Ubytování TIR Obrázek0
Ubytování TIR Obrázek1
Ubytování TIR Obrázek2
Ubytování TIR Obrázek3
Ubytování TIR Obrázek4
Ubytování TIR Obrázek5
Ubytování TIR Obrázek6
Ubytování TIR Obrázek7

Egejské Turecko - sultánské rarity

Turecko - Istanbul
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Tiana Beach Resort

Poloha
Komorní hotel Tiana Beach Resort se nachází v udržované zahradě v klidné oblasti, nedaleko krásného letoviska Turgutreis (cca 3 km), kde je mnoho barů, restaurací a obchodů. Centrum Bodrumu je vzdáleno cca 18 km a letiště Bodrum Milas cca 55 km od hotelu.

Pláž
Přímo u hotelu Tiana Beach Resort se nachází soukromá písečná pláž s molem. Lehátka a slunečníky na pláži - zdarma.

Vybavení
Recepce 24h, prostorná lobby, hlavní restaurace, bar u bazénu (10:00-23:00), bazén pravidelného tvaru s bezplatnými lehátky, brouzdaliště. Za příplatek: kadeřník, fotograf, market.

Pokoje
Hotel Tiana Beach Resort se skládá z 1 hlavní budovy, kde se na 2 patrech nachází 86 standardních pokojů pro max. 3 dospělé osoby nebo rodiny se dvěma dětmi (přistýlka v podobě patrové postele). Standardní pokoje (o rozloze cca 22-25 m²) jsou vybaveny koupelnou (sprcha, vysoušeč vlasů), ​​individuálně nastavitelnou klimatizací, satelitní TV, telefonem. Všechny pokoje mají balkon nebo terasu.

Strava
All Inclusive: snídaně (7:30-10:00), oběd (12:30-14:00), večeře (19:30-21:30) formou bufetu, občerstvení během dne (17:00-18:00). Místní nealkoholické a alkoholické nápoje jsou servírovány v baru u bazénu (10:00-23:00). Za poplatek: dovážené alkoholické nápoje, lahvové nápoje, čerstvě vymačkané džusy, turecká káva.

Sport a zábava
Hotel Tiana Beach Resort organizuje animace ve verzi Soft. V hotelu je k dispozici (zdarma): stolní tenis, šipky, tenisový kurt (osvětlení za poplatek), plážový volejbal, turecké lázně, sauna, mini fitness centrum. Za poplatek: centrum vodních sportů na pláži, masáže, výlety lodí.

Internet
V lobby Wi-Fi připojení k internetu - za poplatek.

Místní kategorie
*** 

Náš názor
Malý, komorní hotel Tiana Beach Resort s přátelskou atmosférou, který se nachází v klidném prostředí přímo u písečné pláže. Doporučujeme těm, kteří se chtějí během dne opalovat a využívat vodní sporty a večer objevovat noční život nedalekého letoviska Turgutreis.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Cactus Fleur Beach Club

Poloha
Hotel Cactus Fleur Beach Club je obklopen dobře udržovanou zahradou. Nachází se cca 2 km od centra města Yalikavak s výběrem barů a restaurací. Místní atrakce jako přístaviště Palmarina v Yalikavak nebo Větrné mlýny Yalikavak jsou v pěší vzdálenosti. Město Bodrum je vzdáleno cca 20 km a letiště cca 45 km. Cca 50 m od hotelu je místní autobusová zastávka (za poplatek).

Pláž
Hotel Cactus Fleur Beach Club se nachází přímo na soukromé písčito-oblázkové pláži. Lehátka a slunečníky zdarma. Ručníky za zálohu cca 10 EUR, výměna cca 1 EUR.

Vybavení
24hodinová recepce, směnárna, lobby, TV místnost, hlavní restaurace a bary, v lobby a u bazénu, diskotéka. Velký bazén a dětský bazén. Lehátka a slunečníky zdarma. Ručníky za zálohu cca 10 EUR (první ručník zdarma, výměna cca 1 EUR). Kromě toho aquapark nacházející se vedle hotelu, od pondělí do pátku zdarma (o víkendu za poplatek cca 15 EUR/dospělý a cca 10 EUR/dítě), sauna a turecké lázně. Za poplatek: procedury a masáže v lázeňském centru, lékař, prádelna.

Pokoje
Hotel Cactus Fleur Beach Club má 152 stylově zařízených pokojů různých standardů.
Standardní pokoje s rozlohou cca 22 m² mohou ubytovat max. 3 dospělé (možnost přistýlky ve formě normální postele nebo rozkládací pohovky). Jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením se sprchovým koutem, vysoušečem vlasů, individuálně nastavitelnou klimatizací, telefonem, satelitní TV, minibarem (spotřeba za poplatek), trezorem (za poplatek cca 10 EUR/týden). Na vyžádání jsou k dispozici pokoje pro rodiny s rozlohou cca 35 m² pro max. 3 dospělé nebo 2 dospělé a 2 děti. Všechny mají terasu nebo balkon. Možnost postýlky pro děti do 2 let zdarma.

Strava
All inclusive: snídaně, pozdní snídaně, oběd a večeře formou bufetu. Během dne občerstvení, odpolední občerstvení, čerstvé, sezónní ovoce a noční občerstvení. Místní nealkoholické a alkoholické nápoje a některé dovážené lihoviny (10:00-23:00). Za poplatek: ostatní dovážené nealkoholické a alkoholické nápoje, nápoje v lahvích.

Sport a zábava
Hotel Cactus Fleur Beach Club provozuje animace v soft verzi a sportovní aktivity: zábavy u bazénu, fitness, tematické večery a živou hudbu. Navíc: basketbalové a volejbalové hřiště, tenis, minigolf, fotbal, šipky. Pro děti: mini klub, mini diskotéka. Za poplatek: vodní sporty na pláži (mimo jiné šlapadla, kajaky), kulečník.

Internet
Internet Wi-Fi ve společných prostorách hotelu zdarma.

Místní kategorie
****

Jiné
www.fleurbeach.cactushotels.com

Náš názor
Doporučuje zejména rodinám s dětmi a mladým milujícím aquaparky! Hotel s veselou, rodinnou atmosférou, ve kterém se díky bohatému animačnímu programu nebudete nudit. Další výhodou hotelu Cactus Fleur Beach Club je malebné umístění a výborná kuchyně.

Palm Wings Kusadasi

Poloha
Hotel Palm Wings Kusadasi se nachází asi 4 km od centra městečka Davutlar, přibližně 15 km od centra Kusadasi a přibližně 120 km od letiště v Bodrumu. V okolí hotelu se mimo jiné nachází zřícenina města Efez, klášter Kursunlu, národní park Dilek a mnoho dalších turistických zajímavostí.

Pláž
Hotel Palm Wings Kusadasi se nachází u široké, soukromé písečné pláže. Lehátka, slunečníky a plážové osušky na pláži - zdarma.

Vybavení
24hodinová recepce, lobby, restaurace, 3 restaurace a'la carte (rybí, turecká, italská), 5 barů: lobby, pool & beach, snack bar, cafe bar a disko bar. Hlavní bazén, bazén se skluzavkami, dětský bazén se skluzavkou, lehátka, slunečníky a plážové osušky u bazénu - zdarma. Za poplatek: kadeřnictví, fotograf, lékař, butik, herna.

Pokoje
Hotel Palm Wings Kusadasi má 346 moderně zařízených pokojů.
- Standardní pokoje (o rozloze cca 26 m²) - pro max. 3 dospělé osoby (možnost přistýlky v podobě normální postele, pohovky nebo skládacího lůžka). Pokoje jsou vybaveny koupelnou (sprcha, vysoušeč vlasů), individuálně nastavitelnou klimatizací, telefonem, satelitním TV, trezorem (zdarma), minibarem (1 láhev minerální vody/den zdarma, zbývající konzumace za poplatek).
- Navíc jsou k dispozici pokoje Large (o rozloze cca 32 m²), které jsou vybaveny jako standardní pokoje s přistýlkou ​​v podobě poschoďové postele pro 2 dospělé osoby a 2 děti.
- Na vyžádání jsou k dispozici:
- Rodinné pokoje se 2 místnostmi (o rozloze cca 34 m²),
- Pokoje Swim Up - mají terasu s lehátky a přímý přístup k bazénu (možnost ubytování pouze dospělých osob). Všechny pokoje mají balkon (standardní pokoje mohou být s francouzským balkonem).
Možnost přidání postýlky pro dítě do 2 let - zdarma. 

Strava
Ultra All Inclusive: snídaně (7:00-10:00), pozdní snídaně (10:00-11:00), oběd (12:30-14:30), večeře formou bufetu (19:30-21:30). Občerstvení během dne, káva, čaj, zákusky, zmrzlina, noční občerstvení. Možnost využití restaurace a'la carte 1x za týden (kromě neděle) po předchozí rezervaci. V Cafe Baru v hodinách od 24:00-07:00 jsou k dispozici sendviče a zákusky. Místní nealkoholické a alkoholické nápoje jsou k dispozici 24 hodin v Cafe Baru. Za poplatek: dovážené nealkoholické a alkoholické nápoje, čerstvé ovocné šťávy, nápoje v láhvích a v plechovkách.

Sport a zábava
Hotel Palm Wings Kusadasi organizuje denní a večerní animační programy, aerobik, aqua aerobik, plážový volejbal, turecké lázně, saunu. Za poplatek: procedury a masáže ve wellness, kulečník (cca 7 EUR/hod.), PlayStation, centrum vodních sportů na pláži. Pro děti: hotelový miniklub (4-12 let), dětské hřiště.

Internet
Internet Wi-Fi v lobby a u bazénu - zdarma.

Místní kategorie
*****

Webové stránky
www.palmwings.com.tr

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/turcja-egejska-wczasy/palm-wings-kusadasi

Náš názor
Nový, elegantní hotel Palm Wings Kusadasi se nachází na udržované ploše, u široké písečné pláže, s pozvolným písečným sestupem do moře - což je velká výhoda hotelu. Ideální místo k odpočinku jak pro dva, tak i pro rodiny s dětmi - vzhledem k mnoha atrakcím, které pro nejmenší hotel Palm Wings Kusadasi nabízí. Poloha na okraji zaručuje klidný odpočinek, dlouhá pláž umožňuje večerní procházky, zatímco blízkost Kusadasi láká na využití krás turistického města.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny

Smartline Bitez Garden Life

Poloha
Hotel Smartline Bitez Garden Life se nachází v klidné oblasti ve městě Bitez. Centrum města Bodrum s mnoha bary, restauracemi a obchody je vzdáleno cca 6 km od hotelu. Na letiště Bodrum-Milas je to cca 45 km.

Pláž
Hotel Smartline Bitez Garden Life leží cca350 m od veřejné, písčito-oblázkové pláže. Lehátka a slunečníky - zdarma.

Vybavení
24hodinová recepce, směnárna, lobby, hlavní restaurace, restaurace a'la carte, 3 bary, včetně baru v zahradě a u bazénu. 3 bazény, z toho 1 má oddělenou část pro děti a relaxační bazén. Plážové osušky, lehátka a slunečníky u bazénu - zdarma.  Za příplatek: mini market, butik, kadeřnictví, fotograf, lékař.

Pokoje
Hotel Smartline Bitez Garden Life má 176 hezky zařízených pokojů rozmístěných v jednopodlažních budovách v zahradě.
Standardní pokoje (o rozloze cca 20 m²) - pro max. 3 dospělé osoby (s možností přistýlky v podobě rozkládací pohovky). Pokoje jsou vybaveny koupelnou (sprcha, vysoušeč vlasů), individuálně nastavitelnou klimatizací, telefonem, satelitním TV, miniledničkou, trezorem (za poplatek cca 2 EUR/den) a balkonem.
K dispozici jsou také rodinné pokoje o 1 místnosti (o rozloze cca 40 m²) - pro max. 3 dospělé osoby nebo 3 dospělé osoby a dítě. Jsou vybaveny jako standardní pokoje. Možnost přidání dětské postýlky do 2 let - zdarma.

Strava
All Inclusive: snídaně, pozdní snídaně, obědy a večeře jsou podávány formou bohatého bufetu. Možnost využít 1x za pobyt restauraci a'la carte servírující pokrmy z mořských plodů - rezervace nutná (otevřená úterý-neděle, od poloviny června do poloviny září). Během dne je k dispozici občerstvení, gözleme - turecké placky, káva a zákusky. Místní nealkoholické a alkoholické nápoje jsou k dispozici v hodinách od 10:00 do 23:00. Za příplatek: dovážené alkoholické a nealkoholické nápoje, turecká káva, energetické nápoje, ovocné šťávy z čerstvého ovoce, lahvové nápoje a nápoje v plechovkách.

Sport a zábava
Hotel Smartline Bitez Garden Life organizuje animační program ve verzi soft. Některé dny v týdnu večerní show. Navíc je k dispozici: vodní pólo, aquaaerobic, šipky, stolní tenis, kulečník, wellness centrum (sauna a turecká lázeň - zdarma). Pro děti: dětské hřiště a miniklub (4-12 let - otevřen pouze v červenci a srpnu). Za příplatek: procedury a masáže ve wellness.

Internet
V lobby a ve veřejných částech hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
***+

Webové stránky
www.bitezgardenlife.com

Náš názor
Hotel Smartline Bitez Garden Life doporučujeme zejména pro ty, kdo dávají přednost relaxaci v klidu a daleko od rušných turistických destinací. Procházkou lze dojít do centra města Bodrum, kde se nachází mnoho obchodů a restaurací. Dobrá volba pro rodiny se staršími dětmi vzhledem k rodinným pokojům. Dobrá kvalita za dobrou cenu.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Kefaluka Resort

Poloha
Luxusní hotel Kefaluka Resort se nachází na upravené zelené ploše (o rozloze 5 ha), táhnoucí se podél krásné pláže unikající do tyrkysových vod Egejského moře. Turistické městečko Turgutreis s výběrem barů, restaurace a obchodů je vzdáleno cca 10 km, centrum města Bodrum cca 25 km a letiště Bodrum-Milas cca 60 km.

Pláž
Kefaluka Resort se nachází u krásné, soukromé písečné pláže (400 m široké) s vlastním molem (doporučujeme ochrannou obuv). Lehátka, slunečníky a plážové osušky - zdarma. Možnost pronájmu altánku na pláži (za poplatek).

Vybavení
24hodinová recepce, směnárna, hlavní restaurace (vyžadováno společenské oblečení), 4 restaurace a’la carte: turecká, italská, mezinárodní a s mořskými plody (za poplatek cca 10 EUR/os., nutná rezervace), 4 restaurace nabízející občerstvení během dne, 10 barů včetně baru u bazénu, na pláži a na molu a diskotéka. Kromě toho 3 bazény: hlavní, s animacemi a krytý, ​​vířivka, aquapark s 5 skluzavkami, 3 dětské bazény, lehátka, slunečníky a plážové osušky - zdarma. V hotelu se nachází kino. Za poplatek: pokojová služba 24 hodin, minimarket, obchod se suvenýry, fotograf, kadeřník, lékař, hlídání dětí (na vyžádání), půjčovna aut.

Pokoje
Kefaluka Resort má 367 elegantně zařízených pokojů různých standardů. Standardní pokoje (o rozloze cca 27 m²) mohou ubytovat max. 2 dospělé osoby a 1 dítě (přistýlka v podobě rozkládací pohovky). Jsou vybaveny koupelnou s vanou, vysoušečem vlasů, ​​centrálně řízenou klimatizací, satelitním TV, telefonem, trezorem (zdarma), minibarem (nealkoholické nápoje a pivo zdarma, ostatní konzumace za poplatek), příslušenstvím k přípravě kávy a čaje, balkonem nebo terasou.
Promo pokoje nemají balkon a výhled na moře. K dispozici jsou také standardní pokoje spojené dveřmi a pokoje Deluxe s výhledem na moře (o rozloze cca 36 m²). Na potvrzení jednopokojové rodinné pokoje typu Large (o rozloze cca 30 m²) - přistýlka v podobě rozkládací pohovky a dvoupokojové rodinné pokoje typu Suite (ložnice a obývací pokoj s rozkládací pohovkou).

 

Strava
Ultra All Inclusive: snídaně, pozdní snídaně, obědy a večeře formou pestrého bufetu. Během dne občerstvení a zmrzlina v určených restauracích. Noční bufet v hlavní restauraci (24:00-07:00). Místní a některé dovážené nealkoholické a alkoholické nápoje ve vybraných barech 24 hodin, čerstvé ovocné šťávy jsou k  dispozici během snídaně ve Vitamin baru. Za poplatek: ostatní dovážené nealkoholické a alkoholické nápoje, lahvová vína, šampaňské.

Sport a zábava
Kefaluka Resort organizuje animační program ve dne i večer. Kromě toho: nemotorové vodní sporty, windsurfing a katamarán (1 hod./den, nutná licence), fitness, posilovna, wellness centrum, tenis, basketbal, plážový volejbal, lukostřelba, jízda na kole, stolní tenis, kulečník, šipky. Za poplatek: procedury a masáže ve wellness centru, motorové vodní sporty, osvětlení kurtů a hřišť, bowling, hrací automaty.  Pro děti: miniklub. 

 

Internet
Internet Wi-Fi v celém hotelu a na pokojích - zdarma.

Místní kategorie
*****

Webové stránky
www.kefaluka.com

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/turcja-egejska-wczasy/kefaluka-resort

Náš názor
Kefaluka Resort je exkluzivní objekt s nejvyšší kvalitou služeb, vítěz mnoha ocenění spokojenosti zákazníků. Doporučujeme náročným klientům, kteří hledají klidný odpočinek daleko od shonu turistických letovisek, komplexní služby a veškeré vybavení v dosahu. Vzhledem k širokému spektru atrakcí pro děti doporučujeme rovněž rodinám s dětmi.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Ephesia Hotel

Poloha
Ephesia Hotel se nachází ve městě Kusadasi, cca 8 km od centra města s četnými bary, restauracemi, obchody a diskotékami. V bezprostřední blízkosti hotelu jsou bary a obchody. Mezinárodní letiště v Bodrumu je vzdáleno cca 120 km. 

Pláž
Ephesia Hotel se nachází přímo u soukromé písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Lehátka a slunečníky na pláži - zdarma.

Vybavení
Recepce, směnárna, lobby, 2 hlavní restaurace, italská restaurace a’la carte se stoly na terase s výhledem na moře (otevřená od začátku června do poloviny září, zdarma 1x za pobyt, nutná rezervace), snack bar podávající občerstvení, 3 bary, včetně baru u bazénu. Navíc: hlavní bazén, krytý bazén, vířivka a dětský bazén (lehátka, slunečníky a plážové osušky - zdarma). Za poplatek: lékař, kadeřník, fotograf, prádelna, herna, obchody, půjčovna aut, hlídání dětí.

Pokoje
Ephesia Hotel má 263 pokojů umístěných na 7 patrech.
Standardní pokoje (o rozloze cca 25 m²) mohou ubytovat max. 3 dospělé osoby (možná přistýlka v podobě rozkládací postele nebo pohovky). Jsou vybaveny koupelnou (vana/sprcha, vysoušeč vlasů), individuálně nastavitelnou klimatizací, satelitním TV, telefonem, trezorem (za poplatek cca 2 EUR/den), miniledničkou (doplňována voda) a balkonem. K dispozici jsou pokoje s výhledem na moře. Na vyžádání dvoupokojové rodinné pokoje o rozloze cca 35 m² (manželská postel a 2 samostatné postele). Možnost přidání postýlky pro děti do 2 let - zdarma.

Strava
All Inclusive: snídaně (07:00-10:00), pozdní snídaně (10:00-10:30), oběd (12:30-14:00), večeře (19:00-21:30) formou pestrého bufetu. Během dne občerstvení, palačinky gözleme, zmrzlina, coffee break a noční občerstvení. Možnost využití restaurace a’la carte 1x za pobyt (nutná dřívější rezervace). Místní nealkoholické a alkoholické nápoje (10:00-24:00) a turecká káva v lobby baru. Za poplatek: dovezené nealkoholické a alkoholické nápoje, čerstvé ovocné džusy. V restauraci je k dispozici dětské menu a vysoké židle pro děti.

Sport a zábava
Ephesia Hotel organizuje denní a večerní animační program, kuchařské show. Kromě toho: aerobik, aqua aerobic, volejbal, vodní pólo, boccia, stolní tenis, šipky, posilovna, sauna a turecké lázně. Za poplatek: masáže a procedury ve wellness centru, vodní sporty na pláži, kulečník. Pro děti: miniklub, dětské hřiště, mini disco. 

Internet
Internet Wi-Fi v lobby - zdarma, na pokojích - za poplatek (cca 2 EUR/den).

Místní kategorie
***

Webové stránky
www.ephesiahotel.com

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/turcja-egejska-wczasy/ephesia-hotel

Náš názor
Pěkný hotel, který se nachází přímo u pláže označené Modrou vlajkou. Doporučujeme především osobám, které dávají přednost odpočinku na pláži a využití okolních atrakcí a nechtějí trávit čas pouze v areálu hotelu. Díky pečlivě organizovanému animačnímu programu pro děti je Ephesia Hotel také skvělou volbou pro rodiny s dětmi.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, ubytování (7 nocí nebo za příplatek 14 nocí), transfery klimatizovaným autokarem nebo autobusem, stravování: během poznávací části -  snídaně a večeře nebo obědy dle programu, stravování: během pobytové části - jak je v popisu hotelů, turistický program (viz níže), služby polského průvodce a delegáta během pobytu, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, spropitné, služby místního průvodce, rezervační poplatky do navštívených objektů, služby pro skupinu v systému TGS. Orientační náklady na účast v programu - cca 163 EUR/os. (platí se průvodci jako balíček). Nezahrnuje další jídla (7-10 EUR/1 pokrm) a nápoje, jiné osobní výdaje a turecké vízum.
 
Upozornění! Výše uvedené ceny víz a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 31. 8. 2018 a mohou se změnit.

Název zájezdu v polském jazyce: Turcja Egejska - Sułtańskie Rarytasy
Kód zájezdu: TIR

Program

Hlavní město na křižovatce dvou kultur - Istanbul, Modrá mešita, impozantní Hagia Sophia a palác Topkapi, fascinující Kappadokie, legendární Trója, starověký Pergamon a Efez, Bavlněný hrad - Pamukkale a termální prameny, pro zájemce další týden pobytu v okolí města Bodrum, Didim nebo Kusadasi

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Odlet do města Bodrum. Po příletu transfer do hotelu v okolí města Milas a setkání s průvodcem. Volný čas. Klienti, kteří přiletí pozdě večer, nemají v tento den večeři, místo toho dostávají balíčky s jídlem. (Trasa cca 30 km)

Den 2
Po časné snídani odjezd ve směru Efezu. Navštívíme ruiny jednoho z nejlépe dochovaných antických měst na světě: působivá Arkádová cesta, impozantní amfiteátr a Trajánova fontána. Následně přejezd do místa Meryemana, kde uvidíme dům, ve kterém podle tradice žila Marie - matka Krista. Přejezd do Pamukkale, zvaného díky své barvě Bavlněným hradem. Je to jedinečná kaskáda bílých vápencových teras a přírodních jezírek naplněných vodou z horkých pramenů. Následně pro zájemce procházka po ruinách Hierapolis - starověkých lázní možnost koupání v bazénu Kleopatry (za poplatek cca 50 TL). Večeře a přenocování v hotelu v okolí Pamukkale. (Trasa cca 400 km)

Den 3
Po časné snídani přejezd ve směru Konyi - „domova Mevlany“ - zakladatele řádu tančících dervišů. Návštěva Mevlana Tekkesi neboli komplexu budov, které patří řádu těch islámských mystiků, kteří hledají spojení s Bohem skrze extatický tanec. Přejezd na večeři a přenocování do hotelu v oblasti Kappadokie. Pro uvolnění doporučujeme návštěvu skutečných tureckých lázní, ve kterých se po procedurách v pěně a masáži zrelaxujeme po náročném dni (za poplatek cca 26 EUR). (Trasa cca 600 km)

Den 4
Před snídaní pro zájemce možnost letu balónem nad Kappadokii (za poplatek cca 175 EUR, na potvrzení). Po snídani prohlídka úžasných skalních útvarů, podzemních měst a kostelů, kterými je Kappadokie proslulá. Uvidíme soubor svatyní ve skanzenu Göreme (zapsaných na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO), navštívíme komplex Pasabag, kde mniši žili v ústraní, v celách vyhloubených ve skalách. Následně přestávka na zhotovení snímků u přírodní „pevnosti“ ze sopečného tufu v Uchisar, z jejíhož úpatí se rozprostírá impozantní výhled na neobvyklé skalní útvary této oblasti. Odpoledne návštěva podzemního města v Kaymakli, postaveného na osmi různých úrovních, kdysi obývaného cca 10 tisíci raných křesťanů, kterým se navzdory nepříznivým podmínkám, podařilo vybudovat dokonale organizované podzemní město. Bude také čas na nákup originálních šperků z onyxu, kožených výrobků a tureckých sladkostí. Návrat do hotelu na večeři. Po večeři pro zájemce turecký večer (za poplatek cca 27 EUR) a/nebo ukázka rotujících dervišů (za poplatek cca 15 EUR). (Trasa cca 250 km)
 
Den 5
Po časné snídani odjezd ve směru Istanbulu. Během cesty jsou plánovány zastávky na fotografování a v Ankaře návštěva Atatürkova mauzolea (Antikabir). Příjezd do Istanbulu, ubytování v hotelu. Následně prohlídka palácového komplexu Topkapi, který byl od 15. do 19. století sídlem sultánů. Nepochybně největší bohatství ukrývá zdejší pokladnice naplněná osmanskými šperky a drahými kovy a zvědavost vzbuzují i četné místnosti harému (více než 300!), ve kterých přebývalo téměř 5 tisíc osob (za poplatek). Ubytování a přenocování v Istanbulu. (Trasa cca 800 km)

Den 6
Po časné snídani prohlídka města. Začneme římským hipodromem, který mohl pojmout 100 000 diváků a kde se konaly závody kvadrig a antická představení. Z původního hipodromu se dodnes zachoval: Konstantinův sloup, Hadí sloup a egyptský obelisk. Následně uvidíme Modrou mešitu s 6 minarety a 260 vitrážemi. Dalším bodem programu bude Hagia Sofia - byzantský kostel založený císařem Justiniánem I. Velikým. Pro zájemce plavba lodí přes průliv Bospor (za poplatek cca 24 EUR). Přejezd do okolí Çanakkale, ubytování v hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 450 km)

Den 7
Po časné snídani přejezd do starověké Tróje. Město objevil v 19. století amatérský archeolog Heinrich Schliemann, když se řídil podle popisu v Homérově eposu „Ilias“. Uvidíme oblast vykopávek, kde se archeologové dopočítali devíti vrstev - měst a do dnešního dne vedou spory o to, které z nich je „Homérova“ Trója. Další atrakcí bude možnost vidět repliku slavného trojského koně (která si „zahrála“ ve filmu „Trója“). Následně přejezd do Pergamonu, kde navštívíme mimo jiné: nádhernou Akropoli, divadlo a Trajánův chrám. Poté přejezd do hotelu v okolí města Milas. Ubytování v hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 550 km)

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu. Následně transfery:
- pro klienty zůstávající na druhý týden pobytu - přejezd do vybraného hotelu na Turecké riviéře, pobyt ve dnech 8-14 a 15. den odlet do Polska. 
- pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště a návrat do Polska.
 
Upozornění k programu
- Pro některé může být zájezd vyčerpávající. Denní přejezdy autobusem se budou pohybovat v rozmezí od min. 250 do 500 km (jeden den více než 900 km) a odjezdy z hotelů jsou organizovány velmi brzy ráno.
- Vystěhování z hotelů do 10:00 hodiny bez ohledu na dobu ubytování.
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Výlety v okolí

Plavba přes průliv Bospor - cena cca 24 EUR/os.
Turecký večer - cena cca 27 EUR/os.
Ukázka rotujících dervišů - cena cca 15 EUR/os.
Let balónem - cena cca 175 EUR/os.
Hammam - cena cca 26 EUR/os.
Koupání v bazénu Kleopatry - cena cca 30 TL/os.
Pokladnice paláce Topkapi - cena cca 30 TL/os.

Hodnocení klientů

Recenze k tomuto zájezdu si můžete přečíst zde: https://r.pl/turcja-egejska-sultanskie-rarytasy/zakwaterowanie-tir 

Víza

Občané ČR cestující do Turecké republiky musí mít cestovní doklad platný ještě minimálně 150 dnů od data vstupu na území Turecké republiky. Toto opatření nabylo účinnosti 1. 1. 2015. Při cestách do Turecka je nutno vzít na vědomí, že imigrační úřady a letecké společnosti striktně kontrolují tuto povinnost. 
Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

Informace o hotelech

Hotely *** - skromné, obvykle se nacházejí mimo centra měst - (7 nocí: Bodrum/Milas - 2 noci, Canakkale - 1 noc, Pamukkale - 1 noc, Istanbul - 1 noc, Kappadokie - 2 noci).'
Pokoje: dvoulůžkové (možnost přistýlky), všechny s koupelnou a klimatizací (hotely v Kappadokii bez klimatizace).
Vybavení: restaurace a bar.
Strava: kontinentální snídaně formou bufetu a večeře (formou bufetu nebo menu servírované ke stolu). Nápoje k večeři za poplatek.
Místní kategorie: ***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny

Počasí

Nejbližší termíny do hotelu

19. 09. - 26. 09. 2019 (8 dní)
Wrocław Polopenze
16 806 Kč 24 182 Kč
03. 10. - 10. 10. 2019 (8 dní)
Katovice Polopenze
11 673 Kč 12 567 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč