Exotika light - Katar

Katar
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Horizon Manor Hotel **** (městský hotel) nebo podobný - nachází se v blízkosti centra Dohy nedaleko promenády Corniche a Muzea islámského umění a souku Waqif. V sousedství se nachází moderní čtvrť West Bay a Perský záliv.

Vybavení 
Směnárna, bazén umístěný na střeše budovy, posilovna. Hostům jsou k dispozici restaurace, noční klub a britská hospoda.

Pokoje
Standardní dvoulůžkové pokoje s výhledem na město (nebo na moře - za příplatek). Pokoje jsou vybaveny koupelnou, klimatizací, satelitním TV, příslušenstvím k přípravě čaje a kávy a minibarem (za příplatek). 

Internet
Ve veřejných prostorách Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Strava
Snídaně jsou podávány formou bohatého bufetu nebo za příplatek večeře (5); nápoje za příplatek.

Webové stránky
http://www.horizonmanor.com/

Upozornění! Možnost příplatku v pobytové části za ***** hotel u moře se soukromou pláží (od 3-7 dne zájezdu - 4 noci)

Hotel Mariott Doha ***** nebo podobný (za příplatek) patřící ke známému hotelovému řetězci, nachází se u soukromé pláže s panoramatickým výhledem na Perský záliv. Centrum Doha s promenádou Corniche a nákupním centrem Villagio je vzdáleno cca 4 km od hotelu. Mezinárodní letiště se nachází cca 15 km.

Vybavení 
Bankomat a směnárna, velký venkovní bazén, 6 restaurací (včetně 1 u bazénu), bar, kavárna, noční klub. Navíc je k dispozici posilovna a wellness (za poplatek) a pro děti dětské hřiště v zahradě.

Pokoje
Dvoulůžkové pokoje s koupelnou (župany, vysoušeč vlasů) a klimatizací. Navíc: satelitní TV a minibar (za příplatek). Pokoje mají panoramatická okna, pouze některé z nich mají balkon nebo terasu.

Internet
Ve veřejných prostorách Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Strava
Snídaně jsou podávány formou bohatého bufetu nebo za příplatek večeře (celkem 5 večeří: 1 v 4* hotelu během poznávací části a 4 v 5* hotelu během pobytu u moře).

Webové stránky
http://www.marriott.com/hotels/hotel-photos/dohmc-doha-marriott-hotel/

Upozornění! Výše uvedené hotely jsou příkladové a lze je vyměnit za jiné hotely podobného standardu.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery klimatizovaným autokarem nebo minibusem, ubytování v hotelech dle programu (6 nocí), stravování: snídaně, služby polského zástupce během odbavení na letišti ve Varšavě, služby polského průvodce nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během poznávací části, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: služby místních průvodců, vstupné, rezervační poplatky a spropitné (celkem cca 50 USD/os., povinný poplatek na místě). Možnost příplatku k večeřím (5) v rezervačním systému (nápoje za příplatek).

Upozornění: možnost příplatku v pobytové části za 5* hotel u moře se soukromou pláží v rezervačním systému (3. - 7. den zájezdu - 4 noci). V tomto případě možnost příplatku k večeřím ve 4* hotelu (1 večeře) a v 5* hotelu (4 večeře).

Program

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti Okęcie ve Varšavě, u stanoviště Rainbow. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Kataru (letiště v Doha). Po příletu celní a pasové odbavení. Transfer do hotelu v Doha (nebo v okolí). Ubytování a přenocování. Tento den není v hotelu večeře (týká se to klientů, kteří si doplatili tuto nabídku).

Den 2
Po snídani prohlídka hlavního města státu Katar - Dohy. Vydáme se do Muzea islámského umění, které se nachází na bulváru Corniche. Muzeum představuje umění inspirované islámem a vědeckými úspěchy z různých částí islámského světa. Následně přejezd promenádou nazývanou Corniche, s výhledem na záliv a West Bay. Cestou budete míjet symbol města - Pearl Monument a kanceláře emíra. Ve čtvrti West Bay přejedeme kolem nových ikon Dohy - mrakodrapu Tornado a Doha Tower. Dojedeme do Kataru, ve kterém se projdeme kolem Holubích věží, mnoha galerií a výstavních síní, až dojdeme k amfiteátru umístěnému u břehu zálivu. Navštívíme největší a nejvýznamnější mešitu v Kataru - al-Wahab (prohlídka zvenčí). Cestou budeme míjet slavné tenisové kurty, na kterých se hraje Qatar Total Open. Přejedeme do čtvrti Aspire, ve které budeme mít čas na oběd (za příplatek) - v nákupním centru Villagio Mall. Nedaleko Villagia se nachází stylový mrakodrap The Torch a staví se stadion Kalifa (Khalifa International Stadium), kde se bude odehrávat Mistrovství světa ve fotbale - FIFA World Cup 2022. Nachází se zde také koňská dráha, nebo obrovský Aspire park. Následně přejezd do historického centra města, na souk Waqif a prohlídka: oddělení sokolnictví, stájí arabských koní, úzkých průchodů plných obchodů s kořením a cukrovinkami, hradu Kut. Procházka hlavní ulicí souku s množstvím obchodů a kaváren. Návrat do hotelu, volný čas, přenocování. Večeře (fakultativně). (Trasa cca 150 km)

Den 3
Po snídani se vydáme do města Al-Wakrah. Kdysi důležité přístavní město na mapě Kataru později zcela ustoupilo hlavnímu městu Doha a dnes znovu získává svůj lesk a stává se oblíbeným místem k výletům. Navštívíme místní přístav, do kterého přijíždějí lodě s exotickými rybami. Procházka promenádou. Následně přejezd na prohlídku opevněných věží Barzan, typických pro region pevností, ve kterých žili místní obyvatelé a které také sloužily jako zastávky pro arabské obchodníky cestující po Arabském poloostrově. Návrat do hotelu na odpočinek a přenocování. Večeře (fakultativně). (Trasa cca 150 km) Upozornění: možnost příplatku v pobytové části za 5* hotel u moře se soukromou pláží, např. Mariott nebo podobný v rezervačním systému (3. - 7. den zájezdu - 4 noci).

Den 4 - 6
Pobyt v hotelu, volný čas a možnost využití fakultativních výletů, mimo jiné: pouštní safari, nocleh v poušti atd. Úplný seznam fakultativních výletů uvede průvodce zájezdu na místě.

Den 7
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd na letiště v Doha. Odlet do Varšavy.

Upozornění k programu
- Ve vánočních a novoročních termínech možnost dokoupení slavnostních večeří (za příplatek) na místě u průvodce. Podrobné informace uvedeme v říjnu 2018 na webové stránce R.pl.
- Program je rámcový. Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Hodiny odletů a návratů mohou být změněny. Prosíme o ověření hodin před odletem na R.pl/rozklady
- Do Kataru není možno dovážet žádný alkohol (ani v hlavním zavazadle), je zabaven na letišti v Doha.
- Ve většině hotelů je servírován alkohol (kromě výjimky - dry hotels).
- Pláže v Doha jsou obvykle soukromé (vstupní poplatek činí cca 30 USD/den/os.)
- Na veřejné pláži (stejně jako soukromé) je třeba mít vhodné oblečení (není možno nosit bikiny nebo plavky). Tato pravidla se nevztahují na hotely se soukromou pláží.
- Ženy by měly mít zahalená ramena a ruce k loktům, břicho a nohy ke kolenům a muži by měli nosit šortky.
- Nejlépe směnitelnou měnou na místě je americký dolar (USD).
- Elektrické zásuvky ve většině hotelů vyžadují adaptér (k dispozici na recepci, lze také zakoupit v místních obchodech, cca 5 USD).
- Při vstupu do některých objektů je vyžadováno odpovídající oblečení: dlouhé kalhoty, košile s krátkým rukávem (s límečkem) a plné boty pro muže a pro ženy dlouhé sukně (ke kotníkům), halenky zakrývající ruce (k zápěstí) a šátky jako pokrývky hlavy.
- Vzhledem ke specifické náboženské kultuře země, zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky) se může změnit organizace poznávací a pobytové části (např. pořadí prohlídek, otevírací hodiny muzejních objektů a chrámů, hodiny servírování pokrmů a jejich složení).
- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů a průvodců.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Víza

S platností od 21.6.2017 nepotřebují občané ČR pro turistické cesty do Kataru předem vyřízené vízum. Cestující obdrží vízum při vstupu do země. Vízum je platné 180 dnů a opravňuje k pobytu maximálně 90 dnů během jeho platnosti (s využitím jednoho či více vstupů). Vízum není zpoplatněno.
Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od data ukončení zájezdu.

Nejbližší termíny do hotelu


03. 11. - 09. 11. 2019 (7 dní)
Varšava Snídaně
22 264 Kč
17. 11. - 23. 11. 2019 (7 dní)
Varšava Snídaně
21 291 Kč
01. 12. - 07. 12. 2019 (7 dní)
Varšava Snídaně
20 481 Kč
29. 12. - 04. 01. 2020 (7 dní)
Varšava Snídaně
26 109 Kč
12. 01. - 18. 01. 2020 (7 dní)
Varšava Snídaně
22 677 Kč
26. 01. - 01. 02. 2020 (7 dní)
Varšava Snídaně
21 051 Kč
09. 02. - 15. 02. 2020 (7 dní)
Varšava Snídaně
23 772 Kč
16. 02. - 22. 02. 2020 (7 dní)
Varšava Snídaně
21 293 Kč
08. 03. - 14. 03. 2020 (7 dní)
Varšava Snídaně
20 815 Kč
22. 03. - 28. 03. 2020 (7 dní)
Varšava Snídaně
20 583 Kč
07. 04. - 13. 04. 2020 (7 dní)
Varšava Snídaně
22 802 Kč
26. 04. - 02. 05. 2020 (7 dní)
Varšava Snídaně
24 834 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Česká spořitelna č.ú: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč