a návratu do hotelu na noc. (Trasa je asi 400 km).

Den 4
Po snídani navštivte kamenný chrámový komplex od rozkvětu říše Khmerů s hlavním městem Angkoru (seznam UNESCO). Při návštěvě oběda v místní restauraci. Komplex se skládá z více než 400 budov, kdysi obklopených zemědělských půd, dobře udržovaných silnic, kanálů a obrovských zdí. Program mimo jiné zahrnuje chrám Bayon, chrám ve tvaru pyramidy - Babhuon, Terasa slonů, Terasa krále malomocného a Jižní brána Angkor Thom a Angkor Wat. Odpoledne navštívíme Ta Phrom - část Angkoru, která byla ponechána přírodním silám, v tomto případě džungli. Často se stává, že z kamenných budov rostou obrovské stromy a jejich kořeny jsou obklopeny sloupy nebo dokonce celými budovami. Přenocování v hotelu. Večeře na vlastní pěst nebo pro ty, kteří rádi jedí večeři s ukázkou khmerských lidových tanců (cena cca 50 USD).

Den 5
Po snídani, volný čas pro nezávislé prohlídky nebo celodenní výlet místní výlet na vrchol Phnom Kulen (dodatečně splatné kolem 100 USD). To se nachází 30 km severně od zříceniny Angkor, svaté Khmer hory s buddhistické svatyně na vrcholu. Tropická vegetace, vodopády a potoky z něj činí relaxační místo, ideální jako klidnější propad mezi intenzivnějšími fázemi výletu. V časných odpoledních hodinách se vydáme na oběd do místní restaurace (v ceně výletu). Pak navštivte unikátní Bantaeay Srei chrám z růžového pískovce, tzv. "Pevnost žen". Večeře na vlastní pěst. Přenocování v hotelu v Siem Reapu (volitelná trasa cca 140 km).

Den 6
Po snídani, check-outu a transferu do Beng Mealea, chrám postavený v době, kdy byly postaveny chrámy Angkor. Zříceniny jsou pokryty mechem, lišejníky, zapletenými kořeny stromů a lianami, což vytváří úžasnou atmosféru tohoto místa. Pak půjdeme do Koh Ker, bývalého hlavního města Khmerské říše, kde uvidíme jedinečný komplex chrámů Sivy. Oběd formou baleného oběda. Odpoledne jděte do Preah Vihear. Ubytování v hotelu, večeře a nocleh. (Trasa je asi 320 km).

Den 7
Po snídani, prohlídka komplexu chrámů Preah Vihear, který se nachází na hranici Kambodže a Thajska, je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO. Na okraji útesu se nachází mimořádná kulturní památka postavená na přelomu století X-XII, která je skvělým příkladem khmerské architektury, zcela zasazené do okolní krajiny. Odpoledne jet do Kratie / Stung Treung, kde dorazíme pozdě večer. Ubytování ve skromném hotelu. Ve večerních hodinách večeře v místní restauraci a přes noc. (Trasa je asi 330 km).

Den 8
Po snídani se můžete z hotelu vydat na výlet lodí po Mekongu. Během plavby, s trochou štěstí můžete vidět vzácné sladkovodní delfíny Irrawaddy žijící v této oblasti. Pak jet do Phnom Penh. Cestou se zastavíme a uvidíme pagodu Wat Nokor. Po příjezdu do Phnom Penh, večeře v místní restauraci, ubytování v hotelu a přes noc.

Den 9
Po snídani celodenní prohlídka Phnom Penhu: Královský palác, Stříbrná pagoda, Památník nezávislosti, Muzeum Tuol Sleng (věnované obětem režimu Pol Pot) a chrám Wat Phnom - nejstarší chrám ve městě, odkud pochází hlavní město Kambodže. během oběda. Na závěr uvidíme Smrtelná pole Choeung Ek, místo masových poprav během režimu Rudých Khmerů. Návrat do hotelu. Večeře na vlastní pěst.

Den 10
Po snídani, check-out a transfer do Sihanoukville pro odpočinek. Ubytování ve vybraném hotelu.

Den 11 - 14
Odpočinek v hotelu (stravování: snídaně). Pro ty, kteří se chtějí vydat na místní výlet do rajského ostrova Koh Rong (asi 50 USD).

Den 15
Po snídani transfer na letiště v Phnom Penhu a let do Bangkoku. Po příjezdu transfer do hotelu v Bangkoku, ubytování a volný čas pro individuální prohlídky nebo poslední nákupy.

Den 16
Po snídani se podívejte z hotelu a transfer na letiště. Let charterem do Polska (non-stop). Aktuální jízdní řády na r.pl/rozklady .

Poznámky k programu
- Pořadí realizace programových bodů může být změněno nebo obráceno.
- Vzhledem k restriktivním a vynuceným pravidlům, které se týkají práce touroperátorů v Thajsku, nemá polský pilot v některých zařízeních právo nejen ukazovat nebo překládat místního průvodce, ale ani jim není dovoleno vstoupit. To platí zejména pro palácový komplex v Bangkoku.
- V některých termínech může pilot vyzvednout skupinu na letišti v Bangkoku. Na letišti v Polsku nabízíme našim klientům během odbavení pomoc polského zástupce.
- V hotelu, 3-lůžkový pokoj, zpravidla dvoulůžkový pokoj s přistýlkou (přistýlka v podobě kempu nebo rozkládací pohovky).
- Hlavní příspěvek na zavazadla na vnitřních letech je 20 kg.

Jiné

Letadlo PLL LOT typu Dreamliner nebo jiné širokotrupé letadlo (přímý let) s možností výběru třídy cestování. V LOT CHARTERS Economy zahrnuje stravování 2 jídla (teplé jídlo a sendvič se šunkou nebo sýrem). V rámci bezplatného servisu obdrží cestující také minerální vodu. Další nealkoholické nápoje, alkoholické nápoje a všechny ostatní položky z menu Sky baru, které jsou k dispozici na palubě letadla, jsou za poplatek. V třídě LOT CHARTERS Premium a LOT CHARTERS Business zahrnuje cena bohatší menu včetně vybraných alkoholických nápojů (v omezeném množství) a nealkoholických nápojů a zvýšený váhový limit na zavazadla. Ve všech třídách je individuální palubní zábavní systém s osobním monitorem před každým sedadlem.  Více informací ZDE. V případě, že nebude možné uskutečnit let Dreamlinerem, poskytne letecká společnost LOT jiné letadlo podobného standardu (přímý let).

Víza

Kambodžské vízum
- cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od data předpokládaného návratu z Kambodži a musí být volné min. 3 strany pro udělení víz 
- kromě toho je nutné si vzít s sebou 2 pasové fotografie (barevné a aktuální)               
- cena víza je cca 30 USD (vízum se vyřizuje na kambodžských hranicích)

Hodnocení klientů

  

Informace o hotelech

Část poznávací
Hotely odpovídající *** při posuzování organizátora - je třeba mít na paměti, že standard hotelů v Kambodži se může mírně lišit od evropských norem (v Thajsku a Kambodži není žádná oficiální kategorizace hotelů. Hotely nechávají kategorizaci na organizátorovi cest).
Pokoje: skromně ale pohodlně zařízené s koupelnou. Ve většině TV, klimatizace a telefon, někdy i minibar (za poplatek). Třílůžkový pokoj je obvykle dvoulůžkovým pokojem s přistýlkou (přistýlka je zpravidla v podobě rozkládacího lůžka nebo pohovky). 
Vybavení: hotelová recepce, restaurace, zpravidla bar.

Část pobytová
Popisy jednotlivých hotelů jsou k dispozici na webových stránkách R.pl​​​​​​​

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč