Ubytování PIN Obrázek0
Ubytování PIN Obrázek1
Ubytování PIN Obrázek2
Ubytování PIN Obrázek3
Ubytování PIN Obrázek4
Ubytování PIN Obrázek5
Ubytování PIN Obrázek6
Ubytování PIN Obrázek7
Ubytování PIN Obrázek8

Darien - každodenní život Indiánů

Panama
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Hotely/lodgíe/pousady/guest housy odpovídající standardu **/*** (8 nocí)

Pokoje v Panama City (2 noci) jsou vybaveny koupelnami, často mini barem (za příplatek) a TV.

San Blas - komorní objekty na rajských plážích
Darien - ubytování v indiánských guest housech

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou (s přestupem v Paříži, Frankfurtu nebo Amsterdamu), letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech a indiánských Guest Housech (viz níže): 8 nocí, stravování dle programu (snídaně, obědy a večeře), služby průvodce v Panamě, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety pro zájemce (dle popisu), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje. Náklady na účast v programu (povinný poplatek na místě) - cca 150 USD/os. (včetně vstupenek, služeb průvodců a spropitného).

Důležité! Přečtěte si aktuální informace o Covid-19 a podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Darien - codzienne życie Indian
Kód zájezdu: PIN

Program

San Blas - souostroví rajských pláží • jezero Bayano • zóna Darien - nejnepřístupnější část Panamy • trekking v džungli • přenocování v indiánské vesnici • setkání s indiány kmene Embera 

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet z Varšavy pravidelnou linkou (s přestupem na jednom z evropských letišť) do Panama City. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu celní a pasová kontrola. Následně transfer do hotelu, ubytování, večeře a přenocování. 

Den 2
Po snídani (nebo snídaňový balíček na cestu) časně ráno přejezd džípy do přístavu Carti a plavba lodí na San Blas. San Blas je souostroví 365 malých ostrovů, z nichž pouze 40 obývají výjimeční nájemníci - Indiáni Guna, kteří tam mají svou autonomii. Indiáni známí svými pestrými kostýmy se denně zabývají rybolovem a řemeslnými výrobky a v malém rozsahu i cestovním ruchem. Nejkrásnější pláže světa s měkkým bílým pískem, šikmými kokosovými palmami a křišťálově čistou vodou jsou vizitkami tohoto místa. Tento den navštívíme dva ostrůvky: Sugdub a Icodub, kde budeme nocovat. Během dne oběd. Odpoledne pro zájemce možnost šnorchlování. Ubytování, večeře a přenocování. 

Den 3 
Snídaně. Výlet motorovým člunem na jiné ostrůvky souostroví San Blas: Pelican Island a Iguana Island (nebo alternativně Aroma Island). Čeká nás opalování na písku bílém jak mouka, odpočinek pod kokosovými palmami a šnorchlování v křišťálově čisté vodě Karibského moře, kde uvidíme nenarušené korálové útesy a spoustu barevných ryb. Návrat na ostrov Icodub, večeře a přenocování.
 
Den 4
Snídaně a vystěhování. Návrat motorovými čluny na pevninu a přestup do automobilů 4x4. Přejezd do Plain Carti a přestup do autobusu/autokaru. Během cesty budeme mít možnost obdivovat jezero Bayano - druhé největší v Panamě. Oběd v místní restauraci. Příjezd do městečka Meteti, ubytování v hotelu, večeře a přenocování.

Den 5
Po časné snídani (nebo snídaňový balíček na cestu) přejezd do Port Quimba a přestup na loď, kterou poplujeme podél zátoky San Miguel do vesnice Playa Muerto odříznuté od světa, obývané Indiány kmene Embera (délka plavby - cca 3 hodiny). Oběd. Budeme mít možnost seznámit se blíže s hostiteli, kteří nám odhalí tajemství indiánské kultury. Navštívíme také indiánskou školu a dozvíme se, jak je organizována komunita Embera. Této noci budeme mít také možnost vyzkoušet nocleh v takových podmínkách, jako samotní Indiáni - na matracích v otevřeném Guest Housu, postaveném na dřevěných kůlech nebo v níže zavěšených houpacích sítích. Večeře a přenocování.

Den 6
Po snídani prozkoumáme nejvíce panenskou džungli Střední Ameriky. Vydáme se na trekking po Dariénském deštném pralese ležícím na hranici mezi Panamou a Kolumbií (úroveň obtížnosti - střední/vysoká). Během cesty se budeme prodírat džunglí, přeplouvat řeky a pozorovat člověkem nenarušenou flóru a faunu. Oběd. Zastávka na vyhlídkovém místě Mirador de La Bruja. Návrat do vesnice, setkání s indiánskými ženami, večeře a přenocování.

Den 7
Snídaně. Tento den se budeme cítit jako Tony Halik a Elżbieta Dzikowska a vyzkoušíme na vlastní kůži indiánský životní styl. Budeme mít možnost doprovázet Embera při různých každodenních činnostech, podíváme se do jejich domovů a pokusíme se naučit typické kmenové tance. Zájemci budou mít možnost zúčastnit se tradičního malování na tělo pomocí „jagua tetování“. A večer nás čeká skutečná indiánská hostina a společná zábava s Indiány! Večeře a přenocování.

Den 8
Snídaně. Čas na návrat do civilizace - plavba lodí do Port Quimba (cca 3 hodiny) a přejezd autobusem do Panama City (cca 5-6 hodin). Ubytování v hotelu v Panama City, večeře a přenocování.

Den 9
Snídaně a vystěhování z hotelu. Volný čas na poslední nákupy. Pokud bude čas, doporučujeme prohlídku Panama City (za příplatek cca 65 USD/os.). Panama je městem kontrastů - koloniální usedlosti a úzké uličky historické části hlavního města sousedí s mrakodrapy ultramoderního centra. Během výletu poznáme dvě tváře této neobvyklé metropole. Projdeme se historickou částí města zapsanou na seznamu UNESCO a poté přejedeme na násep Amador, ze kterého lze obdivovat panorama moderní části Panama City. Transfer na letiště a odlet z Panama City do Polska (přes jedno z evropských letišť).
 
Den 10
Přílet do Varšavy.
 
Upozornění k programu
- Vezměte si prosím pevnou obuv, oděv s dlouhými rukávy a repelenty. Užitečná může být i pláštěnka. Vzhledem k vysoké vlhkosti prosíme o řádné zabezpečení cestovních dokladů, fotoaparátů a videokamer.  
- Vzhledem k charakteru výpravy a turisty málo navštěvovaným místům se mohou ubytovací a hygienické podmínky lišit od evropských a typicky turistických. Doporučujeme vzít s sebou vlhčené ubrousky. 
- Jsou vítány dárky z Česka pro indiány kmene Embera, zejména školní potřeby a materiály pro děti.
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Víza

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.
Tyto informace se vztahují na obyvatele České republiky.   

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.3 Kč