Keňské trio

Keňa - Mombasa
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem s technickým mezipřistáním, letištní taxy, ubytování (7 nocí nebo za příplatek 14 nocí) v hotelech a lodgích o kvalitě ***, přejezdy minibusem, transfery letiště - hotel - letiště (transfery mohou být bez asistence v polském jazyce), stravu dle programu a popisů hotelů, služby polského delegáta v Mombase, služby polského průvodce během safari (1 osoba na skupinu, přesedá mezi autobusy) a místního řidiče - odborníka během safari (1 osoba na autobus, anglicky hovořící), turistický program a pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: poplatek za vstupy do národních parků, povinný poplatek za spropitné pro řidiče a místní průvodce (celkem za účast na programu cca 265 USD/osoba, platí se povinně průvodci jako balíček), spropitné pro nosiče zavazadel a číšníky, další jídla a nápoje, osobní výdaje, fakultativní výlety a vízum do Keni.

Fakultativní výlety: masajská vesnice (cca 25 USD/osoba).

Popisy dalších výletů, které jsou k dispozici v závislosti na vybraném hotelu, jsou uvedeny u programů "Keňa - Mombasa" nebo "Keňa - Malindi".

Upozornění! Výše uvedené ceny víz a poplatku za balíček účasti na programu jsou aktuální ke dni 28.2.2018 a mohou se změnit.

Program

Nejcharakterističtější zvířata Keni - sloni, žirafy, zebry, antilopy a lvi • střecha Afriky - Kilimandžáro • Tsavo West - baobaby, sloni a nosorožci • Prameny Mzima • výlev lávy Shetani • Tsavo East - bezkrevný lov zvířat • pláže Indického oceánu

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow Tours 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Technické mezipřistání v Egyptě nebo na Kypru (cca 45 minut, bez vystupování z letadla). Večer přílet na letiště Moi v Mombase. Po pasovém a vízovém odbavení přivítání s delegátem na letišti a transfer do vybraného hotelu. Večeře a přenocování.

Den 2 - 4
Pobyt ve vybraném hotelu na pobřeží Indického oceánu. Volný čas k odpočinku, koupání a opalování. Možnost využití fakultativních výletů.

Den 5
Po časné snídani (může být ve formě balíčku) transfer minibusem do Národního parku Tsavo West (cca 250 km - cca 4 hodiny jízdy). První safari začneme již po překročení brány parku. Jeho oblast pokrývá buš a akátové háje, které jsou domovem tisíců divokých zvířat: slonů, lvů, buvolů, pakoňů, žiraf a dokonce i levhartů a nosorožců. Oběd, následně odpolední safari a pozorování zvířat v jednom z největších Národních parků Afriky, kde se lze setkat s obrovskými hejny migrujících ptáků stejně jako s tzv. červenými slony z Tsavo. Ubytování, večeře a přenocování v lodgi v Tsavo. (Trasa cca 280 km)

Den 6
Po časné snídani transfer minibusem do Národního parku Amboseli (cca 250 km - cca 4,5 hodiny jízdy). Během cesty na safari uvidíme malebné prameny Mzima - dva rybníky navzájem propojené kaskádami, kde trvale žijí hroši a krokodýli, a také obrovský výlev ztuhlé černé lávy - Shetani. Z Národního parku Amboseli se rozprostírá nádherný výhled na majestátní „střechu Afriky“ - Kilimandžáro. Vrcholek lze vidět většinou jen brzy ráno a před západem slunce, během dne je obvykle zakryt mraky. Oběd, následně safari v parku, který je známý především jako „země slonů“. Často se zde můžeme také setkat s jinými zvířaty, mimo jiné se lvy, hyenami, gepardy, antilopami, buvoly a žirafami. Pro zájemce návštěva masajské vesnice (cca 25 USD/osoba). Uvidíte masajská obydlí, poznáte místní tance a zvyky a budete mít možnost zakoupit Masaji ručně dělané suvenýry. Večeře a přenocování v lodgi v okolí Amboseli. (Trasa cca 300 km)

Den 7
Po snídani transfer do Národního parku Tsavo East (cca 315 km - cca 5,5 hodin jízdy). Během cesty safari a následně přejezd do lodge na oběd. Volný čas, odpoledne začneme safari v jednom z největších Národních parků Afriky: více než 13 000 km² savany a úžasných akátových lesů a tisíců divokých zvířat: slonů, lvů, buvolů, pakoňů a žiraf. Večeře a přenocování v lodgi v okolí Tsavo East. (Trasa cca 375 km)

Den 8
Po časné snídani safari v Národním parku Tsavo East. Následně odjezd ve směru Mombasy (oběd za příplatek). (Trasa cca 370 km) V odpoledních hodinách příjezd do Mombasy a následně:
- Klienti, kteří zůstávají na další týden pobytu - transfer do vybraného hotelu na pobřeží Indického oceánu.
- Klienti, kteří se vracejí do Polska - transfer do hotelu na osvěžení se po cestě, následně trasnfer na letiště a odlet do Polska.

Den 9
Technické mezipřistání v Egyptě nebo na Kypru (cca 45 minut, bez vystupování z letadla). Přílet do Polska.

Upozornění k programu
- Celková trasa cca 1 600 km.
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.

Jiné

- Na safari byste měli mít elastickou brašnu a ne pevný kufr. Po příletu je možnost přebalení zavazadla na safari a ponechání kufru v hotelu v Mombase. Ponechaná zavazadla si klienti vyzvednou po návratu ze safari nebo budou doručena delegáty do hotelů (toto by mělo být nahlášeno průvodci během safari).
- Doporučujeme si vzít s sebou vlastní šátek, který bude chránit tvář před prachem a větrem. Doporučujeme si vzít s sebou také pokrývku hlavy a sluneční krém s vysokým faktorem.
- Pokud jde o oblečení, teplota během dne je proměnlivá (rána a večery jsou chladné, během dne je horko), proto doporučujeme vzít si s sebou vhodné oblečení, které také poskytne dodatečnou ochranu proti hmyzu.
- Na safari doporučujeme nepoužívat parfémy a nenosit oblečení tmavě modré barvy, protože mohou přilákat hmyz.
- Doporučujeme vzít si s sebou dalekohled pro pozorování zvířat, svítilnu (některé lodže jsou špatně osvětlené) a repelent proti komárům.
- Na území parků často nemají mobilní telefony pokrytí. Na recepci je k dispozici za poplatek telefon (obvykle drahý), nicméně zde také často dochází k selhání pevných linek.
- Vyměňte si dolary vydané až po roce 2006.

Upozornění k programu

Od 28.8.2017 se změnily předpisy týkající se ochrany životního prostředí v Keni. Kvůli novému zákonu je používání, výroba a dovoz plastových sáčků v Keni nelegální a trestáno vysokými pokutami (až do výše 38 000 USD) nebo odnětím svobody až na 4 roky. Cestující, kteří přijíždějí do Keni s plastovými taškami v jejich zavazadlech (reklamní, plastové a jednorázové tašky, rovněž tašky z nákupů v obchodech v bezcelní zóně), jsou povinni je nechat na letišti. Doporučujeme používat místo plastových tašek textilní nebo papírové tašky. Keňa je jednou ze zemí s nejpřísnějšími zákony týkajících se plastových tašek.

Hodnocení klientů

Všechny recenze tohoto zájezdu najdete zde: https://r.pl/kenijskie-trio/amani-tiwi-beach-resort-kst

Víza

- občané ČR potřebují pro vstup do Keni vízum
- žádost o vízum je nutné podat elektronicky na webové stránce spravované keňským Ministerstvem vnitra a koordinace národní vlády (Ministry of Interior and Coordination of National Government) http://www.evisa.go.ke
- správní poplatek za podání žádosti o vízum je 50 USD + poplatek za platbu kartou cca 2 USD

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Informace o hotelech

Poloha
Stylový hotelový komplex Voyager Beach KST obklopený krásnou a udržovanou tropickou zahradou se nachází na severním pobřeží Mombasy. Hotel se skládá ze dvou a třípatrových hotelových budov postavených v tradičním svahilském stylu. V blízkosti hotelu se nachází krokodýlí farma a Haller Park, čili ZOO afrických zvířat, které vzniklo na ploše bývalého dolu, kde 2x denně probíhá krmení žiraf. Centrum Mombasy je vzdáleno cca 10 km a letiště cca 20 km.

Pláž
Hotelový komplex Voyager Beach KST se nachází přímo u pláže Nyali s bílým pískem. Lehátka a slunečníky jsou k dispozici zdarma v zahradě u pláže.

Vybavení
24hodinová recepce, 3 restaurace: hlavní, restaurace a'la carte Smugglers 'Cove servírující mořské plody (za příplatek) a italská Minestrone (zdarma po dřívější rezervaci stolu na recepci). Navíc: 4 bary, včetně lobby baru otevřeného 24 hodin denně (po 24:00 za příplatek). V areálu hotelu se nachází 4 sladkovodní bazény (sportovní, u pláže, s vířivkou a vodopádem a brouzdaliště), plážové osušky, lehátka a slunečníky - zdarma. Navíc: směnárna, obchody, salon krásy, kadeřnictví, služba hlídání dětí (za poplatek).

Pokoje
Hotel Voyager Beach KST má 236 komfortně zařízených pokojů různých standardů. Standardní pokoje (o rozloze cca 18 m²) s výhledem na zahradu a okolí hotelu jsou vybaveny koupelnou (sprcha, vysoušeč vlasů), individuálně nastavitelnou klimatizací, satelitním TV, telefonem, trezorem (zdarma), mini ledničkou, příslušenstvím k přípravě kávy a čaje a balkonem nebo terasou. Pokoje typu Superior jsou větší, mají výhled na zahradu nebo oceán (na potvrzení). Za příplatek a na potvrzení pokoje typu Deluxe s výhledem na oceán.

Strava
All Inclusive: snídaně, obědy a večeře jsou podávány formou bohatého bufetu. Místní nealkoholické a alkoholické nápoje jsou k dispozici v hotelových barech v hodinách od 10:00-23:00. Občerstvení během dne v hodinách od 12:00-18:00. Každý den hotel nabízí tematické pokrmy.

Sport a zábava
Hotel Voyager Beach KST organizuje bohatý denní i večerní animační program, mimo jiné: aqua aerobic, sportovní hry, představení. Mini klub a vzdělávací aktivity pro děti (např. mořská biologie, ekologická výchova). Navíc: 2 tenisové kurty (osvětlení a vybavení za poplatek), sportovní hřiště, stolní tenis, šipky. Na pláži je k dispozici hřiště na plážový volejbal a centrum vodních sportů (za poplatek): lekce potápění, půjčovna vodního vybavení. Nedaleko hotelu se nachází 18jamkové golfové hřiště.

Internet
V lobby a na pokojích Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky: www.heritage-eastafrica.com

Náš názor
Hotel Voyager Beach KST velmi dobré kvality, který se nachází přímo u krásné pláže s bílým pískem, s bohatým programem All Inclusive a bohatou sportovně-animační nabídkou. Hotel má velmi dobré recenze a je chválen za vynikající kuchyni. Skvělá volba na bezstarostnou rodinnou dovolenou nebo dovolenou s přáteli!

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Mapa

Nejbližší termíny do hotelu


12. 10. - 20. 10. 2019 (9 dní)
Varšava All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
35 774 Kč 44 077 Kč
19. 10. - 27. 10. 2019 (9 dní)
Varšava All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
36 512 Kč 44 345 Kč
26. 10. - 03. 11. 2019 (9 dní)
Varšava All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
35 290 Kč 42 456 Kč
02. 11. - 10. 11. 2019 (9 dní)
Varšava All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
36 134 Kč 43 058 Kč
09. 11. - 17. 11. 2019 (9 dní)
Varšava All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
36 739 Kč 43 428 Kč
16. 11. - 24. 11. 2019 (9 dní)
Varšava All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
37 428 Kč 44 848 Kč
23. 11. - 01. 12. 2019 (9 dní)
Varšava All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
35 770 Kč 42 559 Kč
30. 11. - 08. 12. 2019 (9 dní)
Varšava All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
35 292 Kč 41 656 Kč
07. 12. - 15. 12. 2019 (9 dní)
Varšava All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
34 990 Kč 41 614 Kč
14. 12. - 22. 12. 2019 (9 dní)
Varšava All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
34 683 Kč 44 601 Kč
21. 12. - 29. 12. 2019 (9 dní)
Varšava All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
43 706 Kč 51 785 Kč
28. 12. - 05. 01. 2020 (9 dní)
Katovice All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
47 015 Kč 53 312 Kč
04. 01. - 12. 01. 2020 (9 dní)
Katovice All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
36 959 Kč 44 985 Kč
11. 01. - 19. 01. 2020 (9 dní)
Katovice All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
36 347 Kč 44 088 Kč
18. 01. - 26. 01. 2020 (9 dní)
Katovice All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
34 715 Kč 41 540 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Česká spořitelna č.ú: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč