Div světa - Machu Picchu

Peru - Lima
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Hotely ***/**** (prvních 6 nocí v hotelu se standardem 3*, zbytek ve 4* hotelu) - pohodlné a ověřené.

Pokoje jsou vybaveny koupelnou s WC a často TV a telefonem. Třílůžkové pokoje mají 3 samostatné postele.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem leteckou společností KLM na trase Varšava - Lima - Varšava a vnitřní přelet (Cusco - Lima), letištní taxy, ubytování v hotelech (viz níže): 10 nocí, transfery klimatizovaným autokarem/minibusem a vlakem, stravování: snídaně, obědy nebo večeře (dle programu) podávané formou bufetu nebo několikachodového menu (předkrm, hlavní chod, dezert, teplý nápoj a u uvítacího oběda alkoholický aperitiv i perlivý nápoj), balíček s jídlem na cestu (dle programu), služby polského zástupce během odbavení na letišti (zavazadla budou odevzdána na celou cestu), služby průvodce - vedoucího skupiny během pobytu v Peru a v Bolívii, turistický program (viz níže) a pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: odletový poplatek v Peru (cca 40 USD/os.), spropitné pro místní průvodce, řidiče a nosiče zavazadel, vstupenky a jiné osobní výdaje. Náklady na účast v programu (vstupenky, povinný poplatek) - cca 290 USD/os. Fakultativní výlety jsou placeny zvlášť. Spropitné, nosiči zavazadel, portýři - cca 60 USD/os.

Program

Machu Picchu • Lima a „peruánské Galapágy“ • náhorní plošina Nazca a kaňon Colca • jezero Titicaca • bolívijská Copacabana • setkání s šamanem • výlet lodí z tatory • Cusco a Posvátné údolí Inků


Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před odletem letadla v odletové hale na letišti F. Chopina ve Varšavě. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Odlet do Limy přes jedno z evropských letišť. Transfer do hotelu v Limě, uvítací drink s místním zástupcem kanceláře, následně ubytování v hotelu, přenocování.

Den 2
Po brzké snídani jeďte podél Panamericana South k Nazca. Cestou se zastavíte v národní rezervaci Paracas. Plavba k Ballestos ostrovům (volal Little Galapagos), obývaný lachtany, pelikány, tučňáci humbolt a různí ptáci. Pokračujeme v naší cestě krátkou zastávkou v malebné oáze Huacachina a na vyhlídkové věži Mirador na náhorní plošině Nazca, kde jsou tajemné linie a postavy, které lze v celé slávě pozorovat z letu s lehkým letadlem. S "Mirador" můžete vidět postavu ruky a stromu. Přístup do Nazca. Ubytování v hotelu (s bazénem), večeře a nocleh. (Trasa je asi 400 km).

Den 3
Po snídani, pro ty ochotné (za příplatek cca 120-150 USD) let lehkých letadel nad náhorní plošinou Nazca, kde na velké ploše byly vyřezávané linie zobrazující různé postavy a kresby zvířat. Dodnes je jejich původ tajemný a teorie na toto téma roste stále více. Vypadají jako tajemné obrazy shora, mající téměř kosmickou provenienci. Pak večeře a transfer do Arequipa (oběd box na trase), volal bílé město - protože barvy skalního materiálu od kterého stavby jsou umístěny. Příjezd do Arequipy, ubytování v hotelu, přes noc. (Trasa je asi 500 km).

Den 4
Po snídani navštivte Arequipa - procházku starým městem. Program zahrnuje Plaza de Armas - považovaný za jedno z nejkrásnějších náměstí v Peru, ozdobený jezuitský kostel La Compania (krásný zlacený oltář v barokním slohu), katedrálu (La Catedral), koloniální rezidence, klášter sv. Catherine (Monasterio de S. Catalina) s nádhernými galeriemi a krásnou zahradou. Dále půjdeme do údolí Colca (polední box na trase). Krásná trasa s výhledem na zasněžené vrcholky a sopky, typické indické vesnice, pasoucí se hejna lamy a alpaky,
Pozor! Během cesty překonáme průsmyk v nadmořské výšce nad 4000 mnm - možnost nadmořské výšky, na které jsou již v prodeji lokální tablety soroche. Přijďte večer do Chivay. Ubytování v hotelu, večeře a nocleh. Ve večerních hodinách možnost využití termálních lázní. (Trasa je cca 150 km).

Den 5
Po brzké snídani se vydejte do kaňonu Colca, k vyhlídce na Kříž Condorů (Cruz del Condor), ze kterého můžete vidět slavné andské kondory a úžasný výhled na kaňon (večeře na trase). Malebný kaňon se táhne na 100 km podél řeky Rio Colca a její hloubka dosahuje 3 200 m! Transfer do Puna, města ležícího na jezeře Titicaca, ubytování, ubytování. (Trasa je asi 250 km).

Den 6
Po snídani, autobusem do Copacabana (Bolívie). Krátká prohlídka hlavního náměstí a mariánské svatyně. Vydejte se na katamarán a plavte se na ostrovy Slunce. Návštěva Inkových zahrad a historické fantazie Inky. Pak návštěva soukromého exkluzivního Etnografického muzea INTI WATA. Vrcholem dne bude sezení se šamanem a autentická plavba lodí s tatory (jako v dobách Inků). Oběd na katamaránu, pak plavba zpět na Copacabana a návrat autobusem do hotelu v Puno. (Trasa je asi 250 km).

Den 7
Probuzení před východem slunce (pro dobrovolníky) a pozorování východu Slunce nad J. Titicaca. Po snídani jeďte do Cusco (polední box na trase) a navštivte hlavní město Incké říše a blízké zříceniny. Procházka historickým centrem, kde na každém kroku můžete vidět stopy budov Inků. Program zahrnuje: Coricancha - chrám slunce, Plaza de Armas, katedrála (jeho oltář je ze stříbra) a ve kterém je mauzoleum největšího kronikáře - peruánské mesty Inka Garcilaso de la Vega, kostel Ježíše Maria a El Triunfo. Kromě toho, v blízkosti města, uvidíme historické budovy Inca: pevnost Sacsayhuaman, Kenko, Puca-Pucara, Tambomachay. Večer slavnostní večeře s folkor. Návrat do hotelu a ubytování. (Trasa je asi 350 km).

Den 8
Po ranní snídani se autobusem do Ollantaytambo a pak vlakem do Aguas Calientes, který se nachází na úpatí Machu Picchu (španělské dobyvatelé zde nikdy nepřijeli). Skalní město-svatyně Machu Picchu, nazvaný “ztracené město Inkowo” (od července 2007 zapsaný na seznamu SIED MIRACES světa) je umístěný na vrcholu hory, pod kterým zvláštní turistické autobusy mohou cestovat s lehkostí. Obdivujeme skalní Chrám tří oken, sluneční observatoř a malebné zemědělské terasy. Oběd nebo večeře podle času vlaku. Vraťte se vlakem a pak autobusem do Cusco. Přes noc. (Trasa je asi 100 km).

Den 9
Po snídani jeďte do Posvátného údolí Inků, které se nachází podél vinutí řeky Urubamba mezi horami. Navštívíme koloniální město Pisac a pak zříceninu pevnosti Ollantaytambo Inca. Během cesty se setkáte s Indy, kteří provozují lamy a alpaky. Na cestě, večeře. Návrat přes Chinchero, návštěva hlavního náměstí a historického koloniálního kostela ze 17. století, návrat do hotelu, ubytování. (Trasa je asi 100 km).

Den 10
Po snídani se podívejte z hotelu a transfer na letiště v Cusco. Let do Limy. Návštěva koloniálního vápence (zapsaného na seznamu UNESCO díky nádherným památkám z období baroka ve Španělsku): v programu procházka starým městem, v jehož středu se nachází Plaza Mayor s katedrálou, kde navštívíme pohřebiště konvistora Incké říše Franciszek Pizarro, pak arcibiskupský palác, radnice a prezidentský palác. Navštívíme také Muzeum - klášter sv. Františka s působivými katakombami, transfer na večeři. V odpoledních hodinách navštivte muzeum Larco Herrera s největšími sbírkami předkolumbovského umění, včetně Zlatá síň, textil a erotická keramika. Návrat do hotelu. Přes noc. (Trasa je cca 150 km).

Den 11
Po snídani, volný čas na poslední nákupy, pro ty, kteří chtějí chodit po Pacifiku. Večeře. Transfer na letiště. Zpáteční let do Polska přes jedno z evropských letišť (přesná doba odběru bude na místě poskytnuta provozovatelem zájezdu).

Den 12
Příjezd do Varšavy na letiště F. Chopina.

Poznámky k programu
- Program je rámcový a může se měnit v závislosti na politické nebo klimatické situaci. Na Silvestra může být muzeum Larco Herrera přesunuto na další den.
- Elektrické napětí v Peru je 220V. Zástrčky jiné než evropské.
- USD 100 USD CB B2 účty nejsou přijímány v bankách nebo směnárnách.
- Pořadí realizace programových bodů může být změněno nebo obráceno.

Jiné

Let
Nabízíme komfortní přelet letadly společnosti Air France/KLM. Na úseku z Amsterdamu nebo z Paříže jsou lety provozovány letadly typu Boeing 747 (tzv. Jumbo Jet) nebo Boeing 777. Palubní servis (zdarma) - maska na spaní, špunty do uší, ručníky na osvěžení, jednorázová sluchátka. Stravování: 2 pokrmy během letu - jeden lehký/skromnější a druhý teplý oběd/večeře s nealkoholickými a alkoholickými nápoji. Na palubách B 747 se nacházejí monitory ve stropě, promítány jsou 1-2 filmy během letu, k dispozici jsou také individuální hudební kanály. Na palubě B 777 jsou k dispozici individuální zábavné portály s monitorem na předchozím sedadle, v nichž si lze vybrat z 80 filmů, kanál pro děti, více než 200 hudebních CD a mnoha dalších. 

Váhový limit zavazadla - příruční zavazadlo - 12 kg, odbavované zavazadlo: Mexiko/Venezuela - 2 x 23 kg, ostatní destinace - 1 x 20 kg.

Tyto informace jsou pouze informační - cestovní kancelář není zodpovědná za změny učiněné leteckou společnosti v typu letadla nebo změny v palubním servisu.

Hodnocení klientů

Zákazníci hodnotí tuto cestu na 5.6 / 6. Podívejte se na recenze: https://r.pl/cuda-swiata-machu-picchu/zakwaterowanie-pru

Nejbližší termíny do hotelu

04. 09. - 15. 09. 2019 (12 dní)
Varšava Polopenze
67 789 Kč
11. 09. - 22. 09. 2019 (12 dní)
Varšava Polopenze
74 194 Kč
18. 09. - 29. 09. 2019 (12 dní)
Varšava Polopenze
71 450 Kč
25. 09. - 06. 10. 2019 (12 dní)
Varšava Polopenze
70 357 Kč
04. 10. - 15. 10. 2019 (12 dní)
Varšava Polopenze
66 874 Kč
13. 10. - 24. 10. 2019 (12 dní)
Varšava Polopenze
69 920 Kč
30. 10. - 10. 11. 2019 (12 dní)
Varšava Polopenze
70 228 Kč
14. 11. - 25. 11. 2019 (12 dní)
Varšava Polopenze
71 976 Kč
24. 11. - 05. 12. 2019 (12 dní)
Varšava Polopenze
75 570 Kč
29. 11. - 10. 12. 2019 (12 dní)
Varšava Polopenze
66 485 Kč
26. 12. - 06. 01. 2020 (12 dní)
Varšava Polopenze
77 593 Kč
06. 01. - 17. 01. 2020 (12 dní)
Varšava Polopenze
68 443 Kč
14. 01. - 25. 01. 2020 (12 dní)
Varšava Polopenze
72 408 Kč
21. 01. - 01. 02. 2020 (12 dní)
Varšava Polopenze
63 258 Kč
31. 01. - 11. 02. 2020 (12 dní)
Varšava Polopenze
69 840 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč