Ubytování WDW Obrázek0
Ubytování WDW Obrázek1
Ubytování WDW Obrázek2
Ubytování WDW Obrázek3
Ubytování WDW Obrázek4
Ubytování WDW Obrázek5
Ubytování WDW Obrázek6
Ubytování WDW Obrázek7
Ubytování WDW Obrázek8
Ubytování WDW Obrázek9
Ubytování WDW Obrázek10
Ubytování WDW Obrázek11
Ubytování WDW Obrázek12
Ubytování WDW Obrázek13
Ubytování WDW Obrázek14
Ubytování WDW Obrázek15
Ubytování WDW Obrázek16
Ubytování WDW Obrázek17
Ubytování WDW Obrázek18
Ubytování WDW Obrázek19
Ubytování WDW Obrázek20
Ubytování WDW Obrázek21
Ubytování WDW Obrázek22

Itálie pro pohodlné (příjezd autobusem - návrat letadlem z Lamezie Terme)

Itálie - Lazio - Řím
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha

**/*** hotely - střední kvality, které se nachází v satelitních městech (30-65 km od centra města), na trasách mezi navštěvovanými městy. 7 nocí: Benátky/Padova (1 noc), Chianciano Terme (1 noc), Fiuggi (2 noci), Neapol/Castellammare di Stabia/Sorrento (2 noci), Lamezia di Terme (1 noc).

Vybavení: recepce, restaurace nebo bar.

Pokoje: jednoduše zařízené dvoulůžkové a třílůžkové pokoje s koupelnami.

Strava: kontinentální snídaně (pečivo, máslo, džem, káva, mléko) a za příplatek večeře (případně v nedaleké italské restauraci), nápoje k večeři za příplatek.

Místní kategorie: **/***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program:

Cena

Cena zahrnuje: odjezd a přejezdy pohodlným autokarem (WC, klimatizace, bar, video), návrat charterovým letadlem na trase Lamezia di Terme - Varšava, letištní poplatky, ubytování v hotelech (7 nocí), 7 kontinentálních snídaní, s příplatkem večeře (6), viz turistický program níže, polský průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Cena nezahrnuje: vstupenky do navštívených atrakcí, veřejnou dopravu (včetně výletních lodí a gondol v Benátkách, metro v Římě, trajekty a plaveby do Capri), místní průvodci, náklady na rezervaci vstupenek do navštívených atrakcí, skupinovou službu v systému TGS, turistické daně. Přibližné náklady na účast v programu cca 215 EUR/osoba (splatné průvodci). Nezahrnuje turistické poplatky - celkem cca 7 EUR/osoba. (platí se přímo v hotelech), další jídla a nápoje, další osobní výdaje a místní výlety.

Fakultativní výlety: Italský večer v Římě cca 30 EUR/osoba, Padova cca 12 EUR/osoba. (výlety se konají pŕi dostatečném počtu pŕihlášených účastníků).

Pozor! Výše uvedené ceny a výše poplatků za balíček účasti na programu jsou uvedeny ke dni 12.5.2020 a mohou se změnit.

Program

Itálie pro pohodlné - 9 dní • Benátky - královna laguny • Florencie - hlavní město renesance • Řím a historie Impéria • rezervace do Vatikánských muzeí • Vatikán - papežské město • Monte Cassino • Pompeje - město ve stínu Vesuvu • Capri - neobvyklý ostrov

Den 1
Odjezd z Polska dle jízdního řádu. Přejezd přes Česko a Rakousko. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. (Trasa cca 950 km) 

Den 2
V dopoledních hodinách příjezd do Benátek na parkoviště Punta Sabbioni nebo Tronchetto. Následně plavba turistickou lodí na náměstí sv. Marka. Procházka čtvrti San Marco, baziliku sv. Marka, Dóžecí palác a zvonici - nejvyšší budovu ve městě. Prohlídku zakončíme u slavného mostu Rialto. Následně plavba gondolami po benátských kanálech a Canal Grande. Přenocování v okolí Benátek. (Trasa cca 50 km)

Den 3
Po snídani přejezd do hlavního města Toskánska - Florencie. Během prohlídky města uvidíme mimo jiné: kostel sv. Kříže s hrobkami nejslavnějších občanů města (včetně Michelangela), náměstí Piazza della Signoria, malebný most Ponte Vecchio a katedrálu Santa Maria del Fiore s nádhernou kopulí navrženou Brunelleschim a nejstarší budovu města - Baptisterium, ke kterému vede slavná Rajská brána. Možnost realizace fakultativního výletu do Padova (za poplatek). Přenocování v hotelu v okolí Chianciano Terme. (Trasa cca 400 km)

Den 4
Po snídani přejezd do Říma. Následně zveme k jedinečné procházce Římem. Prohlídku začneme antickými památkami: Koloseum (zvenčí), Forum Romanum, Pantheon a Kapitol. Další částí prohlídky bude barokní Řím: náměstí Piazza di Spagna s fontánou Barcaccia ve tvaru lodě, Španělské schody s kaskádou zábradlí a balkonů a slavnou fontánou di Trevi. Přenocování v okolí Říma. (Trasa cca 260 km)

Den 5
Snídaně a přejezd k návštěvě Vatikánských muzeí a Sixtinské kaple se slavnými freskami od Michelangela. Odpolední prohlídka baziliky svatého Petera a volný čas. Na konci dne doporučujeme italský večer ve stylové restauraci (za poplatek). Pozdě večer, návrat do hotelu na přenococvání (bez večeře v hotelu). (Trasa cca 180 km).

Den 6
Snídaně a další prohlídka Říma. Začneme u baziliky sv. Jana v Lateráně. Následně přejdeme k bazilice Santa Maria Maggiore a bazilice Santa Maria degli Angeli, která byla postavena podle návrhu Michelangela na místě bývalých Diokleciánových lázní (Terme Diocleziano). Procházku zakončíme u kostela Santa Maria della Vitoria se slavnou sochou Lorenza Berniniho „Ecstasy of St. Teresa“. Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 120 km)

Den 7
Po snídani přejezd do Monte Cassina - místa slavné bitvy 2. polského sboru s Německem. Navštívíme hřbitov polských vojáků, hrob generála Anderse a benediktinské opatství. Odpoledne návštěva Pompejí - starobylého města zasypaného sopečným popelem během obrovské erupce Vesuvu, díky čemuž město zachovalo svou původní strukturu v nezměněné podobě. V další části programu prohlídka Neapole, neoficiálního hlavního města italského jihu. Prohlídka: Galerie Umberto I, Piazza del Plebiscito s královským palácem, Teatro San Carlo a nádherného středověkého hradu Castel Nuovo. Přejezd do hotelu v okolí Neapole, přenocování. (Trasa cca 280 km)

Den 8
Po snídani přejezd trajektem na malebný ostrov Capri. V programu na Capri: plavba podél pobřeží ostrova, výjezd lanovou dráhou do centra na cca 400 m n. m.. Následně procházka květinovými zahradami Augusta, odkud budeme obdivovat krásné panorama, slavné Faragliony (tři skály vynořující se z moře) a oblouk lásky - Arco del Amore. Přejezd do hotelu v okolí Lamezia Terme, přenocování. (Trasa cca 380 km)
 
Den 9
Snídaně a transfer na letiště v Lamezia Terme. Odlet do Polska. Dojezd do míst svého bydliště na vlastní náklady.

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
růvodce neprovází po muzejních objektech, historických centrech a jiných turistických objektech.
S ohledem na ustanovení týkající se cestovního ruchu v Římě bude nutné využití veřejné hromadné dopravy během prohlídek.
Pobytovou taxu se platí na místě, přímo v hotelech.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč