Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek0
Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek1
Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek2
Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek3
Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek4
Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek5
Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek6
Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek7
Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek8
Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek9
Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek10
Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek11
Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek12
Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek13

Marlita Beach Hotel & Apartments

Kypr
Pobytový
Rodinný
Aquapark/tobogány

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Komplex vysoké kvality se skládá z hotelů Marlita a Anastasia (umístěných blízko sebe na velké hotelové ploše). Nově zrekonstruovaný v zimě v roce 2016/2017 - kvalitu zaručuje vysoce ceněný hotelový řetězec Tsokkos. Marlita Beach Hotel & Apartments se nachází v několika budovách vedle (cca 70 m) písečné pláže na východním pobřeží jižního Kypru v Protaras, známém a oblíbeném rekreačním letovisku. Nedaleko hotelu se táhne pobřežní promenáda (její začátek je u pláže). Do centra Protaras se můžete vydat na procházku podél promenády (cca 2 km). Nejbližší bary, kavárny a obchody se nachází nedaleko hotelu. V blízkosti hotelu se nachází autobusová zastávka, ze které jezdí autobusy do centra Protaras a do Ayia Napy (s největším počtem diskoték a klubů na Kypru!). Letiště v Larnace je vzdáleno cca 60 km.

Pláž
Hned vedle hotelu Marlita Beach Hotel & Apartments (přechod přes promenádu) se nachází písečná pláž (cca 70 m) ležící v zálivu Marlita s pozvolným sestupem do moře (na Kypru jsou všechny pláže veřejné a volně k dispozici). Lehátka a slunečníky na pláži - za poplatek (cca 2,5 EUR za lehátko/den); plážové osušky k dispozici v hotelu - zdarma (nutná záloha 10 EUR).

Vybavení
24hodinová recepce s lobby a výtahy. V hlavní budově: bufetová hlavní restaurace s mezinárodní kuchyní, 3 bary (včetně 1 u bazénu) a restaurace a’la carte -Thalassa Restaurant & Bar s mezinárodní kuchyní (za poplatek). Hotelový komplex se vyznačuje velkým sportovním a rekreačním zázemím, včetně: 2 venkovních lagunových bazénů (hluboký a mělký pro děti), krytého bazénu s brouzdalištěm a bezplatného aquaparku se skluzavkami pro dospělé a pro děti (oba se nachází v hotelu Anastasia). Hosté hotelu Marlita mohou využívat bazény a rekreační zóny sesterského hotelu Anastasia. Kromě toho posilovna (zdarma), wellness centrum (za poplatek), stůl na stolní tenis, šipky a herna. V areálu hotelového komplexu Marlita Beach Hotel & Apartments  je tenisový kurt (vybavení a osvětlení za poplatek). Služby jako prádelna, směnárna - za poplatek.

Pokoje
Prostorná a klimatizovaná studia (cca 30 m²) a apartmány (50 m²).
Studio (2+1) - dvoulůžkový pokoj s možností přistýlky ​​pro 1 dítě nebo dospělého v podobě rozkládací pohovky. Každé studio je vybaveno kuchyňským koutem, koupelnou (WC, sprcha, vysoušeč vlasů), satelitním TV, telefonem a minibarem (za poplatek). Trezor na pokoji - za poplatek (cca 2,5 EUR/den). Hostům je k dispozici vybavený balkon nebo terasa.
Apartmán (2+2) NEBO 4 se skládá z dvoulůžkové ložnice a obývacího pokoje s možností ubytování 2 dětí nebo 2 dospělých osob (rozkládací pohovka). Každý apartmán je vybaven kuchyňským koutem, koupelnou (WC, sprcha, vysoušeč vlasů), satelitním TV, telefonem a minibarem (za poplatek). Trezor v apartmánu - za poplatek (cca 2,5 EUR/den). Hostům je k dispozici vybavený balkon nebo terasa.

Strava
Balíček All Inclusive zahrnuje: snídaně (07:00-10:00), obědy (12:30-14:30) a večeře (18:30-21:30) formou bufetu (mezinárodní kuchyně). Kromě toho občerstvení mezi jídly (10:30-12:00, 15:30-17:00) a večerní občerstvení (22:00-24:00). Program All Inclusive zahrnuje také zmrzlinu a čas na čaj (tea time) v hodinách od 16:30-17:30. V rámci All Inclusive jsou k dispozici místní alkoholické a nealkoholické nápoje, rovněž v baru u aquaparku. Za poplatek: čerstvě vymačkané džusy, ochucené kávy a dovážené alkoholické nápoje.

Sport a zábava
Sportovní a animační program pro děti: sportovní aktivity, zábava, výtvarné aktivity, dětské hřiště a pro dospělé: večerní show, živá hudba a soutěže. Od poloviny června do poloviny září FIGLO KLUB s animacemi v polském jazyce v sousedním hotelu Anastasia Beach Hotel. Kromě toho: hlídání dětí (na vyžádání a za poplatek).

Internet
Ve veřejných prostorách a na pokojích Wi-Fi připojení k internetu - za poplatek (cca 10 EUR/den).

Místní kategorie
A

Webové stránky
www.tsokkos.com

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/cypr-larnaka-wypoczynek/marlita-beach-hotel-and-apartments

Náš názor
Hotel Marlita Beach Hotel & Apartments doporučujeme zejména pro rodiny s dětmi díky pohodlí ubytování ve studiích a apartmánech a díky aquaparku. Bohatý program All Inclusive bude další výhodou pro dospělé, vynikající poloha v blízkosti pláže a zábava uspokojí všechny ty, kteří žízní po atrakcích letoviska. Hotelový komplex je po kompletní rekonstrukci v roce 2016/2017. Za to všechno dodatečná hvězdička od Rainbow!

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: leteckou dopravu, letištní poplatky, transfery letiště - hotel - letiště, ubytování na 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, asistenci poského zástupce při odbavení na letišti v Polsku, péči polského delegáta, pojištění TU Europa - základní varianta (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jinou stravu než je uvedeno v popisu daného hotelu, nápoje k jídlům (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak), osobní výdaje.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu na Kypr.

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na letišti u stanoviště Rainbow 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, opalování, koupání v moři, fakultativní výlety atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště a návrat do Polska.

Jiné

Kypr - Obecné informace

Měna
EUR - Euro. Běžně můžete platit kreditními kartami. V turistických destinacích je mnoho směnáren (také v hotelech) a bankomatů.

Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné, zejména řidičům na fakultativních výletech a zaměstnancům hotelů a restaurací. Někdy se může stát, že je spropitné již připočteno k účtu v restauraci.

Vízum
Čeští občané mohou cestovat na Kypr na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu.

Čas
+1 hodina oproti času v ČR.

Orientační ceny
Minerální voda 1,5 l – cca 1 EUR, Coca Cola 0,5 l – cca 1 EUR, káva cca 2 EUR, pivo v baru od cca 3 EUR, večeře v restauraci cca 15-20 EUR.

Pošta
Známka na dopis nebo pohlednici do Česka stojí 0,55 EUR, pohlednice od 0,30 EUR.
Státní orgány (včetně pošty) jsou otevřeny pouze do 12:30.

Elektřina
Napětí 230 V, výstup tzv. anglická zásuvka. Doporučujeme si vzít s sebou adaptér (nebo k dostání v místních obchodech, cena cca 3 EUR).

Telefony
Mobilní telefony fungují bez problémů na většině území Kypru. Prosíme o seznámení se s tarifními podmínkami u Vašeho mobilního operátora před odjezdem na dovolenou.

V regionu

Larnaka
Jedná se o významné turistické středisko a přístav, který je jedním z nejvíce vybíraných prázdninových destinací na ostrově. Láká turisty z celého světa vynikajícími hotely, širokým výběrem restaurací a hostinců, na krásné, široké pláže doplněné o promenády. Město má významné památky, s důrazem na staletou historii tohoto kraje: zbytky starověkého Kitionu, což je řecký městský stát, pravoslavný kostel sv. Lazara z jedenáctého století,turecká pevnost pocházející z šestnáctého století. Mešita Hala Sultan, která je jedním z nejdůležitějších chrámů islámu. Kousek od města se nachází slané jezero, kde se v průběhu zimy a jara má domov mnoho druhů ptáků, včetně plameňáků.

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz na letišti u stanoviště Rainbow 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady

Výlety v okolí

Severní Kypr - Famagusta, Kyrenia a Bellapais
Vydáme se do Famagusty, v jejímž centru se nachází půvabné staré město a nad ním se tyčí katedrála sv. Mikuláše, která byla přeměněna na mešitu Laly Mustafy Paši. Přejedeme rovněž podél tzv. Města duchů - Varosha. Tato čtvrť byla kdysi rušná a plná hotelů, dnes je vymřelou, uzavřenou oblastí, kterou střeží turecká armáda. Následně se vydáme ke zřícenině Salamis. Vydáme se směrem k severnímu pobřeží, přes hory a dostaneme se do vesničky Bellapais, která je známá díky augustiniánskému klášteru, jenž patří k nejlépe dochovanému příkladu gotiky na ostrově. Hlavním bodem programu bude Kyrenia s majestátní pevností.
Orientační cena: cca 75 EUR

Po stopách bohyně Afrodity & mýty a UNESCO
Nejdřív navštívíme zříceninu Kurionu - místo starověkého náboženského kultu, poté si prohlédneme nejdůležitější místo ostrova - pláž Petra Tou Romiou, na kterou se podle legendy vynořila bohyně krásy a lásky - Afrodita. Následně dojedeme do Paphos, jednoho z hlavních měst ostrova. V Paphos se vydáme do archeologického parku (na seznamu UNESCO), kde objevíme nádherné podlahové mozaiky. Volný čas v přístavu. Na zpáteční cestě zastavíme v místním obchodě s kyperskými sladkostmi.
Orientační cena: cca 50 EUR

Nikósie - jediné takovéto hlavní město na světě
Cesta do jediného hlavního města na světě, které je rozděleno mezi dva různé státy demarkační linií oddělující jižní část patřící Kyperské republice od severní části, kde se nachází tzv. Turecká republika severního Kypru. S delegátem přejdeme přes hranici, abychom mohli vidět na vlastní oči, jak rozdílné jsou tyto dva regiony. Mají zcela odlišnou kulturu a náboženství. Na severní straně navštívíme mimo jiné katedrálu sv. Jana, dnes - mešitu Selimiye. Ve volném čase možnost koupit si různé suvenýry během procházky mezi uličkami Nikósie.
Orientační cena: cca 50 EUR

Expedice do hor - Trodos Jeep Safari
Fascinující výlet terénními vozy, ideální pro milovníky dobrodružství. Během expedice uvidíme mimo jiné přehradu Arminou a most Jelefos. Projíždějíc horskou divočinou dojedeme k vyhlídkovému místu nejvyššího kyperského vrcholu - hoře Olymp (1 951 m n. m.). Během výletu nás také čeká odpočinek ve vesnici Lefkara, kde se vyrábějí ručně vyráběné stříbrné šperky a místní výšivky, a oběd v podobě meze.
Orientační cena: cca 70 EUR

Plavba lodí Discovery
Plavba lodí začíná v malebném přístavu Agia Napa. Odtud se budeme plavit podél pobřeží a navštívíme: podvodní jeskyně v Agia Napa, mys Cavo Greco, zátoku Konnos, zátoku Fig Tree a pláže ve městě Kapparis. Poplujeme také do okolí města duchů ve Famagustě - Varosha, odkud na ní bude nejlepší výhled. Navíc během plavby bude připraven oběd v podobě barbeque. Bude příležitost ochutnat tradiční kyperské pochoutky - sníst souvle (grilované maso), salát, tzatziki, sýr halloumi a chléb.
Orientační cena: cca 36 EUR

Kyperský večer - víno, tanec a… chutné jídlo!
To všechno na nás čeká během kyperského večera, který se koná v tradiční taverně ve vesnici Sotira. Uvidíme ukázku kyperských tanců, ale nebude chybět také jídlo. Bude se podávat známé meze - různé pokrmy servírované na samostatných talířcích. Žízeň uhasí červené a bílé víno a také voda.
Orientační cena: cca 37 EUR

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informační a nepředstavují obchodní nabídku. Nemůžeme proto zaručit, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna trvá na Kypru obvykle od poloviny června do konce srpna.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč