Ubytování ANG Obrázek0
Ubytování ANG Obrázek1
Ubytování ANG Obrázek2
Ubytování ANG Obrázek3
Ubytování ANG Obrázek4
Ubytování ANG Obrázek5
Ubytování ANG Obrázek6
Ubytování ANG Obrázek7
Ubytování ANG Obrázek8

Královská Anglie

Velká Británie - Londýn
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Ubytování
Hotely **/*** - výhodně umístěné mimo navštívená města

Vybavení
Restaurace, bar, často lobby s TV

Pokoje
Funkčně zařízené, všechny pro 2 osoby (možnost přistýlky) s koupelnou

Strava
Kontinentální snídaně

Místní kategorie
**/***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přejezd komfortním autokarem (WC, klimatizace, bar, video), přejezd Eurotunelem nebo trajektem, ubytování v hotelu (6 nocí), stravování: 6 kontinentálních snídaní, služby průvodce, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, plavbu po řece Temži, systém Tour Guide - orientační cena účasti v programu: cca 250 GBP/os. (povinný poplatek placený na místě) a jiné výše neuvedené výdaje. Nezahrnuje: jízdenky městskou hromadnou dopravou na území Londýna (dle programu) - cca 10 GBP/os./denně, pobytovou taxu v hotelu v Německu - cca 3 EU/os. Možnost příplatku 5 večeří (od 2 do 6 dne) - cena je uvedena v rezervačním systému.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu!

Název zájezdu v polském jazyce: Anglia Królewska

Program

Londýn - jedna z nejzajímavějších metropolí světa • královské rezidence - Hampton Court a Windsor • Oxford - město snových věží • římské lázně v Bath • tajemství Stonehenge • Královský pavilon (Royal Pavillion) - letní rezidence krále Jiřího IV. • útesové pobřeží jižní Anglie

Den 1 
Odjezd z Polska dle jízdního řádu (Západní Evropa pro pohodlné). Přejezd do okolí Dortmundu-Antverp, přenocování. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. (Trasa cca 650 km od polských hranic) 

Den 2
Snídaně a vystěhování. Přejezd do Francie. Přejezd Eurotunelem nebo trajektem do Velké Británie. Příjezd do Londýna v odpoledních hodinách. Procházka centrem města: Houses of Parliament, Westminsterské opatství, Piccadilly Circus a Trafalgarské náměstí. Přejezd do hotelu, ubytování a přenocování. (Trasa cca 500 km)

Den 3
Po snídani prohlídka Tower of London - velké středověké pevnosti, která je společně s Královskou pokladnicí jednou z nejvýznamnějších památek Londýna. V pokladnici se nachází mimo jiné: největší diamant světa a královské insignie. Následně uvidíme slavný padací most - Tower Bridge. Poté plavba výletní lodí po řece Temži. Dalším bodem programu bude návštěva Westminsterského opatství - jednoho z nejvýznamnějších chrámů Anglikánské církve, místa korunovace a místa posledního odpočinku anglických panovníků. Prohlídka katedrály sv. Pavla postavené v 17. století s druhou největší kopulí na světě (117 m). Večer strávíme v centru Londýna, v okolí West Endu - ve stylové čtvrti plné divadel, zábavy a hudby, které je jedním z nejrušnějších míst v hlavním městě Velké Británie. Návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 60 km)

Den 4
Po snídani vystěhování a odjezd do Hampton Court - návštěva malebně umístěného paláce z tudorovského období (16. století), jehož nejslavnějším obyvatelem byl Jindřich VIII. Přejezd do Windsoru a návštěva nejstaršího hradu na světě, který je spolu s Buckinghamským palácem v Londýně a palácem Holyrood v Edinburghu jednou z oficiálních rezidencí britských monarchů. Windsor není jen hrad, ale také okouzlující město, které lze obdivovat během procházky. Nakonec doporučuje chvilku odpočinku od rušné metropole - návštěva Kew Gardens (UNESCO), královských botanických zahrad s největší expozicí rostlin na světě nashromážděných na 121 ha. Přejezd do okolí Oxfordu. Ubytování v hotelu, přenocování. (Trasa cca 150 km)
 
Den 5
Po snídani vystěhování a přejezd do Oxfordu, zvaného městem snových věží, kde sídlí nejstarší univerzita v anglicky mluvícím světě. Na této elitní univerzitě studoval mimo jiné básník Oscar Wilde, C.S. Lewis („Letopisy z Narnie“) nebo J.R.R. Tolkien - autor Hobita, Pána prstenů a dalších úžasných děl. Univerzitní budovy byly kulisami k mnoha filmům, včetně Jamese Bonda nebo Harryho Pottera. Procházka historickým centrem města. Následně přejezd do města Bath a výlet dvoupodlažním autobusem po krásném městě známém díky termálním vodám a prohlídka římských lázní (UNESCO) - jednoho z nejlépe dochovaných archeologických nalezišť v Evropě. Přejezd do hotelu v okolí Salisbury - Amesbury. Ubytování a přenocování. (Trasa cca 200 km)

Den 6
Po snídani přejezd do Stonehenge, kde se nachází záhadné megalitické kamenné kruhy (UNESCO) a kde se do dnešního dne během letního slunovratu konají setkání neodruidů. Následně přejezd malebným pobřežím jižní Anglie do Brightonu. Chvilka odpočinku ve známém letovisku. Návštěva Královského pavilonu (Royal Pavillion) ohromujícího excentrickou architekturou - letní rezidence krále Jiřího IV. z přelomu 18. a 19. století. Přejezd do hotelu v okolí Londýna, ubytování a přenocování. (Trasa cca 250 km)

Den 7
Po snídani vystěhování a přejezd městskou hromadnou dopravou do centra Londýna, zastávka u Buckinghamského paláce a poté volný čas v centru hlavního města. Zájemcům doporučujeme nákupy na Oxford Street a těm, kteří o nakupování nemají zájem, doporučujeme prozkoumat město samostatně (např. Britské muzeum nebo Národní galerie). Odpoledne přejezd do Folkstone a Eurotunnel do Francie. Noční přejezd přes Nizozemsko a Německo. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. (Trasa cca 1150 km k hranicím s Polskem)  

Den 8
Příjezd do Polska v ranních hodinách (Torzym cca 8:30).

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno. 
- Průvodce neprovází po muzejních objektech. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE 
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč