Domina Zagarella

Itálie - Sicílie
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Elegantní hotel Domina Zagarella, udržovaný v moderním stylu, s krásnou polohou, s výhledem na malebnou zátoku Porticello. Hotel postaven v moderním stylu se nachází v zelené a klidné oblasti, cca 2 km od centra malého města Santa Flavia. Historické centrum Palerma je vzdáleno cca 20 km. Letiště v Catanii je cca 180 km od hotelu Domina Zagarella.

Pláž
Platforma s terasou k opalování se nachází přímo u hotelu Domina Zagarella, vstup do vody po schodech (doporučujeme ochrannou obuv). Lehátka, slunečníky a plážové osušky - zdarma.

Vybavení
24hodinová recepce, prostorná hotelová lobby, hlavní restaurace, restaurace a’la carte (za poplatek), bar u bazénu. V areálu hotelu se nachází 2 bazény (včetně jednoho umístěného na platformě k opalování), brouzdaliště. Lehátka, slunečníky a plážové osušky u bazénů - zdarma. Za poplatek: parkoviště, internetový koutek.

Pokoje
Hotel Domina Zagarella má 378 komfortně zařízených pokojů s plochou cca 18 m². Standardní dvoulůžkové pokoje (max. 1 přistýlka) jsou vybaveny koupelnou (vana/sprcha, vysoušeč vlasů), klimatizací, satelitním TV, telefonem, trezorem, minibarem (konzumace za příplatek), balkonem. Za příplatek jsou k dispozici pokoje s výhledem na moře. Kromě toho je možnost příplatku za moderně zařízené bungalovy s výhledem na moře (pro max. 3 osoby), které jsou vybaveny stejně jako standardní pokoje, navíc je bezplatně doplňován minibar jednou denně. Na vyžádáni a za příplatek jsou k dispozici moderní dvoupokojové rodinné pokoje vybavené jako standardní pokoje, navíc je bezplatně doplňován minibar jednou denně. Hostům jsou k dispozici také prostorné pokoje typu Junior suite (pro max. 4 osoby). Dětská postýlka pro dítě do 2 let je k dispozici na vyžádání a za příplatek (cca 12 EUR/den).

Strava
Snídaně jsou podávány formou bufetu. Možnost příplatku za večeře (nabídka polopenze) a za obědy a večeře (nabídka plné penze). Všechna jídla jsou podávána formou bohatého bufetu. Navíc je k obědu a večeři servírováno omezené množství vody a místního vína.

Sport a zábava
Hotel Domina Zagarella organizuje animační program pro dospělé i děti. Hotel má k dispozici: tenisový kurt, víceúčelové hřiště a posilovnu. Za poplatek: potápěčské centrum. Pro děti: miniklub (4-12 let).

Internet
V lobby a na pokojích Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.dominasicily.com

Náš názor
Hotel vysoké kvality, s elegantními, vkusně zařízenými interiéry, určený nejnáročnějším hostům. Hotel Domina Zagarella se vyznačuje vynikající kuchyní. Navíc je každé hotelové patro vyzdobeno v jiné barvě, což zdůrazňuje jedinečný charakter hotelu. Další plus za senzační polohu!

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program:

Jiné

Sicílie obecné informace

Měna
EUR-Euro. Můžete platit kreditními kartami a využívat bankomatů. V turistických oblastech se nachází bankovní úřady a bankomaty.

Spropitné
Je zvykem nechávat drobný obnos ve formě spropitného. Zejména se to týká řidičů na fakultativních výletech a číšníků v restauracích. Stává se, že spropitné je připočítáno k účtu.

Pronájem auta
Klienti, kteří si chtějí pronajmout auto, musí mít sebou kreditní kartu.

Víza
Čeští státní příslušníci mohou cestovat do Itálie i na základě občanského průkazu.

Čas
Stejný jako v České republice.

Úřední jazyk

Italština

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 10 EUR, voda 1 l – cca 1,5 EUR, pivo v baru od 4 EUR, káva v kavárně od 1,50 EUR.

Poštovní služby
Známka na pohled stojí asi 0,85 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často i v hotelech.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. V Itálii se používají jiné typy zásuvek než v Čechách. Obvykle se používají zásuvky typu L se třemi otvory v řadě. Lze v nich použít české ploché dvoukolíčkové zástrčky (např. jako u nabíječky do telefonu).  Nelze však použít klasické kulaté zástrčky (například od vysoušečů na vlasy či pro napájení přenosného počítače). V takových případech je nutné použít adaptéry. Jsou dostupné v hotelových recepcích (bezplatně, vratná kauce 5 EUR), lze je rovněž zakoupit v Čechách v supermarketech nebo prodejnách elektro (cca 100 Kč) nebo přímo v Itálii ve větších supermarketech (cca 2 Eur).

Telefony
Telefonní karty lze zakoupit na poště, v prodejnách a stáncích poblíž veřejných telefonních automatů. Mobilní telefony fungují po celé Itálii. Náklady na volání v roamingu do české mobilní sítě si prosím ověřte před odjezdem u svého operátora.

Sicílie
Sicílie je největší a nejkrásnější ostrov ve Středozemním moři, lze zde nalézt celou řadu turistických lákadel, hornatou krajinu, citrusové a olivové háje, krásné pláže, malebné zátoky a skalnaté, rozeklané pobřeží. Nad ostrovem dominuje Etna- nejvyšší a největší aktivní sopka v Evropě.

Giardini Naxos
Jedno z nejznámějších sicilských středisek. Krásné, široké, dobře udržované pláže a na turisty mnoho zábavy. Zábavní parky, noční kluby a diskotéky, které jsou otevřené až do svítání, jsou rájem pro mladé lidi. Giardini Naxos splní očekávání nejen těch, pro které moře, písek a lehátko představují ideální dovolenou, ale i těch, kteří úspěšnou dovolenou spojují alespoň s minimální aktivitou. 

Cefalu
Je známo svými středověkými památkami a malebným okolím, a proto je mnohými považováno za nejkrásnější místo odpočinku na ostrově. V Cefalu najdeme domy v typicky italském stylu, klikatící se úzké ulice zdobené květy, jakoby vmáčklé mezi Tyrhénské moře a vysoké  žluto bronzové hory. Kromě toho zde můžeme nalézt kavárny, diskotéky a restaurace nacházející se v těsné blízkosti moře, z nichž každá má něco jedinečného k nabídnutí.

Palermo
Hlavní a největší město ostrova Sicílie, kypící životem, situované na nádherném místě si zaslouží podrobnější průzkum své barvité historie. Památky kombinují prvky arabské a byzantské architektury a normanské paláce a kostely s fasádami ve stylu španělského baroka dominují chaosu moderního přístavního města. Zde, uprostřed úzkých, zanedbaných a vykřičených uliček, najdeme namísto atmosféry smutku nad minulostí radost z každého nově prožitého dne. Není snadné si toto město zamilovat, ale současně je těžké nepodlehnout jeho vlivu a životnímu stylu.

Odlety z: Varšavy, Katovic, Gdaňska a Poznaně. Sraz 2 hodiny před plánovaným odletem na odbavovací přepážce Rainbow Tours na vybraném letišti. Aktuální letové řády si prosím zkontrolujte na r.pl/rozklady

Mapa

Počasí

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč