Keňa - Co v buši píská

Keňa - Nairobi
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Program:

Jiné

Všeobecné pokyny
Na safari byste měli mít spíše brašnu/cestovní tašku než pevný kufr. Vzhledem k příletu do Nairobi není bohužel možné přebalení zavazadla na safari a zavazadlo ponechat v pobytovém hotelu v Mombase. Na safari doporučujeme vzít si sebou šátek, který bude chránit obličej před prachem a větrem. Pokud se jedná o obuv, v průběhu dne je třeba se vyhnout sandálům a použít boty pokrývající celou nohu - chránící před kousnutím nějakého nepříjemného hmyzu. Užitečný bude také klobouk proti slunci a opalovací krém s vysokým faktorem. Co se týče oblečení, teplota během dne je proměnlivá (ráno a večer je chladno, během dne je horko). Proto doporučujeme kalhoty s připínacími nohavicemi a prodyšnou košili s dlouhými rukávy (ochrana proti hmyzu). Na večer svetr nebo mikinu. Doporučujeme vzít dalekohled k pozorování zvířat, svítilnu (některé cestičky v lodgiích jsou špatně osvětlené) a repelent proti komárům. V oblasti parků nemají mobilní telefony pokrytí. V recepci je k dispozici placený telefon (obvykle dražší), ale často bývají také výpadky pevných telefonů. 

Víza

- cestovní pas musí být platný minimálně 6 měsíců od data vstupu do Keni 
- občané ČR potřebují pro vstup do Keni vízum
- žádost o vízum je nutné podat elektronicky, a to na webové stránce spravované keňským Ministerstvem vnitra a koordinace národní vlády (Ministry of Interior and Coordination of National Government) http://www.evisa.go.ke
- správní poplatek za podání žádosti o vízum je 50 USD + poplatek za platbu kartou cca 2 USD 
- vyřízení víza trvá 2 pracovní dny
- žádost o vízum je možné také podat na letišti v Keni

Hodnocení klientů

Recenze k tomuto zájezdu si můžete přečíst zde: https://r.pl/kenia-co-w-buszu-piszczy/zakwaterowanie-kes

Informace o hotelech

Poznávací část:
Celkem 6 nocí. Safari: hotely/lodgíe kategorie *** - 1 noc v hotelu v Nairobi, 5 nocí v lodgích - pohodlné, často postavené v místním stylu. Nachází se přímo v národních parcích nebo v jejich blízkosti, velmi často s možností pozorovat zvířata z terasy, nebo z pokoje. Lodgíe jsou často postaveny u napajedel, kde lze pozorovat zvěř, a to zejména ve večerních hodinách, kdy se tam zvířata shromažďují. Možnost ubytování také ve stanových lodgích.
Pokoje: skromně zařízené pokoje s vlastní koupelnou (bez klimatizace, TV a telefonu), možnost přistýlky.
Strava: snídaně, obědy a večeře formou bufetu, i když v některých lodgích se občas jídla podávají ke stolu (možnost obědů formou cestovních balíčků).
Vybavení: recepce, restaurace, bar, zahrada, bazén a někdy obchod se suvenýry.  Na recepci je k dispozici telefon (za poplatek - bohužel často dochází k výpadkům pevné linky).

Pobytová část:
3 noci v hotelu na pobřeží Indického oceánu (nedaleko Mombasy). Hotel *** (Mombasa Beach nebo podobný) - komorní hotel se nachází na severním pobřeží Mombasy, přímo u pláže. V blízkosti hotelu jsou obchody, restaurace a další zábava.
Pokoje: dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky pro dospělou osobu. Pokoje jsou vybaveny koupelnou (sprcha), klimatizací, telefonem, většina pokojů má balkon nebo terasu.
Vybavení: recepce, trezor na recepci (za poplatek), restaurace, bar, bazén, lehátka a slunečníky u bazénu a v zahradě u pláže - zdarma.
Strava: snídaně (7:30 - 9:30), oběd (12:30 - 14:30) a večeře (19:30 - 21:30). Všechna jídla jsou formou bufetu a ve standardu mezinárodní kuchyně. Nápoje k obědu a večeři za příplatek.
Za příplatek možnost pobytu v hotelu **** (Jacaranda Indian Ocean nebo podobný).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Počasí

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč