Ubytování GNA Obrázek0
Ubytování GNA Obrázek1
Ubytování GNA Obrázek2
Ubytování GNA Obrázek3
Ubytování GNA Obrázek4
Ubytování GNA Obrázek5
Ubytování GNA Obrázek6
Ubytování GNA Obrázek7
Ubytování GNA Obrázek8
Ubytování GNA Obrázek9
Ubytování GNA Obrázek10
Ubytování GNA Obrázek11
Ubytování GNA Obrázek12
Ubytování GNA Obrázek13
Ubytování GNA Obrázek14
Ubytování GNA Obrázek15
Ubytování GNA Obrázek16
Ubytování GNA Obrázek17
Ubytování GNA Obrázek18
Ubytování GNA Obrázek19
Ubytování GNA Obrázek20
Ubytování GNA Obrázek21
Ubytování GNA Obrázek22
Ubytování GNA Obrázek23

Gran Canaria aktivně!

Španělsko - Gran Canaria
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, přejezdy klimatizovaným autokarem během poznávací části, ubytování v hotelech (viz níže): 7 nocí nebo za příplatek 14 nocí, stravování: snídaně a večeře, turistický program (viz níže), služby polského průvodce (během pobytu na Gran Canarii služby delegáta), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: poplatek za balíček na realizaci programu (mimo jiné vstupné, spropitné, rezervační poplatky atd.) ve výši cca 130 EUR/os. - povinný poplatek placený průvodci formou balíčku na místě. Balíček nezahrnuje fakultativní výlety uvedené v programu a jiné osobní výdaje.  
 
Název zájezdu v polském jazyce: Aktywuj się na Gran Canarii!
Kód zájezdu: GNA

Program

Gran Canaria - kontinent v kostce • Las Palmas - největší město Kanárských ostrovů • malebná vesnice Teror • Barranco de Guayadeque - stále zelená rokle • trekking k Roque Nublo • offroad džípy • luxusní Meloneras a kurz vaření španělských lahůdek • pro zájemce jízda na koni, plachtění a potápění • možnost prodloužení pobytu na ostrově Gran Canaria!

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet na ostrov Gran Canaria. Transfer do hotelu. Ve večerních hodinách večeře a přenocování. Klienti, kteří přiletí v pozdních večerních hodinách, nemají v tento den večeři.

Den 2
Po snídani přejezd a prohlídka Las Palmas - hlavního města ostrova Gran Canaria a největšího města celého souostroví: Vegueta - historického starého města s domem-muzeem Kryštofa Kolumba a katedrálou sv. Anny, čtvrti Santa Catalina s nejkrásnější městskou pláží Španělska - Playa Las Canteras, fakultativně vstup do moderního oceanária Poema del Mar (cena cca 25 EUR/os.). Ti, kteří nemají zájem o návštěvu oceanária, mají volný čas (cca 1,5 hodiny). Následně navštívíme vizitku ostrova - Teror, nejkrásnější město Gran Canaria skryté mezi zelenými horami centra ostrova. Uvidíme také úžasnou Calderu de Bandama - největší sopečný kráter na celém ostrově, který budeme obdivovat z vyhlídkového místa Pico de Bandama. Přejezd do Guayadeque - nejkrásnější, stále zelené ostrovní rokle - návštěva skalních domů. Večeře v jedné ze skalních jeskyní (v ceně, nápoje za příplatek). Návrat do hotelu, přenocování.

Den 3
Po snídani se vydáme na výlet do srdce Gran Canarie, na nejvyšší hory ostrova. Zastavíme se na několika úchvatných vyhlídkových místech. Následně nás čeká trekking nejkrásnější stezkou na ostrově - k majestátnímu monolitu Roque Nublo (vzdálenost cca 7 km, čas trekkingu cca 4 hodiny, výškový rozdíl cca 250 m). Oběd (za příplatek) v jedné z horských vesnic v okolí Tejedy. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 4
Snídaně. Den určený k odpočinku, koupání a opalování. Pro zájemce (za příplatek) výlet do „Kanárských Benátek“ - přístavního města Puerto de Mogan; procházka tímto nejkrásnějším letoviskem ostrova. Na místě jsou k dispozici tři atrakce (možnost výběru): výlet ponorkou (cena cca 32 EUR/os.), potápění s polsky mluvícím instruktorem (cena cca 85 EUR/os.) nebo plavba jachtou pod plachtami, s možností získání prvních zkušeností v plachtění (cena cca 60 EUR/os.). V Puerto Mogan si lze také odpočinout a relaxovat v jedné z půvabných kaváren na pobřeží oceánu. Návrat do hotelu. Večeře a přenocování.

Den 5
Po snídani (může být formou brzké snídaně nebo balíčku) expedice džípy do skrytých zákoutí Gran Canarie, ke kterým se autobusem nedá dostat. Uvidíme slavné přehrady a vedle nich vodní nádrže, které připomínají Mořské oko. Projedeme divokými roklemi a uvidíme, proč jsou hory Gran Canarie srovnávány se Skalistými horami. Navštívíme malé vesnice, kde žijí Kanárci téměř odříznutí od světa. Na zpáteční cestě nás čeká jako bonus atrakce jiného druhu - safari na velbloudech! Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 6
Po snídani přejezd do luxusního letoviska Meloneras, kde vás zveme k účasti na kurzu vaření, během kterého se za pár hodin seznámíme s tajemstvím nejznámějších španělských jídel! Experti Greenpoint Cooking Academy ukážou jak připravit lahodnou studenou polévku gazpacho, nejznámější kanárskou svačinu - brambory papas arrugadas a paellu původem z Valencie. Vyvrcholením kurzu bude společný oběd obsahující vlastnoručně připravovaná jídla. Návrat do hotelu, volný čas, večeře a přenocování.
 
Den 7
Snídaně. Den určený k odpočinku, koupání a opalování. Pro zájemce: jízda na koni přes kanárskou provincii, mezi sopečnou krajinou s výhledem na duny v Maspalomas (cena cca 55 EUR/os.) nebo návštěva jednoho ze dvou zábavních parků na jihu ostrova Gran Canaria - Palmitos (zoologicko-botanická zahrada s ukázkami delfínů, papoušků a dravých ptáků - cena cca 31 EUR/os.) nebo Aqualand (aquapark, cena cca 30 EUR/os.).

Den 8
Po snídani vystěhování a transfer na letiště. Odlet do Polska. 
 
Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Na Kanárských ostrovech trvá hlavní turistická sezóna obvykle po celý rok. Výjimkou je sezónnost vyhřívání hotelových bazénů, která připadá pouze v zimě, zhruba od 1.11. do 31.3.

Informace o hotelech

Ubytování
Tříhvězdičkové hotely nacházející se mimo navštěvovaná města.

Pokoje
Jednolůžkové, dvoulůžkové a třílůžkové pokoje. Ve třílůžkovém pokoji je obvykle manželská postel a jedno lůžko jako přistýlka. Všechny pokoje mají koupelnu, pokoje často s telefonem a klimatizací.

Vybavení
Na místě v hotelu restaurace a bar.

Strava
Snídaně a podávané večeře.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.0 Kč