Jaz Samaya Obrázek0
Jaz Samaya Obrázek1
Jaz Samaya Obrázek2
Jaz Samaya Obrázek3
Jaz Samaya Obrázek4
Jaz Samaya Obrázek5
Jaz Samaya Obrázek6
Jaz Samaya Obrázek7
Jaz Samaya Obrázek8

Jaz Samaya

Egypt
Pobytový
Mezinárodní animace
Pláž do 100 m
Tenisový kurt

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Luxusní a vkusně zařízený 5* hotel Jaz Samaya se nachází v Madinat Coraya - přímo na břehu tyrkysových vod Rudého moře. Menší hotel je obklopen dobře udržovanou zahradou a nachází se v těsné blízkosti atrakcí nabízených v Madinat Coraya - restaurací či aquaparku. Letiště je vzdáleno cca 7 km a město Marsa Alam cca 70 km.

Pláž
Hotel Jaz Samaya se nachází přímo u široké, písečné pláže, umístěné v malém zálivu. Přímo u pláže je jeden z nejkrásnějších korálových útesů přístupných od břehu - doporučujeme ochrannou obuv. Lehátka, slunečníky a plážové osušky - zdarma.

Vybavení
24h recepce, bankomat, nákupní centrum s cca 100 obchody - suvenýry, klenotnictví, minimarket, lékárna, prádelna. Hosté hotelu Jaz Samaya mohou využívat několik restaurací: hlavní Al Bustan (mezinárodní a orientální kuchyně, bufet), a'la carte - italskou Nino’s, orientální Sofra a středomořskou Fayrouz a několik barů: Sabbar - bar na pláži a u bazénu, lobby bar Sokkareya a taky food court Madinat Coraya. Hotel má 3 venkovní bazény nepravidelných tvarů (jeden s oddělenou částí pro děti), které jsou obklopeny sluneční terasou - lehátka, slunečníky a plážové osušky - zdarma.

Pokoje
Hotel Jaz Samaya má více než 260 pokojů umístěných v několika třípatrových budovách. Nabízí ubytování ve 2 typech pokojů: 
standardní dvoulůžkové pokoje (o rozloze 37 m², bez možnosti přistýlky) nebo
- rodinné pokoje (o rozloze 45 m²) s možností ubytování rodiny 2+2 nebo 3 dospělých a 1 dítěte (možnost 2 přistýlek). Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou (sprcha, WC, vysoušeč vlasů), individuálně nastavitelnou klimatizací, satelitním TV, telefonem, trezorem, minibarem (za poplatek), příslušenstvím k přípravě kávy a čaje, balkonem nebo terasou.

Strava
All Inclusive: snídaně (07:00-10:00), oběd (12:30-14:30) a večeře (18:30-21:00) podávané formou bufetu v hlavní restauraci. Navíc: pozdní snídaně, občerstvení, sladké občerstvení během dne a zmrzlina (12:00-14:00 a 15:00-17:00) v určených barech, také místní alkoholické a nealkoholické nápoje od 09:00 do 24:00 v určených barech. 1x za pobyt mohou hosté využít restauraci a’la carte (nutná rezervace předem). All Inclusive nezahrnuje: minibar, lahvové a dovážené nápoje, čerstvě vymačkané džusy, vodní dýmku. Hotel si vyhrazuje právo změny rozsahu služeb zahrnutých v programu All Inclusive (např. času servírování pokrmů).   

Sport a zábava
Každodenní animační program, mimo jiné: hry a zábava, boccia, stolní tenis, šipky, plážový volejbal. Zdarma: tenisový kurt (osvětlení za poplatek), joggingová stezka podél pláže, posilovna. Za poplatek: centrum vodních sportů, sauna, lázně, víživka, kosmetický salon, masáže. Ve večerních hodinách živá hudba a místní show. Pro nejmenší hosty: animace v miniklubu, dětské hřiště, brouzdaliště. Hosté mohou navštívit Madinat Coraya Aquapark se 13 skluzavkami různých velikostí (za poplatek).

Internet
Internet v lobby a na pokojích - zdarma (150 MB/pokoj s omezenou rychlostí), možnost zakoupení balíčku se zvýšenou rychlostí.

Místní kategorie
****

Webové stránky
https://www.jazhotels.com/marsa-alam-madinat-coraya/hotels/jaz-samaya.aspx

Hodnocení klientů 
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/marsa-alam-wypoczynek/jaz-samaya

Náš názor
Luxusní hotel patřící k jednomu z nejoblíbenějších, pro vysokou kvalitu služeb, hotelových řetězců na Středním východě - Jaz Resorts. Bohatý program All Inclusive, široký výběr animací, aquapark a vkusný interiér splní očekávání náročných hostů. Hotel Jaz Samaya se dokonale hodí jako místo pro aktivní odpočinek a rodinnou dovolenou!

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: leteckou přepravu, letištní poplatky, transfery letiště - hotel - letiště, 7, 10, 11 nebo 14 nocí v hotelu, stravu dle specifikace hotelu, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského delegáta v místě dovolené, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: egyptské vízum (platí se na letišti ve výši 25 USD), fakultativní výlety, stravu, která není uvedena v popisu hotelu, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelu) a další osobní výdaje. 

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz 2 hodiny před plánovaným odletem na letišti na stanovišti Rainbow Tours. Aktuální letový řád nejdete zde: http://r.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo využití fakultativních výletů.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

Jiné

EGYPT MARSA ALAM - základní informace

Vízum
Každý cestující je povinen mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců ode dne výjezdu z Egypta.
Pro občany ČR je vízum povinné, je uděleno na mezinárodním letišti při příletu do země. Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD.

Čas
Stejný jako v České republice.

Úřední jazyk - arabský (dialekt egyptský)

Měna
EGP - Egyptská libra. 1 USD = cca 6 EGP, 1 EUR = cca 7 EGP. Doporučujeme vzít s sebou eura nebo dolary. Peníze lze vyměnit v mnoha směnárnách v hotelech nebo v bankách. Je nutné mít s sebou část financí v hotovosti, protože placení kreditní kartou a použití bankomatů může být někdy obtížné.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Mobilní telefony fungují jak v turistických lokalitách, tak i ve městech. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu. 

Spropitné
V arabských zemích je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Výdělky v Egyptě jsou nízké, a proto je spropitné často velkou finanční pomocí. Platí to zejména o řidičích během výletů do okolí, pro číšníky v restauracích, ale jsou také obvyklé v hotelech pro úklidový personál.

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 20 EGP; pivo v baru 16 EGP; 1 l vody 3 EGP; káva v kavárně od 2 EGP. V arabských zemích je zvykem smlouvání, zvlášť u větších nákupů nebo koupi suvenýrů. Je však důležité dodržovat určitá pravidla: nikdy nenabízej cenu, kterou nejsi schopen zaplatit a při nakupování nelze spěchat.
V mnoha historických budovách jsou zavedeny poplatky za fotografování, které mohou být od 5 až do 100 EGP. Informujte se prosím u průvodce během jednotlivých výletů.

Pošta
Známka na pohled do České republiky stojí 4 EGP. Cena je úředně stanovena. Při koupi známky je třeba upozornit, že je to do České republiky.

 

Oblast

Marsa Alam
Marsa Alam se nachází v jižní části pobřeží Rudého moře, je jednou z nejmladších a nejméně přeplněných turistických oblastí Egypta. Tato část pobřeží je panenskou krajinou, jež si vybírají milovníci klidné dovolené, stejně jako milovníci vodních sportů. Oblast Marsa Alam je známá jako ráj pro potápěče - nádherně barevné korálové útesy a nepřeberné množství ryb okouzluje turisty z celého světa. Je to také skvělá základna pro turisty, kteří chtějí vidět památky starověkého Egypta - Abu Simbel, chrám Luxor, Údolí králů a chrám ve Filé.

Odlety z: Varšavy a Katovic. K odbavení se dostavte 2 hodiny před plánovaným odletem ke stánku cestovní kanceláře Rainbow Tours na letišti. Aktuální rozpis letů je třeba sledovat na: http://r.pl/rozklady

Výlety v okolí

Luxor a Karnak - celodenní výlet autobusem do slavných Théb - města se stovkou brán. Na programu je: návštěva chrámu v Karnaku, Údolí králů -  s hrobkami faraónů (mimo jiné slavná Tutanchamonova hrobka), Memnonovy kolosy (pozůstatky chrámu Amenhotepa III) a monumentálního chrámu královny Hatšeptsut (zrestaurovaného polskou archeologickou výpravou). Během výletu oběd. Cena cca 115 USD.

Hlubinné potápění - skvělý výlet lodí ke korálovým útesům, koupání v moři, potápění a pozorování krás korálových útesů. Vše pod dohledem profesionálních instruktorů. Cena cca 85 USD.

Výlet lodí Seascope - asi 1,5hodinová plavba lodí s proskleným dnem, mezi korálovými útesy, poskytne možnost obdivovat nádherný podmořský svět aniž byste se museli potápět. Cena cca 50 USD/os.

V Galabii přes El Quseir! - Odpolední prohlídka nejstaršího egyptského města na Rudém moři - El Quseir. Jedná se o jedno z mála pobřežních měst, kde se zachovaly skutečné zvyky Egypťanů, a které jsou stále nedotčeny cestovním ruchem. Převlečeni v tradičních regionálních egyptských kostýmech, kterým se říá galabije, navštívíme nejstarší mešitu ve městě, koptský kostel a projdeme se úzkými uličkami města. Následuje oběd v místní rybí restauraci. Po jídle navštivte místní bazar, kde se nachází tradiční parfumerie a kavárna, kde vyzkoušíme kávu s kardamomem nebo čajem z ibišku a zapálíme si vodní dýmku. Cena cca 45 USD.

Potápění - ostrovy Qulaan - Fantastický výlet lodí na ostrovy Qulaan - malé, rajské ostrovy roztroušené po Rudém moři, obklopené pohádkovými útesy! Během výletu nás čeká 2-hodinové šnorchlování (šnorchlování je součástí ceny). Během potápění je velká šance, že se k nám připojí delfíni! Cena výletu zahrnuje oběd. Cena cca 70 USD.

Super expedice 2 v 1 - poušť a korály! - Expedice začíná 2-hodinovým přejezdem čtyřkolkou po poušti - budeme se cítit jako skuteční průzkumníci v obrovské poušti obklopené majestátními horami! Po dávce adrenalinu budeme mít možnost relaxovat v beduínské vesnici s občerstvením a čajem z ibišku. Dále přejedeme do zálivu Marsa Mobarak, nebo-li želvího zálivu. Čas pro koupání a opalování, stejně jako šnorchlování na jednom z nejkrásnějších korálových útesů v oblasti Marsa Alam. Cena cca 60 USD

Želví dům - Skvělá mořská výprava do míst, kde si obrovské mořské želvy vytvořily svůj domov. Plavíme se z krásného přístavu v Port Ghalib a zahájíme své dobrodružství, během kterého jsou naplánovány tři zastávky pro šnorchlování. Oběd na lodi v ceně výletu. Cena cca 55 USD
 

Asuán a Abú Simbel - 2 denní výlet autobusem: první den navštívíte Velkou Asuánskou přehradu a chrám Isis, který se nachází na ostrově Philae. Pak ubytování v Asuánu (na lodi nebo v hotelu). Brzy ráno odjezd z Asuánu a transfer do Abu Simbel - monumentální a ohromující chrámy Ramsese II a jeho manželky Nefretari. Pak cesta pokračuje do Edfu, kde uvidíte chrám Horus. Cena zahrnuje 2 obědy, večeři a snídani. Cena cca 230 USD.

 

Quad Safari - výlet terénními vozy po rozlehlé poušti a návštěva beduínské vesnice, kde lze poznat beduínské zvyky a jednoduchost jejich života. Cena cca 60 USD.

 

Další možnosti výletů: 
Káhira letadlem (cca 450 USD) 
Plavby lodí po Rudém moři (cca 100 USD) 
Návštěva aquaparku Akassia (cca 60 USD)

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu účastníků 15) nebo v anglickém jazyce. Jejich organizátorem není Rainbow Tours, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možné platit platební kartou.

Víza

Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od plánovaného návratu. Obyvatelé České republiky a Slovenska potřebují pro vstup do země vízum. Vízum získáte po příletu na letišti za poplatek 25 USD/os. Vízum je platné 30 dní.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Mapa

Počasí

Recenze

Spánek

Lokalita

Pokoje

Služby

Cena

Čistota

Klidná dovolená 20. 08. 2017

Jednoznačně doporučuji těm kdo chtějí klidnou dovolenou a být obklopeni kvalitními službami a víc než skvělou kuchyní. Nedá se doporučit těm co chtějí nějaká ta kila dát dolů, protože nabízeným... Číst zbytek recenze

Klid, pohoda, relax 09. 05. 2017

Kdo si chce opravdu odpočinout v krásném prostředí s nádherným podmořským světem, jste zde na tom správném místě. Výborné služby delegátů, skvělý a úsměvavý personál je zárukou kvality vaší... Číst zbytek recenze

Proč se létá Evropan do Egypta? 21. 10. 2016

Proč se létá Evropan do Egypta? Na jaře a na podzim za sluncem a teplem. Vždy však PŘEDEVŠÍM ZA ATRAKTIVITOU podmořského života RUDÉHO MOŘE. Dobré služby a ubytovací zařízení lze nalézt např. ve... Číst zbytek recenze

Přenádherná dovolená na Marsa Alam 23. 09. 2016

V hotelu JAZ SAMAYA jsme strávili 10 dní v termínu od 7. do 17.9.2016. Pro nás to byla 1. návštěva Egypta a už se těším na další! Byla jsem naprosto nadšená! Zátoka Coraya, kde se nachází komplex 5... Číst zbytek recenze

Nejkrasnější dovolená 21. 09. 2016

Byla to nejkrasnější dovolená na které jsme kdy byli. Strava vynikající, personal vždy ochotný, čisto a klid. Za velke plus považuji, že velka většina personalu umi alespoň pár českych slov, takže... Číst zbytek recenze

© TripAdvisor 2019

Nejbližší termíny do hotelu

05. 10. - 13. 10. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
19 632 Kč
05. 10. - 20. 10. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive
34 143 Kč
12. 10. - 20. 10. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
19 746 Kč
12. 10. - 27. 10. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive
34 143 Kč
19. 10. - 02. 11. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive
29 872 Kč
19. 10. - 27. 10. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
20 941 Kč
26. 10. - 02. 11. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
20 416 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč