Ubytování ZEU Obrázek0
Ubytování ZEU Obrázek1
Ubytování ZEU Obrázek2
Ubytování ZEU Obrázek3
Ubytování ZEU Obrázek4
Ubytování ZEU Obrázek5
Ubytování ZEU Obrázek6
Ubytování ZEU Obrázek7

Dubaj a Abu Dhabi - rodinná zábava (s EXPO)

Spojené arabské emiráty
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Ubytování
Ubytování ve 3* hotelech (dle organizátora zájezdu). 7 nocí.

Vybavení
Restaurace, bar, recepce, trezor.

Pokoje
Dvoulůžkové pokoje. Vybavené koupelnou s WC, klimatizací, často s TV.

Strava
Snídaně.
Možnost dokoupení večeří (v uvedených dnech, obvykle v hotelových restauracích). Nápoje k večeři za poplatek.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery klimatizovaným autokarem nebo autobusem, ubytování v hotelech dle programu (7 nocí), stravování: snídaně; služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během poznávací části, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: poplatek za balíček na realizaci programu (mimo jiné vstupné, rezervační poplatky, služby místních průvodců, spropitné a systém Tour Guide) ve výši cca 315 USD/os. (povinný poplatek na místě, poplatek nezahrnuje fakultativní výlety uvedené v programu); pobytovou taxu v Dubaji (cca 20 USD/pokoj/poznávací část - platí se v hotelech) a při výběru druhého týdne pobytu (taxa a záloha) - výše pobytové taxy a zálohy závisí na hotelu; další osobní výdaje. 

Možnost příplatku večeří (5) v rezervačním systému (nápoje za příplatek).

V emirátech (při prodloužení zájezdu v pobytové části) se platí pobytová taxa na místě: ve 3* hotelech cca 10 AED/pokoj/noc, ve 4* hotelech cca 15 AED/pokoj/noc, v 5* hotelech cca 20 AED/pokoj/noc.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Dubaj i Abu Zabi - rodzinna frajda (z EXPO)
Kód zájezdu: ZEU

Program

„Propojení myšlenek, vytváření budoucnosti“ - návštěva světové výstavy Expo 2020 v Dubaji • Motiongate nebo Legoland - rodinné potěšení v zábavním parku • Dubaj - nejdražší stavby světa • Burj Khalifa - nejvyšší mrakodrap na světě • Abu Dhabi - impozantní mešita šejka Zayeda • relax a zábava v plážovém klubu v Dubaji • Ferrari World s nejrychlejší horskou dráhou světa (fakultativně) • magická hra světel a vody v „La Perle“ (fakultativně)

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 nebo 3 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Dubaje. Po příletu celní a pasové odbavení. Transfer do hotelu v Dubaji (nebo okolí). Ubytování a přenocování. Tento den není v hotelu večeře.

Den 2
Po snídani přejezd na světovou výstavu EXPO 2020 v Dubaji, volný čas. Světová výstava EXPO 2020 v Dubaji pořádaná ve dnech od 20. října 2020 do 10. dubna 2021 v Dubaji je první světovou výstavou, která se koná v regionu Blízkého východu. Na ploše 438 hektarů představuje své inovační a kreativní úspěchy téměř 200 zemí z celého světa. Téma „Propojení myšlenek, vytváření budoucnosti“ vyjadřuje přesvědčení, že všechny inovační úspěchy a řešení globálních problémů jsou výsledkem společné akce bez ohledu na původ nebo kulturní rozdíly. Rozvinutím úvodního hesla jsou tři dílčí témata: příležitosti, mobilita a udržitelný rozvoj, v rámci kterých se objevily mimo jiné takové oblasti, jako jsou nové technologie, cestování a ochrana životního prostředí. V centrálním bodě výstavy, v části zasvěcené mobilitě se nachází polský pavilon - místo, které musíte navštívit. Během výstavy je naplánována celá řada atrakcí - „Speciální dny“, které jsou spojeny například s indickým festivalem světla Diwali, s 50.výročím založení Spojených arabských emirátů nebo s Vánocemi a tzv. Tématické týdny věnované například tématům spojeným s klimatem, rozvojem města a zdravím. Návštěva EXPO je také svátkem chutí - návštěvníci budou mít možnost ochutnat lahůdky kuchyní z celého světa a nepochybnou atrakcí budou kulinářské novinky: 33 jedinečných jídel, které se v Dubaji nikdy předtím nepodávaly. Navíc velkolepé přehlídky, koncerty, výstavy, literární festivaly a workshopy - 60 živých akcí každý den - to je další důvod k návštěvě této jedinečné akce! Zveme na EXPO do Dubaje !!! Večer návrat do hotelu, večeře (fakultativně) a přenocování. 
 
Den 3
Snídaně. Přejezd do rodinných zábavních parků v Dubaji (Dubai Parks & Resorts), volný čas. Zveme do jednoho ze dvou fantastických zábavních parků v Dubaji. Nabízíme možnost výběru strávení rušného dne v Motiongate, kde úžasné skluzavky a atrakce založené na slavných filmových produkcích přímo z Hollywoodu, jako např. Šmoulové, Shrek nebo Krotitelé duchů, adrenalinové horské dráhy, skvělé show a možnost setkat se s oblíbeným hrdinou poskytnou skvělou příležitost k nezapomenutelné zábavě pro celou rodinu! Pro rodiny s menšími dětmi (do 12 let) nabízíme návštěvu zábavního parku Legoland, prvního v regionu, kde je připraveno čtyřicet interaktivních projížděk a atrakcí, včetně možnosti získání řidičského průkazu v autoškole pro juniory nebo stavění robotů v zemi Fantazie. Večer návrat do hotelu, večeře (fakultativně) a přenocování. 

Den 4
Po snídani prohlídka nových čtvrtí Dubaje. Navštívíme Marinu - čtvrť s nejvyššími apartmány na světě. Pro zájemce možnost plavby jachtou kanály mezi mrakodrapy - nejlepší možnost obdivování této čtvrti (za poplatek cca 30 USD/os.). Následně přejedeme na slavné souostroví uměle vytvořených ostrovů ve tvaru palmy - Palm Jumeirah, na jehož konci se nachází luxusní hotel Atlantis. Navštívíme v něm obrovské akvárium „Lost Chambers”, ve kterém žije cca 65000 zvířat. Na pevninu se vrátíme magnetickým vláčkem Mono Rail, z něhož lze dobře vidět panorama ostrova „Palm Jumeirah“ a jeho budovy. Přejedeme také na pláž Jumeirah, kde bude čas na fotografování jedné z nejznámějších ikon města - hotelu Burj Al Arab (slavné plachetnice). Navštívíme také komplex Madinat Jumeirah, nazývaný „dubajskými Benátkami“. Následně přejedeme do nedalekého nákupního centra - Mall of the Emirates, jehož největším lákadlem je první blízkovýchodní zastřešená a celoročně otevřená sjezdovka na světě. Na závěr se projdeme nádhernými zahradami Dubai Miracle Gardens (sezónně otevřenými, obvykle na přelomu listopadu a prosince). Návrat do hotelu v Dubaji (nebo okolí), večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 100 km)
Večer pro zájemce (cena cca 110 USD/os.) doporučujeme večerní představení „La Perle“ - spojení hry světel a vody - obdivuhodná scénografie (s pohyblivou scénou) a mimořádné schopnosti kaskadérů, akrobatů a herců. Představení nás zavede do země vodopádů, které protékají pár metrů od sedadel v publiku a také do rušného města, které je pozadím impozantního vystoupení motocyklových kaskadérů v obrovské kovové perle. Celek je doplněn dokonale sladěnou hudbou, která zaručuje nezapomenutelné dojmy.

Den 5
Po snídani přejezd do Abu Dhabi, hlavního města Spojených arabských emirátů. Uvidíme mešitu šejka Zayeda, jež je impozantní svou velikostí, přepychem a krásou - založenou prvním prezidentem Spojených arabských emirátů. Následně přejezd do centra. Zastavíme se na fotografování na vyhlídkovém místě na nejluxusnější hotel na světě - Emirates Palace a palác prezidenta Spojených arabských emirátů. Následně navštívíme Heritage Village - muzeum, kde uvidíme způsob života dávných obyvatel Abu Dhabi před petrodolarovým boomem. Uvidíme, jak se během jedné generace chudá rybářská vesnice proměnila na jedno z nejkrásnějších měst na světě. Dalším bodem programu bude projížďka promenádou Corniche směrem k přístavu. Navštívíme také trh s datlemi ležící ve východní části ostrova. Poté se ocitneme na Ostrově štěstí - Saadiyat Island, kde uprostřed krajiny vyniká kopule muzea Louvre Abu Dhabi. Následně návrat do hotelu v Dubaji (nebo okolí), večeře (fakultativně), přenocování. (Trasa cca 300 km)
Upozornění! Tento den možnost návštěvy zábavního parku Ferrari World (za poplatek cca 95 USD/os.). Pro zájemce o tuto nabídku příjezd na vlastní náklady taxíkem po návštěvě mešity šejka Zayeda. Zájemci o tuto nabídku se již neúčastní další prohlídky města, návrat do hotelu se skupinou.   

Den 6
Po snídani se vydáme směrem ke starým částem města, kde se projdeme po hezky obnovené čtvrti Al Fahidi. Úzkými uličkami dojdeme k Muzeu kávy (možnost ochutnávky místní arabské kávy připravené místním způsobem), k fragmentům městských hradeb a navštívíme jeden z tradičních domů. Projdeme se také podél dubajského zálivu do přístavu lodí abra, kterými se dopravíme na protější břeh. Budeme pozorovat město z vody. Navštívíme slavný dubajský trh se zlatem a kořením. Následně přejezd do finanční čtvrti Dubaje. Navštívíme největší nákupní centrum světa - Dubai Mall, ve kterém se projdeme kolem největších atrakcí, mimo jiné: akvária, kluziště, vodopádu s můstky. Fakultativně (za poplatek cca 65 USD/os.) možnost výjezdu na vyhlídkovou terasu nejvyššího mrakodrapu na světě - Burj Kalifa. Návrat do hotelu. Odpoledne volný čas; pro zájemce doporučujeme půldenní výlet na pouštní safari (6místnými terénními vozidly s pohonem všech 4 kol). V rámci safari mimo jiné: projížďka vozidly po dunách, projížďka na velbloudech, tetování hennou, ukázka břišních tanců, večeře s grilovanými pokrmy. Cena cca 75 USD/os. Večer návrat do hotelu v Dubaji (nebo okolí), přenocování. Tento den není v hotelu večeře. (Trasa cca 100 km) 

Den 7
Po snídani přejezd do plážového klubu v Dubaji. Den strávený v luxusním stylu na rajské pláži nebo v bazénu s tyrkysovou vodou je oblíbeným způsobem trávení volného času mezi turisty i obyvateli Dubaje. Pobývají zde rády také slavné celebrity. Poskytujeme využití bazénu a pláže, ručník, lehátka a slunečníky a 2 nealkoholické nápoje. Slunce, voda a horký písek zaručují nezapomenutelnou dovolenou! Odpoledne návrat do hotelu, volný čas. Večer večeře (fakultativně), přenocování.

Den 8
Vystěhování z hotelu (odhlášení z hotelu do 10:00 hodiny) a transfer na letiště v Dubaji. Pro klienty, kteří si prodloužili pobyt - transfer do vybraného hotelu. V závislosti na hodině odletu snídaně v hotelu (nebo balíček na cestu). Odlet do Polska.

Pro zájemce existuje za příplatek možnost prodloužit svou dovolenou o týdenní pobyt v hotelech ve Spojených arabských emirátech. Popisy hotelů v sekci „Pobyt ve Spojených arabských emirátech“ a v rezervačním systému.
 
Upozornění k programu
- Program je rámcový. Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Časy odletů/návratů se mohou změnit. Prosíme o ověření hodin před odletem na R.pl/rozklady
- Nejlépe směnitelnou měnou na místě je americký dolar (USD). Akceptovány jsou bankovky vydané po roku 2006.
- Elektrické zásuvky ve většině hotelů vyžadují adaptér (k dispozici na recepci, lze také zakoupit v místních obchodech, cca 3-5 USD).
- Při vstupu do některých objektů je vyžadováno odpovídající oblečení: dlouhé kalhoty, košile s krátkým rukávem (s límečkem) a plné boty pro muže a pro ženy dlouhé sukně (ke kotníkům), halenky zakrývající ruce (k zápěstí) a šátky jako pokrývky hlavy.
- Vzhledem ke specifické náboženské kultuře země, zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky) se může změnit organizace poznávací a pobytové části (např. pořadí prohlídek, otevírací hodiny muzejních objektů a chrámů, hodiny servírování pokrmů a jejich složení).
- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů a průvodců.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Při vstupu do mešity Sheikha Zayeda v Abu Dhabi - je nutností mít oblečení, které zakrývá celé tělo, oblečení nesmí být těsné, průhledné ani proti světlu, nejlépe bez jakýchkoliv vzorů, potisků. Bílá barva bez ohledu na odstín a texturu materiálu je považována za průhlednou a nepřijatelnou. Při vstupu do mešity nesmí být viditelné tetování nebo známky náboženské příslušnosti k jiné než islámské tradici. Ženy musí mít povinně zakryté vlasy. Není možno si půjčit vhodné oblečení, ale pouze zakoupit za cenu cca 20-30 USD. Obuv není podstatná, protože do mešity se vchází bosky nebo v ponožkách.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Zálohy v hotelech (týká se pobytové části)

Mnoho hotelů ve Spojených arabských emirátech vybírá zálohu. Výše zálohy závisí na hotelu (cca 20-50 USD/pokoj/noc). O podrobnostech týkajících se výše záloh budou klienti informováni na místě.
Dále upozorňujeme, že přijatelné formy zaplacení zálohy jsou následující:

1. Blokování prostředků na kreditní kartě, k odblokování dojde při vystěhování.

2. Platba kreditní kartou, prostředky budou vráceny v hotovosti v místní měně při vystěhování.

3. Platba v hotovosti v USD, EUR nebo místní měně, návrat v místní měně při vystěhování.

Víza

Spojené arabské emiráty zrušily s platností od 7. května 2015 vízovou povinnost pro obyvatele České republiky. Tato dohoda se vztahuje na krátkodobé pobyty. Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna ve Spojených arabských emirátech obvykle trvá od začátku listopadu do poloviny dubna.

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901/5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.6 Kč