Hotel Ambassador Tortoreto Obrázek0
Hotel Ambassador Tortoreto Obrázek1
Hotel Ambassador Tortoreto Obrázek2
Hotel Ambassador Tortoreto Obrázek3

Hotel Ambassador Tortoreto

Itálie
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Hotel Ambassador Tortoreto
se nachází v letovisku Tortoreto Lido v severní části italského regionu Abruzzo. Hotel leží cca 2 km od centra Tortoreta s obchody, restauracemi a pizzeriemi a cca 5,5 km od Alba Adriatica.

Pláž
Hotel Ambassador Tortoreto
se nachází cca 30 m od soukromé písečné pláže (s pozvolným sestupem do moře, přechod přes cestu). Lehátka a slunečníky na pláži - zdarma (v závislosti na dostupnosti; od 10. června do 10. září).

Vybavení
24h recepce, prostorná lobby, 3 výtahy, restaurace (s italskou a mezinárodní kuchyní) a 2 bary: střešní bar v hlavní budově s krásným výhledem na město Tortoreto a moře, plážový bar. Sladkovodní bazén je k dispozici od 10. června do 10. září. Lehátka a slunečníky u bazénu - zdarma (v závislosti na dostupnosti). Navíc za příplatek: soukromé parkoviště (cca 10 EUR/den, v závislosti na dostupnosti, omezený počet parkovacích míst).

Pokoje
Hotel Ambassador Tortoreto
nabízí 79 standardních dvoulůžkových pokojů (s možností max. 2 přistýlek) umístěných na 5 patrech hlavní budovy. Všechny pokoje jsou vybaveny: koupelnou (vana nebo sprcha, WC, vysoušeč vlasů), ​​individuálně nastavitelnou klimatizací, satelitní TV, telefonem, trezorem (zdarma), minibarem (konzumace za poplatek), balkonem s bočním výhledem na moře. Dětská postýlka pro dítě do 2 let - za příplatek přímo na recepci hotelu (cca 10 EUR/den - nutná dřívější rezervace). Hotel neakceptuje domácí zvířata.

Strava
Snídaně formou bohatého bufetu a obědy nebo večeře (výběr při ubytování v hotelové recepci) servírované ke stolu (na výběr z několika jídel z menu). Za příplatek program Full Board (plná penze): snídaně, obědy a večeře. Nápoje k obědům a večeřím - za příplatek. V soboty hotel organizuje pro své hosty tematické večery s živou hudbou a představuje bohatý místní folklór a regionální kuchyni.

Sport a zábava
Hotel Ambassador Tortoreto
organizuje animační program ve verzi Soft v podobě večerních animací s živou hudbou. Navíc: posilovna, stolní tenis a za příplatek půjčovna kol a vodní sporty na pláži.

Internet
V areálu hotelu a na pokojích Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.h-ambassador.com

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je cca 2 EUR/os./den (pro osoby starší 14 let). Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Náš názor
Malý hotel, jehož nepochybnými výhodami je poloha nedaleko pláže a turistických letovisek Tortoreto a Alba Adriatica. Díky originálním večerním animacím nebo možnosti zapůjčení jízdních kol je velmi dobrým místem pro aktivní odpočinek ve dvou nebo s přáteli. Další plus za neobvyklý bar na střeše hotelu s nádherným výhledem na Jaderské moře!

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: dojezd do/z hotelu, fakultativní výlety, jídla a nápoje, které nejsou uvedeny v popisu stravování hotelů, pobytové taxy placené přímo v hotelech a další osobní výdaje. 

Název zájezdu v polském jazyce: Włochy - Abruzja - wczasy z dojazdem własnym
Kód zájezdu: WAB

Informace o aktuálních hygienických opatřeních a vstupních podmínkách do Itálie naleznete ZDE.

Program

Den 1
Příjezd do hotelu vlastní dopravou.
 
Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování, možnost využití fakultativních výletů.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, odjezd.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Abruzzo
Abruzzo je malý region skrytý v centrální části Itálie. Je jedním z nejméně populárních regionů, který nemá ve svém rukávu takové památky, jaké má Řím nebo Benátky, ale nabízí mnoho přírodních zajímavostí, což umožňuje odpočívat daleko od ruchu velkých měst. Je jedním z nejzelenějších regionů jižní Evropy a ne bez důvodu se vlajka Abruzza skládá ze tří barev: bílé - symbolu zasněžených Apenin, zelené - symbolu parků a modré - symbolu moře. Jednou z nejuznávanějších tradic regionu je vinařství a nejznámějšími místními odrůdami jsou Montepulciano a Trebbiano.

V oblasti

Tortoreto Lido  
Malé letovisko ležící na pobřeží Jaderského moře. Společně s dalšími městy jako je Villa Rosa di Martinsicuro nebo Roseto degli Abruzzi tvoří řadu letovisek, které přitahují nejen italské turisty. Široká písečná pláž, promenáda umožňující provozovat sporty a nespočet restaurací s vynikající místní kuchyní a mořskými plody jsou hlavními výhodami tohoto pobřežního pásu.

Pescara
Největší město regionu malebně umístěné nad stejnojmennou řekou. Studentské město s bohatým kulturním životem, které je rušné nejen v hlavní sezóně - pobřežní promenáda s četnými restauracemi zve k odpočinku a vychutnání kouzla dovolené na jihu. Ve městě doporučujeme ochutnat místní delikatesu - dezert parrozzo, tzn. mandlový koláč s čokoládovou polevou.

L’Aquila  
Hlavní město regionu leží přímo na úpatí Gran Sasso je obklopeno dvěma národními parky. Hlavní památkou města je renesanční pevnost Forte Spagnolo, ve které se nachází národní muzeum představující historii regionu. Doporučujeme také navštívit fontánu z roku 1272, ze které vytéká voda z 99 otvorů, což podle legendy symbolizuje 99 vesnic, které byly zakladateli města.

Sulmona  
Sulmona nádherně umístěná v okolí pohoří je místem narození Ovidia. Ve městě lze vidět mnoho architektonických památek, mimo jiné katedrálu, jejíž součástí je římská krypta, hlavní náměstí města - náměstí Piazza XX Settembre a palác Palazzo Annunziata. Během procházky malebnými uličkami města doporučujeme navštívit jednu z mnoha cukráren a ochutnat confetti, tzn. mandle v cukru, které jsou vizitkou města.

Základní informace

Měna
EUR - Euro. Můžete platit kreditní kartou a využívat bankomaty. Ve většině turistických letovisek se nachází banky a bankomaty.

Spropitné
Je zvykem nechávat drobné peníze jako spropitné. To platí zejména u řidičů během výletů po okolí a u číšníků v restauracích. Stává se, že spropitné je již připočítáno k účtu tzv. coperto.

Vízum
Čeští občané mohou cestovat do Itálie na základě platného občanského průkazu.

Čas
Stejný jako v České republice.

Úřední jazyk
Italština.

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 10 EUR, 1 litr vody - cca 1,5 EUR, pivo v baru od 4 EUR, káva v kavárně od 1,5 EUR.

Pošta
Známka na pohlednici stojí cca 0,85 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často také v hotelech. Pošta je otevřená od pondělí do soboty (8:30-12:30).

Elektřina 
Elektrické napětí 220 V, 50 Hz. V Itálii jsou jiné typy zásuvek než v Česku. Obvykle se vyskytují zásuvky typu L se třemi otvory v jedné řadě. Vejdou se do nich české tenké zástrčky (jako z nabíječky do telefonu), nelze použít kulaté silné zástrčky (například od vysoušeče vlasů nebo ze zdroje napájení notebooku). V takových případech je nutné používat adaptér. Jsou k dispozici na hotelových recepcích (zdarma, záloha cca 5 EUR), lze si je také koupit v Česku ve stavebních supermarketech nebo v Itálii ve větších supermarketech (cca 2 EUR).

Telefony
Telefonní karty je možné zakoupit na poště, v obchodech a stáncích poblíž veřejných telefonních budek. Mobilní telefony fungují po celé Itálii. Místní hovory jsou levné, zatímco zahraniční hovory jsou poměrně drahé. Tarif roamingových volání do českých mobilních sítí si prosím ověřte u svého operátora ještě před odjezdem na dovolenou.

Víza

Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným podmínkám udělení víza, proto prosím kontaktujte oddělení Rainbow za účelem ověření.

Není povinnost registrovat návštěvníky regionu Abruzzo. Zkontrolujte si prosím potřebné požadavky týkající se nezbytných dokumentů a případné registrace v regionech a zemích navštívených během přejezdu do regionu Abruzzo.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v regionu Abruzzo (Itálie) obvykle trvá od poloviny června do poloviny září.

Mapa

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč