Ubytování JOL Obrázek0
Ubytování JOL Obrázek1
Ubytování JOL Obrázek2
Ubytování JOL Obrázek3
Ubytování JOL Obrázek4
Ubytování JOL Obrázek5

Dvě moře

Jordánsko
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

City Tower Hotel Aqaba

Poloha
City Tower Hotel Aqaba je malý městský hotel, který se nachází v jižní části Aqaby, kousek od centra s mnoha obchody a restauracemi. Za méně než 2 hodiny autem se nachází Petra a cca 1 hodina cesty - Wadi Rum. Letiště Aqaba se nachází cca 11 km od hotelu.

Pláž
Nejbližší pláž leží cca 750 m od hotelu a je to veřejná písečná pláž o délce cca 400 m. Možnost pronájmu plážového servisu (lehátka, slunečníky) za poplatek. Hotel nemá soukromou pláž.

Vybavení
City Tower Hotel Aqaba nabízí svým hostům: 24-hodinová recepce, lobby, 2 výtahy, úschovna zavazadel, směnárna, hlavní restaurace (mezinárodní kuchyně podávaná ve formě bufetu), krytý bazén a sauna. Navíc k dispozici za poplatek: parkoviště, prádelna.

Pokoje
6patrová budova hotelu City Tower Hotel Aqaba má přes 70 světlých a elegantních pokojů. Dvoulůžkové pokoje typu Standard (s možností ubytování 1 dítěte do 12 let nebo 2 dětí do 6 let - jedno dítě do 6 let spí se svými rodiči). Jsou vybaveny: koupelnou (vana nebo sprcha, WC, vysoušeč vlasů, klimatizací, satelitní TV, telefonem, trezorem a minibarem (za poplatek). Většina pokojů má výhled na město.

Strava
Snídaně formou bufetu v hlavní restauraci. Možný je doplatek za polopenzi nebo plnou penzi (FB) - nápoje k jídlu a mezi jídly za poplatek. Pozor! Hotel nepodává alkohol.

Sport a zábava
Možnost využití hotelového krytého bazénu a sauny. Hotel nenabízí animační program. V blízkosti hotelu se nachází mnoho obchodů a restaurací a na nejbližší veřejné pláži je centrum vodních sportů (za poplatek).

Internet
Wi-Fi v hotelu je k dispozici zdarma.

Místní kategorie
***

Webové stránky
www.city-tower.aqaba-hotels-jo.com/pl/

Náš názor
City Tower Hotel Aqaba je skvělá volba pro všechny, kteří hledají hotel s výhodnou polohou za přijatelnou cenu, umožňující tak nezávislé prohlídky města Aqaba a dalších koutů úžasného Jordánska.

Dweik Hotel 3

Poloha
Komorní, městský Dweik Hotel 3 se nachází v centru města Aqaba. V jeho blízkosti se nachází mešita a mnoho obchodů a restaurací. Za méně než 2 hodiny autem se nachází Petra a cca 1 hodina cesty - Wadi Rum. Letiště Aqaba je vzdáleno cca 11 km od hotelu.

Pláž
Nejbližší pláž je cca 950 m od hotelu a je to veřejná písečná pláž o délce cca 400 m. Možnost pronájmu plážového servisu (lehátka, slunečníky) za poplatek. Hotel nemá soukromou pláž.

Vybavení
Dweik Hotel 3 nabízí svým hostům: 24-hodinová recepce, lobby, 2 výtahy, úschovna zavazadel, směnárna a hlavní restaurace (mezinárodní kuchyně podávaná formou bufetu). Za poplatek mohou hosté využít prádelnu a půjčovnu aut.

Pokoje
V 6patrové budově hotelu je 48 útulných pokojů. Dvoulůžkové pokoje typu Standard (s možností přistýlky pro 1 dítě do 12 let, nebo 2 děti do 6 let - jedno dítě do 6 let spí s rodiči) jsou vybaveny: koupelnou (vana nebo sprcha, WC, vysoušeč vlasů), klimatizací, satelitní TV., telefonem, trezorem a minibarem (za poplatek). Většina pokojů má výhled na město.

Strava
Snídaně formou bufetu v hlavní restauraci. Možnost doplatku za večeře nebo obědy a večeře (nápoje za popatek). Pozor! Hotel nepodává alkohol.

Sport a zábava
Žádná animace v areálu hotelu. V blízkosti hotelu se nachází mnoho obchodů a restaurací a na nejbližší veřejné pláži je centrum vodních sportů (za poplatek).

Internet
Wi-Fi v hotelu je k dispozici zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.dweik-hotel-3.aqaba-hotels-jo.com/pl/

Náš názor
Malý, městský hotel s výbornou polohou v centru živé čtvrti Aqaba je ideálním místem pro rozpočtovou dovolenou a pro ty, kteří chtějí prozkoumat město a jeho okolí. Je také ideálním výchozím bodem pro poznávání dalších koutů Jordánska.

Grand East Resort

Poloha
Luxusní hotel Grand East Resort se nachází na velké ploše u 400 m dlouhé písečné pláže, u Mrtvého moře. Leží v okolí řeky Jordán a hory Nebo. Mezinárodní letiště v Ammánu je vzdáleno cca 60 km od hotelu.

Pláž
Hotel Grand East Resort se nachází přímo u dlouhé (400 m) písečné pláže u Mrtvého moře. Lehátka a slunečníky na pláži jsou zahrnuty v ceně.

Upozornění: voda v Mrtvém moři je vysoce slaná, proto je možné mít koupel (relaxační, ale ne dlouhou). Voda má mnoho užitečných vlastností, které mají pozitivní vliv na lidské tělo (přírodní wellness). Vzhledem ke slanosti a vztlaku vody plavání v moři není možné.

Vybavení
Recepce 24h, směnárna, obchod se suvenýry, hlavní restaurace servírující pokrmy místní a středomořské kuchyně a 2 restaurace a'la carte, 2 bary (včetně baru u bazénu). V areálu hotelu se nachází 6 bazénů, z toho 1 vnitřní, 1 pro dámy a 1 pro děti se skluzavkami (některé z nich jsou v zimě vyhřívané) a sluneční terasa s lehátky a slunečníky pro hotelové hosty v ceně.

Pokoje
Ve třípatrové hlavní budově je 198 pohodlných, prostorných dvoulůžkových pokojů (možnost přistýlky pro dítě) s balkonem (většina pokojů s bočním výhledem na moře, pokoje s úplným výhledem na moře jsou za poplatek). Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou (vana/sprcha, WC, vysoušeč vlasů), satelitním TV, telefonem, trezorem, mini ledničkou a klimatizací. V každém pokoji se nachází příslušenství k přípravě čaje a kávy.

Strava
Snídaně a večeře jsou podávány formou bufetu; nápoje za příplatek.
 
Sport a zábava
Sportovní aktivity, fotbalové a volejbalové hřiště, posilovna a miniklub pro děti. Hotelovým hostům je k dispozici wellness centrum - různé druhy ošetření za příplatek.

Internet
V lobby a na pokojích Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
**** - hotel čeká na oficiální přiznání 5* v červenci 2018.

Webové stránky
www.grandeasthotel.com

Náš názor
Elegantní hotel Grand East Resort je vhodný jak pro dospělé, tak i pro děti. Díky skvělé poloze přímo u pláže, velké bazénové zóně s různorodým vybavením a skluzavkami, stejně jako bohatým wellness centrem bude pobyt plný bezstarostného odpočinku.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Oryx Aqaba Hotel

Poloha
Hotel Oryx Aqaba Hotel se nachází v centru Aqaby s výhledem na Rudé moře a je obklopen množstvím obchodů, zábavních podniků a restaurací. Cca 10 km na mezinárodní letiště Aqaba.

Pláž
Nedaleko hotelu Oryx Aqaba Hotel se nachází veřejná pláž. Hotel doporučuje svým hostům soukromou pláž Berenice Beach Club (na pláž jezdí několikrát denně autobusová doprava zdarma). Lehátka, slunečníky a plážové osušky zdarma.

Vybavení
7-podlažní budova otevřená v roce 2014 nabízí svým hostům nepřetržitě otevřenou recepci, hlavní restauraci Zaitoun (mezinárodní kuchyni) a à la carte restauraci Kanji (asijská kuchyně - za poplatek) a několik barů, včetně Lobby baru, Waves bar u bazénu, Sky Bar na střeše budovy, nebo Spark Bar - sportovní bar s plazmovou TV. Venkovní bazén a střešní bazén.

Strava
Snídaně formou bufetu v hlavní restauraci. Možnost doplatku do polopenze (večeře, nápoje za poplatek) nebo all inclusive (snídaně, obědy a večeře formou bufetu v hlavní restauraci, dodatečné občerstvení během dne a alkoholické a nealkoholické nápoje podávané ve vybraných barech od 11:00-17:00 a 19:00-22:00).

Sport a zábava
Pro aktivní lidi doporučujeme využít bezplatnou posilovnu. Kromě toho je v ceně zahrnuta sauna a jacuzzi. Lázně s masážními místnostmi za poplatek.

Internet
Wi-Fi zdarma v areálu hotelu.

Místní kategorie
*****

Webové stránky
www.oryx-hotel.com

Náš názor
Velmi dobrá nabídka s výbornou polohou v blízkosti centra města vybízí k návštěvě Akaby.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Dead Sea Spa Hotel

Poloha
Jeden z prvních hotelů, které byly postaveny na Mrtvém moři. Lázeňský Dead Sea Spa Hotel se rozkládá na ploše přibližně 45 000 m², přímo na pláži, na severovýchodním pobřeží Mrtvého moře. Ve vzdálenosti 60 km se nachází hlavní město Jordánska - Ammán s mnoha obchody a restauracemi. Letiště Aqaba je vzdáleno cca 265 km od hotelu.

Pláž
Dead Sea Spa Hotel se nachází přímo v soukromé části písčito-oblázkové pláže, zdarma: lehátka, slunečníky a plážové osušky. (Vstup do moře je štěrko-kamenitý, doporučená obuv do vody).
Poznámka: voda v Mrtvém moři je vysoce slaná, takže je možné se vykoupat (zrelaxovat), ale ne dlouho. Voda má mnoho příznivých vlastností, které mají pozitivní vliv na lidské tělo (přírodní SPA). Vzhledem k slanosti a vodnímu vztlaku není plavání v moři možné.

Vybavení
Tento komfortní Dead Sea Spa Hotel nabízí svým hostům: 24-hodinovou recepci, prostornou vstupní halu, několik restaurací s různorodou kuchyní: hlavní restaurace Crystal (mezinárodní kuchyně), restauraci / bar Aqua Fun (podávající nápoje a občerstvení, jako jsou sendviče, pizza a hamburgery během dne) a 2 bary (některé z nich za poplatek). Komplex má mimo jiné 5 bazénů (z toho 1 vyhřívaný v zimním období) velký olympijský bazén, dvě brouzdaliště pro děti (jeden s vodním hřištěm a malou skluzavkou), jeden bazén se skluzavkou a bazén pouze pro dospělé. Bazénová zóna se nachází mezi palmami a keři, vše je obklopeno velkou sluneční terasou s lehátky, slunečníky a ručníky u bazénu (zdarma). Hotel dále nabízí: posilovna, obchod se suvenýry, konferenční centrum, prádelna, parkoviště, za poplatek: SPA Vitalia (s vnitřním bazénem) a lékařské centrum.

Pokoje
Dead Sea Spa Hotel se skládá z několika 2 a 3podlažních budov s 265 pokoji. Dvoulůžkové pokoje typu Standard (s možností 1 přistýlky pro dítě) mají cca 25 m² a jsou vybaveny: koupelnou (vana nebo sprcha, WC, vysoušeč vlasů), klimatizací, satelitní TV, telefonem, příslušenstvím pro přípravu čaje a kávy, trezorem, minibar (na vyžádání, za poplatek), balkónem nebo terasou. Většina pokojů má výhled na bazén a hory.

Strava
All Inclusive zahrnuje: snídaně (7:00 - 10:30), obědy (12:00 - 15:00) a večeře (18:30 - 22:30) formou pestrého bufetu v hlavní restauraci, v určitých časech mezi obědem a večeří vybrané občerstvení (pizza, mini sendviče atd.) podávané v určeném baru nebo hoteelové restauraci, vybrané místní alkoholické nápoje, nealkoholické nápoje (automaty), káva a čaj podávané s jídlem a v určených barech (11:00 - 23:00) v prostorách hotelu. Za poplatek: jídla v jiných restauracích (a'la carte), čerstvě vymačkané šťávy, značkový alkohol a další občerstvení a nápoje, které nejsou uvedené výše.

Sport a zábava
V Dead Sea Spa Hotelu můžete využít některý z několika bazénů, posilovnu, kulečník, zahrát si košíkovou nebo plážový volejbal. K dispozici jsou brouzdaliště, vodní hřiště a malé skluzavky pro děti. Za poplatek: SPA Vitalia s vnitřním bazénem, zdravotnické centrum známé v celém Jordánsku, které těží z léčivých a terapeutických vlastností Mrtvého moře.

Internet
Wi-Fi zdarma v celém hotelu.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.dssh.jo

Náš názor
Dead Sea Spa Hotel je rodinný hotel s dlouholetou tradicí v oblasti pohostinství a vyznačuje se mimořádnou péčí o každého ze svých hostů. Velký bazén, zajímavý animační program a přímý přístup k Mrtvému moři z něj činí skvělou volbu pro skvělou dovolenou pro rodiny s dětmi a pro páry, kteří mají rádi aktivní odpočinek.

Hyatt Regency Aqaba

Poloha
Hyatt Regency Aqaba je malebné místo obklopené vysokými horami, oslnivé modré laguny a krásný přístav. Centrum Aqaby je vzdáleno jen pár minut chůze, na mezinárodní letiště Aqaba cca 10 km.

Pláž
Soukromá písečná pláž La Plage hned u hotelu.

Vybavení
Moderní, exkluzivní a velmi elegantní hotel otevřený v prosinci 2018 nabízí nepřetržitě otevřenou recepci, hlavní restauraci Olive Tree s mezinárodní kuchyní, několik barů - mimo jiné plážový bar La Plage, bar Vistie a bar u bazénu Cascades. Také 4 bazény, rozsáhlé wellness (za poplatek).

Strava
Snídaně a večeře v hlavní restauraci Olive Tree (nápoje za poplatek).

Sport a zábava
Zveme vás k využití dobře vybavené posilovny, jednoho z nejlepších wellness v regionu (za poplatek). Kromě toho existují 4 bazény (z toho 1 typu infinity, 1 velký rodinný, 1 pro děti - vyhřívaný a 1 bazén ve wellness). Za příplatek hřiště na mini golf, wakeboarding na pláži, wellness procedury a lanové (vodní?) lyžování. V hotelu je dětský klub Camp Hyatt - místo zábavy nabízející hry a aktivity.

Internet
V areálu hotelu Hyatt Regency Aqaba je zdarma dostupné Wi-Fi připojení. 

Místní kategorie
*****

Webové stránky
https://www.hyatt.com/en-US/hotel/jordan/hyatt-regency-aqaba-ayla-resort/aqjra

Náš názor
Špičkový exkluzivní hotel Hyatt Regency Aqaba doporučovaný těm nejnáročnějším zákazníkům. Vyznačuje se důrazem na detail a vynikající kuchyní.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Beau Rivage By SolYMar

Poloha
Hotel Beau Rivage By SolYMar patří v arabských zemích do populární hotelové skupiny "Jaz". Nachází se cca 15 km jižně od města Aqaba, v klidné oblasti, s krásným výhledem na záliv Aqaba a okolní hory. Ve vzdálenosti cca 3,5 km se nachází komplex Tala Bay s několika obchody a okouzlujícím přístavem. Tříkrát denně jezdí bezplatný hotelový autobus do města Aqaba. Letiště Aqaba je vzdáleno cca 28 km od hotelu.

Pláž
Hotel Beau Rivage By SolYMar se nachází na malém kopci, méně než 600 metrů od pobřeží a veřejné pláže. Hoteloví hosté mají k dispozici soukromou pláž v Hotelu Berenice Beach Club, vzdáleném méně než 2 km, s lehátky a plážovými ručníky zdarma. Bezplatný hotelový autobus jezdí na pláž 3krát denně.

Vybavení
Hotel Beau Rivage By SolYMar nabízí: 24hodinovou recepci, lobby, hlavní restauraci Le Chateaux (mezinárodní kuchyně podávaná formou bufetu), lobby bar Le Brasserie a bar u bazénu Le Coquillage (některé za poplatek). Hotel má 2 venkovní bazény se sladkou vodou a vířivku, vše obklopeno sluneční terasou (lehátka, slunečníky a ručníky u bazénu v ceně). Hotel dále nabízí: volejbalové hřiště, obchod se suvenýry, parkoviště a možnost pronájmu automobilu.

Pokoje
V třípodlažní hotelové budově postavené ve tvaru písmene "U" je 105 útulných, komfortně zařízených pokojů. Standardní pokoje pro max. 2 dospělé osoby. Všechny pokoje jsou vybaveny: koupelnou (vana nebo sprcha, WC, vysoušeč vlasů), klimatizací, satelitní TV, telefonem, trezorem, minibarem (za poplatek), balkónem nebo terasou.

Strava
Snídaně a večeře formou bohatého bufetu (nápoje za poplatek) nebo možnost doplatku do All Inclusive - snídaně (7:00 - 10:00), večeře (13:00 - 14:30) a večeře (19:00 - 21:30) formou bufetu, vybrané nealkoholických nápoje a místní alkohol podávané v hlavní restauraci k jídlu a v určeném baru (obvykle u bazénu) v areálu hotelu od 11:00 do 23:00.

Sport a zábava
Hotel Beau Rivage By SolYMar má 2 bazény se sladku vodou nebo vířivku. Hotel dále nabízí: volejbalové hřiště, šipky, boccia a lehký animační program sezónně po celý den. Za poplatek je v blízkosti centrum vodních sportů a potápěčské centrum.

Internet
Přístup k Wi-Fi v hotelovém areálu zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.jazhotels.com/Aqaba/hotels/solymar-beau-rivag-hotel.aspx

Náš názor
Komorní a okouzlující hotel osloví všechny, kteří si chtějí odpočinout od shonu města. Doporučujeme především pro páry. Chutná kuchyně, přátelský servis a blízkost potápěčských center zpříjemní Vaši dovolenou v Jordánsku.

Tala Bay Resort

Poloha
Hotel Tala Bay Resort - to je komfortní resort, zdobený vkusem, který je součástí rezidenčního a hotelového komplexu Tala Bay. Okouzluje dobře udržovanou palmovou zahradou a atraktivní polohou přímo na pláži, čímž poskytuje nezapomenutelný výhled na záliv Aqaba. Hotel se nachází v klidné oblasti, asi 15 km od Aqaba (3 - 4krát denně zdarma kyvadlová doprava z hotelu do centra Aqaba). Nedaleko se nachází několik obchodů a přímořská promenáda s přístavem. Cca 2 hodiny jízdy autem se nachází Petra, cca 1 hodinu jízdy - Wadi Rum. Letiště Aqaba je vzdáleno cca 25 km.

Pláž
Hotel Tala Bay Resort se nachází přímo na soukromé, pěkné, písečné pláži s pozvolným sestupem do moře (v linii s vodou je štěrk). Na pláži je molo, plážový servis pro hotelové hosty zdarma, k dispozici jsou deštníky, lehátka, matrace a ručníky zdarma.

Vybavení
Pětihvězdičkový elegantní hotel postavený v arabském stylu s moderními interiéry nabízí: recepci otevřenou 24 hodin denně, světlou vstupní halu, výtah, hlavní restauraci Aziab s terasou (místní i mezinárodní jídla podávaná formou bufetu), bar / restauraci Heat Wave, lobby bar Kenzi, střešní Sunset bar s krásným výhledem na moře a okolí, plážový bar Oasis, bar Baywatch u bazénu a bar Dugout (některé z uvedených barů a restaurací za příplatek), 4 venkovní bazény (1 z nich sezónně vyhřívaný) se sladkou vodou, jeden bazén typu Infinity, vířivka a brouzdaliště pro děti, vše obklopené velkou sluneční terasou s lehátky a ručníky v ceně. Za poplatek: směnárna, úschovna zavazadel, konferenční centrum, obchod se suvenýry, SPA.

Pokoje
Tala Bay Resort se skládá z několika 2 a 3podlažních budov s 336 pohodlnými pokoji. Standardní pokoje mají cca 32 m², jsou pro max. 3 osoby. Všechny pokoje jsou vybaveny: koupelnou (vana nebo sprcha, WC, vysoušeč vlasů), klimatizací, satelitní TV, telefonem, příslušenstvím pro přípravu čaje a kávy, trezorem, minibarem (za poplatek). Většina pokojů má balkón nebo terasu (stůl a židle), s výhledem na hory, do zahrady nebo na bazén.

Strava
Snídaně a večeře formou bohatého bufetu v hlavní restauraci Aziab (nápoje k jídlu  nebo mezi jídly za poplatek).

Sport a zábava
V hotelu Tala Bay Resort můžete využít jeden ze 4 sladkovodních bazénů a integrovanou vířivku. K dispozici také: posilovna, plážový volejbal, kurzy jógy, vodní pólo. Sezónně, několikrát týdně během dne, lehký animační program a občas živá hudba a představení břišního tance ve večerních hodinách. Pro děti: brouzdaliště, mini klub a hlídání dětí (za poplatek). Dále za poplatek: lázeňské centrum a v blízkosti hotelu centrum vodních sportů a potápěčské centrum.

Internet
Bezplatné bezdrátové připojení k internetu v celém hotelu.

Místní kategorie
*****

Webové stránky
www.talabay.net

Náš názor
Působivá architektura, výborná poloha přímo u pláže a v blízkosti města a letiště. Je ideálním místem pro pohodlnou relaxaci v klidné, půvabné oblasti, ale se všemi zařízeními, které nabízejí luxusní hotely.

Holiday Inn Resort Dead Sea

Poloha
Komfortní hotel Holiday Inn Resort Dead Sea patřící do mezinárodní hotelové skupiny Intercontinental ("IHG"). Nachází se na velké ploše, přímo na pláži, na severním břehu Mrtvého moře v klidné oblasti v blízkosti několika hotelů. Asi 50 km severovýchodně od hotelu leží město Amman s mnoha obchody a restauracemi. Letiště Aqaba je vzdáleno cca270 km od hotelu.

Pláž
Hotel Holiday Inn Resort Dead Sea se nachází přímo na písčito-oblázkové pláži (vstup do moře je štěrko-kamenitý, doporučená obuv do vody), která je jednou z nejdelších soukromých pláží na Mrtvém moři. Lehátka, slunečníky a plážové osušky jsou k dispozici zdarma.
Poznámka: voda v Mrtvém moři je vysoce slaná, takže je možné se vykoupat (zrelaxovat), ale ne dlouho. Voda má mnoho příznivých vlastností, které mají pozitivní vliv na lidské tělo (přírodní SPA). Vzhledem k slanosti a vodnímu vztlaku není plavání v moři možné.

Vybavení
Hotel Holiday Inn Resort Dead Sea postavený ve formě rekreační vesnice nabízí svým hostům: 24-hodinová recepce, lobby, hlavní restaurace Al-Deera (mezinárodní kuchyně), restaurace Shrak (jordánská kuchyně), restaurace Below 393 (kuchyně fusio), restaurace / bar Horizon Terrace (specializující se na dary moře) a bar u bazénu a lobby bar (tématické restaurace a některé bary za poplatek). V areálu jsou 3 venkovní bazény, které jsou uspořádány terasovotě v jedné linii (1 vyhřívaný sezónně) s vířivkou a samostatným brouzdalištěm pro děti. Vše je obklopeno sluneční terasou s lehátky, slunečníky a ručníky v ceně. Navic hotel nabízí: posilovna, lázně, úschovna zavazadel, směnárna, konferenční centrum, služba concierge, obchod se suvenýry, prádelna, parkoviště.

Pokoje
Hotel Holiday Inn Resort Dead Sea se skládá z hlavní budovy a několika 1podlažních budov s 202 pokoji. Dvoulůžkové pokoje typu Standard (s možností 1 přistýlky) jsou vkusně a moderně zařízené. Všechny jsou vybaveny: koupelnou (vana nebo sprcha, WC, vysoušeč vlasů, mini kosmetika), individuálně nastavitelnou klimatizací, satelitní TV, telefonem, příslušenstvím pro přípravu kávy a čaje, trezorem, minibarem (vybrané nápoje a občerstvení v ceně, ostatní za poplatek), balkón nebo terasa.

Strava
Snídaně formou bohatého bufetu v hlavní restauraci. Možnost příplatku za polopenzi (HB - nápoje za poplatek) nebo za plnou penzi "plus" (FB +) včetně snídaně, oběda a večeře a sklenky místního vína nebo sklenky místního piva k obědu / večeři a vybrané nealkoholické nápoje podávané k jídlu. Ostatní nápoje k jídlu a mezi jídly za poplatek.

Sport a zábava
V hotelu Holiday Inn Resort Dead Sea můžete využít některý z několika bazénů, vířivku, saunu nebo dobře vybavenou posilovnu. Několikrát týdně, během dne a večer je připraven malý animační program. Pro děti brouzdaliště a aktivity v mini klubu. Za poplatek: SPA zóna (masáže a pečující zábaly).

Internet
Internetové připojení Wi-Fi v celém hotelu zdarma.

Místní kategorie
*****

Webové stránky
www.ihg.com/holidayinnresorts/hotels/us/en/dead-sea/ddljo/hoteldetail

Náš názor
Vynikající a osvědčený hotelový řetězec. Skvělé recenze a spokojení hosté. Holiday Inn Resort Dead Sea je to vynikající volba jak pro páry, tak pro rodiny s dětmi. Velká bazéenová zóna mezi palmami, dobře udržovaná pláž a přímý přístup do Mrtvého moře.

Intercontinental Aqaba Resort

Poloha
Intercontinental Aqaba Resort - jedná se o rafinovaný a velmi stylový objekt patřící do mezinárodní sítě "InterContinental". Nachází se v jihozápadní části Aqaba v jeho poněkud klidnější zóně, ale s velmi pohodlným a blízkým přístupem do centra s mnoha obchody a restauracemi. Letiště Aqaba je vzdálené cca 10 km od hotelu.

Pláž
Soukromá, krásná, písečná pláž, cca 300 metrů dlouhá. Lehátka, slunečníky a ručníky - zdarma.

Vybavení
Elegantní Intercontinental Aqaba Resort, zařízený v moderním stylu, nabízí: 24hodinovou recepci, světlou vstupní halu, výtahy, širokou škálu restaurací a barů (některé za poplatek): hlavní restauraci Corniche (mezinárodní kuchyně), restauraci Burj Al Hamam (arabská restaurace), bar Martini's Lounge bar, Bar u bazénu u bazénu The Beach Front a kavárnu Deli Cafe. Komplex má rozlehlý lagunový bazén s oddělenou vířivkou a samostatným brouzdalištěm pro děti. Lehátka, slunečníky a ručníky zdarma. Navíc v hotelu: obchod se suvenýry, fitness centrum, SPA, úschovna zavazadel, prádelna, parkoviště.

Pokoje
V prostorné 5patrové budově je 255 pokojů. Standardní pokoje pro 2 osoby s možností přistýlky pro max. 2 děti (jedno dítě spí s rodiči), pokoje jsou udržovány v moderním, klasickém a elegantním stylu. Vybavení: koupelna (vana nebo sprcha, WC, vysoušeč vlasů), klimatizace, satelitní TV, telefon, příslušenství pro přípravu čaje a kávy, trezor, minibar (za poplatek). Většina pokojů má balkón.

Strava
Snídaně formou bohatého bufetu v hlavní restauraci. Možnost doplatku za polopenzi (nápoje navíc za poplatek) nebo plnou penzi "plus" (FB +) zahrnující snídaně, obědy a večeře, sklenka místního vína nebo sklenka místního piva, nebo nealkoholické nápoje k obědu / večeři, voda, šálek kávy nebo čaje ke každému jídlu. Dále voucher na 2 piva (osoba/den), nealkoholický nápoj jednou denně v plážovém baru a jedna láhev místního alkoholu (výběr vína, whisky, vodky nebo rumu) na pokoj. Ostatní nápoje k jídlu a mezi jídly za poplatek.

Sport a zábava
Několikrát týdně, přes den a ve večerních hodinách, lehký animační program. Dále hotel Intercontinental Aqaba Resort nabízí: sauna, volejbalové hřiště, stolní tenis, obří šachy, dobře vybavená posilovna. Pro děti brouzdaliště, malé hřiště a herna. Za poplatek: lázeňské centrum a centrum vodních sportů a potápěčské centrum v blízkosti.

Internet
Wi-Fi v hotelu je zdarma.

Místní kategorie
*****

Webové stránky
www.ihg.com/intercontinental/hotels/gb/en/aqaba/aqjha/hoteldetail

Náš názor
Umístění hotelu umožňuje prozkoumávat okolní oblast a zároveň nabízí blaženou relaxaci uprostřed zeleně, s působivým lagunovým bazénem a s krásnou písečnou pláží. Vynikající hotelový řetězec a prvotřídní servis zajistí perfektní 5hvězdičkovou dovolenou v Jordánsku!

Crowne Plaza Dead Sea

Poloha
Elegantní a moderní hotel Crowne Plaza Dead Sea patřící k mezinárodnímu hotelovému řetězci Intercontinental ("IHG"). Nachází se na velké ploše přímo u krásné, upravené pláže na severovýchodním pobřeží Mrtvého moře. Ve vzdálenosti asi 2 km se nachází malé nákupní centrum a asi 60 km severovýchodně od hotelu leží hlavní město Jordánska - Ammán, s mnoha obchody a restauracemi. Ve vzálenosti cca 50 km se nachází turistické atrakce Mount Nebo, Madaba nebo Betania. Letiště Aqaba je vzdáleno cca 265 km od hotelu.

Pláž
Hotel Crowne Plaza Dead Sea má vlastní, dobře udržovanou písčito-oblázkovou pláž (vstup do moře je štěrko-kamenitý, doporučená obuv do vody), která je jednou z nejdelších soukromých pláží na Mrtvém moři. Lehátka, slunečníky a plážové osušky jsou k dispozici zdarma.
Poznámka: voda v Mrtvém moři je vysoce slaná, takže je možné se vykoupat (zrelaxovat), ale ne dlouho. Voda má mnoho příznivých vlastností, které mají pozitivní vliv na lidské tělo (přírodní SPA). Vzhledem k slanosti a vodnímu vztlaku není plavání v moři možné.

Vybavení
Pětihvězdičkový hotel postavený v podobě rekreační vesnice se světlými a elegantními interiéry. Nabízí svým hostům: 24-hodinová recepce, prostorná vstupní hala, 8 výtahů, široký výběr restaurací a barů (některé za poplatek): hlavní restaurace Ambrosia (mezinárodní jídla servírovaná ve formě bufetu), restaurace Burj Al Hamam (libanonská kuchyně), restaurace El Grito (mexická kuchyně), restaurace Promenade a lobby bar Rabbel a bar u bazénu Aqua. V areálu jsou 2 bazény (1 sezónně vytápěný), první - "The Lake" zabírá přibližně 5 500 m² a je umístěný v centrální části hotelového areálu, druhý bazén typu "Infiniti" určen pouze pro dospělé. Pro děti: samostatné zastíněné brouzdaliště (sezónně vyhřívané). Bazénová zóna je obklopena velkou sluneční terasou s lehátky, slunečníky a ručníky v ceně. Navíc v hotelu: fitness centrum, velké SPA s krytými bazény, úschovna zavazadel, velké konferenční centrum, služba concierge, prádelna, parkoviště.

Pokoje
Na rozsáhlém teréně Crowne Plaza Dead Sea hotelu se nachází několik 2 a 3patrových budov v arabském stylu, ve kterých je umístěno 420 pokojů. Dvoulůžkové pokoje typu Standard (s možností 1 přistýlky) jsou udržovány v moderním, ale přesto klasickém, elegantním stylu. Jsou vybaveny: koupelnou (vana nebo sprcha, WC, vysoušeš vlasů), klimatizací, satelitní TV, telefonem, příslušenstvím pro přípravu čaje a kávy, trezorem, minibarem (vybrané nápoje a občerstvení v ceně, ostatní za příplatek). Většina pokojů má balkón nebo terasu.

Strava
Snídaně formou bohatého bufetu v hlavní restauraci. Možnost příplatku za polopenzi (HB - nápoje za poplatek) nebo za plnou penzi "plus" (FB +) včetně snídaně, oběda a večeře a sklenky místního vína nebo sklenky místního piva k obědu / večeři a vybrané nealkoholické nápoje podávané k jídlu. Ostatní nápoje k jídlu a mezi jídly za poplatek.

Sport a zábava
V hotelu Crowne Plaza Dead Sea můžete využít některý z bazénů, venkovní vířivku, volejbalové hřiště nebo dobře vybavenou posilovnu. Několikrát týdně se ve večerních hodinách koná světelný animační program, vystoupení a živá hudba. Pro děti mini klub, zastíněné brouzdaliště a herna. Za poplatek: nově zrekonstruované SPA centrum se 3 krytými bazény a saunou.

Internet
Bezdrátový internet je k dispozici v celém hotelu zdarma.

Místní kategorie
*****

Webové stránky
www.ihg.com/crowneplaza/hotels/us/en/swemieh/nscjo/hoteldetail

Náš názor
Profesionální služby a mimořádná pozornost ke spokojenosti každého hosta jsou hlavními rysy tohoto hotelu. Kromě toho, výhodná poloha přímo u pláže a elegantní, prostorné pokoje, zajistí každému pohodlnou dovolenou u Mrtvého moře.

Al Manara Luxury Collection

Poloha
Hotel Al Manara Luxury Collection připomíná majestátní palác. Je umístěn na pobřeží Rudého moře s rozlehlým žulovým pohořím v pozadí. Výhodná poloha - jen pár minut jízdy autem od hlavních turistických atrakcí města. Vzdálenost od letiště v Aqabě je cca 11 km.

Pláž
Hotel Al Manara Luxury Collection leží přímo u pláže a má i soukromé písčité pláže, na kterých mohou hosté relaxovat a odpočívat.

Pokoje
Elegantní a vkusně zařízené pokoje s koupelnou (WC, vana, vysoušeč vlasů, mini kosmetika), klimatizací, satelitní TV, setem na přípravu čaje a kávy, minibarem (za příplatek) a rychlovarnou konvicí. Některé pokoje mají terasu.

Vybavení
Jeden z nejluxusnějších hotelů v Aqabě má k dispozici recepci 24h, hlavní restauraci, 3 restaurace a la carte, wellness centrum o rozloze 1000 m² s bohatým výběrem procedur, fitness centrum k dispozici nepřetržitě s nejnovějším cvičebním vybavením a velký bazén s barem (lehátka a slunečníky - zdarma).

Strava
Snídaně formou bohatého bufetu v hlavní restauraci.
Za poplatek na místě možnost využití restaurací podávajících vynikající jídla kuchyní z celého světa - včetně restaurace s mořskými plody nebo kuchyně se specialitami ze Středomoří.

Sport a zábava
Hotel neorganizuje animační program. Hosté mohou využít hotelové wellness nebo využít vodní sporty na pláži.

Internet
Připojení Wi-Fi k dispozici zdarma v areálu hotelu.

Místní kategorie
*****

Náš názor
Luxusní hotel Al Manara Luxury Collection se skvělou polohou přímo na pláži a fantastickou kuchyní. Doporučujeme i těm nejnáročnějším klientům.

Kempinski Hotel Aqaba

Poloha
Kempinski Hotel Aqaba patří do mezinárodního renomovaného hotelového řetězce Kempinski. Nachází se v jihozápadní části Aqaba, s pohodlnoum a blízkou dostupností do centra s mnoha obchody a restauracemi. Hotel se nachází přímo u soukromého úseku dobře udržované pláže. Letiště Aqaba se nachází cca 11 km od hotelu.

Pláž
Soukromá, dobře udržovaná písečná pláž se nachází přímo před hotelem a nabízí neomezený přístup do teplých vod Rudého moře. Lehátka, slunečníky a plážové osušky jsou k dispozici zdarma.

Vybavení
Kempinski Hotel Aqaba - to je impozantní, moderní hotel se světlými, útulnými interiéry, kde je použito nejkvalitnější dřevo, nabízí svým hostům: 24-hodinová recepce, prostorná vstupní hala, 5 výtahů, široký výběr restaurací a barů (některé za poplatek): hlavní restaurace AM PM (mezinárodní kuchyně), restaurace Fish In (plody moře), restaurace The Walk (italská kuchyně) a 3 bary. Mezi budovou hotelu a pláží je velká zóna s rozlehlým bazénem typu "infinity", vířivkou a dětským brouzdalištěm (sezónně vyhřívaný). Lehátka, slunečníky a ručníky u bazénů a na pláži zdarma. Hotel dále nabízí: úschovna zavazadel, velké konferenční centrum, služba concierge, prádelna, posilovna, velké SPA.

Pokoje
Ve velké, moderní 6patrové budově hotelu je 200 stylově a moderně zařízených pokojů a apartmánů. Deluxe pokoje pro 2 osoby (s možností 1 přistýlky až pro 2 děti) prostorné a světlé. Jsou vybaveny: koupelnou (vana nebo sprcha, WC, vysoušeč vlasů, mini kosmetika), klimatizací, satelitní TV, telefonem, trezorem, minibarem a balkónem. Většina pokojů má výhled na záliv Aqaba.

Strava
Snídaně formou bohatého bufetu v hlavní restauraci. Možnost doplatku za polopenzi (HB - nápoje za poplatek) nebo za plnou penzi "plus" (FB +) včetně snídaně, oběda a večeře (formou bufetu nebo výběrem z menu) v uvedené restauraci a sklenky místního vína nebo sklenky místního piva k obědu / večeři a vybrané nealkoholické nápoje podávané k jídlu. Ostatní nápoje k jídlu a mezi jídly za poplatek.

Sport a zábava
V Kempinski Hotel Aqaba je možné využít některý z bazénů, posilovnu, saunu nebo vířivku. Pro děti je k dispozici vyhřívané brouzdaliště a herna. Za poplatek: procedury v lázeňském centru a centrum vodních sportů u pláže.

Internet
Wi-Fi v celém hotelu zdarma.

Místní kategorie
*****

Webové stránky
www.kempinski.com/en/aqaba/hotel-aqaba

Náš názor
Síť Kempiński, známá po celém světě, zaručuje luxusní a blažený odpočinek. Skvělá kuchyně, příjemné, světlé interiéry a krásná písečná pláž na dosah ruky - to vše znamená, že zde strávíte nezapomenutelnou dovolenou - srdečně doporučujeme!

Kempinski Hotel Ishtar Dead Sea

Poloha
Kempinski Hotel Ishtar Dead Sea - tento hotel světové třídy patří k známému a proslulému hotelovému řetězci Kempinski. Nachází se na velké ploše přímo na krásné pláži na severovýchodním pobřeží Mrtvého moře. Hlavní město Jordánska, Amman s mnoha obchody a restauracemi se nachází cca 55 km od hotelu, ve vzdálenosti cca 50 km jsou turistické atrakce, jako je Mount Nebo, Madaba nebo Betania. Letiště Aqaba se nachází cca 265 km jižně od hotelu.

Pláž
Hotel Kempinski Hotel Ishtar Dead Sea má vlastní, upravenou, poměrně dlouhou písčito-oblázkovou pláž (vstup do moře je štěrko-kamenitý, doporučená obuv do vody), lehátka, slunečníky a plážové osušky jsou k dispozici zdarma.
Poznámka: voda v Mrtvém moři je vysoce slaná, takže je možné se vykoupat (zrelaxovat), ale ne dlouho. Voda má mnoho příznivých vlastností, které mají pozitivní vliv na lidské tělo (přírodní SPA). Vzhledem k slanosti a vodnímu vztlaku není plavání v moři možné.

Vybavení
Exkluzivní hotel, postavený z místního kamene, který se vyznačuje čistými a jednoduchými liniemi s tradičním arabským architektonickým stylem. Nemovitost se skládá z hlavní budovy a po celé ploše rozptýlených 1patrových vil. Nabízí: 24-hodinová recepce, prostorná vstupní hala, výtahy, široký výběr restaurací a barů (některé za poplatek): Hlavní restaurace Obelisk (mezinárodní kuchyně), restaurace The Codes (thajská kuchyně), restaurace Ashur Pizza & Grill (středomořská kuchyně), bazénová restaurace / bar Akkad (servírování občerstvení) a 4 bary. Mezi krásnými zahradami s palmami, keři a olivovníky se nachází až 9 bazénů, včetně "infinity" bazénu a dětského brouzdaliště (sezonně vyhřívaného), velký lagunový bazén a menší soukromé bazény, které jsou k dispozici pouze pro hosty ubytované ve vilách. V okolí bazénů sluneční terasa s lehátky, slunečníky a ručníky v ceně. Hotel dále nabízí: posilovna, jedna z největších zón SPA nad Mrtvém moři, tenisový kurt, úschovna zavazadel, konferenční centrum, služby concierge, kadeřnictví, půjčovna aut, parkoviště (některé z nich za poplatek).

Pokoje
Kempinski Hotel Ishtar Dead Sea resort je inspirovaný zavěšenými zahradami Babylonu, je postaven jako rekreačnívesnice a nabízí 345 pokojů a apartmánů. Superior pokoje pro 2 osoby (s možností 1 přistýlky), udržované v moderním, přesto klasickém a elegantním stylu. Jsou vybaveny: koupelnou (vana nebo sprcha, WC, vysoušeč vlasů, mini kosmetika), klimatizací, satelitní TV, telefonem, příslušenstvím pro přípravu čaje a kávy, trezorem, minibarem (v ceně vybrané nealkoholické nápoje, pivo a občerstvení), balkónem nebo terasou (stůl se židlemi). Většina pokojů má výhled do zahrady, na bazén a částečný výhled na Mrtvé moře.

Strava
Snídaně formou bufetu v hlavní restauraci. Možnost doplatku za večeře nebo obědy a večeře (nápoje za poplatek).

Sport a zábava
V hotelu je možné využívat jeden z několika bazénů, posilovnu nebo tenisový kurt. Pro děti vyhřívané brouzdaliště, herna a mini klub. Za poplatek: komfortní SPA centrum s krytými bazény, saunou a vířivkou, lekce fitness s instruktorem.

Internet
Wi-Fi v celém hotelu zdarma.

Místní kategorie
*****

Webové stránky
www.kempinski.com/en/dead-sea/hotel-ishtar

Náš názor
Stylový a velmi elegantní hotel, který svým hostům nabízí krásnou zahradu posetou lagunami, vodopády a soukromými bazény, kde mezi palmami a olivovníky najde každý oázu klidu a relaxace. Kromě toho, pestrá a chutná kuchyně a nejvyšší úroveň služeb doplní pohodlný odpočinek v pětihvězdičkovém standardu.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelety letadlem do/z Akaby, letištní taxy, ubytování (celkem 7 nocí), stravování: snídaně, transfery klimatizovaným autokarem, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce během poznávací části, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: Jordánské vízum, náklady na účast v programu prohlídek (vízum a hraniční poplatky, vstupenky, systém Tour guide, služby průvodců, nosičů zavazadel, řidičů atd.) - cca 170 USD/os.; fakultativní výlety a jiné osobní výdaje. 
Možnost příplatku k večeřím (7) v rezervačním systému (nápoje za příplatek).

Důležité! Přečtěte si aktuální informace o Covid-19 a podmínky vstupu do země

Název zájezdu v polském jazyce: Dwa morza
Kód zájezdu: JOL

Upozornění! Pro zájemce možnost prodloužení pobytu o 7 nocí ve vybraném hotelu v Akabě nebo u Mrtvého moře. 

Vzhledem k onemocnění COVID-19 mohou být některé hotelové atrakce/služby časově omezeny a/nebo nemusí být nabízeny. 

Program

Pobyt v Akabě - v letovisku Jordánského království (2 dny) • Petra - památka UNESCO • pobyt u Mrtvého moře (2 dny) • Betánie - místo křtu Ježíše Krista • hora Nebo • pro zájemce možnost prodloužení pobytu o 7 dnů v Akabě!

Den 1

Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Odlet do Jordánska (Akaba). Po příletu celní a pasové odbavení. Následně přejezd do hotelu v Akabě (nebo okolí). Večeře (fakultativně) a přenocování. 

Den 2 - 3
Volný den na opalování a koupání, procházka po Akabě - letovisku Jordánského království, které se nachází naproti izraelskému Ejlatu. Možnost využití fakultativních výletů (např. Wádí Rum, Ejlat atd.) - aktuální nabídku uvede delegát na místě. Večeře (fakultativně) a přenocování v Akabě.

Den 4
Po snídani odjezd na prohlídku Petry (seznam UNESCO). Budeme mít možnost vidět mimo jiné: faraónovu pokladnici, fasádovou ulici, nabatejské divadlo, královské hrobky a chrám boha Dušary. Celé město je vytesáno ve skále a nachází se v nepřístupném horském údolí. Petru opustili poslední obyvatelé po ničivém zemětřesení v 6. století. Znovu ji objevil v roce 1812 švýcarský badatel a cestovatel Johann Ludwig Burckhardt. V roce 1929 začaly archeologické výzkumy a teprve až v roce 1958 bylo město Petra otevřeno pro turisty. Některé budovy jsou umístěny také na okolních vrcholcích - doporučujeme procházku k malebnému klášteru. Odpoledne přejezd do hotelu u Mrtvého moře, večeře (fakultativně) a přenocování. (Pěší trasa 10 km + trasa 300 km)
 
Den 5 - 6
Volný den na opalování a koupání u Mrtvého moře - v nejnižším bodě na Zemi sahajícím cca 424 m pod hladinou moře. Večeře (fakultativně) a přenocování v hotelu u Mrtvého moře. Možnost využití fakultativních výletů (např. Ammán, Betlém, Jeruzalém) - aktuální nabídku uvede delegát na místě. Večeře (fakultativně) a přenocování u Mrtvého moře.

Den 7
Po snídani přejezd do Betánie u řeky Jordán, kde byl pokřtěn Ježíš Kristus. Následně výjezd na horu Nebo, považovanou za místo smrti Mojžíše. Za hezkého počasí lze odtud spatřit i hradby Jeruzaléma. Návštěva kostela sv. Jiřího, ve kterém se dochovala mozaika Svaté země ze 6. století. Podíváme se také do dílny, kde se seznámíme s technikou výroby mozaik, díky které je oblast Madaba známá. Přejezd do hotelu v Akabě. Večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 340 km)
 
Den 8
Po snídani přejezd na letiště v Akabě. Odlet do Polska.
Pro klienty pokračující v pobytu - přejezd do vybraného hotelu v Akabě nebo u Mrtvého moře, pobyt ve dnech 8-14, 15. den vystěhování a odlet do Polska. (Trasa cca 50 km)  

Upozornění k programu
- Vzhledem ke specifikům multináboženské země (Izrael), zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky) se může změnit organizace poznávací a pobytové části (např. pořadí prohlídek, otevírací hodiny muzejních objektů a chrámů, hodiny servírování pokrmů/nápojů a jejich složení).
- K elektrickým přístrojům s „tlustými kolíky“ jsou potřebné adaptéry.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Časy odletů/návratů se mohou změnit!
- Osobám, které se budou chtít koupat v Mrtvém moři, doporučujeme mít s sebou boty do vody.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

NOVINKA - obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE 
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.

Víza

Cestovní pas
- Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.
- Jordánské vízum je razítkováno do pasu na letišti v Akabě. Pro úspěšné překročení izraelsko-jordánských hranic je zapotřebí nejpozději 5 dní před odletem doplnit následující údaje o cestovním pase: jméno, příjmení, datum narození, státní příslušnost, číslo cestovního pasu, datum vydání a datum platnosti cestovního pasu (cestovní pas musí být platný ještě  min. 6 měsíců).  
- Pro krátkodobé turistické pobyty v Izraeli nepotřebují občané ČR vízum.
- Od 1. ledna 2018 státní orgány Izraele nerazítkují cestovní pasy na žádném hraničním přechodu. Každý cestující obdrží standardní tištěnou kartu s povolením vstupu a pobytu na území Izraele. Mějte prosím na paměti, že izraelské razítko v cestovním pase znamená automatický zákaz vstupu do Iráku, Íránu, Libanonu, Libye, Saudské Arábie a Sýrie. Pokud plánujete návštěvu těchto zemí, poproste úředníka v Izraeli, aby Vám nedával razítko do cestovního pasu (ani při příletu, ani při odletu), ale na samostatný list tzv. FLYING VISA). Není problém se vstupem do Izraele, i když předtím navštívíte arabskou zemi.

Sezónnost

V Jordánsku trvá hlavní turistická sezóna obvykle v listopadu a od poloviny prosince do konce dubna.

Informace o hotelech

Ubytování
Hotely *** - 7 nocí

Vybavení
Hotel má obvykle restauraci a bar.

Pokoje
Dvoulůžkové (možnost přistýlky), všechny klimatizované s koupelnou a většinou satelitní TV.

Strava
Snídaně, možnost doplatku za polopenzi.

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč