Ubytování JOI Obrázek0
Ubytování JOI Obrázek1
Ubytování JOI Obrázek2
Ubytování JOI Obrázek3
Ubytování JOI Obrázek4
Ubytování JOI Obrázek5
Ubytování JOI Obrázek6
Ubytování JOI Obrázek7
Ubytování JOI Obrázek8
Ubytování JOI Obrázek9
Ubytování JOI Obrázek10

Jordánsko a Izrael

Jordánsko
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Dweik Hotel 3

Poloha
Komorní, městský Dweik Hotel 3 se nachází v centru města Aqaba. V jeho blízkosti se nachází mešita a mnoho obchodů a restaurací. Za méně než 2 hodiny autem se nachází Petra a cca 1 hodina cesty - Wadi Rum. Letiště Aqaba je vzdáleno cca 11 km od hotelu.

Pláž
Nejbližší pláž je cca 950 m od hotelu a je to veřejná písečná pláž o délce cca 400 m. Možnost pronájmu plážového servisu (lehátka, slunečníky) za poplatek. Hotel nemá soukromou pláž.

Vybavení
Dweik Hotel 3 nabízí svým hostům: 24-hodinová recepce, lobby, 2 výtahy, úschovna zavazadel, směnárna a hlavní restaurace (mezinárodní kuchyně podávaná formou bufetu). Za poplatek mohou hosté využít prádelnu a půjčovnu aut.

Pokoje
V 6patrové budově hotelu je 48 útulných pokojů. Dvoulůžkové pokoje typu Standard (s možností přistýlky pro 1 dítě do 12 let, nebo 2 děti do 6 let - jedno dítě do 6 let spí s rodiči) jsou vybaveny: koupelnou (vana nebo sprcha, WC, vysoušeč vlasů), klimatizací, satelitní TV., telefonem, trezorem a minibarem (za poplatek). Většina pokojů má výhled na město.

Strava
Snídaně formou bufetu v hlavní restauraci. Možnost doplatku za večeře nebo obědy a večeře (nápoje za popatek). Pozor! Hotel nepodává alkohol.

Sport a zábava
Žádná animace v areálu hotelu. V blízkosti hotelu se nachází mnoho obchodů a restaurací a na nejbližší veřejné pláži je centrum vodních sportů (za poplatek).

Internet
Wi-Fi v hotelu je k dispozici zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.dweik-hotel-3.aqaba-hotels-jo.com/pl/

Náš názor
Malý, městský hotel s výbornou polohou v centru živé čtvrti Aqaba je ideálním místem pro rozpočtovou dovolenou a pro ty, kteří chtějí prozkoumat město a jeho okolí. Je také ideálním výchozím bodem pro poznávání dalších koutů Jordánska.

City Tower Hotel Aqaba

Poloha
City Tower Hotel Aqaba je malý městský hotel, který se nachází v jižní části Aqaby, kousek od centra s mnoha obchody a restauracemi. Za méně než 2 hodiny autem se nachází Petra a cca 1 hodina cesty - Wadi Rum. Letiště Aqaba se nachází cca 11 km od hotelu.

Pláž
Nejbližší pláž leží cca 750 m od hotelu a je to veřejná písečná pláž o délce cca 400 m. Možnost pronájmu plážového servisu (lehátka, slunečníky) za poplatek. Hotel nemá soukromou pláž.

Vybavení
City Tower Hotel Aqaba nabízí svým hostům: 24-hodinová recepce, lobby, 2 výtahy, úschovna zavazadel, směnárna, hlavní restaurace (mezinárodní kuchyně podávaná ve formě bufetu), krytý bazén a sauna. Navíc k dispozici za poplatek: parkoviště, prádelna.

Pokoje
6patrová budova hotelu City Tower Hotel Aqaba má přes 70 světlých a elegantních pokojů. Dvoulůžkové pokoje typu Standard (s možností ubytování 1 dítěte do 12 let nebo 2 dětí do 6 let - jedno dítě do 6 let spí se svými rodiči). Jsou vybaveny: koupelnou (vana nebo sprcha, WC, vysoušeč vlasů, klimatizací, satelitní TV, telefonem, trezorem a minibarem (za poplatek). Většina pokojů má výhled na město.

Strava
Snídaně formou bufetu v hlavní restauraci. Možný je doplatek za polopenzi nebo plnou penzi (FB) - nápoje k jídlu a mezi jídly za poplatek. Pozor! Hotel nepodává alkohol.

Sport a zábava
Možnost využití hotelového krytého bazénu a sauny. Hotel nenabízí animační program. V blízkosti hotelu se nachází mnoho obchodů a restaurací a na nejbližší veřejné pláži je centrum vodních sportů (za poplatek).

Internet
Wi-Fi v hotelu je k dispozici zdarma.

Místní kategorie
***

Webové stránky
www.city-tower.aqaba-hotels-jo.com/pl/

Náš názor
City Tower Hotel Aqaba je skvělá volba pro všechny, kteří hledají hotel s výhodnou polohou za přijatelnou cenu, umožňující tak nezávislé prohlídky města Aqaba a dalších koutů úžasného Jordánska.

Oryx Aqaba Hotel

Poloha
Hotel Oryx Aqaba Hotel se nachází v centru Aqaby s výhledem na Rudé moře a je obklopen množstvím obchodů, zábavních podniků a restaurací. Cca 10 km na mezinárodní letiště Aqaba.

Pláž
Nedaleko hotelu Oryx Aqaba Hotel se nachází veřejná pláž. Hotel doporučuje svým hostům soukromou pláž Berenice Beach Club (na pláž jezdí několikrát denně autobusová doprava zdarma). Lehátka, slunečníky a plážové osušky zdarma.

Vybavení
7-podlažní budova otevřená v roce 2014 nabízí svým hostům nepřetržitě otevřenou recepci, hlavní restauraci Zaitoun (mezinárodní kuchyni) a à la carte restauraci Kanji (asijská kuchyně - za poplatek) a několik barů, včetně Lobby baru, Waves bar u bazénu, Sky Bar na střeše budovy, nebo Spark Bar - sportovní bar s plazmovou TV. Venkovní bazén a střešní bazén.

Strava
Snídaně formou bufetu v hlavní restauraci. Možnost doplatku do polopenze (večeře, nápoje za poplatek) nebo all inclusive (snídaně, obědy a večeře formou bufetu v hlavní restauraci, dodatečné občerstvení během dne a alkoholické a nealkoholické nápoje podávané ve vybraných barech od 11:00-17:00 a 19:00-22:00).

Sport a zábava
Pro aktivní lidi doporučujeme využít bezplatnou posilovnu. Kromě toho je v ceně zahrnuta sauna a jacuzzi. Lázně s masážními místnostmi za poplatek.

Internet
Wi-Fi zdarma v areálu hotelu.

Místní kategorie
*****

Webové stránky
www.oryx-hotel.com

Náš názor
Velmi dobrá nabídka s výbornou polohou v blízkosti centra města vybízí k návštěvě Akaby.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Grand East Resort

Poloha
Luxusní hotel Grand East Resort se nachází na velké ploše u 400 m dlouhé písečné pláže, u Mrtvého moře. Leží v okolí řeky Jordán a hory Nebo. Mezinárodní letiště v Ammánu je vzdáleno cca 60 km od hotelu.

Pláž
Hotel Grand East Resort se nachází přímo u dlouhé (400 m) písečné pláže u Mrtvého moře. Lehátka a slunečníky na pláži jsou zahrnuty v ceně.

Upozornění: voda v Mrtvém moři je vysoce slaná, proto je možné mít koupel (relaxační, ale ne dlouhou). Voda má mnoho užitečných vlastností, které mají pozitivní vliv na lidské tělo (přírodní wellness). Vzhledem ke slanosti a vztlaku vody plavání v moři není možné.

Vybavení
Recepce 24h, směnárna, obchod se suvenýry, hlavní restaurace servírující pokrmy místní a středomořské kuchyně a 2 restaurace a'la carte, 2 bary (včetně baru u bazénu). V areálu hotelu se nachází 6 bazénů, z toho 1 vnitřní, 1 pro dámy a 1 pro děti se skluzavkami (některé z nich jsou v zimě vyhřívané) a sluneční terasa s lehátky a slunečníky pro hotelové hosty v ceně.

Pokoje
Ve třípatrové hlavní budově je 198 pohodlných, prostorných dvoulůžkových pokojů (možnost přistýlky pro dítě) s balkonem (většina pokojů s bočním výhledem na moře, pokoje s úplným výhledem na moře jsou za poplatek). Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou (vana/sprcha, WC, vysoušeč vlasů), satelitním TV, telefonem, trezorem, mini ledničkou a klimatizací. V každém pokoji se nachází příslušenství k přípravě čaje a kávy.

Strava
Snídaně a večeře jsou podávány formou bufetu; nápoje za příplatek.
 
Sport a zábava
Sportovní aktivity, fotbalové a volejbalové hřiště, posilovna a miniklub pro děti. Hotelovým hostům je k dispozici wellness centrum - různé druhy ošetření za příplatek.

Internet
V lobby a na pokojích Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
**** - hotel čeká na oficiální přiznání 5* v červenci 2018.

Webové stránky
www.grandeasthotel.com

Náš názor
Elegantní hotel Grand East Resort je vhodný jak pro dospělé, tak i pro děti. Díky skvělé poloze přímo u pláže, velké bazénové zóně s různorodým vybavením a skluzavkami, stejně jako bohatým wellness centrem bude pobyt plný bezstarostného odpočinku.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Marina Plaza Hotel

Poloha
Hotel Marina Plaza Hotel se nachází v klidné oblasti, asi 15 km jižně od města Aqaba, v elegantním rezidenčním a hotelovém komplexu Tala Bay. Objekt se nachází v druhé řadě budov od moře. V jeho blízkosti se nachází několik obchodů, restaurací a malá promenáda s přístavem. Několikrát denně (3-4 krát) jezdí bezplatný hotelový autobus z hotelu do centra města Aqaba. Aqaba letiště je vdáleno cca 25 km od hotelu.

Pláž
Marina Plaza Hotel se nachází ve druhé linii, cca 250 m od pobřeží a pláže. Hoteloví hosté mohou využít soukromou pláž "The Beach Club", která se nachází v rezidenční čtvrti komplexu Tala Bay (asi 2-3 minuty chůze od hotelu), kde jsou zdarma k dispozici lehátka, slunečníky a plážové osušky.

Vybavení
Tento dobře udržovaný hotel byl postaven ve stylu arabské vesnice. Nabízí svým hostům: 24-hodinová recepce, lobby, hlavní restaurace Solero (mezinárodní bufet nebo a'la carte pokrmy), za poplatek: beduínský stan s vodní dýmkou, bar u bazénu Sea Horse a lobby bar Corner. Hotel má 2 venkovní bazény se sladkou vodou (1 z nich sezónně vyhřívaný) a brouzdaliště pro děti, které se nachází uprostřed dobře udržované zahrady plné palem, vše obklopeno sluneční terasou (lehátka, slunečníky a ručníky u bazénu v ceně). Hotel navíc nabízí: obchod se suvenýry, 2 konferenční místnosti, malé SPA, prádelna.

Pokoje
Marina Plaza Hotel se skládá z několika 2podlažních budov postavených na oválném základu. K dispozici je 260 skromně zařízených, útulných pokojů. Standardní pokoje pro 2 dospělé a 1 dítě do 12 let nebo 2 děti do 6 let (jedno dítě do 6 let spí s rodiči). , Všechny pokoje jsou vybaveny: koupelnou (vana nebo sprcha, WC, vysoušeč vlasů), klimatizací, satelitní TV, telefonem, trezorem, minibarem (za poplatek). Většina pokojů má balkón nebo terasu s výhledem na hory, do zahrady nebo na bazén.

Strava
Snídaně a večeře formou bohatého bufetu v hlavní restauraci Solero (nápoje navíc u jídla nebo mezi jídly za poplatek), nebo možnost příplatku do  All Inclusive: snídaně (7:00 - 10:30), obědy (13:00 - 15:30) a večeře (19:00 - 22:30) formou bufetu, vybrané nealkoholické nápoje, kávy, čaje podávané v hlavní restauraci k jídlu nebo mezi jídly, místní alkohol (pivo, vodka, whisky), které jsou k dispozici ve vyhrazeném baru hotelu (11:00 - 17: 00 a 19:00 - 23:00). Za poplatek: značkový alkohol, čerstvě vymačkané šťávy a jiné nápoje, které nejsou uvedeny výše, stejně jako jídla v a'la carte restauracích.

Sport a zábava
V Marina Plaza Hotelu lze využít jeden ze 2 sladkovodních bazénů. K dispozici také: malá posilovna, sauna, lekce jógy, plážový volejbal, stolní tenis a sezónně, několikrát týdně během dne lehký animační program. K dispozici je brouzdaliště a aktivity v mini klubu pro děti. Za poplatek: kulečník, SPA, blízké centrum vodních sportů a potápěčské centrum, hlídání dětí.

Internet
Přístup k Wi-Fi zdarma v hotelových prostorách.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.talabay.net

Náš názor
Tento příjemný, okouzlující hotel je ideální pro bezstarostnou dovolenou pro rodiny i páry. Jeho nespornou výhodou je přátelská atmosféra a malebná lokalita na klidném místě, se snadným přístupem k jedné z nejkrásnějších pláží v zálivu Aqaba - doporučujeme!

Holiday Inn Resort Dead Sea

Poloha
Komfortní hotel Holiday Inn Resort Dead Sea patřící do mezinárodní hotelové skupiny Intercontinental ("IHG"). Nachází se na velké ploše, přímo na pláži, na severním břehu Mrtvého moře v klidné oblasti v blízkosti několika hotelů. Asi 50 km severovýchodně od hotelu leží město Amman s mnoha obchody a restauracemi. Letiště Aqaba je vzdáleno cca270 km od hotelu.

Pláž
Hotel Holiday Inn Resort Dead Sea se nachází přímo na písčito-oblázkové pláži (vstup do moře je štěrko-kamenitý, doporučená obuv do vody), která je jednou z nejdelších soukromých pláží na Mrtvém moři. Lehátka, slunečníky a plážové osušky jsou k dispozici zdarma.
Poznámka: voda v Mrtvém moři je vysoce slaná, takže je možné se vykoupat (zrelaxovat), ale ne dlouho. Voda má mnoho příznivých vlastností, které mají pozitivní vliv na lidské tělo (přírodní SPA). Vzhledem k slanosti a vodnímu vztlaku není plavání v moři možné.

Vybavení
Hotel Holiday Inn Resort Dead Sea postavený ve formě rekreační vesnice nabízí svým hostům: 24-hodinová recepce, lobby, hlavní restaurace Al-Deera (mezinárodní kuchyně), restaurace Shrak (jordánská kuchyně), restaurace Below 393 (kuchyně fusio), restaurace / bar Horizon Terrace (specializující se na dary moře) a bar u bazénu a lobby bar (tématické restaurace a některé bary za poplatek). V areálu jsou 3 venkovní bazény, které jsou uspořádány terasovotě v jedné linii (1 vyhřívaný sezónně) s vířivkou a samostatným brouzdalištěm pro děti. Vše je obklopeno sluneční terasou s lehátky, slunečníky a ručníky v ceně. Navic hotel nabízí: posilovna, lázně, úschovna zavazadel, směnárna, konferenční centrum, služba concierge, obchod se suvenýry, prádelna, parkoviště.

Pokoje
Hotel Holiday Inn Resort Dead Sea se skládá z hlavní budovy a několika 1podlažních budov s 202 pokoji. Dvoulůžkové pokoje typu Standard (s možností 1 přistýlky) jsou vkusně a moderně zařízené. Všechny jsou vybaveny: koupelnou (vana nebo sprcha, WC, vysoušeč vlasů, mini kosmetika), individuálně nastavitelnou klimatizací, satelitní TV, telefonem, příslušenstvím pro přípravu kávy a čaje, trezorem, minibarem (vybrané nápoje a občerstvení v ceně, ostatní za poplatek), balkón nebo terasa.

Strava
Snídaně formou bohatého bufetu v hlavní restauraci. Možnost příplatku za polopenzi (HB - nápoje za poplatek) nebo za plnou penzi "plus" (FB +) včetně snídaně, oběda a večeře a sklenky místního vína nebo sklenky místního piva k obědu / večeři a vybrané nealkoholické nápoje podávané k jídlu. Ostatní nápoje k jídlu a mezi jídly za poplatek.

Sport a zábava
V hotelu Holiday Inn Resort Dead Sea můžete využít některý z několika bazénů, vířivku, saunu nebo dobře vybavenou posilovnu. Několikrát týdně, během dne a večer je připraven malý animační program. Pro děti brouzdaliště a aktivity v mini klubu. Za poplatek: SPA zóna (masáže a pečující zábaly).

Internet
Internetové připojení Wi-Fi v celém hotelu zdarma.

Místní kategorie
*****

Webové stránky
www.ihg.com/holidayinnresorts/hotels/us/en/dead-sea/ddljo/hoteldetail

Náš názor
Vynikající a osvědčený hotelový řetězec. Skvělé recenze a spokojení hosté. Holiday Inn Resort Dead Sea je to vynikající volba jak pro páry, tak pro rodiny s dětmi. Velká bazéenová zóna mezi palmami, dobře udržovaná pláž a přímý přístup do Mrtvého moře.

Tala Bay Resort

Poloha
Hotel Tala Bay Resort - to je komfortní resort, zdobený vkusem, který je součástí rezidenčního a hotelového komplexu Tala Bay. Okouzluje dobře udržovanou palmovou zahradou a atraktivní polohou přímo na pláži, čímž poskytuje nezapomenutelný výhled na záliv Aqaba. Hotel se nachází v klidné oblasti, asi 15 km od Aqaba (3 - 4krát denně zdarma kyvadlová doprava z hotelu do centra Aqaba). Nedaleko se nachází několik obchodů a přímořská promenáda s přístavem. Cca 2 hodiny jízdy autem se nachází Petra, cca 1 hodinu jízdy - Wadi Rum. Letiště Aqaba je vzdáleno cca 25 km.

Pláž
Hotel Tala Bay Resort se nachází přímo na soukromé, pěkné, písečné pláži s pozvolným sestupem do moře (v linii s vodou je štěrk). Na pláži je molo, plážový servis pro hotelové hosty zdarma, k dispozici jsou deštníky, lehátka, matrace a ručníky zdarma.

Vybavení
Pětihvězdičkový elegantní hotel postavený v arabském stylu s moderními interiéry nabízí: recepci otevřenou 24 hodin denně, světlou vstupní halu, výtah, hlavní restauraci Aziab s terasou (místní i mezinárodní jídla podávaná formou bufetu), bar / restauraci Heat Wave, lobby bar Kenzi, střešní Sunset bar s krásným výhledem na moře a okolí, plážový bar Oasis, bar Baywatch u bazénu a bar Dugout (některé z uvedených barů a restaurací za příplatek), 4 venkovní bazény (1 z nich sezónně vyhřívaný) se sladkou vodou, jeden bazén typu Infinity, vířivka a brouzdaliště pro děti, vše obklopené velkou sluneční terasou s lehátky a ručníky v ceně. Za poplatek: směnárna, úschovna zavazadel, konferenční centrum, obchod se suvenýry, SPA.

Pokoje
Tala Bay Resort se skládá z několika 2 a 3podlažních budov s 336 pohodlnými pokoji. Standardní pokoje mají cca 32 m², jsou pro max. 3 osoby. Všechny pokoje jsou vybaveny: koupelnou (vana nebo sprcha, WC, vysoušeč vlasů), klimatizací, satelitní TV, telefonem, příslušenstvím pro přípravu čaje a kávy, trezorem, minibarem (za poplatek). Většina pokojů má balkón nebo terasu (stůl a židle), s výhledem na hory, do zahrady nebo na bazén.

Strava
Snídaně a večeře formou bohatého bufetu v hlavní restauraci Aziab (nápoje k jídlu  nebo mezi jídly za poplatek).

Sport a zábava
V hotelu Tala Bay Resort můžete využít jeden ze 4 sladkovodních bazénů a integrovanou vířivku. K dispozici také: posilovna, plážový volejbal, kurzy jógy, vodní pólo. Sezónně, několikrát týdně během dne, lehký animační program a občas živá hudba a představení břišního tance ve večerních hodinách. Pro děti: brouzdaliště, mini klub a hlídání dětí (za poplatek). Dále za poplatek: lázeňské centrum a v blízkosti hotelu centrum vodních sportů a potápěčské centrum.

Internet
Bezplatné bezdrátové připojení k internetu v celém hotelu.

Místní kategorie
*****

Webové stránky
www.talabay.net

Náš názor
Působivá architektura, výborná poloha přímo u pláže a v blízkosti města a letiště. Je ideálním místem pro pohodlnou relaxaci v klidné, půvabné oblasti, ale se všemi zařízeními, které nabízejí luxusní hotely.

Crowne Plaza Dead Sea

Poloha
Elegantní a moderní hotel Crowne Plaza Dead Sea patřící k mezinárodnímu hotelovému řetězci Intercontinental ("IHG"). Nachází se na velké ploše přímo u krásné, upravené pláže na severovýchodním pobřeží Mrtvého moře. Ve vzdálenosti asi 2 km se nachází malé nákupní centrum a asi 60 km severovýchodně od hotelu leží hlavní město Jordánska - Ammán, s mnoha obchody a restauracemi. Ve vzálenosti cca 50 km se nachází turistické atrakce Mount Nebo, Madaba nebo Betania. Letiště Aqaba je vzdáleno cca 265 km od hotelu.

Pláž
Hotel Crowne Plaza Dead Sea má vlastní, dobře udržovanou písčito-oblázkovou pláž (vstup do moře je štěrko-kamenitý, doporučená obuv do vody), která je jednou z nejdelších soukromých pláží na Mrtvém moři. Lehátka, slunečníky a plážové osušky jsou k dispozici zdarma.
Poznámka: voda v Mrtvém moři je vysoce slaná, takže je možné se vykoupat (zrelaxovat), ale ne dlouho. Voda má mnoho příznivých vlastností, které mají pozitivní vliv na lidské tělo (přírodní SPA). Vzhledem k slanosti a vodnímu vztlaku není plavání v moři možné.

Vybavení
Pětihvězdičkový hotel postavený v podobě rekreační vesnice se světlými a elegantními interiéry. Nabízí svým hostům: 24-hodinová recepce, prostorná vstupní hala, 8 výtahů, široký výběr restaurací a barů (některé za poplatek): hlavní restaurace Ambrosia (mezinárodní jídla servírovaná ve formě bufetu), restaurace Burj Al Hamam (libanonská kuchyně), restaurace El Grito (mexická kuchyně), restaurace Promenade a lobby bar Rabbel a bar u bazénu Aqua. V areálu jsou 2 bazény (1 sezónně vytápěný), první - "The Lake" zabírá přibližně 5 500 m² a je umístěný v centrální části hotelového areálu, druhý bazén typu "Infiniti" určen pouze pro dospělé. Pro děti: samostatné zastíněné brouzdaliště (sezónně vyhřívané). Bazénová zóna je obklopena velkou sluneční terasou s lehátky, slunečníky a ručníky v ceně. Navíc v hotelu: fitness centrum, velké SPA s krytými bazény, úschovna zavazadel, velké konferenční centrum, služba concierge, prádelna, parkoviště.

Pokoje
Na rozsáhlém teréně Crowne Plaza Dead Sea hotelu se nachází několik 2 a 3patrových budov v arabském stylu, ve kterých je umístěno 420 pokojů. Dvoulůžkové pokoje typu Standard (s možností 1 přistýlky) jsou udržovány v moderním, ale přesto klasickém, elegantním stylu. Jsou vybaveny: koupelnou (vana nebo sprcha, WC, vysoušeš vlasů), klimatizací, satelitní TV, telefonem, příslušenstvím pro přípravu čaje a kávy, trezorem, minibarem (vybrané nápoje a občerstvení v ceně, ostatní za příplatek). Většina pokojů má balkón nebo terasu.

Strava
Snídaně formou bohatého bufetu v hlavní restauraci. Možnost příplatku za polopenzi (HB - nápoje za poplatek) nebo za plnou penzi "plus" (FB +) včetně snídaně, oběda a večeře a sklenky místního vína nebo sklenky místního piva k obědu / večeři a vybrané nealkoholické nápoje podávané k jídlu. Ostatní nápoje k jídlu a mezi jídly za poplatek.

Sport a zábava
V hotelu Crowne Plaza Dead Sea můžete využít některý z bazénů, venkovní vířivku, volejbalové hřiště nebo dobře vybavenou posilovnu. Několikrát týdně se ve večerních hodinách koná světelný animační program, vystoupení a živá hudba. Pro děti mini klub, zastíněné brouzdaliště a herna. Za poplatek: nově zrekonstruované SPA centrum se 3 krytými bazény a saunou.

Internet
Bezdrátový internet je k dispozici v celém hotelu zdarma.

Místní kategorie
*****

Webové stránky
www.ihg.com/crowneplaza/hotels/us/en/swemieh/nscjo/hoteldetail

Náš názor
Profesionální služby a mimořádná pozornost ke spokojenosti každého hosta jsou hlavními rysy tohoto hotelu. Kromě toho, výhodná poloha přímo u pláže a elegantní, prostorné pokoje, zajistí každému pohodlnou dovolenou u Mrtvého moře.

Kempinski Hotel Aqaba

Poloha
Kempinski Hotel Aqaba patří do mezinárodního renomovaného hotelového řetězce Kempinski. Nachází se v jihozápadní části Aqaba, s pohodlnoum a blízkou dostupností do centra s mnoha obchody a restauracemi. Hotel se nachází přímo u soukromého úseku dobře udržované pláže. Letiště Aqaba se nachází cca 11 km od hotelu.

Pláž
Soukromá, dobře udržovaná písečná pláž se nachází přímo před hotelem a nabízí neomezený přístup do teplých vod Rudého moře. Lehátka, slunečníky a plážové osušky jsou k dispozici zdarma.

Vybavení
Kempinski Hotel Aqaba - to je impozantní, moderní hotel se světlými, útulnými interiéry, kde je použito nejkvalitnější dřevo, nabízí svým hostům: 24-hodinová recepce, prostorná vstupní hala, 5 výtahů, široký výběr restaurací a barů (některé za poplatek): hlavní restaurace AM PM (mezinárodní kuchyně), restaurace Fish In (plody moře), restaurace The Walk (italská kuchyně) a 3 bary. Mezi budovou hotelu a pláží je velká zóna s rozlehlým bazénem typu "infinity", vířivkou a dětským brouzdalištěm (sezónně vyhřívaný). Lehátka, slunečníky a ručníky u bazénů a na pláži zdarma. Hotel dále nabízí: úschovna zavazadel, velké konferenční centrum, služba concierge, prádelna, posilovna, velké SPA.

Pokoje
Ve velké, moderní 6patrové budově hotelu je 200 stylově a moderně zařízených pokojů a apartmánů. Deluxe pokoje pro 2 osoby (s možností 1 přistýlky až pro 2 děti) prostorné a světlé. Jsou vybaveny: koupelnou (vana nebo sprcha, WC, vysoušeč vlasů, mini kosmetika), klimatizací, satelitní TV, telefonem, trezorem, minibarem a balkónem. Většina pokojů má výhled na záliv Aqaba.

Strava
Snídaně formou bohatého bufetu v hlavní restauraci. Možnost doplatku za polopenzi (HB - nápoje za poplatek) nebo za plnou penzi "plus" (FB +) včetně snídaně, oběda a večeře (formou bufetu nebo výběrem z menu) v uvedené restauraci a sklenky místního vína nebo sklenky místního piva k obědu / večeři a vybrané nealkoholické nápoje podávané k jídlu. Ostatní nápoje k jídlu a mezi jídly za poplatek.

Sport a zábava
V Kempinski Hotel Aqaba je možné využít některý z bazénů, posilovnu, saunu nebo vířivku. Pro děti je k dispozici vyhřívané brouzdaliště a herna. Za poplatek: procedury v lázeňském centru a centrum vodních sportů u pláže.

Internet
Wi-Fi v celém hotelu zdarma.

Místní kategorie
*****

Webové stránky
www.kempinski.com/en/aqaba/hotel-aqaba

Náš názor
Síť Kempiński, známá po celém světě, zaručuje luxusní a blažený odpočinek. Skvělá kuchyně, příjemné, světlé interiéry a krásná písečná pláž na dosah ruky - to vše znamená, že zde strávíte nezapomenutelnou dovolenou - srdečně doporučujeme!

Hyatt Regency Aqaba

Poloha
Hyatt Regency Aqaba je malebné místo obklopené vysokými horami, oslnivé modré laguny a krásný přístav. Centrum Aqaby je vzdáleno jen pár minut chůze, na mezinárodní letiště Aqaba cca 10 km.

Pláž
Soukromá písečná pláž La Plage hned u hotelu.

Vybavení
Moderní, exkluzivní a velmi elegantní hotel otevřený v prosinci 2018 nabízí nepřetržitě otevřenou recepci, hlavní restauraci Olive Tree s mezinárodní kuchyní, několik barů - mimo jiné plážový bar La Plage, bar Vistie a bar u bazénu Cascades. Také 4 bazény, rozsáhlé wellness (za poplatek).

Strava
Snídaně a večeře v hlavní restauraci Olive Tree (nápoje za poplatek).

Sport a zábava
Zveme vás k využití dobře vybavené posilovny, jednoho z nejlepších wellness v regionu (za poplatek). Kromě toho existují 4 bazény (z toho 1 typu infinity, 1 velký rodinný, 1 pro děti - vyhřívaný a 1 bazén ve wellness). Za příplatek hřiště na mini golf, wakeboarding na pláži, wellness procedury a lanové (vodní?) lyžování. V hotelu je dětský klub Camp Hyatt - místo zábavy nabízející hry a aktivity.

Internet
V areálu hotelu Hyatt Regency Aqaba je zdarma dostupné Wi-Fi připojení. 

Místní kategorie
*****

Webové stránky
https://www.hyatt.com/en-US/hotel/jordan/hyatt-regency-aqaba-ayla-resort/aqjra

Náš názor
Špičkový exkluzivní hotel Hyatt Regency Aqaba doporučovaný těm nejnáročnějším zákazníkům. Vyznačuje se důrazem na detail a vynikající kuchyní.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Kempinski Hotel Ishtar Dead Sea

Poloha
Kempinski Hotel Ishtar Dead Sea - tento hotel světové třídy patří k známému a proslulému hotelovému řetězci Kempinski. Nachází se na velké ploše přímo na krásné pláži na severovýchodním pobřeží Mrtvého moře. Hlavní město Jordánska, Amman s mnoha obchody a restauracemi se nachází cca 55 km od hotelu, ve vzdálenosti cca 50 km jsou turistické atrakce, jako je Mount Nebo, Madaba nebo Betania. Letiště Aqaba se nachází cca 265 km jižně od hotelu.

Pláž
Hotel Kempinski Hotel Ishtar Dead Sea má vlastní, upravenou, poměrně dlouhou písčito-oblázkovou pláž (vstup do moře je štěrko-kamenitý, doporučená obuv do vody), lehátka, slunečníky a plážové osušky jsou k dispozici zdarma.
Poznámka: voda v Mrtvém moři je vysoce slaná, takže je možné se vykoupat (zrelaxovat), ale ne dlouho. Voda má mnoho příznivých vlastností, které mají pozitivní vliv na lidské tělo (přírodní SPA). Vzhledem k slanosti a vodnímu vztlaku není plavání v moři možné.

Vybavení
Exkluzivní hotel, postavený z místního kamene, který se vyznačuje čistými a jednoduchými liniemi s tradičním arabským architektonickým stylem. Nemovitost se skládá z hlavní budovy a po celé ploše rozptýlených 1patrových vil. Nabízí: 24-hodinová recepce, prostorná vstupní hala, výtahy, široký výběr restaurací a barů (některé za poplatek): Hlavní restaurace Obelisk (mezinárodní kuchyně), restaurace The Codes (thajská kuchyně), restaurace Ashur Pizza & Grill (středomořská kuchyně), bazénová restaurace / bar Akkad (servírování občerstvení) a 4 bary. Mezi krásnými zahradami s palmami, keři a olivovníky se nachází až 9 bazénů, včetně "infinity" bazénu a dětského brouzdaliště (sezonně vyhřívaného), velký lagunový bazén a menší soukromé bazény, které jsou k dispozici pouze pro hosty ubytované ve vilách. V okolí bazénů sluneční terasa s lehátky, slunečníky a ručníky v ceně. Hotel dále nabízí: posilovna, jedna z největších zón SPA nad Mrtvém moři, tenisový kurt, úschovna zavazadel, konferenční centrum, služby concierge, kadeřnictví, půjčovna aut, parkoviště (některé z nich za poplatek).

Pokoje
Kempinski Hotel Ishtar Dead Sea resort je inspirovaný zavěšenými zahradami Babylonu, je postaven jako rekreačnívesnice a nabízí 345 pokojů a apartmánů. Superior pokoje pro 2 osoby (s možností 1 přistýlky), udržované v moderním, přesto klasickém a elegantním stylu. Jsou vybaveny: koupelnou (vana nebo sprcha, WC, vysoušeč vlasů, mini kosmetika), klimatizací, satelitní TV, telefonem, příslušenstvím pro přípravu čaje a kávy, trezorem, minibarem (v ceně vybrané nealkoholické nápoje, pivo a občerstvení), balkónem nebo terasou (stůl se židlemi). Většina pokojů má výhled do zahrady, na bazén a částečný výhled na Mrtvé moře.

Strava
Snídaně formou bufetu v hlavní restauraci. Možnost doplatku za večeře nebo obědy a večeře (nápoje za poplatek).

Sport a zábava
V hotelu je možné využívat jeden z několika bazénů, posilovnu nebo tenisový kurt. Pro děti vyhřívané brouzdaliště, herna a mini klub. Za poplatek: komfortní SPA centrum s krytými bazény, saunou a vířivkou, lekce fitness s instruktorem.

Internet
Wi-Fi v celém hotelu zdarma.

Místní kategorie
*****

Webové stránky
www.kempinski.com/en/dead-sea/hotel-ishtar

Náš názor
Stylový a velmi elegantní hotel, který svým hostům nabízí krásnou zahradu posetou lagunami, vodopády a soukromými bazény, kde mezi palmami a olivovníky najde každý oázu klidu a relaxace. Kromě toho, pestrá a chutná kuchyně a nejvyšší úroveň služeb doplní pohodlný odpočinek v pětihvězdičkovém standardu.

Intercontinental Aqaba Resort

Poloha
Intercontinental Aqaba Resort - jedná se o rafinovaný a velmi stylový objekt patřící do mezinárodní sítě "InterContinental". Nachází se v jihozápadní části Aqaba v jeho poněkud klidnější zóně, ale s velmi pohodlným a blízkým přístupem do centra s mnoha obchody a restauracemi. Letiště Aqaba je vzdálené cca 10 km od hotelu.

Pláž
Soukromá, krásná, písečná pláž, cca 300 metrů dlouhá. Lehátka, slunečníky a ručníky - zdarma.

Vybavení
Elegantní Intercontinental Aqaba Resort, zařízený v moderním stylu, nabízí: 24hodinovou recepci, světlou vstupní halu, výtahy, širokou škálu restaurací a barů (některé za poplatek): hlavní restauraci Corniche (mezinárodní kuchyně), restauraci Burj Al Hamam (arabská restaurace), bar Martini's Lounge bar, Bar u bazénu u bazénu The Beach Front a kavárnu Deli Cafe. Komplex má rozlehlý lagunový bazén s oddělenou vířivkou a samostatným brouzdalištěm pro děti. Lehátka, slunečníky a ručníky zdarma. Navíc v hotelu: obchod se suvenýry, fitness centrum, SPA, úschovna zavazadel, prádelna, parkoviště.

Pokoje
V prostorné 5patrové budově je 255 pokojů. Standardní pokoje pro 2 osoby s možností přistýlky pro max. 2 děti (jedno dítě spí s rodiči), pokoje jsou udržovány v moderním, klasickém a elegantním stylu. Vybavení: koupelna (vana nebo sprcha, WC, vysoušeč vlasů), klimatizace, satelitní TV, telefon, příslušenství pro přípravu čaje a kávy, trezor, minibar (za poplatek). Většina pokojů má balkón.

Strava
Snídaně formou bohatého bufetu v hlavní restauraci. Možnost doplatku za polopenzi (nápoje navíc za poplatek) nebo plnou penzi "plus" (FB +) zahrnující snídaně, obědy a večeře, sklenka místního vína nebo sklenka místního piva, nebo nealkoholické nápoje k obědu / večeři, voda, šálek kávy nebo čaje ke každému jídlu. Dále voucher na 2 piva (osoba/den), nealkoholický nápoj jednou denně v plážovém baru a jedna láhev místního alkoholu (výběr vína, whisky, vodky nebo rumu) na pokoj. Ostatní nápoje k jídlu a mezi jídly za poplatek.

Sport a zábava
Několikrát týdně, přes den a ve večerních hodinách, lehký animační program. Dále hotel Intercontinental Aqaba Resort nabízí: sauna, volejbalové hřiště, stolní tenis, obří šachy, dobře vybavená posilovna. Pro děti brouzdaliště, malé hřiště a herna. Za poplatek: lázeňské centrum a centrum vodních sportů a potápěčské centrum v blízkosti.

Internet
Wi-Fi v hotelu je zdarma.

Místní kategorie
*****

Webové stránky
www.ihg.com/intercontinental/hotels/gb/en/aqaba/aqjha/hoteldetail

Náš názor
Umístění hotelu umožňuje prozkoumávat okolní oblast a zároveň nabízí blaženou relaxaci uprostřed zeleně, s působivým lagunovým bazénem a s krásnou písečnou pláží. Vynikající hotelový řetězec a prvotřídní servis zajistí perfektní 5hvězdičkovou dovolenou v Jordánsku!

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelety letadlem do/z Akaby, letištní taxy, ubytování (celkem 7 nocí), stravování: snídaně a večeře nebo obědy, transfery klimatizovaným autokarem, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce během poznávací části, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: Jordánské vízum, výjezdní poplatky z Izraele a Jordánska, transfer místním autobusem přes jordańsko-izraelskou hranici; poplatek za balíček na realizaci programu (mimo jiné vstupné, spropitné, rezervační poplatky, systém Tour Guide atd.) ve výši cca 350 USD/os. - povinný poplatek placený průvodci formou balíčku na místě. Poplatek nezahrnuje fakultativní výlety uvedené v programu.

Název zájezdu v polském jazyce: Jordania i Izrael
Kód zájezdu: JOI

Upozornění! Pro zájemce možnost prodloužení pobytu o 7 nocí ve vybraném hotelu v Akabě nebo u Mrtvého moře. 

Program

Jeruzalém - svaté město • Petra - poklad UNESCO • Džaraš a ulice 600 sloupů • Ammán a hora Nebo • Golanské výšiny (fakultativně) • Via Dolorosa - Křížová cesta • Caesarea Přímořská • Masada - pevnost Heroda Velikého • Mrtvé moře - pro krásu! • pro zájemce možnost prodloužení pobytu o 7 dnů v Akabě!

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Odlet do Jordánska (Akaba). Po příletu celní a pasové odbavení. Následně přejezd do hotelu v okolí Akaby nebo Wádí Musa. Večeře a přenocování. (Trasa cca 50 nebo 200 km) 

Den 2
Po snídani vystěhování z hotelu a prohlídka Petry (seznam UNESCO). Budeme mít možnost vidět mimo jiné: faraónovu pokladnici, fasádovou ulici, nabatejské divadlo, královské hrobky a chrám boha Dušary. Celé město je vytesáno ve skále a nachází se v nepřístupném horském údolí. Petru opustili poslední obyvatelé po ničivém zemětřesení v 6. století. Znovu ji objevil v roce 1812 švýcarský badatel a cestovatel Johann Ludwig Burckhardt. V roce 1929 začaly archeologické výzkumy a teprve až v roce 1958 bylo město Petra otevřeno pro turisty. Některé budovy jsou umístěny také na okolních vrcholcích - doporučujeme procházku k malebnému klášteru. Přejezd do hotelu v Ammánu (nebo okolí). Večeře a přenocování. (Trasa cca 300 km)

Den 3
Po snídani výjezd na horu Nebo, odkud se rozprostírá nádherný výhled na Jordánské údolí a na Svatou zemi. Podle legendy je hora Nebo místem, kde se Mojžíš poprvé a naposledy díval na zaslíbenou zemi. Následně prohlídka hlavního města země - Ammánu. Na kopci, kde se nachází pozůstatky dávné mocné citadely, navštívíme mimo jiné Archeologické muzeum. Z vrcholu kopce budeme moci obdivovat panorama města včetně římského divadla a odeonu, čili antické koncertní síně. Poté se vydáme do Džaraš (fórum, chrám bohyně Artemidy, raně křesťanské kostely s podlahovými mozaikami, hipodrom a především ulice 600 sloupů). Následně pojedeme směrem k jordánsko-izraelské hranici. Po odbavení na hranici přejezd do Tiberias. Ubytování, večeře a přenocování v hotelu ve městě Tiberias (nebo okolí). (Trasa cca 150 km)
 
Den 4
Po snídani možnost fakultativního výletu ke Golanským výšinám (za příplatek cca 35 USD). Během oběda bude možnost ochutnat rybu sv. Petra, která se v této oblasti vyskytuje endemicky (za příplatek cca 20 USD). Následně přejezd do míst spojených s významnými křesťanskými událostmi: Malý Tabgha - kostel Primátu svatého Petra, kde Ježíš Kristus určil apoštola Petra jako svého nástupce na zemi; Kafarnaum - místo mnohokrát zmiňované v Bibli, kde Ježíš žil a kázal a Hora Blahoslavenství (místo tzv. Kázání na hoře). Tento den navštívíme kibuc - specifické izraelské formy „družstva“. Plavba lodí po Galilejském jezeře do Tiberias. Večeře a přenocování v hotelu v Tiberias nebo Nazaretu (nebo okolí). (Trasa cca 50 km)

Den 5
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Akky (seznam UNESCO) - malebného historického města, kde navštívíme křižáckou pevnost. Poté se vydáme do Haify, kde uvidíme nádherné perské Bahajské zahrady (bahaismus je směsicí judaismu, křesťanství a islámu). Následně přejezd do Caesaree Přímořské - nádherného přístavního města postaveného judským králem Herodem Velikým. Uvidíme mimo jiné: hipodrom, divadlo, akvadukt z 2. století a hradby z období křížových výprav s obrovskou bránou. Během další cesty pobřežím Středozemního moře dojedeme do Tel Avivu (přejezd nejzajímavějšími částmi města). Následně přejedeme do Jaffy, která pamatuje události zmíněné ve Starém zákoně. Projdeme se půvabnými uličkami starého města. Přejezd do Betléma/Hebronu (nebo okolí). Ubytování v hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 240 km)

Den 6
Po snídani výjezd na Olivovou horu a prohlídka Kostela všech národů, který se nachází v Getsemane, čili v Olivetské zahradě (Polákům známé jako Getsemanské). Následně návštěva jeruzalémského starého města. Projdeme klikatými uličkami arabského bazaru v muslimské čtvrti - budeme procházet Křížovou cestou (Via Dolorosa), na jejímž konci se nachází Chrám Božího hrobu se skálou Golgota a Ježíšovým hrobem. Následně se vydáme do arménské a židovské čtvrti. Během cesty uvidíme Cardo Maximus - pozůstatky staré římské ulice, poté dojdeme ke Zdi nářků. Přejezd do Betléma - místa narození Ježíše, kde navštívíme jeskyni Narození a baziliku Narození Páně, která na ní byla postavena. Pro zájemce prohlídka „nočního Jeruzaléma“ v pozdních večerních hodinách (za příplatek cca 25 USD). Večeře a přenocování v hotelu v Betlémě/Hebronu (nebo okolí). (Trasa cca 60 km) 

Den 7
Po snídani odjezd k Mrtvému moři, kde navštívíme Masadu - pevnost Heroda Velikého a zároveň místa bojů zélótů - židovské komunity, která nejdéle odolávala Římanům. Následně navštívíme starobylou vesnici esejců, tvůrců slavných svitků s biblickými texty od Mrtvého moře. Nákupy kosmetiky s minerály z Mrtvého moře a koupání v Mrtvém moři - cca 420 m pod hladinou světového oceánu. Překročení hranice s Jordánskem. Přejezd do hotelu v Akabě (nebo okolí), večeře a přenocování. (Trasa cca 320 km) 

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd na letiště v Akabě. Pasová kontrola a odlet do Polska. 
Pro klienty pokračující v pobytu - přejezd do vybraného hotelu v Akabě, pobyt ve dnech 8-14, 15. den vystěhování a odlet do Polska. (Trasa cca 50 km) 

Upozornění k programu
- Vzhledem ke specifikům multináboženské země (Izrael), zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky) se může změnit organizace poznávací a pobytové části (např. pořadí prohlídek, otevírací hodiny muzejních objektů a chrámů, hodiny servírování pokrmů a jejich složení).
- V období nejdůležitějšího náboženského svátku Jom kipur, může dojít ke změnám v organizaci poznávací a pobytové části. Všechna jídla v této době jsou podávána pouze za studena, nápoje pouze nealkoholické.
- K elektrickým přístrojům s „tlustými kolíky“ jsou potřebné adaptéry.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Časy odletů/návratů se mohou změnit!
- Osobám, které se budou chtít koupat v Mrtvém moři, doporučujeme mít s sebou boty do vody.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

NOVINKA - obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE 
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Víza

Cestovní pas
- Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.
- Jordánské vízum je razítkováno do pasu na letišti v Akabě. Pro úspěšné překročení izraelsko-jordánských hranic je zapotřebí nejpozději 5 dní před odletem doplnit následující údaje o cestovním pase: jméno, příjmení, datum narození, státní příslušnost, číslo cestovního pasu, datum vydání a datum platnosti cestovního pasu (cestovní pas musí být platný ještě  min. 6 měsíců).  
- Pro krátkodobé turistické pobyty v Izraeli nepotřebují občané ČR vízum.
- Od 1. ledna 2018 státní orgány Izraele nerazítkují cestovní pasy na žádném hraničním přechodu. Každý cestující obdrží standardní tištěnou kartu s povolením vstupu a pobytu na území Izraele. Mějte prosím na paměti, že izraelské razítko v cestovním pase znamená automatický zákaz vstupu do Iráku, Íránu, Libanonu, Libye, Saudské Arábie a Sýrie. Pokud plánujete návštěvu těchto zemí, poproste úředníka v Izraeli, aby Vám nedával razítko do cestovního pasu (ani při příletu, ani při odletu), ale na samostatný list tzv. FLYING VISA). Není problém se vstupem do Izraele, i když předtím navštívíte arabskou zemi.

Sezónnost

V Jordánsku trvá hlavní turistická sezóna obvykle v listopadu a od poloviny prosince do konce dubna.

Informace o hotelech

Ubytování
Hotely *** - 7 nocí v hotelu
 

Vybavení
Hotel má obvykle restauraci a bar.

Pokoje
dvoulůžkové (možnost přistýlky), všechny klimatizované s koupelnou a většinou satelitní TV.

Strava
Snídaně a večeře (dle popisu v programu)

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901/5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.5 Kč