Santa Lucia  Obrázek0
Santa Lucia  Obrázek1
Santa Lucia  Obrázek2
Santa Lucia  Obrázek3
Santa Lucia  Obrázek4
Santa Lucia  Obrázek5
Santa Lucia  Obrázek6
Santa Lucia  Obrázek7
Santa Lucia  Obrázek8

Santa Lucia

Itálie - Kalábrie - Parghelia
Pobytový
Wi-Fi
Tenisový kurt
Komorní, malý
Tichý, za městem
Bazén se sladkou vodou

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Hotel Santa Lucia leží mezi Parghelií (cca 2 km) a známou Tropeou (cca 6 km). Do historického centra Tropei, kde se nachází mnoho atrakcí, obchody, kavárničky, restaurace jezdí bezplatný hotelový autobus několikrát denně do 21:00 (po 21:00 za poplatek cca 5 EUR). Letiště Lamezia di Terme je vzdáleno cca 50 km. 

Pláž
Hotel Santa Lucia se nachází cca 5 km od soukromé, písčito-oblázkové pláže v centru Tropei, u slavného ostrova Santa Maria. Doprava na pláž je zajištěna hotelovým autobusem: 4x ráno, 2x odpoledne, v červenci a srpnu dodatečný spoj po večeři, (není zajištěna doprava v čase 10:00 - 15:00). Plážový servis - za poplatek (cca 5-8 EUR/den/set, v závislosti na měsíci). Přístup na pláž u hotelu není k dispozici.

Vybavení
Recepce 24 hod., lobby, výtah, restaurace, bar u bazénu a v restauraci, bazén s se sladkou vodou s bezplatnými lehátky a slunečníky, plážové osušky nejsou k dispozici. Navíc: obchůdek s regionálními suvenýry, TV místnost, půjčovna kol.

Pokoje
Hotel Santa Lucia má 91 funkčně a komfortně zařízených pokojů (plocha cca 20 m², max. 1 přistýlka pro dítě do 11 let) umístěných ve dvou patrech hlavní budovy. Jsou vybaveny koupelnou se sprchou a vysoušečem vlasů, klimatizací, TV-sat, telefonem, trezorem (cca 3 EUR/den), minibarem (za poplatek), balkónem nebo terasou se stolem a židlemi (nejsou součástí každého pokoje). Za příplatek a na potvrzení jsou k dispozici pokoje s výhledem na moře (pouze ve dvoulůžkových pokojích s manželskou postelí). Na vyžádání a za poplatek je možný pokoj s výhledem na moře (pouze ve dvoulůžkových pokojích s manželskou postelí). Pro potvrzení a za poplatek dětská postýlka pro děti do 2 let (cca 13 EUR/den).

Strava
Kontinentální snídaně formou bufetu a večeře servírované ke stolu (výběr ze 2-3 nabídek menu). Za příplatek plná penze (servírované obědy). Nápoje k obědu a večeři za poplatek. Příležitostně je pořádán kalábrijský večer - ochutnávka typických regionálních potravin.

Sport a zábava
Hotel Santa Lucia organizuje nenáročné animace u bazénu a miniklub pro děti (od poloviny června do poloviny září) v italštině. Navíc je k dispozici: tenisový kurt (bezplatně v průběhu dne, večer poplatek za osvětlení cca 60 EUR), kulečník (cca 4 EUR/hod.), mini hřiště na fotbal.

Internet
V hotelových společenských prostorách Wi-Fi připojení - zdarma.

Místní hodnocení
****

Webové stránky
www.hotel-santalucia.it

Jiné
Povinný poplatek - pobytová taxa (pro osoby starší 15 let) po příjezdu na hotel, cca 2 EUR/osoba/den.

Náš názor
Komorní hotel Santa Lucia se nachází na okraji a je provozován místní rodinou. Hotel je již několik let v naší nabídce a získal si srdce našich klientů skvělou kuchyní, nádherným výhledem z terasy a příjemnou atmosférou. Velké plus je za blízkost Tropei - nekrásnějšího městečka v Kalábrii! Hotel Santa Lucia doporučujeme osobám vyhledávajícím ticho a klid.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla a nápoje, které nejsou uvedeny v popisu stravování hotelů, pobytové taxy placené přímo v hotelech: v okolí Copanello cca 14 EUR/os./týden a cca 20 EUR/os./2 týdny, v okolí Pizzo a Tropei cca 2 EUR/os./den, v okolí Capo Vaticano cca 1 EUR/os./den, v okolí Ricadi cca 1 EUR/os./den a jiné osobní výdaje. 

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do Itálie.

Název zájezdu v polském jazyce: Kalabria - wczasy z dojazdem własnym

Program

Den 1
Příjezd do hotelu vlastní dopravou.
 
Den 2 - 7 (nebo 14) 
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování, možnost využití fakultativních výletů.

Den 8 (nebo 15)
Vystěhování z hotelu, odjezd.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Výlety v okolí

Eolské ostrovy - Noční Stromboli 
Toto je neopakovatelná příležitost vidět noční představení - vulkanickou aktivitu na Stromboli a strávit několik hodin v okouzlujícím přístavním městečku Sant Vincento. Stromboli je jeden z mála vulkánů na světě, a jediný v Itálii, který je stále aktivní. Tento vulkán pravidelně chrlí lávu, plyn a prach do výšky od několika až po několik desítek metrů, což je nejlépe vidět večer a v noci. Po připlutí na ostrov je dostatek času na procházku městečkem k vyhlídkovému místu, ze kterého lze obdivovat aktivitu vulkánu. Návrat do hotelu v noci. Cena cca 55 EUR/os. + cca 5 EUR/os. přístavní poplatek.

Sicílie: Taormina 
 Po krátké plavbě trajektem na Sicílii - panoramatickou trasou přes Messinskou úžinu - dojedeme do Taorminy. Díky malebným uličkám a starým činžovním domům stále cítíme charakteristickou středověkou atmosféru s Etnou v pozadí. Téměř nutností je návštěva řecko-římského divadla, které je jednou z nejznámějších sicilských památek na světě. Během výletu bude čas jak na prohlídku památek, tak i na procházku, nákup suvenýrů a ochutnávku sicilské kuchyně v pauze na oběd. Cena cca 61 EUR/os.

Liparské (Eolské) ostrovy 
Jedna z největších atrakcí regionu - plavba lodí na Eolské ostrovy. Doporučujeme celodenní verzi se zastávkou na třech nejznámějších ostrovech souostroví: Vulcano (na kterém si lze dopřát koupel v teplém sirném bahně a samozřejmě i koupel v moři, mimo jiné na černé vulkanické pláži), Lipari (největší z ostrovů, nabízí možnost prohlídky památek, procházek, nákupů a neuvěřitelnou atmosféru uzounkých uliček s balkóny ověšenými květy) a Stromboli (současně ostrov a zároveň i nejaktivnější sopka Evropy). Během plavby nás často doprovázejí delfíni (ne vždy). Cena cca 60 EUR/os. + cca 5 EUR/os. přístavní poplatek.

Pizzo, Tropea, Capo Vaticano - 3 perličky pobřeží Tyrhénského moře
Pizzo je městečko ležící vysoko na skále u nádvoří hradu, ve kterém byl kdysi vězněn Murat - Napoleonův švagr. Na tomto místě doporučujeme ochutnat slavnou zmrzlinu Tartufo. Následně navštívíme Tropeu - samotné srdce Kalábrie a domov slavné červené cibule z Tropea. Později se přesuneme na vyhlídkovou terasu do Capo Vaticano, kde budeme obdivovat nejromantičtější výhled Evropy, čili azurové pobřeží Kalábrie. Cena cca 55 EUR/os.

Špička italské boty - Reggio di Calabria - Scilla 
Návštěva Národního muzea (pro zájemce, vstupné cca 8 EUR/os.), ve kterém uvidíme slavné bronzové sochy z Riace „Bronzi di Riace“ (připisované Phidiasovi!). Samostatná procházka nejkrásnějším kilometrem Itálie - přímořskou promenádou Reggio di Calabria a elegantní nákupní ulicí Corso Garibaldi. Na zpáteční cestě podél krásné „Costa Viola“ zastavíme ve Scille - mýtickém okouzlujícím městečku na pobřeží, kde sám Odysseus bojoval s bájnou příšerou Scyllou, nyní je místo známé díky lovu mečouna. Na závěr cesty procházka starou rybářskou čtvrtí Chianalea. Cena cca 46 EUR/os.

Upozornění! Výlety jsou komentovány v polském jazyce. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která je zodpovědná za kvalitu služeb. Organizuje také jejich program, stanovuje ceny a termíny odjezdů, proto je nutno případné reklamace směřovat přímo na tohoto organizátora. Popisy a ceny uvedené v katalogu jsou pouze orientační, konkrétní informace obdržíte na požádání u našeho zástupce. Delegát je pouze prostředníkem pro evidenci zájemců o fakultativní výlety. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně nejsou některé zájezdy organizovány. Ceny výletů se liší v závislosti na umístění hotelu.

Víza

Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným podmínkám udělení víza, proto prosím kontaktujte oddělení Rainbow za účelem ověření.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč