Ubytování RPG Obrázek0
Ubytování RPG Obrázek1
Ubytování RPG Obrázek2
Ubytování RPG Obrázek3
Ubytování RPG Obrázek4
Ubytování RPG Obrázek5
Ubytování RPG Obrázek6
Ubytování RPG Obrázek7
Ubytování RPG Obrázek8
Ubytování RPG Obrázek9
Ubytování RPG Obrázek10
Ubytování RPG Obrázek11
Ubytování RPG Obrázek12
Ubytování RPG Obrázek13
Ubytování RPG Obrázek14

Kde řádí řeka

Jihoafrická republika
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Hotely/Lodgie s *** kvalitou (10 nocí) - se nachází nedaleko národních parků nebo v jejich okolí (možnost ubytování ve stanových lodgích).

Pokoje: ve všech hotelech jsou vybaveny koupelnou, často mini barem (za poplatek) a TV. Většina hotelů má klimatizované pokoje.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou (s přestupem) na trase Varšava - Kapské Město a Johannesburg - Varšava, letištní taxy, vnitřní přelet: Kapské Město - Victoria Falls a Victoria Falls - Johannesburg, přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem u menších skupin, ubytování v hotelech nebo v *** lodgích (možnost ubytování také ve stanových lodgiích) - 10 nocí, stravování: snídaně a večeře, služby polského průvodce, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta "základní"  (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, povinný poplatek na spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, číšníky atd., poplatek za vízum do Zimbabwe a povinnou pobytovou taxu při vjezdu do Botswany (cca 30 USD/os., platí se na hranici). Orientační náklady na účast v programu (povinné místní poplatky, včetně vstupenek a spropitného - cca 595 USD/os., povinný poplatek průvodci formou balíčku), další jídla a nápoje, fakultativní výlety.

Upozornění! Výše uvedené ceny a výše poplatků za balíček účasti na programu byly uvedeny ke dni 20.2.2019 a mohou být změněny.

Program

Den 1

*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*

Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Kapského Města pravidelnou linkou s přestupem.

Den 2
Přílet do Kapského Města. Následně se vydáme na prohlídku města. Přejezd historickou částí města, uvidíme mimo jiné: hrad Dobré naděje, městskou radnici, náměstí Grande Parade. Následně procházka v zahradách Indické společnosti a po malajské čtvrti Bo-Kaap. Poté výjezd na Stolovou horu (1086 m n. m.), která patří mezi 7 přírodních divů světa. K jejímu úpatí vede klikatá cesta, která nabízí nádherný výhled na město, záliv Table Bay a Atlantský oceán. Na vrcholek vyjedeme lanovkou, jejíž kabinky se otáčejí kolem své osy. V případě nepříznivého počasí možnost změny tohoto bodu programu na výjezd na Signální horu (Signal Hill). Na závěr dne plavba katamaránem a obdivování slavného kapského západu slunce z pohledu oceánu. Ubytování v hotelu v Kapském Městě, večeře a přenocování.

Den 3
Po snídani přejezd podél nejkrásnějších atlantických pláží: Clifton Beach a Camps Bay do Hout Bay, odkud poplujeme lodí na ostrov tuleňů - Duiker Island. Následně přejezd podél pobřeží Atlantského oceánu jednou z nejkrásnějších vyhlídkových tras - Chapman’s Peak (10kilometrovou trasou vytesanou ve strmých svazích hor) na Mys dobré naděje. Mys je jednou z nejzajímavějších částí pobřeží, kde se stýkají dva proudy: teplý Mosambický a studený Benguelský proud, což způsobuje za plného slunce různé odstíny vod každého z oceánů. Výjezd zubačkou na vyhlídkovou terasu u majáku (sestup je po schodech). Zpáteční cesta vede podél východního pobřeží mysu kolem Falešné zátoky. Navštívíme pláž Boulders, obývanou několika tisíci afrických tučňáků. Ve večerních hodinách večeře v jedné z nejzajímavějších restaurací v Kapském Městě - Gold Restaurant. Je to úžasný, nejen kulinářský zážitek. Na začátku, během 30minutového workshopu, budeme mít příležitost naučit se hrát na africké bubny. Poté nás čeká skutečný zážitek a cesta po kulinářské mapě Afriky. Budeme mít možnost ochutnat pokrmy mimo jiné: z Egypta, Tuniska, Malawi, Kamerunu, Sierra Leone, Jihoafrické republiky a mnoha dalších (menu v restauraci se mění pravidelně jednou za čtyři měsíce - aktuální nabídku uvede průvodce na místě). Během jídla uvidíme vystoupení umělců prezentujících různobarevné příběhy a tradice prostřednictvím hudby a tance. Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 300 km)

Den 4
Po snídani transfer na letiště v Kapském Městě a přelet do Victoria Falls v Zimbabwe (s přestupem v Johannesburgu). Přejezd do městečka Victoria Falls, volný čas na prohlídku města a místního bazaru se suvenýry. Následně návštěva Lookout Cafe s vyhlídkovou terasou na dechberoucí kaňon řeky Zambezi a most, který spojuje dvě africké země, Zimbabwe a Zambií. Pro zájemce oběd (za příplatek). Ubytování v hotelu, večeře a přenocování.

Den 5
Po snídani návštěva rezervace Viktoriiných vodopádů ze zimbabwské strany. Vodopády, jedny z největších na světě, byly objeveny cestovatelem a misionářem Davidem Livingstonem. Viktoriiny vodopády jsou považovány za jeden ze sedmi přírodních divů světa. Odpoledne plavba po stojatých vodách řeky Zambezi (nápoje jsou zahrnuty v ceně). Večeře a přenocování v hotelu v okolí Viktoriiných vodopádů. (Trasa cca 100 km)

Den 6
Snídaně. Tento den zveme na výlet do rezervace v Chobe (Botswana). Návštěvu rezervace v Chobe začneme plavbou lodí, během níž můžeme vidět krokodýly a hrochy. Chobe je jediným místem, kde hroši během dne mohou pobývat na souši. Kromě toho je řeka domovem pro mnoho druhů ptáků, včetně orla jasnohlasého. Po obědě (v ceně) safari otevřenými džípy 4x4. Bude příležitost pozorovat četná stáda slonů. Odpoledne návrat do Zimbabwe. Návštěva centra města na místním trhu s lidovým uměním. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 180 km)

Den 7
Snídaně. Volný den určen k odpočinku nebo možnost využití zajímavých fakultativních výletů: Projížďka na slonech (cca 160 USD); Přelet helikoptérou (cca 165 USD); Rafting na řece Zambezi (cca 130 USD. Podrobné informace o fakultativních výletech uvede průvodce zájezdu. Večeře a přenocování v hotelu v okolí Viktoriiných vodopádů.

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Přelet do Johannesburgu. Následně přejezd do malé soukromé lví rezervace - Lion Parku, která se nachází na předměstí Johannesburgu. Z automobilů 4x4 uvidíme z malé vzdálenosti několik rodin lvů, které jsou často se svými mladými (různě starými), stejně jako gepardy, divoké psy, levharty a surikaty. Další skvělou atrakcí bude krmení žirafy (krmivo pro žirafy lze zakoupit na místě). Ubytování v hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 100 km)
 

Den 9
Po snídani přejezd jednou z nejkrásnějších malebných tras v Jižní Africe - „Panorama Route“ v Dračích horách. Uvidíme nádhernou horskou krajinu, která tuto část proslavila po celém světě: Blyde River Canyon - jeden z nejhlubších kaňonů na světě, slavné Three Rondavels - tři vrcholy vytvořené do tvaru kulatých domorodých chýší, Bourke's Luck Potholes - velkolepé cylindrické tvary koryta vyhloubené řekou Blyde ve skále a Boží okno (God's Window), které je známé díky nádherným výhledům na rozprostírající se rovinu tzv. Lowveld (tyčí se do výše cca 900 m) a prochází Krugerovým národním parkem až k Mosambiku. Navštívíme také tropický deštný prales. Následně zastavíme u vodopádu Lisbon na fotografování. Ubytování v okolí Krugerova národního parku v lodgiích (nebo ve stanových lodgiích). Večeře a přenocování. (Trasa cca 485 km)

Den 10
Brzy ráno odjezd na celodenní jeep safari v Krugerově národním parku (snídaně formou balíčku). Bude příležitost k pozorování divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí. Krugerův národní park je nejstarším a největším národním parkem v Africe. Tento park se rozkládá na ploše o délce cca 352 km, od řeky Limpomo na severu, ke Krokodýlí řece na jihu a plocha přesahuje 2 miliony hektarů. Park je domovem cca 150 druhů savců a cca 500 druhů ptáků. Krugerův národní park je domovem tzv. „velké pětky“, čili pěti nejnebezpečnějších zvířat Afriky: slona, lva, nosorožce, levharta a buvola. Návrat do lodgie kolem 16:00 hodiny. Večeře a přenocování.

Den 11
Po časné snídani vystěhování a přejezd do Nelspruit. Návštěva Institutu šimpanzů (Jane Goodall Institute), kde jsou prováděny výzkumy těchto fascinujících zvířat, s nimiž sdílíme 98% DNA! Mnoho let výzkumu, velká láska k těmto zvířatům a odhodlání vedly k některým zajímavým objevům v této oblasti. Jedním z největších úspěchů bylo zjištění, že šimpanzi jsou jedni z mála zvířat, která používají nástroje. V Institutu jsou zvířata odebraná předchozím majitelům, kteří je drželi v nevhodných podmínkách, stejně jako osiřelí nebo zranění jedinci. V tomto polopřirozeném prostředí se snaží pracovníci institutu vytvořit svým chráněncům ty nejlepší podmínky. Procházka s průvodcem, který nás seznámí s často smutnými příběhy šimpanzů a s jejich chováním. Budeme také svědky krmení stáda. Návštěva Institutu určitě zůstane na dlouho v paměti. Následně návštěva Botanické zahrady Lowveld Garden. Během procházky deštným pralesem uvidíme různé druhy dřevin, které se v této oblasti vyskytují. Přejezd do hotelu v okolí Johannesburgu, ubytování, večeře a přenocování. (Trasa cca 450 km)

Den 12
Po snídani volný čas na odpočinek a další atrakce. Možnost využití fakultativního výletu do Pretorie (za příplatek cca 50 USD/os.). Odpoledne transfer na letiště a večerní odlet do Polska.

Den 13
Přílet do Polska podle letového řádu.

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- V JAR jsou přijímány pouze americké dolary vydané po roce 2001.
- Váhový limit zavazadla během vnitřního přeletu je 20 kg u hlavního zavazadla a 5 kg u příručního zavazadla.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Očkování: žádné povinné očkování v Jižní Africe a Zimbabwe. Doporučuje se očkovat proti hepatitidě A a typu B, tyfu a záškrtu a tetanu.
Důležité: Vezměte si s sebou kvalitní repelenty.

Víza

Vízum
Občané ČR, kteří do Jihoafrické republiky cestují za turistickým či obchodním účelem, nepotřebují pro pobyt do 90 dnů vízum. Ti, kteří mají jiné, než české občanství mohou podléhat jiným vízovým podmínkám, proto prosím kontaktujte naše Oddělení víz Rainbow za účelem ověření.

Cestovní pas
Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu. Podle změn v imigračním zákoně Jihoafrické republiky musí být cestovní pasy, kterými se budou klienti legitimovat vydány po 24. listopadu 2005, na dobu nejméně 10 let (děti min. 5 let) a musí mít alespoň 2 prázdné stránky.

Informace o cestovním pasu (číslo pasu, datum vydání a datum ukončení platnosti) musí být vyplněny na rezervaci do maximálně 14 pracovních dnů před datem odletu. Pokud se prodej uskuteční později, prosíme o neprodlené doplnění těchto údajů.

Cestování nezletilých!

Nezletilé osoby cestující do Jihoafrické republiky jsou povinny mít následující dokumenty:

- v případě nezletilého dítěte cestujícího z/do JAR s oběma rodiči, je nutno mít rodný list dítěte a jeho překlad do angličtiny.

- v případě nezletilého dítěte, které cestuje s jedním z rodičů, budete potřebovat písemný souhlas druhého rodiče s cestováním dítěte do/z JAR.

Dokument musí být přeložen do angličtiny a musí být notářsky ověřen (v případě dokumentu vydaného v České republice). Je vhodné použít obsah a formu dokumentu, které poskytujeme v informacích na Travelle. Osvobození od souhlasu druhého rodiče s cestováním s malým dítětem bude možné pouze tehdy, pokud máte výhradní rodičovskou povinnost (bude nezbytné předložit konečný rozsudek rodinného soudu, v tomto případě přeložený do angličtiny), nebo smrt druhého rodiče (je nutno předložit úmrtní list přeložený do angličtiny).

- v případě nezletilého dítěte, které cestuje s opatrovníky (např. s prarodiči), budete potřebovat písemný souhlas obou rodičů (podobně jak je popsáno výše) a fotokopii dokladu totožnosti obou rodičů.

Jihoafrická strana oznámila bezvýhradní vymáhání vlastnictví výše zmíněné dokumentace.

Upozornění k programu

1. listopadu 2018 se v Botswaně změnily předpisy na ochranu životního prostředí. Díky novému zákonu je používání, výroba a dovoz plastových sáčků v Botswaně nezákonné a trestatelné vysokou pokutou (přibližně 500 USD). Cestující, kteří přijíždějí do Botswany s plastovými taškami v jejich zavazadlech (pokud jde o tašky, plastové sáčky, jednorázové předměty, také s nákupy v obchodech v bezcelním pásmu), jsou povinni je nechat na letišti. Místo plastových sáčků doporučujeme použít látkové nebo papírové sáčky.

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč