Exotika Light - Kolumbie

Kolumbie
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Hotel v Cartagena de Indias (7 nocí) - nachází se cca 100 - 400 m od pláže, např. hotel Charlotte nebo jiný podobného standardu.

Pokoje: dvoulůžkové s koupelnou, s možností 1 přistýlky.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou do Cartagena de Indias (s přestupem na jednom z evropských letišť), letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování (7 nocí), stravování: snídaně, služby polského průvodce, balíček pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety pro zájemce, další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje. Náklady na účast v programu (povinný poplatek na místě) - cca 110 USD/os. (včetně vstupenek, služeb průvodců a spropitného).

Program

Cartagena de Indias - nejkrásnější koloniální město světa * Islas del Rosario - Růžencové ostrovy * návštěva Národního parku Aviario na ostrově Barú * odpočinek u Karibského moře

Den 1 
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Cartagena de Indias pravidelnou linkou (s přestupem na jednom z evropských letišť). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do Kolumbie, transfer do hotelu, přenocování. (Trasa cca 50 km) 

Den 2
Po snídani přejezd do Cartageny. Cartagena de Indias (na seznamu UNESCO) je jedno z nejdůležitějších měst v Karibiku a pravděpodobně nejkrásnější koloniální město na světě. V městě Cartagena Španělé shromáždili poklady uloupené v Jižní Americe, což způsobilo časté nájezdy pirátů. Za účelem obrany zde bylo postaveno velmi působivé několikakilometrové opevnění, které přetrvalo dodnes. San Diego tvoří historické centrum Cartageny. Nachází se zde neuvěřitelné množství krásných kostelů, koloniálních domů, muzea, parky a podmanivé barevné uličky. Toto místo ožívá především na konci dne, kdy se většina náměstí zaplní stolky, objeví se umělci a muzikanti a všechno nabírá rytmus salsy až do pozdních nočních hodin. Cartagena vystupuje v několika románech slavného spisovatele a nositele Nobelovy ceny G.G.Marqueze, který tady má svůj dům. Navštívíme staré město, hradby, zámek San Felipe de Barajas a klášter La Popa postavený na počátku 17. století, odkud je nádherný výhled na město. Večer pro zájemce doporučujeme projížďku Chiva rumbera - výlet speciálním turistickým autobusem historickými uličkami města. Za zvuku vallenato poznáme atmosféru nočního města, zajdeme také na diskotéku (za poplatek cca 40 USD). (Trasa cca 70 km) 

Den 3
Po snídani se vydáme na ostrov Barú, který je oddělen od pevniny pouze kanálovým korytem vytvořeným již v 16. století. Canal del Dique byl vykopán španělskými conquistadory za účelem zajištění komunikace města Cartagena se zbytkem země díky řece Magdalena. Kdysi poloostrov a dnes ostrov Barú je známý svými krásnými plážemi a bohatstvím ptáků obývajících tyto oblasti. Abychom je poznali lépe, navštívíme Aviario Nacional, ve kterém je shromážděno 2 000 ptáků z různých oblastí Kolumbie. Setkáme se tam s tukany, papoušky ara, papoušky, datly, dytíky a ibisy rudými. V dalších voliérách budeme pozorovat ptáky žijící v tropickém lese, pobřežní zóně, pouštní a bažinaté oblasti. Staneme tváří v tvář s harpyjí a slavným andským kondorem. Po procházce volný čas na nákup suvenýrů, jejichž prodej podporuje činnost tohoto objektu. Návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 150 km)

Den 4
Po snídani odjezd na ostrovy Rosario. Růžencové ostrovy (Islas del Rosario) jsou krásnými malými ostrovy roztroušenými v Karibském moři u pobřeží Kolumbie. Krásné bílé panenské pláže, korálové útesy, tropická vegetace, mnoho tropických živočichů: pohádkově barevné ryby různých tvarů, exotičtí mořští koníci, delfíni, želvy, krabi. Růžencové ostrovy jsou charakteristické konstantním teplým klimatem. Krystalické vody obklopující ostrovy se lesknou v modro-tyrkysové barvě v závislosti na úhlu dopadu slunečního světla. Domorodými obyvateli ostrovů byli indiáni Karib a později s příchodem dobyvatel se zde často objevovali také piráti. Existuje mnoho legend na toto téma, např. Příběh potopené španělské galeony San Jose. Návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 150 km) 

Den 5 - 7
Pobyt v hotelu (strava: snídaně).
Čas na odpočinek a opalování na pobřeží Karibského moře. Doporučujeme využít fakultativní výlety (za příplatek). Úplný seznam fakultativních výletů uvede průvodce na místě.

Den 8 
Po snídani transfer na letiště a zpáteční let do Polska (s přestupem na jednom z evropských letišť).

Den 9 
Přílet do Polska.
 
Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Víza

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.
Informace se týkají obyvatel České republiky.

Nejbližší termíny do hotelu


Nebyly nalezeny žádné záznamy

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Česká spořitelna č.ú: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč