Festival věčného jara

Portugalsko
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Ubytování
***/**** hotely - umístěné na Madeiře/v Lisabonu.

Vybavení: restaurace a bar.
Pokoje: dvoulůžkové pokoje, všechny s koupelnou a WC, často s telefonem, TV a klimatizací.
Strava: snídaně formou bufetu; za příplatek 4 večeře.
Místní kategorie: ***/**** 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet Varšava - Lisabon; Lisabon - Funchal a Funchal - Varšava (s přestupem v Lisabonu), letištní taxy, přejezdy klimatizovaným autokarem, ubytování: 5 nocí (3 noci na Madeiře, 2 noci v Lisabonu), stravování: snídaně, turistický program (viz níže), služby polského zástupce během odbavení na letišti ve Varšavě, služby polského průvodce nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během poznávací části, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupenky, poplatky za místní průvodce, přepravní služby během prohlídky ostrova, další jídla, nápoje k večeřím a jiné osobní výdaje. Orientační cena vstupenek, služeb místních průvodců, spropitného pro řidiče - cca 130 EUR. 
Možnost příplatku za 4 večeře v rezervačním systému.

Program

Madeira - ostrov věčného jara • historické domy ve vesnici Santana • Funchal - okouzlující hlavní město • Lisabon - město markýze de Pombala • Jeronýmský klášter (UNESCO)

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na letišti F. Chopina ve Varšavě, stanoviště Rainbow se nachází v zóně „Biura Podróży“, mezi zónou letiště B a C. Odlet do Lisabonu (možnost mezipřistání). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu transfer do hotelu v okolí Lisabonu, ubytování a přenocování. Tento den není v hotelu večeře (týká se to klientů, kteří si doplatili tuto nabídku).

Den 2
Po snídani přejezd do Lisabonu a prohlídka hlavního města Portugalska. V programu mimo jiné: návštěva Belémské věže, kláštera sv. Jeronýma (UNESCO) - postaveného k poctě mořeplavce a objevitele Vasco da Gamy a jeho expedice do Indie, Památník objevitelů symbolizující dávnou velmoc koloniálního Portugalska. Následně přejezd do centra a procházka po nejslavnějších čtvrtích Lisabonu - Baixa a Alfama: Praca Rossio, slavná promenáda Rua Augusta, katedrála la Se. Budeme moci obdivovat mistrovskou architekturu výtahu sv. Justýny a lisabonské kamenice s fasádami pokrytými azulejos - proslulými portugalskými keramickými kachličkami. Následně vyjedeme k zámku sv. Jiřího (Castelo de São Jorge) - pozůstatku dávného královského sídla, odkud se rozprostírá nádherný výhled na Lisabon. Dalším bodem programu bude výstavní areál Expo’98. Obzvlášť doporučujeme nádherné oceanárium Pavilhão dos Oceanid - komplex 5 velkých akvárií, ve kterých se nachází mořská flóra a fauna: od sardinek po žraloky, tučňáky a korály. Na závěr prohlídky přejedeme k neobvyklému vyhlídkovému místu. Na podstavci velké sochy Krista Krále se nachází vyhlídková plošina, která nabízí nezapomenutelný panoramatický výhled na Lisabon. Večeře (fakultativně) a přenocování v okolí Lisabonu. 

Den 3
Po snídani přejezd na letiště. Odlet do města Funchal na Madeiře (v případě odletu v brzkých ranních hodinách snídaně v podobě balíčků). Madeira díky své přírodní kráse, rozmanité krajině, bohaté flóře a mírnému klimatu je ostrov zvaný Ostrovem věčného jara nebo Perlou Atlantiku. Prvním navštíveným místem tento den bude Machico, nejstarší město Madeiry. Doporučujeme procházku, během které bude příležitost k obdivování nádherného panoramatu Atlantiku. Přestávka na kávu. Po přejezdu půvabnými městečky se dostaneme do městečka Santana, známého svými tradičními, charakteristickými budovami a obytnými domy ve tvaru písmene A. Přestávka na oběd (za příplatek). Dalším bodem programu bude Ribeiro Frio - malá horská vesnice známá díky rybníkům s duhovými pstruhy, obklopená původním vavřínovým lesem. Je to skvělé místo k ochutnání typického nápoje „pončo“, udělaného z rumu z cukrové třtiny s trochou medu a limetkové šťávy. Pokud bude hezké počasí, pojedeme k hoře Pico do Arieiro  ležící ve výšce 1810 m n. m., jež je třetím nejvyšším vrcholem Madeiry. Posledním místem prohlídky bude tento den Monte - krásná vesnice ležící nad hlavním městem Funchal, známá krásným kostelem, kde je pohřben poslední rakousko-uherský císař, veřejnými zahradami a sjezdem na saních. Ubytování v hotelu, večeře (fakultativně) a přenocování. 
 
Den 4
Po snídani prohlídka Funchalu - hlavního města ostrova. Prohlídku zahájíme u Mercado dos Lavradores - nejznámější tržnice Madeiry, kde uvidíme, co právě chytili rybáři, ale také ochutnáme slavné křížaly z různých druhů ovoce např.: maracuje s jahodami nebo banánu s ananasem. Následně procházka starou částí města. Dalším bodem programu bude městská botanická zahrada, kde se lze na 8300 m² seznámit s krásnou flórou Madeiry a celého světa. Pokud bude čas, navštívíme jednu z vináren, kde se seznámíme s výrobou známého vína ​​- Madeiry, v programu bude také ochutnávka. Návrat do hotelu, večeře (fakultativně) a přenocování.

Den 5
Po snídani pojedeme do jedné z nejznámějších rybářských vesnic Camara de Lobos. Přestávka na kávu. Následně přejezd na Cabo Girão, jeden z nejvyšších útesů v Evropě. Procházka po skleněné platformě a fantastický výhled. Poté se projdeme krásným hlubokým údolím s vodopády. Dalším navštíveným místem v tento den bude horské sedlo Encomeada, ke kterému dojedeme horskou cestou přes nádherné údolí. Ve vesnici Sao Vicente na severním pobřeží ostrova doporučujeme procházku v podzemní sopečné jeskyni. Odtud pojedeme silnicí podél severního pobřeží do města Porto Moniz, které je známé přírodními vulkanickými bazény - možnost koupání (v závislosti na počasí). Návrat na jih přes náhorní plošinu Paul da Serra nazývanou „tundrou Madeiry“. Na jihozápadním pobřeží dojedeme až k tzv. „teplému pólu Madeiry“. Vesnice Calheta a Ponta do Sol -  jsou známé především díky koupání a opalování a díky pěstování banánů. Návrat do hotelu, večeře (fakultativně) a přenocování. 
 
Den 6
Snídaně. Transfer na letiště ve Funchalu. Odlet z Funchalu do Varšavy (s přestupem v Lisabonu). V případě brzkého ranního odletu do Lisabonu nemusí být v hotelu snídaně.

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či zrušeno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
 
Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Nejbližší termíny do hotelu

Nebyly nalezeny žádné záznamy

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Česká spořitelna č.ú: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč