Abora Continental Obrázek0
Abora Continental Obrázek1
Abora Continental Obrázek2
Abora Continental Obrázek3
Abora Continental Obrázek4
Abora Continental Obrázek5
Abora Continental Obrázek6
Abora Continental Obrázek7
Abora Continental Obrázek8
Abora Continental Obrázek9
Abora Continental Obrázek10
Abora Continental Obrázek11
Abora Continental Obrázek12
Abora Continental Obrázek13
Abora Continental Obrázek14
Abora Continental Obrázek15

Abora Continental

Španělsko - Gran Canaria
Pobytový
V/blízko centra
Wi-Fi
Wellness
Bazén se sladkou vodou

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Hotel Abora Continental se nachází v těsné blízkosti turistického centra Playa del Inglés, promenády a mnoha obchodů a nákupních center. Autobusová zástávka je cca 100 m od hotelu. Letiště Las Palmas je vzdáleno cca 30 km od hotelu. 

Pláž
Hotel Abora Continental se nachází cca 300 m od široké písečné pláže - Playa del Inglés (sestup po schodech). Lehátka a slunečníky na pláži - za poplatek (cca 10 EUR/os.).

Vybavení
Hotel Abora Continental  je zrekonstruovaný a nově otevřený od července 2018. Recepce, výtahý, hlavní restaurace, 2 bary z toho jeden u bazénu, 2 bazény (sladká voda, 1 sezónně vyhřívaný), dětské brouzdaliště, zahrada, lehátka a slunečníky na terasách, dětské hřiště, miniklub, vířivka, parkoviště (za poplatek cca 5 EUR/den), půjčovna aut. Hotel poskytuje plážové osušky (za zálohu). POZOR: Za ubytování bude účtována povinná vratná záloha ve výši 50 EUR/2 osoby - splatné kartou nebo v hotovosti.

Pokoje
Hotel Abora Continental má 383 pokojů. Prostorné s koupelnou (vana/sprcha), pohovkou, satelitním TV, telefonem, trezorem (za poplatek asi 2 Eur/den)) a balkonem nebo terasou (balkónový nábytek). Možnost bezplatné rezervace dětské postýlky pro děti do 2 let (zdarma, rezervace nutná).

Standardní pokoj (o rozloze cca 35 m²) - pro max. 3 osoby, přistýlka v podobě pohovky. 
Rodinný pokoj (o rozloze cca 39 m²) - pro mix. 3 osoby a max. 4 osoby (v sestavě 2+2). 

Strava
All Inclusive: snídaně (8:00-10:30), obědy (13:00-15:00) a večeře (18:00-21:00) jsou podávány formou bufetu, občerstvení, místní alkoholické a nealkoholické nápoje (11:00-23:00) v místech určených hotelem.

Sport a zábava
Hotel Abora Continental organizuje animace pro děti i dospělé, živou hudbu, stolní tenis, šipky, aerobic, boccia, vodní gymnastiku. Zdarma: posilovna. Za poplatek: hrací automaty, kulečník.

Internet
V areálu hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
***

Webové stránky
https://www.lopesan.com/en/hotels/spain/gran-canaria/playa-del-ingles/abora-continental/

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/wyspy-kanaryjskie-gran-canaria/abora-continental-ex-ifa-continental

Náš názor
Abora Continental zrekonstruovaný v červenci 2018, vysoce ceněný našimi klienty: nové pokoje, sluneční terasy s bazény, vířivky ukryté v tropické zahradě, různorodé stravování s výbornou obsluhou. U pláže se nachází příjemná promenáda, kterou můžete dojít až do slavných dun Maspalomas. Spousta barů a restaurací a také klubů nedaleko hotelu - tato část Playa del Ingles je plná nočního života.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak) a další osobní výdaje.

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl /rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů.

Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště (přesné hodiny srazu uvede delegát Rainbow na místě). Návrat do Polska.
 
Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

GRAN CANARIA - základní informace

Měna
EUR - Euro. Je možné platit kreditními kartami a používat bankomaty.

Spropitné
Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Platí to zejména pro řidiče během fakultativních výletů a pro číšníky v restauracích. Stává se, že spropitné je připočteno k účtu.

Vízum
Obyvatelé ČR mohou cestovat na Kanárské ostrovy na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu.

Čas
V letním období - 2 hodiny oproti času v ČR. V zimním období - 1 hodina oproti času v ČR.

Orientační ceny
Kanárské ostrovy jsou bezcelní zónou a je zde možné levněji nakoupit mnoho produktů (např. kosmetiku, alkohol a elektronická zařízení). Obecně platí, že ceny oblíbeného zboží jsou přiměřené, například oběd v restauraci od 10 EUR, 1 l vody - 1-1,5 EUR, pivo v baru od 1,5 EUR, káva v kavárně od 2 EUR, autobusové jízdenky v závislosti na trase od 0,7 EUR do 5 EUR.

Pošta
Poštovní známka do evropských států stojí 0,65 EUR. Poštovní schránky se nachází na mnoha místech, často rovněž v hotelech.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.
 
Telefony
Telefonní karty lze koupit v obchodech a trafikách. Ceny telefonních karet se pohybují mezi 6-12 EUR. Mobilní telefony fungují po celém Španělsku. Místní hovory jsou levné, zatímco zahraniční docela drahé. Seznamte se prosím s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho telefonního operátora před odjezdem na dovolenou.

Gran Canaria
Třetí největší ostrov v souostroví Kanárských ostrovů je známý pro svou rozmanitost. Najdeme zde několik klimatických pásem a širokou škálu endemických exotických rostlin. Střed ostrova tvoří vysoké hory pokryté sněhem, zatímco na pobřeží nesčetné pláže nabízejí skutečnou letní atmosféru. Slavné písečné duny v Maspalomas působí jako magnet a po generace lákají turisty z celého světa. Ostrov je skutečným rájem pro milovníky aktivního využití volného času, lze zde provozovat všechny druhy vodních sportů jako např. surfování, potápění nebo motorizované vodní sporty. 

Playa del Ingles
Je ideálním místem pro ty, kteří mají rádi pláž během dne a večer zábavu. Dlouhá písečná pláž táhnoucí se až do Maspalomas zve ke slunění a odpočinku. Nesčetné bary, diskotéky a kluby jsou otevřeny do pozdních nočních hodin a lákají k zábavě.
 
Maspalomas/Meloneras
Nejznámější duny na Kanárských ostrovech, přímořská promenáda, elegantní hotely a golfové hřiště - to vše se zde nachází. Ideální místo pro ty, kteří mají rádi procházky a užívají si slunce, protože po pláži můžete dojít až do Playa del Ingles.

San Augustin
Malé letovisko ležící na okraji nabízí veškeré pohodlí a klidnou atmosféru. Písečná pláž v zátoce nabízí ideální podmínky pro slunění a procházky. Letovisko je rovněž skvělou základnou k prozkoumávání ostrova.

Playa de Taurito
Jedno z hodně známých koupališť na ostrově se vyznačuje zátokovou pláží s klidnou vodou a bílým pískem. Je to ideální místo pro rodiny s dětmi a pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou daleko od hluku a shonu velkých letovisek. Navíc je zde atrakcí největší aquapark na ostrově.

Odlety z: Varšavy. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl /rozklady.

Výlety v okolí

GRAN CANARIA

Fakultativní výlety a atrakce

Gran tour
Během celodenní expedice navštívíme severní a centrální části ostrova Gran Canaria. Budeme obdivovat neuvěřitelně rozmanitou krajinu a objevovat nejkrásnější místa ostrova. Během přejezdu klikatými cestami dojedeme do malebných vesnic s typickou kanárskou architekturou, např. Arucas se slavnou neogotickou katedrálou Jana Křtitele nebo Firgas a Moya. Ve Fontanales přestávka na kanárský oběd. Při projížďce horami pokrytými lesy kanárské borovice zastavíme na vyhlídkových místech Cruz de Tajeda nebo Fataga, odkud budeme moci obdivovat krásy ostrova. Čeká nás nezapomenutelný zážitek! Cena cca 53 EUR/dospělý, cca 26 EUR/dítě do 12 let.

Las Palmas a okolí
Během tohoto výletu se blíže seznámíme s kosmopolitním Las Palmas, čili hlavním městem Gran Canaria a největším městem souostroví Kanárských ostrovů. Navštívíme dvě nejdůležitější čtvrtě: historickou Veguetu s katedrálou sv. Anny a rušnou Trianu, plnou butiků a restaurací. Uvidíme nejkrásnější městskou pláž v Evropě - Las Canteras, často srovnávanou s brazilskou Copacabanou. V programu výletu také návštěva největší botanické zahrady ve Španělsku ve městě Tafira a největšího sopečného kráteru na Gran Canarii - Caldera de Bandama. Cena cca 25 EUR/dospělý, cca 15 EUR/dítě do 12 let.

Plavba - dobrodružství pod plachtou
Exkluzivní 5hodinová plavba plachetnicí s polskou posádkou pod polskou vlajkou. Možnost získání prvních plachetních zkušeností. Příležitost pohybovat se po Atlantickém oceánu pomocí síly větru. Obdivování ostrova z větší vzdálenosti, stejně jako z jeho západní, útesové strany. Zastávka v jedné z vybraných zátok s křišťálově čistou vodou, možnost šnorchlování a čas na teplé jídlo. Malé komorní skupiny umožní příjemnou relaxaci uprostřed oceánských vln. Cena cca 69 EUR/os.

Jeep safari
Dobrodružství, které dává možnost objevit skryté krásy nepřístupných částí ostrova! Během projížďky džípy 4x4 uvidíte úžasnou sopečnou krajinu, horské vesnice, osídlené jeskyně a údolí plné mandloní. Dalším lákadlem expedice bude projížďka na velbloudech. Skvělý výlet pro celou rodinu! Cena cca 56 EUR/dospělý, cca 44 EUR/dítě do 12 let.

Loro Park
Výlet na ostrov Tenerife do největší botanicko-zoologické zahrady v Evropě! Skvělý den pro celou rodinu. Největší atrakcí parku jsou ukázky drezúry kosatek, delfínů, papoušků a lachtanů. V Loro Parku se také nachází akvárium ve tvaru tunelu, ledová hora s tučňáky a výběhy se zvířaty takovými jako např.: aligátoři, gorily, jaguáři, lenochodi atd. Cena cca 98 EUR/dospělý, cca 72 EUR/dítě do 12 let.

Yellow Submarine (žlutá ponorka)
Loď Yellow Submarine (ponorka) sestupuje do hloubky více než 25 m, díky čemu z ní skvěle uvidíte tajemný podvodní svět - tajemné vraky, hejna barevných ryb a další nádherné výhledy. Cena cca 32 EUR/dospělý, cca 16 EUR/dítě do 12 let.

Potápění
Nemusíte umět plavat, abyste se s námi mohli potápět!!! Pětihvězdičková polská potápěčská základna nabízí podvodní výlet a individuální školení (dokonce i pro neplavce). To vše pod dohledem profesionálních polsky mluvících instruktorů. Gran Canaria je ideálním místem pro potápěčský debut - vřele doporučujeme! Ceny od 85 EUR/os.

Pěší výlety
Pěší turistika po ostrově Gran Canaria, během které lze prozkoumat ostrov z jiné perspektivy. Díky trekkingu objevíte ta zákoutí, do kterých se lze dostat pouze pěšky. Můžete si vybrat jednu ze tří dostupných tras: Kouzelné vodopády - stezka v severní části ostrova, která ukazuje kontrast mikroklimat mezi jihem a severem Gran Canarie, Roque Nublo - centrální část ostrova, lesy porostlé kanárskou borovicí a „měsíční“ náhorní plošina a vrcholy Gran Canarie - nejvyšší část ostrova a jeho nejvyšší vrchol - Pico de las Nieves, odkud lze za hezkého počasí vidět  Roque Nublo a nejvyšší vrchol Španělska, který se nachází na Tenerife - sopku Teide. Cena cca 60 EUR/os.

S dětmi

Palmitos Park
Nádherně umístěná zoologická zahrada, kde lze obdivovat ukázky drezúry delfínů, dravých ptáků nebo papoušků. Místo, kde lze skvěle strávit čas s rodinou, procházet se mezi mnoha druhy zvířat, obklopeni fascinující vegetací.

Aqualand
Zábavní park s četnými skluzavkami a vodními atrakcemi. Ideální místo pro milovníky vodních hrátek, které poskytují úlevu v horkých dnech.

Poema del Mar
Akvárium otevřené v roce 2018, jehož tvůrci jsou majitelé Loro Parku. Objekt ležící v přístavní části města Las Palmas nám odhaluje podmořský svět. V obrovských nádržích lze skrze skla (také největší skleněná obrazovka v Evropě) obdivovat ryby z celého světa, želvy, medúzy, rejnoky, žraloky.

Příroda

Duny v Maspalomas
Krásná přírodní rezervace nejsilněji spojuje Gran Canarii s Afrikou. Hory písku, které lze zdolávat směrem k oceánu nebo majáku v Maspalomas. Během putování po kanárské poušti můžeme také vidět malou vodní nádrž Charca de Maspalomas, ke které se slétá mnoho druhů ptáků z celého světa.

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam dostupných fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů.

Mapa

Recenze

Spánek

Lokalita

Pokoje

Služby

Cena

Čistota

Úžasná dovolená 26. 09. 2018

Byly jsme zde s dcerou poprvé a máme nádherné zážitky. Dostaly jsme nově zrekonstruovaný pokoj v 5.patře, odkud bylo vidět na oceán. V prostorném pokoji byly 2 oddělitelné postele a pohovka... Číst zbytek recenze

Červen 2017 10. 07. 2017

Oceánské podnebí v červnu příliš nepřálo (téměř 3 dny bez sluníčka), ale přesto jsme si dovču užili. Prostředí hotelu je příjemné, personál je ochotný, a hlavně pohotový. Naše pokoje v nejvyšším... Číst zbytek recenze

Podzimní dovolená z partnerem v letovisku Playa del Ingles. 31. 10. 2016

Jedná se o velký hotel,který má již hlavní slávu za sebou.Je umístněn na začátku Playa del Inglés.V hotelu jsou příjemní zaměstnanci,ubytování v posledním 7.patře hotelu s bočním výhledem na... Číst zbytek recenze

Rodinná dovolená 4.6-.11.2016 27. 06. 2016

Na Gran Canaria jsme byli poprvé já manžel a dcera Natálie, byl to náš splněný sen a to doslova. IFA Continental vybral a objednal můj bratranec ,který s námi cestoval taky ( zná ostrov a hotel kolem... Číst zbytek recenze

© TripAdvisor 2019

Nejbližší termíny do hotelu

13. 12. - 20. 12. 2019 (8 dní)
Varšava All Inclusive
15 705 Kč
20. 12. - 27. 12. 2019 (8 dní)
Varšava All Inclusive
23 766 Kč
03. 01. - 10. 01. 2020 (8 dní)
Varšava All Inclusive
19 823 Kč
03. 01. - 17. 01. 2020 (15 dní)
Varšava All Inclusive
31 738 Kč
10. 01. - 24. 01. 2020 (15 dní)
Varšava All Inclusive
27 653 Kč
10. 01. - 17. 01. 2020 (8 dní)
Varšava All Inclusive
18 397 Kč
17. 01. - 31. 01. 2020 (15 dní)
Varšava All Inclusive
30 291 Kč
17. 01. - 24. 01. 2020 (8 dní)
Varšava All Inclusive
20 042 Kč
24. 01. - 31. 01. 2020 (8 dní)
Varšava All Inclusive
19 994 Kč
31. 01. - 07. 02. 2020 (8 dní)
Varšava All Inclusive
20 471 Kč
07. 02. - 14. 02. 2020 (8 dní)
Varšava All Inclusive
20 156 Kč
14. 02. - 28. 02. 2020 (15 dní)
Varšava All Inclusive
36 444 Kč
14. 02. - 21. 02. 2020 (8 dní)
Varšava All Inclusive
24 436 Kč
21. 02. - 28. 02. 2020 (8 dní)
Varšava All Inclusive
17 540 Kč
21. 02. - 06. 03. 2020 (15 dní)
Varšava All Inclusive
30 526 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč