Ubytování ETX Obrázek0
Ubytování ETX Obrázek1
Ubytování ETX Obrázek2
Ubytování ETX Obrázek3
Ubytování ETX Obrázek4
Ubytování ETX Obrázek5
Ubytování ETX Obrázek6
Ubytování ETX Obrázek7

Etiopie - na stopě archy úmluvy (de luxe)

Etiopie - Bahir Dar
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Ubytování
Ubytování ve 3* hotelech - často v regionálním stylu, barevné tkaniny a dekorace.

Pokoje
Útulně zařízené dvoulůžkové pokoje s koupelnou (sprcha, vana, wc, základní kosmetika, ručníky).

Strava
Snídaně a večeře v evropském stylu servírované v hotelových restauracích. Možnost objednat si v restauraci i regionální pokrmy.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem společnosti Turkish Airlines (s mezipřistáním v Istanbulu), ubytování v hotelech dle specifikace - 9 nocí, stravování: snídaně a večeře, vnitřní přelety, letištní taxy, turistický program, včetně plavby po jezeře Tana, transfery: letiště - hotel - letiště, přejezdy autobusem (se zavazadly na střeše), služby polského průvodce během celého poznávacího zájezdu, místního průvodce - vedoucího skupiny, místních průvodců, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 
 
Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné. Náklady na účast v programu (povinné místní poplatky, včetně vstupného) - cca 200 USD/os., spropitné a nosiči zavazadel - cca 65 USD/os., vízum do Etiopie 50 USD/os. (platí se na letišti, cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu). 

Název zájezdu v polském jazyce: Na tropie Arki Przymierza de luxe
Kód zájezdu: ETX

Program

NOVINKA: vnitřní přelety v ceně • Archa úmluvy v Aksúmu • kaňon a vodopády Modrého Nilu • Lalibela - osmý div světa • úžasné kostely vytesané do skály na úrovni země - to neuvidíte nikde jinde! • Velká příkopová propadlina • jezero Tana a autentické lodě z papyru • dželady - opice s krvácejícím srdcem • setkání s lidmi kmene Amhara, Tigraj, Afar, Wollo a Falaš 

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Let pravidelnou linkou do Addis Abeby (s přestupem v Istanbulu). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den 2
00:55 přílet do hlavního města Etiopie - Addis Abeby, transfer do hotelu. Ubytování a čas na odpočinek. Po snídani prohlídka města. Navštívíme Národní muzeum, kde se seznámíme s historií a současnosti Etiopie. Jeho největší atrakcí je kostra našeho prapředka, objevena v roce 1974. Kostra je stará 3,2 milionů let. Návštěva katedrály sv. Trojice s hrobkou císaře Haile Selassie I., Etnografického muzea a císařských apartmánů v jeho bývalém paláci, pohoří Entoto s panoramatickým výhledem na město - 3200 m n. m. Večeře a přenocování v hotelu Heyday nebo podobném.

Den 3
Po snídani přelet do Aksúmu (seznam UNESCO) - kolébky etiopského křesťanství. Prohlídka: předkřesťanských obelisků, katedrály Nejsvětější Panny Marie, pozůstatků paláce královny ze Sáby, archeologického muzea a královských hrobek. Budeme obdivovat kapli, ve které je uložena legendární archa úmluvy. Večeře a přenocování v hotelu Brana nebo podobném v Aksúmu.

Den 4
Po snídani přejezd do městečka Debark ležícího ve výšce 2700 m n. m. Překonáme soutěsku řeky Tekeze, největšího přítoku Modrého Nilu, kde budeme obdivovat jeden ze symbolů Afriky - majestátní baobaby. Následně pojedeme podél pásma Simienských hor nazývaných „Střechou Afriky“. Národní park Simienské hory je zapsán na Seznamu přírodního dědictví UNESCO. Večeře a přenocování v hotelu Ras Dajen nebo podobném. (Trasa cca 260 km částečně po štěrkových cestách)

Den 5
Po snídani neobvykle malebný výlet do hor. Přejezd k Národnímu parku Simienské hory. Odpoledne vyplní úchvatné výhledy, bájné a jedinečné krajiny, úžasné kaňony, z nichž se tyčí vrcholky vyhaslých sopek. Navíc je to místo, kde žijí endemické druhy zvířat. Opice gelady /dželady/ se tady pasou houfně. Jsou to jediné býložravé opice na světě, tzv. opice s krvácejícím srdcem. Následně se vydáme do města Gonder. Během cesty návštěva vesnice černých Židů - Falašů. Večeře a přenocování v hotelu Kino nebo podobném. (Trasa cca 180 km částečně po štěrkových cestách)

Den 6
Po snídani prohlídka Gonderu, které bylo v 17. století hlavním městem Etiopie. Gonder (seznam UNESCO), bylo založeno v roce 1636 králem Fasidelousem, jehož palác se dochoval dodnes. Je to stavba, kterou nenajdete v žádné jiné africké zemi, často zvaná „African Camelot“. Dalším bodem programu je prohlídka kláštera Debre Berhan Selassie, jenž je známý svými nádhernými obrazy a freskami. Uvidíme také lázně krále Fasidesa. Přejezd do města Bahir Dar u jezera Tana. Večeře a přenocování v hotelu Delano nebo podobném. (Trasa cca 185 km po asfaltových cestách)

Den 7
Po snídani výlet k vodopádům na Modrém Nilu (30 km od Bahir Daru). Odpoledne plavba po největším etiopském jezeře Tana. Na ostrovech a poloostrovech obklopených jeho vodou se nachází více než 20 kostelů a klášterů. Uvidíme jeden z nejkrásnějších - Ura Kidane Mihret ze 16. století, nacházející se na poloostrově Zagwe. Po jezeře stále plují lodě vyrobené z papyru. Před expedicí Ra studoval u místních vesničan Thor Heyerdahl. Poplujeme lodí k místu, odkud pramení Modrý Nil. Možná také uvidíme hrochy. Večeře a přenocování v hotelu.
 
Den 8
Přejezd do města Lalibela velmi malebnou horskou cestou. Nedávno dokončená cesta je dosud ještě málo navštěvovaná turisty. Díky tomu jsou setkání s Etiopany, kteří tam žijí, velmi autentická. Zastavíme u skalního útvaru zvaného Amba - jenž je velmi výrazným prvkem etiopské krajiny. Cesta vede městem Debre Tabor (z 13. století), které v 19. století plnilo úlohu hlavního města. Večeře a přenocování v hotelu Jerusalem, Tukul Village, Lalibela nebo podobném. (Trasa celkem cca 310 km - cca 60 km štěrkové cesty a cca 250 km asfaltové)

Den 9
Po snídani celodenní prohlídka města Lalibela, které je považováno za osmý div světa (seznam UNESCO). Je nejdůležitějším bodem na etiopské historické stezce. Je to místo, kde ve 12. století král Lalibela nařídil vytesat v sopečné hornině 11 kostelů. Během dne na výstavbě pracovaly tisíce dělníků, během noci pomáhali andělé. Kostely byly tesány takovým způsobem, že jejich střechy jsou situovány v jedné rovině se zemí. Návštěva nejkrásnějších kostelů. Kostel sv. Jiřího je ve tvaru řeckého kříže. Bete Medhane Alem - je největším monolitickým kostelem na naší planetě. Lalibela je pro Etiopany zároveň Novým Jeruzalémem s celou symbolikou Svaté země. Večeře a přenocování v hotelu Jerusalem, Tukul Village, Lalibela, Bete Abrha nebo podobném.
 
Den 10
Po snídani přejezd na letiště a přelet do Addis Abeby. Čas na poslední nákupy. Rozlučková večeře v místní restauraci. Transfer na letiště a odlet.

Den 11
Přílet do Istanbulu v ranních hodinách. Vzhledem k delší čekací době na letišti v Istanbulu nabízí letecká společnost možnost zúčastnit se fakultativního výletu - prohlídky Istanbulu (nebo odpočinek v hotelu nedaleko letiště - za poplatek). Odpoledne transfer na letiště a odlet do Polska. Přílet do Varšavy ve večerních hodinách.

Upozornění k programu
- Očkování: není povinné. Severní část Etiopie, kterou navštívíme, není ohrožena, pokud jde o onemocnění jako je žlutá zimnice nebo malárie, očkování proto není nutné. WHO (Světová zdravotnická organizace) doporučuje preventivní očkování proti žluté zimnici (jedna injekce každých 10 let, můžete jej získat ve většině očkovacích center). 
- V Etiopii nejsou akceptovány dolary vydané před rokem 2000.
- Informace o vízech se vztahují na občany České republiky, zbývající klienti by měli kontrolovat své vízové ​​povinnosti průběžně, protože často dochází ke změnám.
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno nebo obráceno.
- Vezměte prosím na vědomí, že tento poznávací zájezd má vysokou hodnotu co se poznávání týče, ale vzhledem k poměrně dlouhým přejezdům a kvalitě silnic (některé štěrkové, některé asfaltové a hodně výstaveb nových silnic) může být cesta pro některé klienty velmi zatěžující.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Přelet:
Nabízíme přelet komfortními letadly společnosti Turkish Airlines. Na úseku od Istanbulu jsou lety provozovány letadly typu Boeing 737 nebo Airbus 320.
Palubní servis (zdarma) - maska na spaní, ucpávky do uší, ponožky, kartáček na zuby. 
Stravování: 2 pokrmy během letu - jeden lehký/skromnější a druhý teplý oběd/večeře s nealkoholickými a alkoholickými nápoji.  
Váhový limit zavazadel - příruční zavazadlo (5 kg), odbavované zavazadlo (20 kg). 

Upozornění! Tyto informace jsou pouze orientační - cestovní kancelář není zodpovědná za změny provedené leteckou společností, typ letadla nebo změny v palubním servisu. 

Víza

Občané ČR potřebují pro vstup do Etiopie platné vízum. Vízum je možné získat po příletu na mezinárodní letiště Bole v Addis Abebě. Poplatek za jednorázové turistické vízum s dobou platnosti 1 měsíc je 50 USD/os. (doporučuje se mít připraven přesný obnos).

Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od data návratu. 

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901/5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.6 Kč