Sciabache Obrázek0
Sciabache Obrázek1
Sciabache Obrázek2
Sciabache Obrázek3
Sciabache Obrázek4
Sciabache Obrázek5
Sciabache Obrázek6
Sciabache Obrázek7
Sciabache Obrázek8
Sciabache Obrázek9

Sciabache

Itálie - Kalábrie
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Hotel Sciabache se nachází v klidném prostředí, rozprostírá se na ploše cca 4 ha a je obklopen bujnou středozemní zahradou. Hotel leží cca 1 km od centra malého městečka Marina di Zambrone a cca 4 km od centra města Zambrone, s nevelkým výběrem obchodů a barů. Cca 9 km je pak do známého města Tropea, kde se nachází množství atrakcí, obchůdků, kavárniček, barů a restaurací (možnost využít hotelový bus do Tropei na vyžádání a za poplatek cca 5 EUR/osoba/zpáteční cesta). Letiště v Lamezia di Terme je vzdáleno cca 50 km.

Pláž
Hotel Sciabache se nachází cca 100 m od soukromé písečné pláže (v závislosti na lokalizaci pokojů). Plážový servis od 3. řady - zdarma (1 slunečník a 2 lehátka/apartmán), plážové osušky - za poplatek (cca 5 EUR/zapůjčení/výměna).

Vybavení
Recepce 24 hod., parkoviště, úschovna zavazadel, hlavní restaurace, 2 bary: bar u bazénu a hotelový bar, 2 sladkovodní bazény: bazén pro dospělé s nepravidelným tvarem a oddělenou částí pro děti a poloolympijský bazén. Povinná koupací čepice (možnost zakoupit v baru u bazénu, cena cca 3 EUR). Lehátka a slunečníky u bazénu - zdarma (dle dostupnosti), plážové osušky - za poplatek. 

Pokoje
Hotel Sciabache má k dispozici dva druhy apartmánů, celkem 85 pokojů:
Apartmány (A1G) s klimatizací (o rozloze cca 25 m²) pro maximálně 2 dospělé osoby a 2 děti s terasou.
Apartmány (A2G) bez klimatizace pro min. 4 osoby, ale max. 6 osob (o rozloze cca 55 m²), 2 ložnice a terasa s nábytkem.
Apartmány jsou vybaveny koupelnou se sprchou a vysoušečem vlasů, ložnicí, obývacím pokojem s kuchyňským koutem (základní vybavení), lednicí a rozkládací pohovkou, trezorem (za poplatek cca 2 EUR/den), TV-sat.
Za příplatek (cca 5 EUR/den) je k dispozici postýlka pro děti do 2 let (povlečení není zahrnuto v ceně). Nutnost rezervace postýlky před odjezdem.

Strava
Snídaně formou bohatého bufetu. Večeře servírované formou bufetu nebo servírované ke stolu (výběr ze 2-3 položek menu). K večeři v ceně 0,5 l vody a 0,25 l vína na osobu. Ostatní nápoje k večeři za příplatek. Možnost dokoupení oběda servírovaného formou bufetu nebo servírovaného ke stolu (výběr z 2-3 položek z menu).

Sport a zábava
Hotel Sciabache organizuje animační programy v italštině pro dospělé a pro děti (včetně miniklubu). Navíc: tenis, stolní tenis, plážový volejbal, fotbal, aqua aerobik, kánoe, lukostřelba, dětské hřiště. Za poplatek: potápění, půjčovna kol, kulečník.

Internet
Wi-Fi připojení k internetu ve veřejných prostorách hotelu - zdarma.

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je 2 EUR/os./den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování. 

Místní hodnocení
***

Webové stránky
www.sciabache.it
 

Náš názor
Hotel Sciabache pro méně náročnou klientelu, nabízející blízkost pláže a všechny druhy zábavy v malebné Tropei - nejhezčím městečku v Kalábrii. S ohledem na rodinné pokoje doporučujeme tento hotel hlavně rodinám s dětmi, dále také milovníkům vodních sportů a amatérským potápěčům.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla a nápoje, které nejsou uvedeny v popisu stravování hotelů, pobytové taxy placené přímo v hotelech: v okolí Copanello cca 14 EUR/os./týden a cca 20 EUR/os./2 týdny, v okolí Pizzo a Tropei cca 2 EUR/os./den, v okolí Capo Vaticano cca 1 EUR/os./den, v okolí Ricadi cca 1 EUR/os./den a jiné osobní výdaje. 

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do Itálie.

Název zájezdu v polském jazyce: Kalabria - wczasy z dojazdem własnym

Program

Den 1
Příjezd do hotelu vlastní dopravou.
 
Den 2 - 7 (nebo 14) 
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování, možnost využití fakultativních výletů.

Den 8 (nebo 15)
Vystěhování z hotelu, odjezd.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Výlety v okolí

Eolské ostrovy - Noční Stromboli 
Toto je neopakovatelná příležitost vidět noční představení - vulkanickou aktivitu na Stromboli a strávit několik hodin v okouzlujícím přístavním městečku Sant Vincento. Stromboli je jeden z mála vulkánů na světě, a jediný v Itálii, který je stále aktivní. Tento vulkán pravidelně chrlí lávu, plyn a prach do výšky od několika až po několik desítek metrů, což je nejlépe vidět večer a v noci. Po připlutí na ostrov je dostatek času na procházku městečkem k vyhlídkovému místu, ze kterého lze obdivovat aktivitu vulkánu. Návrat do hotelu v noci. Cena cca 55 EUR/os. + cca 5 EUR/os. přístavní poplatek.

Sicílie: Taormina 
 Po krátké plavbě trajektem na Sicílii - panoramatickou trasou přes Messinskou úžinu - dojedeme do Taorminy. Díky malebným uličkám a starým činžovním domům stále cítíme charakteristickou středověkou atmosféru s Etnou v pozadí. Téměř nutností je návštěva řecko-římského divadla, které je jednou z nejznámějších sicilských památek na světě. Během výletu bude čas jak na prohlídku památek, tak i na procházku, nákup suvenýrů a ochutnávku sicilské kuchyně v pauze na oběd. Cena cca 61 EUR/os.

Liparské (Eolské) ostrovy 
Jedna z největších atrakcí regionu - plavba lodí na Eolské ostrovy. Doporučujeme celodenní verzi se zastávkou na třech nejznámějších ostrovech souostroví: Vulcano (na kterém si lze dopřát koupel v teplém sirném bahně a samozřejmě i koupel v moři, mimo jiné na černé vulkanické pláži), Lipari (největší z ostrovů, nabízí možnost prohlídky památek, procházek, nákupů a neuvěřitelnou atmosféru uzounkých uliček s balkóny ověšenými květy) a Stromboli (současně ostrov a zároveň i nejaktivnější sopka Evropy). Během plavby nás často doprovázejí delfíni (ne vždy). Cena cca 60 EUR/os. + cca 5 EUR/os. přístavní poplatek.

Pizzo, Tropea, Capo Vaticano - 3 perličky pobřeží Tyrhénského moře
Pizzo je městečko ležící vysoko na skále u nádvoří hradu, ve kterém byl kdysi vězněn Murat - Napoleonův švagr. Na tomto místě doporučujeme ochutnat slavnou zmrzlinu Tartufo. Následně navštívíme Tropeu - samotné srdce Kalábrie a domov slavné červené cibule z Tropea. Později se přesuneme na vyhlídkovou terasu do Capo Vaticano, kde budeme obdivovat nejromantičtější výhled Evropy, čili azurové pobřeží Kalábrie. Cena cca 55 EUR/os.

Špička italské boty - Reggio di Calabria - Scilla 
Návštěva Národního muzea (pro zájemce, vstupné cca 8 EUR/os.), ve kterém uvidíme slavné bronzové sochy z Riace „Bronzi di Riace“ (připisované Phidiasovi!). Samostatná procházka nejkrásnějším kilometrem Itálie - přímořskou promenádou Reggio di Calabria a elegantní nákupní ulicí Corso Garibaldi. Na zpáteční cestě podél krásné „Costa Viola“ zastavíme ve Scille - mýtickém okouzlujícím městečku na pobřeží, kde sám Odysseus bojoval s bájnou příšerou Scyllou, nyní je místo známé díky lovu mečouna. Na závěr cesty procházka starou rybářskou čtvrtí Chianalea. Cena cca 46 EUR/os.

Upozornění! Výlety jsou komentovány v polském jazyce. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která je zodpovědná za kvalitu služeb. Organizuje také jejich program, stanovuje ceny a termíny odjezdů, proto je nutno případné reklamace směřovat přímo na tohoto organizátora. Popisy a ceny uvedené v katalogu jsou pouze orientační, konkrétní informace obdržíte na požádání u našeho zástupce. Delegát je pouze prostředníkem pro evidenci zájemců o fakultativní výlety. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně nejsou některé zájezdy organizovány. Ceny výletů se liší v závislosti na umístění hotelu.

Víza

Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným podmínkám udělení víza, proto prosím kontaktujte oddělení Rainbow za účelem ověření.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč