Ubytování VRZ Obrázek0
Ubytování VRZ Obrázek1
Ubytování VRZ Obrázek2
Ubytování VRZ Obrázek3
Ubytování VRZ Obrázek4
Ubytování VRZ Obrázek5
Ubytování VRZ Obrázek6
Ubytování VRZ Obrázek7
Ubytování VRZ Obrázek8
Ubytování VRZ Obrázek9
Ubytování VRZ Obrázek10

Italský Nezbedník - komfort

Itálie - Lazio - Řím
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha

*** hotely, které se nachází v satelitních městech (30-65 km od centra města), na trasách mezi navštěvovanými městy. 6 nocí: tranzitní noclehy na území Itálie/Udine/Pordenone (2 noci), Benátky/Lido di Jesolo/Padova (1 noc), Florencie/Chianciano Terme (1 noc), Řím/Fiuggi (2 noci).

Vybavení: recepce, restaurace nebo bar.

Pokoje: komfortně zařízené dvoulůžkové a třílůžkové pokoje s koupelnami a klimatizací.

Strava: kontinentální snídaně (pečivo, máslo, džem, káva, mléko) a za příplatek večeře (případně v nedaleké italské restauraci), nápoje k večeři za příplatek.

Místní kategorie: ***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přejezd komfortním autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování v hotelech (6 nocí), stravování: 6 kontinentálních snídaní, 3 večeře (za příplatek), turistický program (viz níže), služby polského průvodce, pojištění TU Europa - základní varianta (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, přejezdy hromadnou dopravou (včetně plavby turistickou lodí, gondolami v Benátkách a metrem v Římě), místní průvodce, rezervační poplatky do navštívených objektů, služby pro skupiny v systému TGS, pobytovou taxu. Orientační náklady na účast v programu cca 153 EUR/osoba (platí se průvodci jako balíček). Nezahrnuje pobytovou taxu cca 8 EUR/osoba (platí se přímo v hotelech), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje a fakultativní výlety.

Fakultativní výlety: italský večer v Římě cca 30 EUR/osoba, Padova cca 13 EUR/osoba, Monte Cassino cca 15 EUR/osoba (výlet se koná při velkém počtu zájemců).

Upozornění!
Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 7.9.2019 a mohou se změnit.
- 29.6. a 15.8. jsou Vatikánská muzea se zahradami uzavřena pro veřejnost. Namísto toho Andělský Hrad.

Slevy platí pro:
- žáky, studenty - zlevněné vstupenky po předložení žákovské/studentské legitimace.
- osoby se zdravotním postižením - zlevněné vstupenky/zdarma po předložení průkazu se stupněm postižení.

Program

Tranzitní noclehy na území Itálie - prohlídky po nočním odpočinku • Benátky - plavba gondolami po kanále Grande • Florencie - hlavní město Toskánska a renesance • Ponte Vecchio („Starý most“) • Řím - historie Impéria • Vatikán • rezervace do Vatikánských muzeí • Assisi - město sv. Františka

Den 1
Odjezd z Polska dle jízdního řádu. Přejezd přes Česko a Rakousko. Pozdě večer příjezd do hotelu v okolí města Udine, přenocování (tento den není v hotelu večeře). Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. (Trasa cca 950 km)

Den 2
Snídaně. V dopoledních hodinách příjezd do Benátek na parkoviště Punta Sabbioni nebo Tronchetto. Následně plavba turistickou lodí na náměstí sv. Marka. Procházka čtvrtí San Marco, která seskupuje nejvýznamnější památky města: baziliku sv. Marka, Dóžecí palác a zvonici - nejvyšší budovu ve městě. Prohlídku zakončíme u slavného mostu Rialto. Následně volný čas. Odpoledne plavba gondolami po benátských kanálech. Večer přejezd do hotelu v okolí Benátek. (Trasa cca 320 km)

Den 3
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Florencie. Během prohlídky města uvidíme mimo jiné: kostel sv. Kříže s hrobkami nejslavnějších občanů města, radniční náměstí, most Vecchio a katedrálu Santa Maria del Fiore s nádhernou kopulí navrženou Brunelleschim a nejstarší budovu města - Baptisterium, ke které vede slavná Rajská brána. Volný čas. Možnost realizace fakultativního výletu do Padovy (za poplatek). Přejezd do hotelu v okolí Chianciano Terme. (Trasa cca 350 km)

Den 4
Po snídani přejezd do Vatikánu. Prohlídka Vatikánských muzeí (jedné z největších světových sbírek umění s exponáty od antiky po 20. století) a také návštěva Sixtinské kaple se slavnými freskami od Michelangela. Následně prohlídka baziliky sv. Petra, doporučujeme zejména pietu Michelangela - nádherný baldachýn navržený Berninim a sochu sv. Petra. V programu mimo jiné návštěva hrobu sv. Jana Pavla II. Na závěr dne doporučujeme italský večer ve stylové restauraci (za poplatek). Pozdě večer přejezd do hotelu v okolí Říma (tento den není v hotelu večeře). (Trasa cca 220 km)

Den 5
Po snídani přejezd do Říma. Následně zveme k jedinečné procházce historickým centrem města. Prohlídku začneme v barokní části, během které uvidíme mimo jiné: Piazza Navona, Piazza di Spagna s fontánou Barcaccia ve tvaru lodě, Španělské schody s kaskádou zábradlí a balkonů a slavnou fontánou di Trevi. Následně si prohlédneme antické památky. Projdeme ve stopách starobylých obyvatelů: Pantheon, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum a Konstantinův oblouk (prohlídka zvenčí). Večer návrat do hotelu v okolí Říma. (Trasa cca 150 km) Tento den možnost realizace fakultativního výletu na Monte Cassino (za poplatek).

Den 6
Po časné snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Assisi - města sv. Františka. Krátká prohlídka baziliky sv. Františka: dolního chrámu s hrobkou světce a horního chrámu s nádhernými freskami Giotty. Krátká procházka středověkými uličkami malebného města. Ve večerních hodinách příjezd do hotelu v okolí města Udine, přenocování (tento den není v hotelu večeře). (Trasa cca 520 km)

Den 7
Po snídani vystěhování z hotelu. Příjezd do Polska ve večerních hodinách (Woszczyce cca 19:00). (Trasa cca 860 km)

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. Průvodce neprovází po muzejních objektech, historických centrech a jiných turistických objektech. S ohledem na ustanovení týkající se cestovního ruchu v Římě bude nutné využití veřejné hromadné dopravy během prohlídek. Pobytová taxa se platí na místě, přímo v hotelech. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje klientům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o systému Tour Guide zde.

Zájezd ve verzi Komfort, to je kromě nezapomenutelných zážitků spojených s poznáváním a cestováním řada dalších výhod, jako například: tranzitní nocleh při odjezdu a během návratu, max. 56 osob v autobusu, hotely s klimatizací a pokud možno další pomoc během přestupů. Jako vždy garantujeme profesionální personál v podobě pečlivě vybraných průvodců a řidičů.

Výlety v okolí

Fakultativní výlety jsou pořádany s minimálním počtem 42 účastníků.

Víza

Vízum
Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným podmínkám udělení víza, proto prosím kontaktujte naše oddělení Rainbow za účelem ověření.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč