Touring Hotel Rimini

Itálie - Rimini
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Touring Hotel Rimini
se nachází v oblíbeném italském letovisku Rimini ve čtvrti Miramare s mnoha atrakcemi, obchody, restauracemi, bary a pizzeriemi. K pobřežnímu zábavnímu parku pro děti Fiabilandia je to cca 1 km, do centra Rimini - katedrály Malatestiano - cca 6 km. Hotel leží cca 30 km od San Marína, cca 50 km od oblíbeného zábavního parku Mirabilandia, cca 75 km od Ravenny, cca 120 km od Boloně. 

Pláž
Touring Hotel Rimini
se nachází u písečné pláže (přechod přes cestu a přímořskou promenádou) s pozvolným sestupem do moře. Bezplatný plážový servis pro hosty s programem All Inclusive Light - 2 lehátka a slunečník na pokoj. V případě dalších možností je plážový servis za poplatek placený na místě. 

Vybavení
Recepce 24h, lobby, hlavní restaurace a bar. V hotelu je krytý bazén. Navíc: TV místnost, půjčovna kol a za příplatek veřejné podzemní parkoviště (omezený počet míst). 

Pokoje
Touring Hotel Rimini
má 110 funkčně zařízených dvoulůžkových pokojů typu Classic (bez možnosti přistýlky) od strany moře a typu Superior (s max. 1 přistýlkou) od strany ulice umístěné ve dvou pěti podlažních a 7podlažních hotelových budovách. Pokoje jsou vybaveny: koupelnou (sprcha, WC, vysoušeč vlasů), individuálně nastavitelnou klimatizací, satelitní TV, telefonem, trezorem (zdarma), minibarem (konzumace za poplatek), balkonem. Dětská postýlka pro dítě do 2 let - zdarma (po potvrzení a po předchozí rezervaci). Hotel akceptuje malá domácí zvířata do 5 kg - za příplatek na místě (na vyžádání a potvrzení).

Strava
Snídaně a večeře formou bufetu v hlavní restauraci. Za příplatek program Full Board (plná penze) - navíc obědy formou bufetu v hlavní restauraci Nápoje k obědu a večeři za příplatek. Navíc program All Inclusive Light: snídaně, obědy a večeře s vybranými místními nealkoholickými nápoji k jídlu (v ceně). Alkoholické nápoje za příplatek. 

Sport a zábava
Hotel organizuje animační program pro děti v italštině ve verzi Soft - hry a aktivity v hotelu a na pláži, herna a miniklub pro nejmenší. Hotel neorganizuje animační program pro dospělé, ale díky mnoha atrakcím tohoto oblíbeného italského letoviska se zde nebudete nudit! 

Internet
V hotelové lobby Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.touringhotelrimini.com

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je cca 3 EUR/os./den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Náš názor
Zajímavé místo pro italskou dovolenou ve dvou nebo s přáteli! Blízkost pláže a umístění v Miramare di Rimini plném atrakcí a zábavy - to jsou silné stránky hotelu. Navíc je hotel skvělým místem k odpočinku s dětmi - díky animačnímu programu pro nejmenší a blízkosti zábavních parků se zde rozhodně nebudete nudit! Hotel je také ideálním výchozím bodem k poznávání turistických zajímavostí této části Itálie!

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: dojezd do/z hotelu, fakultativní výlety, jídla a nápoje, které nejsou uvedeny v popisu stravování hotelů, pobytové taxy placené přímo v hotelech a další osobní výdaje. 

Název zájezdu v polském jazyce: Włochy - Emilia-Romania - wczasy z dojazdem własnym
Kód zájezdu: WER

Program

Den 1
Příjezd do hotelu vlastní dopravou.
 
Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování, možnost využití fakultativních výletů.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, odjezd.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Emilia-Romagna  
Jeden z nejznámějších a nejrozvinutějších regionů Itálie, malebně umístěný mezi dvěma pohořími - Alpami a Apeninami, táhnoucí se na Padanské nížině. Kromě vynikajícího jídla, které je charakteristickým znakem regionu - parmazán nebo parmská šunka, nabízí tento region mnoho památek a krásné pláže. Je to ideální místo k aktivnímu odpočinku spojenému s návštěvou míst, která se stala nedílnou součástí evropské historie.

V oblasti 

Rimini  

Rimini je asi nejznámějším letoviskem na italském pobřeží. Kilometry širokých písečných pláží, exkluzivní hotely, komfortní penziony, kempy, nespočet klubů, diskoték a restaurací, vodní a zábavní parky - to vše dělá z Rimini skutečnou mekku pro turisty z celého světa. Nelze se zde nudit!

Bolonia  
Hlavní město regionu Emilia-Romagna, které je hospodářským, kulturním a zábavním centrem regionu. Historie města sahá až do 2. století př. n. l., proto v něm můžeme obdivovat mnoho památek z prakticky každého období historie. Mezi nejpůsobivější z nich patří náměstí Piazza Maggiore, které je od středověku centrálním náměstím města, s bazilikou sv. Petronia a sídlo University of Bologna, které je nejstarší na světě. Doporučujeme ochutnat originální boloňské špagety a tortellini.

Ravenna
Město s neobvykle dlouhou a bohatou historií, známé hlavně díky svým krásným mozaikám z byzantské doby. Během návštěvy Ravenny doporučujeme prohlídku kostela San Vitale s krásným, bohatě zdobeným interiérem a také mauzolea Galli Placidia z 5. století - obě památky jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Ravenna nabízí kromě památek také krásné a široké pláže - po celém dni stráveném objevováním perel architektury si lze skvěle odpočinout na pobřeží.

Základní informace

Měna
EUR - Euro. Můžete platit kreditní kartou a využívat bankomaty. Ve většině turistických letovisek se nachází banky a bankomaty.

Spropitné
Je zvykem nechávat drobné peníze jako spropitné. To platí zejména u řidičů během výletů po okolí a u číšníků v restauracích. Stává se, že spropitné je již připočítáno k účtu tzv. coperto.

Vízum
Čeští občané mohou cestovat do Itálie na základě platného občanského průkazu.

Čas
Stejný jako v České republice.

Úřední jazyk
Italština.

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 10 EUR, 1 litr vody - cca 1,5 EUR, pivo v baru od 4 EUR, káva v kavárně od 1,5 EUR.

Pošta
Známka na pohlednici stojí cca 0,85 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často také v hotelech. Pošta je otevřená od pondělí do soboty (8:30-12:30).

Elektřina 
Elektrické napětí 220 V, 50 Hz. V Itálii jsou jiné typy zásuvek než v Česku. Obvykle se vyskytují zásuvky typu L se třemi otvory v jedné řadě. Vejdou se do nich české tenké zástrčky (jako z nabíječky do telefonu), nelze ale zasunout kulaté silné zástrčky (například od vysoušeče vlasů nebo ze zdroje napájení notebooku). V takových případech je nutné používat adaptér. Jsou k dispozici na hotelových recepcích (zdarma, záloha cca 5 EUR), lze si je také koupit v Česku ve stavebních supermarketech  nebo v Itálii ve větších supermarketech (cca 2 EUR).

Telefony
Telefonní karty je možné zakoupit na poště, v obchodech a stáncích poblíž veřejných telefonních budek. Mobilní telefony fungují po celé Itálii. Místní hovory jsou levné, zatímco zahraniční hovory jsou poměrně drahé. Tarif roamingových hovorů do českých mobilních sítí si prosím ověřte u svého operátora ještě před odjezdem na dovolenou.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v regionu Emilia-Romagna (Itálie) obvykle trvá od poloviny června do poloviny září.

Mapa

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901/5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.5 Kč