Keňa - Co v buši píská

Keňa - Nairobi
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou s přestupem, letištní taxy, ubytování v hotelech a lodgiích o kvalitě *** (9 nocí); transfery: letiště - hotel - letiště, přejezdy mikrobusy, stravování dle programu a popisů jednotlivých hotelů, služby polského průvodce a místního řidiče-průvodce během safari (anglicky hovořícího), pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: poplatky za vstupné do národních parků (cca 430 USD/os.), povinné spropitné (cca 60 USD/os.), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje a keňské vízum.

Upozornění! Výše uvedené ceny víz a výše poplatků za balíček účasti v programu byly uvedeny ke dni 27.8.2018 a mohou být změněny.

Program

Keňa - Co v buši píská - 11 dní  představení přírody - Velká migrace sloni, žirafy, antilopy a lvi Masai Mara růžoví plameňáci v Lake Nakuru • Amboseli - ve stínu Kilimandžára • Tsavo - největší Národní park v Keni  červení sloni z Tsavo prameny Mzima Springs rajské pláže u Indického oceánu

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě 2,5 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Nairobi pravidelnou linkou s přestupem.

Den 2
Přílet do Nairobi. Po pasové a vízové kontrole transfer do hotelu v Nairobi. Čas na odpočinek, snídaně, vystěhování z hotelu a přejezd do Národní rezervace Masai Mara (cca 250 km), která se nachází na náhorní plošině (cca 1600 m n. m.). Masai Mara - nejslavnější rezervace v Africe, je spolu s přilehlým parkem Serengeti (Tanzanie) považována za nejkrásnější národní park na světě. Po příjezdu do lodge přestávka na oběd a krátký odpočinek. Masai Mara je převážně rovinatá savana s nízkými stromy a stády antilop, gazel, zeber, slonů, žiraf a predátory jako jsou např.: lvi, gepardi, hyeny, šakali atd. Odpolední safari v parku Masai Mara. Návrat do lodgie v okolí Masai Mara, večeře a přenocování. (Trasa cca 350 km)

Den 3
Brzy ráno safari v Masai Mara. Po safari návrat na snídani a chvíle odpočinku. Odpoledne další safari v parku, do kterého migrují v letním období kopytníci ze Serengeti při hledání potravy (tzv. Velká migrace). Masai Mara je také domovem pro slavnou africkou velkou pětku zvířat: slona, nosorožce, lva, leoparda a buvola. Oběd, večeře a přenocování v lodgi v okolí Masai Mara. (Trasa cca 150 km)

Den 4
Po časné snídani přejezd ke slanému jezeru Elementaita (nebo podobnému v této oblasti). Je to nádherné místo s několika vyhaslými sopkami v pozadí, které připomínají ležící lidskou postavu. Během cesty přestávka na oběd. Odpolední safari v Národním parku Lake Nakuru, který se nachází v rozlehlé geologické pánvi zvané Velká příkopová propadlina (Great Rift Valley). Návštěva oblasti, která je obývaná stovkami druhů vodních ptáků a je útočištěm růžových plameňáků. Na místě můžeme také vidět bílé nosorožce, zebry, buvoly a gazely. Oběd, večeře a přenocování v lodgi v okolí Lake Nakuru. (Trasa cca 400 km)

Den 5
Po snídani transfer mikrobusem do Národního parku Amboseli. Přestávka na oběd. Odpoledne safari a pozorování zvířat v jednom z nejkrásnějších národních parků Afriky. Za hezkého počasí uvidíme Kilimandžáro - nejvyšší vrchol Afriky. Oblast parku kolem malebného jezera Amboseli je zarostlá vlhkým lesem a akáciovými háji. Žijí tam tisíce divokých zvířat: sloni, lvi, buvolí, antilopy a žirafy. Ubytování, večeře a přenocování v lodgii v okolí Amboseli. (Trasa cca 450 km)

Den 6
Po časné snídani přejezd do Národního parku Tsavo West. Krátká zastávka a procházka u pramenů Mzima - prameny tvoří malá jezera s křišťálově čistou vodou. S trochou štěstí budeme moci pozorovat hrochy, krokodýly a četné druhy vodního ptactva. Přejezd vyhlídkovou trasou s vulkanickou krajinou pohoří Chyulu do lodgií. Přestávka na oběd a krátký odpočinek. Odpoledne safari v Národním parku Tsavo West. Během safari bude příležitost setkat se mimo jiné se slavnými „červenými slony z Tsavo“, četnými druhy antilop, žiraf a dravců. Ubytování a přenocování v lodgi v areálu parku. (Trasa cca 170 km)

Den 7
Po časné snídani transfer do Mombasy a ubytování v hotelu vybraného standardu. (Trasa cca 260 km)

Den 8 - 9
Volný čas na odpočinek a opalování. Možnost využít nabídku fakultativních výletů.

Den 10
Po snídani vystěhování z hotelu. Volný čas na opalování a koupání v oceánu. Kolem půlnoci přejezd na letiště v Mombase. Noční odlet do Varšavy (let s přestupem). (Trasa cca 40 km)

Den 11
Přílet do Varšavy.

Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Jsou přijímány pouze dolary vydané po roce 2005. Starší bankovky nejsou akceptovány.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Všeobecné pokyny
Na safari byste měli mít spíše brašnu/cestovní tašku než pevný kufr. Vzhledem k příletu do Nairobi není bohužel možné přebalení zavazadla na safari a zavazadlo ponechat v pobytovém hotelu v Mombase. Na safari doporučujeme vzít si sebou šátek, který bude chránit obličej před prachem a větrem. Pokud se jedná o obuv, v průběhu dne je třeba se vyhnout sandálům a použít boty pokrývající celou nohu - chránící před kousnutím nějakého nepříjemného hmyzu. Užitečný bude také klobouk proti slunci a opalovací krém s vysokým faktorem. Co se týče oblečení, teplota během dne je proměnlivá (ráno a večer je chladno, během dne je horko). Proto doporučujeme kalhoty s připínacími nohavicemi a prodyšnou košili s dlouhými rukávy (ochrana proti hmyzu). Na večer svetr nebo mikinu. Doporučujeme vzít dalekohled k pozorování zvířat, svítilnu (některé cestičky v lodgiích jsou špatně osvětlené) a repelent proti komárům. V oblasti parků nemají mobilní telefony pokrytí. V recepci je k dispozici placený telefon (obvykle dražší), ale často bývají také výpadky pevných telefonů. 

Víza

- cestovní pas musí být platný minimálně 6 měsíců od data vstupu do Keni 
- občané ČR potřebují pro vstup do Keni vízum
- žádost o vízum je nutné podat elektronicky, a to na webové stránce spravované keňským Ministerstvem vnitra a koordinace národní vlády (Ministry of Interior and Coordination of National Government) http://www.evisa.go.ke
- správní poplatek za podání žádosti o vízum je 50 USD + poplatek za platbu kartou cca 2 USD 
- vyřízení víza trvá 2 pracovní dny
- žádost o vízum je možné také podat na letišti v Keni

Hodnocení klientů

Recenze k tomuto zájezdu si můžete přečíst zde: https://r.pl/kenia-co-w-buszu-piszczy/zakwaterowanie-kes

Informace o hotelech

Poznávací část:
NAIROBI:
Hotel:  ***, skromný - (1 noc).
Pokoje: Dvoulůžkový (s možností přistýlky) s vlastním sociálním zařízením. Klimatizace, balkon / terasa.
Vybavení: Restaurace, bar.
Stravování: Snídaně.

SAFARI:
Hotely: *** - 5 nocí v tzv. lodgích - komfortní, často postavené v místním stylu, které se nachází přímo v národních parcích nebo v jejich blízkosti, často s možností pozorovat zvířata z terasy, nebo z pokoje. Lodge jsou často postaveny u napajedla, kde se často shromažďuje zvěř, zejména ve večerních hodinách. Možnost ubytování v kempech.
Pokoje: Jednoduše zařízené pokoje s vlastním sociálním zařízením (bez klimatizace, TV a telefonu).
Stravování: Snídaně, obědy a večeře formou bufetu, v některých lodgích jsou jídla podávána dle jídelního lístku (případně ve formě balíčků na cestu).
Vybavení: Recepce, restaurace, bar, obchod se suvenýry, často se zahradou a bazénem. Na recepci telefon (placený - obvykle drahý), ale také časté výpadky pevné linky.

Upozornění! V parcích nemají mobilní telefony pokrytí.

Pobytová část:
Hotel: *** - (3 noci v hotelu na pobřeží v Mombase - Hotel Reef Beach Resort nebo podobný). Za příplatek možný pobyt v hotelu **** (Kaskazi Beach, Sentido Neptune Beach nebo podobný) - útulný a intimní hotel se nachází na severním pobřeží Mombasy (Reef) nebo jižním pobřeží - Diani Beach (Kaskazi, Neptune). V blízkosti obchody, restaurace a další zábava.
Pokoje: Všechny pokoje jsou vybaveny: klimatizací, TV, vlastním sociálním zařízením, většina pokojů má balkon nebo terasu.
Vybavení: Bazén, lehátka a slunečníky u bazénu a na trávníku na pláži, bar, restaurace, recepce. Trezor na recepci (za poplatek). Za příplatek také vodní sporty.
Stravování: All Inclusive: snídaně (7: 30 - 09: 30), oběd (12:30 - 14: 30) a večeře (19: 30 - 21: 30) a občerstvení. Všechna jídla jsou formou bufetu a ve standardu mezinárodní kuchyně. Nealkoholické nápoje a místní alkoholické nápoje k dispozici ve vybraných barech během otevírací doby.
Místní kategorie: *** nebo **** za příplatek

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Nejbližší termíny do hotelu


02. 08. - 13. 08. 2019 (11 dní)
Praha Plná penze
48 100 Kč
16. 08. - 27. 08. 2019 (11 dní)
Varšava Plná penze
47 239 Kč
30. 08. - 10. 09. 2019 (11 dní)
Praha Plná penze
48 259 Kč
06. 09. - 17. 09. 2019 (11 dní)
Varšava Plná penze
44 607 Kč
13. 09. - 24. 09. 2019 (11 dní)
Varšava Plná penze
41 079 Kč
20. 09. - 01. 10. 2019 (11 dní)
Varšava Plná penze
43 083 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Česká spořitelna č.ú: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč