Ubytování USH Obrázek0
Ubytování USH Obrázek1
Ubytování USH Obrázek2
Ubytování USH Obrázek3
Ubytování USH Obrázek4
Ubytování USH Obrázek5
Ubytování USH Obrázek6
Ubytování USH Obrázek7
Ubytování USH Obrázek8
Ubytování USH Obrázek9
Ubytování USH Obrázek10
Ubytování USH Obrázek11
Ubytování USH Obrázek12

Kalifornie a Havaj - americká inspirace

USA
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Ubytování

Hotely ***, a také případně penzióny/motely *** dle kategorizace Rainbow střední kvality (v USA neexistuje oficiální kategorizace objektů); 12 nocí: 3 noci - Los Angeles, 2 noci - Maui, 2 noci - Big Island, 2 noci - Oahu, 2 noci - San Francisco, 1 noc - Lompoc.

Pokoje: dvoulůžkové pokoje, možnost ubytování max. 3 dospělých osob bez možnosti přistýlky, pokoje jsou vybaveny 2 manželskými postelemi (typu „queen“).

Vybavení
V hotelu je obvykle restaurace a bar.

Strava
Americké snídaně: skládají se především ze sladkých výrobků - sladké pečivo, muffiny, toastový chléb, kukuřičné lupínky, ovoce. Někdy jsou k dispozici "hash browns" - bramboráky nebo teplé brambory. Vzácností je zelenina, sýry nebo uzeniny.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou z Varšavy do Los Angeles a ze San Francisca do Varšavy, vnitřní přelety: Los Angeles - Kahului (Maui); Kahului - Kona (Big Island); Kona - Honolulu (Oahu); Honolulu - San Francisco, letištní taxy, ubytování (celkem 12 nocí), stravování: snídaně, transfery klimatizovaným autokarem, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce během realizace programu, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: poplatek za balíček na realizaci programu (mimo jiné vstupenky, spropitné, rezervační poplatky, systém Tour Guide atd.) ve výši cca 475 USD/os. Poplatek nezahrnuje fakultativní výlety uvedené v programu, přejezdy městskou hromadnou dopravou, další osobní výdaje a ostatní náklady, jež nejsou výše zahrnuty.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do jednotlivých zemí.

Název zájezdu v polském jazyce: Kalifornia i Hawaje - Amerykańskie Inspiracje
Kód zájezdu: USH

Program

Los Angeles - návštěva světa hvězd • Universal Studios - zábava s filmem • Havaj - pozoruhodná příroda • Maui - černá pláž, tropická džungle, strmé útesy a vodopády • Big Island a sopky • Honolulu - hlavní město Havaje • historický Pearl Harbour • Oahu - ráj surfařů na nejkrásnější pláži - Waikiki • oblíbené město Ameriky - San Francisco

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet z Varšavy a přelet do USA. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do Los Angeles, pasové odbavení v souladu s platnými vízovými postupy, transfer do hotelu, odpočinek a přenocování v aglomeraci Los Angeles.

Den 2
Snídaně a přejezd do Griffith Observatory, odkud lze vidět slavný nápis „Hollywood“ stojící na svahu nedalekého kopce a památník Jamese Deana. Po pár minutách jízdy zastavíme u Universal Studios, kde uvidíme zblízka filmový průmysl. Je prakticky nemožné navštívit Los Angeles bez zábavy s filmem! Během této návštěvy získáme informace o realizaci největších filmových produkcí v Americe. V programu budou různorodé atrakce, díky nimž se budete cítit jako opravdový herec. Skvělá zábava je zaručena! Návrat na přenocování do hotelu v aglomeraci Los Angeles. (Trasa cca 100 km)

Den 3
Po snídani prohlídka Los Angeles. Prohlídku města zahájíme návštěvou vlakového nádraží Union Station a starého města neboli staré mise z mexické doby. Poté zastávka u Walt Disney Concert Hall a přejezd na procházku slavnou ulicí „Města andělů“ - Rodeo Drive, která je známá svými exkluzivními obchody. Uvidíme také Beverly Hills a část L.A., kde jsou umístěny domy filmových hvězd, jako například Keanu Reeves, Courtney Cox a Tobey Maguire (nelze projíždět po vnitřních ulicích čtvrti). Den zakončíme u slavného bulváru hvězd - Hollywood Boulevard se jmény celebrit filmu, hudby a televize zakomponovanými do pěticípých hvězd. Pak projdeme k Dolby Theatre, místu každoročního předávání cen Oscarů, kde po červeném koberci projdou nejznámější osobnosti kina. Přejdeme k Grauman’s Chinese Theatre, místu, kde lze najít stopy a ruce filmových celebrit včetně kačera Donalda. Přejdeme také k hotelu Roosevelt, místu, kde byly poprvé udělovány Oscary. Přejezd na letiště a odlet do Kahului na havajském ostrově Maui. Přenocování v okolí Kahului. (Trasa cca 100 km)

Den 4
Po snídani prohlídka ostrova. Navštívíme údolí řeky Iao, zasvěcené bohu Kanemu, ve kterém se na vulkanickém podloží rozrostl nádherný, bujný havajský deštný prales. Následně přejezd k sopce Haleakalā, z jejíhož vrcholu lze za hezkého počasí vidět okolní ostrovy. Na závěr dne přejezd do Lahain - velrybářské osady, ve které rostou největší exempláře fíkovníku bengálského (Banyan tree) v celých Spojených státech. Návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 250 km)
 
Den 5
Po snídani odpočinek na nejkrásnějším havajském ostrově - Maui. Možnost využití fakultativního výletu: přelet helikoptérou a obdivování tohoto úžasného ostrova z jiného úhlu pohledu (cena cca 270 USD/45 min. letu). Odpoledne přelet na ostrov Big Island. Přenocování v hotelu na Big Island.

Den 6
Po snídani odjezd na prohlídku ostrova Big Island: procházka tropickým lesem k nejvyššímu jednostupňovému vodopádu ostrova - Akaka. Následně přejezd alejí banánovníků v Hilo a krátká zastávka v parku nazvaném Liliuokalani Gardens - tedy Zahradě královny Liliuokalani. Zastavíme na plantáži makadamových oříšků a orchidejí, kde se seznámíme s jejich pěstováním. Odpoledne návštěva Volcanoes National Park: pozorování erupce síry, obdivování panoramatu kaldery sopky Kilauea spolu s impozantním kráterem Halemaumau a následně procházka po ztuhlé lávě. Přenocování v hotelu na Big Islandu. (Trasa cca 150 km)

Den 7
Po snídani vystěhování a odpočinek na největším havajském ostrově - Big Island. Možnost využití fakultativního výletu: přelet helikoptérou a obdivování tohoto úžasného ostrova z jiného úhlu pohledu (cena cca 270 USD/45 min. letu). Odpoledne přelet na ostrov Oahu. Přenocování v hotelu v Honolulu.

Den 8
Snídaně a přejezd na prohlídku města Honolulu. Následně výlet, který bude příležitostí k seznámení se s hlavními atrakcemi ostrova Oahu. Navštívíme mimo jiné: Pearl Barbor - historickou základnu námořnictví a letectví  USA napadenou během 2. světové války vzdušnými silami Japonska, což bylo začátkem intenzivních bojů o Pacifik. Poté prohlídka Honolulu, hlavního města státu Havaj: socha krále Kamehameha, radnice a sídlo guvernéra. Dále nás trasa výletu povede podél pobřeží a poskytne nám nezapomenutelné výhledy! Uvidíme mimo jiné: kráter Diamond Head, který je symbolem ostrova (vjezd dovnitř); gejzír Halona a odpočinek na pláži Waimanalo. Přejezd do hotelu v okolí Waikiki, přenocování. (Trasa cca 100 km)

Den 9
Po snídani odpočinek na pláži Waikiki. Odpoledne odjezd do Polynéského kulturního centra, které se nachází na severovýchodním cípu ostrova Oahu. Účast na „vystoupeních“ v národních vesnicích skanzenu ostrovů: Samoa, Nový Zéland, Fidži, Havaj, Markézy a Tonga. Barevná revue na vodě a následně krátká plavba na voru podél kanálu, který protíná komplex nacházející se v autentické tropické zahradě. Posledním bodem návštěvy bude účast na velké noční revue „Ha - the breath of life“, nejlepší polynéské show na Havaji. Přenocování v hotelu v Honolulu. (Trasa cca 70 km)

Den 10
Snídaně, čas na odpočinek na pláži. Přenocování v hotelu v Honolulu. (Trasa cca 50 km)

Den 11
Snídaně a čas na odpočinek. Kolem odpoledne přejezd na letiště v Honolulu a odlet do San Francisca. Ubytování a přenocování v hotelu v San Francisco. (Trasa cca 50 km)

Den 12
Po snídani vystěhování a přejezd do San Francisca. Prohlídka nejoblíbenějšího města Ameriky „Města u zálivu“. Najdeme zde seskupení etnických čtvrtí, řady elegantních domů, slavnou pozemní lanovou dráhu a barevné nábřeží. Program zahrnuje také prohlídku: slavného mostu Golden Gate Bridge, Alamo Square s krásnými viktoriánskými domy, Fisherman’s Wharf, „nejvíce vinuté ulice na světě“ - Lombard Street a Golden Gate Park. Projedeme se pozemní lanovou dráhou „Cable Car“. Zastavíme také na hranici nejvíce proslulé čtvrti sexuálních menšin Castra a hippie komuny v Ashbury & Haight. To vše vytváří jedinečnou atmosféru města. Naši prohlídku obohatíme plavbou po zátoce. Během plavby uvidíme zblízka slavné vězení Alcatraz a most Golden Gate. Odpoledne volný čas na procházku po městě a nákupy na Union Square. Ubytování a přenocování v hotelu v aglomeraci San Francisco. (Trasa cca 150 km) 

Den 13
Snídaně a vystěhování z hotelu. Přejezd přes Křemíkové údolí (Silicon Valley). Zastavíme na místě, které je symbolem informační éry - u sídla společnosti Apple. Následně přejezd do Monterey. Projedeme slavnou soukromou trasou 17 Miles Drive. Tato trasa vede podél majestátního nábřeží, golfových hřišť a impozantních rezidencí - zastávky k fotografování. Navštívíme nejznámější golfové hřiště v Pebble Beach sponzorováno rodinou Samuela Morse - vynálezce Morseovy abecedy. Následně se vydáme do centra Monterey. Na nábřeží bude volný čas na pozorování tuleňů a pelikánů, pro které je záliv v Monterey místem hnízdění. Bude také čas na ochutnávku pravých, čerstvých ústřic z Pacifiku a sýrové polévky s kalamáry (za poplatek). Následně transfer na letiště a odlet do Varšavy. (Trasa cca 250 km)

Den 14
Přílet do Varšavy.
 
Upozornění k programu
- Alkoholické nápoje zakoupené v bezcelní zóně a přepravované v příručním zavazadle jsou navzdory odpovídajícímu obalu na evropských letištích zabaveny.
- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů a průvodců.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Část atrakcí může být sezónně vyloučena z programu prohlídek. 
- Pro elektrické přístroje jsou nutné adaptéry.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Víza

Vízum do USA
- Podrobnosti naleznete na stránkách: https://cz.usembassy.gov/cs/visas-cs/
- Česká republika patří mezi 36 zemí jež mají bezvízový styk se Spojenými státy.
- Pro občany České republiky není povinností mít vstupní vízum do Spojených států amerických, musí však vlastnit platný biometrický pas (české úřady vydávají biometrické pasy od září 2006).
- Občané České republiky, jež chtějí vstoupit na území Spojených států za účelem obchodní cesty nebo turistiky na méně než 90 dní, mohou cestovat do Spojených států bez víz v rámci bezvízového programu (Visa Waiver Program).
- Cestující do Spojených států v rámci bezvízového programu jsou povinni mít odsouhlasenou elektronickou cestovní registraci ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) před tím než nastoupí do dopravního prostředku (letadlem nebo lodí) k cestě do Spojených států.
- Oficiální informace o elektronické cestovní registraci ESTA najdete na stránce ESTA https://esta.cbp.dhs.gov/, na které žádost ESTA vyplňujete. K usnadnění procesu autorizace doporučuje americké ministerstvo pro vnitřní bezpečnost registrovat se v systému nejpozději 72 hodin před cestou. Nicméně žádosti mohou být v rámci bezvízového programu podány kdykoliv před cestou do Spojených států.
Stránku s odsouhlasenou registrací ESTA je nutné vytisknout a vzít s sebou v den odletu na letiště. Musíte mít zakoupenou zpáteční letenku prokazující, že opustíte Spojené státy během 90 dnů - cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od data ukončení zájezdu.

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901/5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.6 Kč