Saracen Sands Resort

Itálie - Sicílie
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Saracen Sands Resort se nachází na severním pobřeží Isola delle Femmine - malého letoviska obklopeného horami s výhledem na malý okouzlující ostrov stejného jména. Centrum města s obchody a restauracemi je vzdáleno cca 2 km. Historické centrum Palerma je cca 20 km od hotelu. Letiště Palermo je vzdáleno cca 15 km.

Pláž
Saracen Sands Resort se nachází cca 50 m od písečné soukromé pláže (přechod přes cestu, s pozvolným vstupem do moře). Bezplatný plážový servis od 5. řady (2 lehátka a slunečník/pokoj). 

Vybavení
24hodinová recepce, lobby, výtah, hlavní restaurace s regionální a mezinárodní kuchyní, 4 bary: 1 uvnitř hotelu, 2 u bazénů a 1 na pláži. Hotel má 2 bazény: hlavní pravidelných tvarů se samostatnou vířivkou a prostorný bazén Belvedere, 2 dětské brouzdaliště. Navíc: parkoviště, kuchyňský kout s možností přípravy jídel pro děti.

Pokoje
Saracen Sands Resort má 242 útulně zařízených pokojů, zrenovovaných v zimě 2017/18. Standardní pokoje s plochou cca 16 m² (s možností 1 přistýlky v podobě normální postele) jsou vybaveny koupelnou (sprcha/vana, vysoušeč vlasů), centrálně řízenou klimatizací, satelitním TV, telefonem, trezorem (zdarma), mini ledničkou. Za příplatek pokoje s výhledem na moře (bezplatný plážový servis od 1. do 4. řady). Dětská postýlka do 2 let - na vyžádání a za příplatek (cca 10 EUR/den).

Strava
Snídaně jsou podávány formou bohatého bufetu. Obědy a večeře formou bufetu. Hostům je během jídla k dispozici: salátový bufet, teplý a studený bufet, ovoce a dezerty. K obědu a večeři je servírováno místní víno a voda podávané v karafách. Za příplatek All Inclusive: nealkoholické nápoje (včetně kávy) a místní lihoviny (v otevírací době barů). Hotel také organizuje tématické večeře.

Sport a zábava
Saracen Sands Resort organizuje bohatý denní a večerní animační program: fitness, zábava u bazénu, taneční kurzy, večerní show s živou hudbou. Navíc: 2 tenisové kurty, víceúčelové hřiště (volejbal, fotbal, basketbal), stolní tenis, minigolf, posilovna, boccia. Za příplatek: wellness centrum (procedury a masáže) a vodní sporty na pláži. Pro děti: miniklub a junior klub, stejně jako 6x týdně Figloklub s polským animátorem.

Internet
Ve veřejných částech hotelu a v lobby Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
***+

Webové stránky
www.saracenresortpalermo.com

Jiné
Při příjezdu hotel účtuje povinnou pobytovou taxu - cca 1 EUR/osoba/den (platí se na recepci hotelu). V případě 2týdenních pobytů se platba hradí za 10 dní. Děti do 14 let jsou osvobozeny od této taxy. 

Náš názor
Saracen Sands Resort
dobré kvality se nachází přímo u pláže s typickou prázdninovou atmosférou. Hlavními výhodami hotelu je dobrá kuchyně a rozsáhlá bazénová zóna, která umožňuje aktivní odpočinek. Navíc, díky dostupnému programu All Inclusive a animacím organizovaným ve Figloklubu, je ideální nabídkou pro rodinnou dovolenou!

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program:

Jiné

Sicílie obecné informace

Měna
EUR-Euro. Můžete platit kreditními kartami a využívat bankomatů. V turistických oblastech se nachází bankovní úřady a bankomaty.

Spropitné
Je zvykem nechávat drobný obnos ve formě spropitného. Zejména se to týká řidičů na fakultativních výletech a číšníků v restauracích. Stává se, že spropitné je připočítáno k účtu.

Pronájem auta
Klienti, kteří si chtějí pronajmout auto, musí mít sebou kreditní kartu.

Víza
Čeští státní příslušníci mohou cestovat do Itálie i na základě občanského průkazu.

Čas
Stejný jako v České republice.

Úřední jazyk

Italština

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 10 EUR, voda 1 l – cca 1,5 EUR, pivo v baru od 4 EUR, káva v kavárně od 1,50 EUR.

Poštovní služby
Známka na pohled stojí asi 0,85 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často i v hotelech.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. V Itálii se používají jiné typy zásuvek než v Čechách. Obvykle se používají zásuvky typu L se třemi otvory v řadě. Lze v nich použít české ploché dvoukolíčkové zástrčky (např. jako u nabíječky do telefonu).  Nelze však použít klasické kulaté zástrčky (například od vysoušečů na vlasy či pro napájení přenosného počítače). V takových případech je nutné použít adaptéry. Jsou dostupné v hotelových recepcích (bezplatně, vratná kauce 5 EUR), lze je rovněž zakoupit v Čechách v supermarketech nebo prodejnách elektro (cca 100 Kč) nebo přímo v Itálii ve větších supermarketech (cca 2 Eur).

Telefony
Telefonní karty lze zakoupit na poště, v prodejnách a stáncích poblíž veřejných telefonních automatů. Mobilní telefony fungují po celé Itálii. Náklady na volání v roamingu do české mobilní sítě si prosím ověřte před odjezdem u svého operátora.

Sicílie
Sicílie je největší a nejkrásnější ostrov ve Středozemním moři, lze zde nalézt celou řadu turistických lákadel, hornatou krajinu, citrusové a olivové háje, krásné pláže, malebné zátoky a skalnaté, rozeklané pobřeží. Nad ostrovem dominuje Etna- nejvyšší a největší aktivní sopka v Evropě.

Giardini Naxos
Jedno z nejznámějších sicilských středisek. Krásné, široké, dobře udržované pláže a na turisty mnoho zábavy. Zábavní parky, noční kluby a diskotéky, které jsou otevřené až do svítání, jsou rájem pro mladé lidi. Giardini Naxos splní očekávání nejen těch, pro které moře, písek a lehátko představují ideální dovolenou, ale i těch, kteří úspěšnou dovolenou spojují alespoň s minimální aktivitou. 

Cefalu
Je známo svými středověkými památkami a malebným okolím, a proto je mnohými považováno za nejkrásnější místo odpočinku na ostrově. V Cefalu najdeme domy v typicky italském stylu, klikatící se úzké ulice zdobené květy, jakoby vmáčklé mezi Tyrhénské moře a vysoké  žluto bronzové hory. Kromě toho zde můžeme nalézt kavárny, diskotéky a restaurace nacházející se v těsné blízkosti moře, z nichž každá má něco jedinečného k nabídnutí.

Palermo
Hlavní a největší město ostrova Sicílie, kypící životem, situované na nádherném místě si zaslouží podrobnější průzkum své barvité historie. Památky kombinují prvky arabské a byzantské architektury a normanské paláce a kostely s fasádami ve stylu španělského baroka dominují chaosu moderního přístavního města. Zde, uprostřed úzkých, zanedbaných a vykřičených uliček, najdeme namísto atmosféry smutku nad minulostí radost z každého nově prožitého dne. Není snadné si toto město zamilovat, ale současně je těžké nepodlehnout jeho vlivu a životnímu stylu.

Odlety z: Varšavy, Katovic, Gdaňska a Poznaně. Sraz 2 hodiny před plánovaným odletem na odbavovací přepážce Rainbow Tours na vybraném letišti. Aktuální letové řády si prosím zkontrolujte na r.pl/rozklady

Mapa

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč