Japonsko - v zemi gejš a samurajů

Japonsko - Tokio
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Hotely *** střední kvality - (celkem 10 nebo 11 nocí).

Pokoje: dvoulůžkové pokoje, ve všech hotelech jsou pokoje vybaveny koupelnou s WC, často i TV. Upozornění! Ve většině hotelů jsou k dispozici pouze postele typu twin. Některé hotely nemají přistýlky nebo mají omezený počet - pak mohou být 3 osoby ubytovány ve 2 oddělených pokojích. V Atami jsou přistýlky pouze v podobě futonu.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou na trase Varšava - Tokio - Varšava (přímý let nebo s přestupem), letištní taxy, ubytování v hotelech (9 nebo 10 nocí), přejezd rychlovlakem na trase: Atami - Kjóto, Kjóto - Hirošima a Ósaka - Tokio, transfery klimatizovaným autokarem, stravování dle programu, služby polského průvodce a místních průvodců, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, přejezd vlakem na trase Tokio - Kamakura - Tokio, spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel (celkové náklady na účast v programu jsou cca 26800 jenů, povinný poplatek průvodci formou balíčku v místní měně), fakultativní výlety, další jídla a jiné osobní výdaje.
 
Název zájezdu v polském jazyce: Japonia - w krainie gejsz i samurajów
Kód zájezdu: JAP

Program

Tokio - tradice a moderna • sopka Fudži • přenocování v tradičním japonském hostinci • Zlatý pavilon a čtvrť gejš v Kjótu • návštěva továrny na výrobu saké • futuristická Osaka

Den 1
*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*
Sraz na letišti F. Chopina, Varšava - stanoviště Rainbow se nachází v zóně „Biura Podróży“, mezi zónou letiště B a C (naproti obchodu „Virgin“). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Tokia pravidelnou linkou (přímý let).

Den 2
Přílet do Tokia, celní a pasové odbavení. Ubytování v hotelu v Tokiu. Odpočinek po cestě. V případě časného příletu může být část prohlídky města realizována 2. den zájezdu. Ve večerních hodinách večeře v místní restauraci.

Den 3
Po snídani celodenní prohlídka Tokia. Prohlídku zahájíme návštěvou nádvoří u císařského paláce, sídla vládce Japonska. Palácový komplex byl kdysi známý jako hrad Edo a byl sídlem šógunů. Uvidíme svatyni Meidži Džingu, věnovanou dávnému císařskému páru. Objekt je malebně obklopen jehličnatým lesem. Ve stejné části města nás čeká také návštěva rušné a barevné čtvrti Harajuku, oblíbeného místa mladých lidí zastupujících různé japonské subkultury. Navštívíme také chrám Asakusa z období Edo, jeden z nejdůležitějších objektů šintoismu a nákupní pasáž Akamise, kde si lze koupit suvenýry a ochutnat místní speciality. Přejezd kolem věže Tokyo Sky Tree. Návrat na přenocování. Ve večerních hodinách večeře v místní restauraci. Pro zájemce fakultativní výlet „noční Tokio“ (za příplatek cca 5 000 JPY/os.): přejezd do čtvrti Šindžuku - hlavního obchodního centra Tokia. Výjezd na vyhlídkovou terasu budovy Tokijské metropolitní vlády (Tokyo Metropolitan Government Building), odkud budeme obdivovat panorama města. Následně procházka čtvrtí červených světel a na závěr nápoj v tradiční japonské gastrohospodě.

Den 4
Snídaně v hotelu, následně výlet vlakem do Kamakury, města ležícího 50 km jihozápadně od Tokia, které bylo sídlem vlády během 12. - 14. století. Uvidíme zde nejvýznamnější památku města - sochu Velkého Buddhy, vysokou více než 13 m, vyrobenou z bronzu a chrámy Hase a Tsurugaoka Hachiman-gu. Na závěr procházka podél nákupní ulice Komachi. Odpoledne návrat vlakem do Tokia. Večeře v místní restauraci. (Trasa cca 100 km)

Den 5
Po snídani vystěhování z hotelu.
Upozornění! Na 5. a 6. den je třeba mít zabaleno příruční zavazadlo nebo malý palubní kufr. Přístup k hlavním zavazadlům bude možný teprve po ubytování v hotelu ve městě Kjóto.
Přejezd k sopce Fudži, symbolu Japonska. Za příznivého počasí vyjedeme na pátou stanici (cca 2300 m n. m.). Následně se dostaneme lanovkou k vysokohorskému vulkanickému údolí Owakudani, známému pro své termální prameny, fumaroly síry a vroucí rybníky. Přejezd do Atami. Večeře a přenocování v přímořském letovisku známém pro své japonské lázně, které mohou zájemci využít ve večerních hodinách. Upozornění! V případě zvýšené seismické aktivity v regionu bude namísto údolí Owakudani realizován alternativní program: lanovkou se dostaneme na horu Kachi-Kachi Yama, kde se nachází vyhlídkové místo nabízející nejlepší panoramatický výhled na okolí. (Trasa cca 190 km)

Den 6
Snídaně a odjezd z Atami. Přejezd rychlovlakem Šinkansen do Šizuoka a následně do města Kjóto. Transfer autokarem do města Nara. Navštívíme chrám Tódaidži s největší dřevěnou stavbou světa (Síň Velkého Buddhy), uvidíme také chrám Kasuga ze 7. století a přilehlý park s jeleny. Přenocování v okolí města Kjóto. Večeře v místní restauraci. (Trasa cca 460 km)

Den 7
Po snídani celodenní prohlídka města Kjóto. Uvidíme Zlatý pavilon (zapsán na seznamu UNESCO), který se nachází v parku chrámu Zen a jehož stěny jsou pokryty vločkami zlata. Následně se vydáme k hradu Nidžó, bývalému sídlu šógunů a k Chrámu mírumilovného draka (Rjóandži) se zahradou ve stylu suché krajiny. Odpoledne nás čeká návštěva pagody Heian s jednou z největších chrámových brán v Japonsku - Torii. Zúčastníme se také tradičního čajového obřadu. Uvidíme buddhistický chrámový komplex Kiyomizu (UNESCO), který se tyčí nad městem a skládá se z několika dřevěných pavilonů. Vyhlídkové galerie nabízí nádherné panorama Kjóta. Odpoledne zakončíme procházkou ve čtvrti gejš - Gion. Návrat do hotelu na přenocování. Večeře v místní restauraci.

Den 8
Snídaně v hotelu.
Upozornění! Na 8. a 9. den je třeba mít zabaleno příruční zavazadlo nebo malý palubní kufr. Přístup k hlavním zavazadlům bude možný teprve po ubytování v hotelu v Okayamě.
Přejezd rychlovlakem do Hirošimy a transfer na ostrov Miyajima, kde navštívíme svatyni Icukušima (UNESCO) se slavnou torii stoupající z vody. Toto místo patří mezi tři nejznámější pohledy z Japonska. Následuje prohlídka Hirošimy - Peace Park ze seznamu UNESCO s kopulí atomové bomby a Muzeem atomové bomby. Přejezd do hotelu v okolí Hirošimy. Ve večerních hodinách večeře v místní restauraci (budeme mít možnost ochutnat tradiční japonské jídlo okonomiyaki). (Trasa cca 420 km)

Den 9
Po snídani transfer autokarem do Okajamy. Prohlídka Vraního hradu, který vděčí za svůj název černým fasádám. V interiéru zámku uvidíme současnou expozici (obvykle spojenou s japonskou tradicí a kulturou). Na závěr procházka zahradou Korakuen, jednou z nejkrásnějších v Japonsku, navrženou v tradičním stylu. Ubytování v hotelu. Pro zájemce (za poplatek cca 6 500 JPY/os.) přejezd do Kurashiki. Procházka starou samurajskou čtvrtí Bikan, známou svou dobře zachovalou dřevěnou architekturou ze 17. století a sítí kanálů, kde plavou kapři koi. Návštěva historického samurajského domu rodu Ohashi. Následně návrat do Okajamy. Večeře v místní restauraci. (Trasa cca 160 km)
 
Den 10
Snídaně. Přejezd autokarem přes most Great Seto do města Marugame, slavného výrobou tradičních vějířů Uchiwa. Následně přejezd k hradu Himedži (seznam UNESCO). Hrad bílé volavky je jednou z nejstarších japonských budov, která se dochovala do naší doby. Labyrint stezek vedoucích k pevnosti a tradiční japonská architektura z něj činí jeden z nejatraktivnějších turistických objektů tohoto typu. Pokud to bude možné, navštívíme přilehlou zahradu Kokoen. Odpoledne přejezd do Ósaky, večeře v místní restauraci a ubytování v hotelu. (Trasa cca 280 km).

Den 11
Po snídani přejezd do města Kóbe známého díky výroby saké. Navštívíme jednu z výroben tohoto světově proslulého japonského nápoje. Následně se vydáme na prohlídku Ósaky. V programu mimo jiné: návštěva moderní čtvrti Dotonbori plné barevných neónů, karaoke klubů, restaurací a nákupních center a vyhlídkové místo na mrakodrapu Umeda Sky Building. Na závěr návštěva trhu Kuromon, kde místní speciality nakupují i ti nejlepší kuchaři z Ósaky, známí svou vynikající kuchyní. Odpoledne přejezd rychlovlakem do Tokia (možnost přestupu). Upozornění! Cesta vlakem probíhá bez přístupu k hlavním zavazadlům, která jsou přepravována autobusem - na tento den je třeba mít zabaleno příruční zavazadlo nebo malý palubní kufr. Večeře a přenocování v hotelu v okolí Tokia. (Trasa cca 560 km)

Den 12
Po časné snídani transfer na letiště a přímý let do Varšavy (bez mezipřistání).

Pro skupiny, které necestují aerolinkami LOT (letové řády jsou k ověření na R.pl/rozklady), je výše uvedený program pozměněn následovně:

Den 1
(...) Přelet do Tokia pravidelnou linkou s přestupem v jednom z evropských hlavních měst nebo v některé ze zemí Arabského poloostrova.

Den 2 - 10
Beze změn. 

Den 11
(…) Večeře v místní restauraci. Večer volný čas. Následně přejezd na letiště a odlet do Polska (s přestupem).

Den 12
Přistání na letišti ve Varšavě.

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
 
Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 3 měsíců od data návratu.

Čeští občané, držitelé platného českého cestovního pasu, mohou pobývat na území Japonska bez víza po dobu nepřesahující 90 po sobě jdoucích dnů.
 
Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE

Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Mobilní telefony
V Japonsku je mobilní síť založena na jiném systému než v Evropě (W-CDMA místo GSM). Z tohoto důvodu nemusejí české telefony fungovat správně - pro více informací se obraťte na svého mobilního operátora.

Platby
Většina obchodů a restaurací v Japonsku přijímá pouze platby v hotovosti, bankomaty a platby platebními kartami nejsou rozšířeny - doporučujeme vzít s sebou odpovídající množství hotovosti.

Hodnocení klientů

Recenze k tomuto zájezdu si můžete přečíst zde: https://r.pl/japonia-w-krainie-gejsz-i-samurajow/zakwaterowanie-jap 

Nejbližší termíny do hotelu

13. 09. - 25. 09. 2019 (12 dní)
Varšava Dle programu zájezdu
70 839 Kč
20. 09. - 02. 10. 2019 (12 dní)
Varšava Dle programu zájezdu
72 974 Kč
04. 10. - 16. 10. 2019 (12 dní)
Varšava Dle programu zájezdu
74 626 Kč
11. 10. - 23. 10. 2019 (12 dní)
Varšava Dle programu zájezdu
78 158 Kč
18. 10. - 30. 10. 2019 (12 dní)
Varšava Dle programu zájezdu
81 032 Kč
25. 10. - 06. 11. 2019 (12 dní)
Varšava Dle programu zájezdu
76 938 Kč
01. 11. - 13. 11. 2019 (12 dní)
Varšava Dle programu zájezdu
77 159 Kč
08. 11. - 20. 11. 2019 (12 dní)
Varšava Dle programu zájezdu
78 995 Kč
15. 11. - 27. 11. 2019 (12 dní)
Varšava Dle programu zájezdu
75 464 Kč
27. 12. - 08. 01. 2020 (12 dní)
Varšava Dle programu zájezdu
77 049 Kč
06. 03. - 18. 03. 2020 (12 dní)
Varšava Dle programu zájezdu
77 165 Kč
13. 03. - 25. 03. 2020 (12 dní)
Varšava Dle programu zájezdu
76 556 Kč
14. 03. - 26. 03. 2020 (12 dní)
Varšava Dle programu zájezdu
76 860 Kč
15. 03. - 27. 03. 2020 (12 dní)
Varšava Dle programu zájezdu
76 860 Kč
16. 03. - 28. 03. 2020 (12 dní)
Varšava Dle programu zájezdu
78 691 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč