Ubytování KES Obrázek0
Ubytování KES Obrázek1
Ubytování KES Obrázek2
Ubytování KES Obrázek3
Ubytování KES Obrázek4
Ubytování KES Obrázek5
Ubytování KES Obrázek6
Ubytování KES Obrázek7
Ubytování KES Obrázek8
Ubytování KES Obrázek9
Ubytování KES Obrázek10

Keňa - Co v buši píská

Keňa - Nairobi
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou s přestupem, letištní taxy, ubytování v hotelech a lodgiích o kvalitě *** (9 nocí); transfery: letiště - hotel - letiště, přejezdy mikrobusy, stravování dle programu a popisů jednotlivých hotelů, služby polského průvodce a místního řidiče-průvodce během safari (anglicky hovořícího), pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: poplatky za vstupné do národních parků (cca 430 USD/os.), povinné spropitné (cca 60 USD/os.), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje a keňské vízum.

Upozornění! Výše uvedené ceny víz a výše poplatků za balíček účasti v programu byly uvedeny ke dni 27.8.2018 a mohou být změněny.

Program

Keňa - Co v buši píská - 11 dní  představení přírody - Velká migrace sloni, žirafy, antilopy a lvi Masai Mara růžoví plameňáci v Lake Nakuru • Amboseli - ve stínu Kilimandžára • Tsavo - největší Národní park v Keni  červení sloni z Tsavo prameny Mzima Springs rajské pláže u Indického oceánu

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě 2,5 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Nairobi pravidelnou linkou s přestupem.

Den 2
Přílet do Nairobi. Po pasové a vízové kontrole transfer do hotelu v Nairobi. Čas na odpočinek, snídaně, vystěhování z hotelu a přejezd do Národní rezervace Masai Mara (cca 250 km), která se nachází na náhorní plošině (cca 1600 m n. m.). Masai Mara - nejslavnější rezervace v Africe, je spolu s přilehlým parkem Serengeti (Tanzanie) považována za nejkrásnější národní park na světě. Po příjezdu do lodge přestávka na oběd a krátký odpočinek. Masai Mara je převážně rovinatá savana s nízkými stromy a stády antilop, gazel, zeber, slonů, žiraf a predátory jako jsou např.: lvi, gepardi, hyeny, šakali atd. Odpolední safari v parku Masai Mara. Návrat do lodgie v okolí Masai Mara, večeře a přenocování. (Trasa cca 350 km)

Den 3
Brzy ráno safari v Masai Mara. Po safari návrat na snídani a chvíle odpočinku. Odpoledne další safari v parku, do kterého migrují v letním období kopytníci ze Serengeti při hledání potravy (tzv. Velká migrace). Masai Mara je také domovem pro slavnou africkou velkou pětku zvířat: slona, nosorožce, lva, leoparda a buvola. Oběd, večeře a přenocování v lodgi v okolí Masai Mara. (Trasa cca 150 km)

Den 4
Po časné snídani přejezd ke slanému jezeru Elementaita (nebo podobnému v této oblasti). Je to nádherné místo s několika vyhaslými sopkami v pozadí, které připomínají ležící lidskou postavu. Během cesty přestávka na oběd. Odpolední safari v Národním parku Lake Nakuru, který se nachází v rozlehlé geologické pánvi zvané Velká příkopová propadlina (Great Rift Valley). Návštěva oblasti, která je obývaná stovkami druhů vodních ptáků a je útočištěm růžových plameňáků. Na místě můžeme také vidět bílé nosorožce, zebry, buvoly a gazely. Oběd, večeře a přenocování v lodgi v okolí Lake Nakuru. (Trasa cca 400 km)

Den 5
Po snídani transfer mikrobusem do Národního parku Amboseli. Přestávka na oběd. Odpoledne safari a pozorování zvířat v jednom z nejkrásnějších národních parků Afriky. Za hezkého počasí uvidíme Kilimandžáro - nejvyšší vrchol Afriky. Oblast parku kolem malebného jezera Amboseli je zarostlá vlhkým lesem a akáciovými háji. Žijí tam tisíce divokých zvířat: sloni, lvi, buvolí, antilopy a žirafy. Ubytování, večeře a přenocování v lodgii v okolí Amboseli. (Trasa cca 450 km)

Den 6
Po časné snídani přejezd do Národního parku Tsavo West. Krátká zastávka a procházka u pramenů Mzima - prameny tvoří malá jezera s křišťálově čistou vodou. S trochou štěstí budeme moci pozorovat hrochy, krokodýly a četné druhy vodního ptactva. Přejezd vyhlídkovou trasou s vulkanickou krajinou pohoří Chyulu do lodgií. Přestávka na oběd a krátký odpočinek. Odpoledne safari v Národním parku Tsavo West. Během safari bude příležitost setkat se mimo jiné se slavnými „červenými slony z Tsavo“, četnými druhy antilop, žiraf a dravců. Ubytování a přenocování v lodgi v areálu parku. (Trasa cca 170 km)

Den 7
Po časné snídani transfer do Mombasy a ubytování v hotelu vybraného standardu. (Trasa cca 260 km)

Den 8 - 9
Volný čas na odpočinek a opalování. Možnost využít nabídku fakultativních výletů.

Den 10
Po snídani vystěhování z hotelu. Volný čas na opalování a koupání v oceánu. Kolem půlnoci přejezd na letiště v Mombase. Noční odlet do Varšavy (let s přestupem). (Trasa cca 40 km)

Den 11
Přílet do Varšavy.

Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Jsou přijímány pouze dolary vydané po roce 2005. Starší bankovky nejsou akceptovány.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Všeobecné pokyny
Na safari byste měli mít spíše brašnu/cestovní tašku než pevný kufr. Vzhledem k příletu do Nairobi není bohužel možné přebalení zavazadla na safari a zavazadlo ponechat v pobytovém hotelu v Mombase. Na safari doporučujeme vzít si sebou šátek, který bude chránit obličej před prachem a větrem. Pokud se jedná o obuv, v průběhu dne je třeba se vyhnout sandálům a použít boty pokrývající celou nohu - chránící před kousnutím nějakého nepříjemného hmyzu. Užitečný bude také klobouk proti slunci a opalovací krém s vysokým faktorem. Co se týče oblečení, teplota během dne je proměnlivá (ráno a večer je chladno, během dne je horko). Proto doporučujeme kalhoty s připínacími nohavicemi a prodyšnou košili s dlouhými rukávy (ochrana proti hmyzu). Na večer svetr nebo mikinu. Doporučujeme vzít dalekohled k pozorování zvířat, svítilnu (některé cestičky v lodgiích jsou špatně osvětlené) a repelent proti komárům. V oblasti parků nemají mobilní telefony pokrytí. V recepci je k dispozici placený telefon (obvykle dražší), ale často bývají také výpadky pevných telefonů. 

Víza

- cestovní pas musí být platný minimálně 6 měsíců od data vstupu do Keni 
- občané ČR potřebují pro vstup do Keni vízum
- žádost o vízum je nutné podat elektronicky, a to na webové stránce spravované keňským Ministerstvem vnitra a koordinace národní vlády (Ministry of Interior and Coordination of National Government) http://www.evisa.go.ke
- správní poplatek za podání žádosti o vízum je 50 USD + poplatek za platbu kartou cca 2 USD 
- vyřízení víza trvá 2 pracovní dny
- žádost o vízum je možné také podat na letišti v Keni

Hodnocení klientů

Recenze k tomuto zájezdu si můžete přečíst zde: https://r.pl/kenia-co-w-buszu-piszczy/zakwaterowanie-kes

Informace o hotelech

Poznávací část:
Celkem 6 nocí. Safari: hotely/lodgíe kategorie *** - 1 noc v hotelu v Nairobi, 5 nocí v lodgích - pohodlné, často postavené v místním stylu. Nachází se přímo v národních parcích nebo v jejich blízkosti, velmi často s možností pozorovat zvířata z terasy, nebo z pokoje. Lodgíe jsou často postaveny u napajedel, kde lze pozorovat zvěř, a to zejména ve večerních hodinách, kdy se tam zvířata shromažďují. Možnost ubytování také ve stanových lodgích.
Pokoje: skromně zařízené pokoje s vlastní koupelnou (bez klimatizace, TV a telefonu), možnost přistýlky.
Strava: snídaně, obědy a večeře formou bufetu, i když v některých lodgích se občas jídla podávají ke stolu (možnost obědů formou cestovních balíčků).
Vybavení: recepce, restaurace, bar, zahrada, bazén a někdy obchod se suvenýry.  Na recepci je k dispozici telefon (za poplatek - bohužel často dochází k výpadkům pevné linky).

Pobytová část:
3 noci v hotelu na pobřeží Indického oceánu (nedaleko Mombasy). Hotel *** (Mombasa Beach nebo podobný) - komorní hotel se nachází na severním pobřeží Mombasy, přímo u pláže. V blízkosti hotelu jsou obchody, restaurace a další zábava.
Pokoje: dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky pro dospělou osobu. Pokoje jsou vybaveny koupelnou (sprcha), klimatizací, telefonem, většina pokojů má balkon nebo terasu.
Vybavení: recepce, trezor na recepci (za poplatek), restaurace, bar, bazén, lehátka a slunečníky u bazénu a v zahradě u pláže - zdarma.
Strava: snídaně (7:30 - 9:30), oběd (12:30 - 14:30) a večeře (19:30 - 21:30). Všechna jídla jsou formou bufetu a ve standardu mezinárodní kuchyně. Nápoje k obědu a večeři za příplatek.
Za příplatek možnost pobytu v hotelu **** (Jacaranda Indian Ocean nebo podobný).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Počasí

Nejbližší termíny do hotelu

20. 09. - 01. 10. 2019 (11 dní)
Varšava Plná penze
33 753 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč