Ubytování LAS Obrázek0
Ubytování LAS Obrázek1
Ubytování LAS Obrázek2
Ubytování LAS Obrázek3
Ubytování LAS Obrázek4
Ubytování LAS Obrázek5
Ubytování LAS Obrázek6
Ubytování LAS Obrázek7
Ubytování LAS Obrázek8

Lotrinsko, Alsasko, Champagne a Paříž - francouzské variace

Francie - Alsasko-Champagne
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Ubytování
Skromnější hotely turistické třídy - všechny se nachází mimo center měst (1 noc v okolí Remeše, 3 noci v okolí Nancy/Mety).

Pokoje
Dvoulůžkové pokoje (s možností max. 1 přistýlky), všechny s koupelnou a WC, telefonem a satelitní TV.

Strava
Kontinentální snídaně (podávané na sladko v hotelové restauraci, většinou croissant/rohlík, džem, káva nebo čaj).

Místní kategorie
**

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přejezd autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování v hotelu (5 nocí), stravování: 5 kontinentálních snídaní (podávaných na sladko), turistický program (viz níže), služby polského průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).
 
Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, systém Tour Guide (bezdrátový elektronický systém provázení skupin). Celkové náklady na účast v programu: cca 170 EUR/dospělá osoba a 165 EUR/dítě do 12 let (povinný poplatek placený průvodci formou balíčku). Nezahrnuje: jiné osobní výdaje.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do jednotlivých zemí.

Název zájezdu v polském jazyce: Lotaryngia, Alzacja, Szampania i Paryż - francuskie wariacje

Program

Champagne - Remeš • ochutnávka šampaňského • vinařská stezka - návštěva vinice • ochutnávka vína • Paříž - Eiffelova věž, magická čtvrť umělců, plavba po Seině • města Mety a Nancy - perly Lotrinska • rezidence a náměstí Stanislawa Leszczynského • stylová městečka Alsaska • krásný Štrasburk

Den 1 
Odjezd z Polska dle jízdního řádu. Přejezd přes Německo a Belgii. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. (Trasa cca 1150 km) 

Den 2
V časných odpoledních hodinách dorazíme do hlavního města provincie Champagne - Remeše. Návštěva krásné a korunovační katedrály Notre-Dame, baziliky svatého Remigia, který v roce 496 pokřtil krále Franků - Chlodvíka I. Následně prohlídka jednoho ze sklepů, kde se vyrábí šampaňské. Během procházky podzemními chodbami budeme moci obdivovat proces výroby tohoto ušlechtilého nápoje. Následně ochutnávka šampaňského a možnost nákupu v butiku. Později volný čas na procházku hlavním městem provincie Champagne a na oběd (na vlastní náklady). Přenocování v okolí Remeše. (Trasa cca 100 km)

Den 3
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Paříže. Nejprve doporučujeme procházku po magickém Montmartru, čtvrti umělců a nočního života. Uvidíme mimo jiné: slavné Pigallovo náměstí (Place Pigalle), mnoho divadel a kabaretů (mimo jiné Moulin Rouge) a baziliku Sacré-Cœur, která se od konce 19. století stala symbolem pařížské zbožnosti. Následně uvidíme zblízka Eiffelovu věž - nejslavnější železnou konstrukci v Paříži, která je od roku 1889 symbolem města. Pro zájemce (za příplatek cca 25 EUR/os.) výjezd výtahem na vrchol věže (výška téměř 300 m) a možnost obdivování jedinečného panoramatu města. Posledním bodem programu bude plavba výletní lodí po Seině, během níž bude možné obdivovat a fotografovat památky ležící na břehu řeky. Přenocování v okolí Paříže. (Trasa cca 170 km)

Den 4
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Mety, hlavního města lotrinského regionu. Vezmeme Vás na procházku krásným starým městem, kde se nachází nejstarší francouzský kostel ze 4. století - bazilika sv. Petra. Uvidíme také nádhernou gotickou katedrálu sv. Štěpána, která se může pochlubit největšími vitrážemi na světě od malíře Marca Chagalla. Nakonec navštívíme Centre Georges Pompidou, které je díky svému tvaru zvané čínským kloboukem, jež je ultramoderním muzeem moderního umění. Jedná se o největší mimopařížské umělecké centrum ve Francii, které se může pochlubit působivou výstavní síní (5 000 m2) a jednou z největších a nejprestižnějších uměleckých sbírek 20. a 21. století. Přenocování v okolí Nancy. (Trasa cca 250 km)
 
Den 5
Po snídani přejezd do Nancy, města s polským akcentem a do historického centra regionu. Právě zde v 18. století vládl jako poslední lotrinský princ polský vládce Stanisław Leszczyński, který město postupně zveleboval. V programu prohlídky nádherné náměstí Stanisława Leszczyńského s radnicí a divadlem, malebnými fontánami a nádherným Vítězným obloukem; krásná městská brána se dvěma věžemi, které jsou pozůstatky starobylého opevnění, Palais Ducal - městská rezidence královské rodiny, charakteristická strohým stylem, v níž je dnes muzeum historie Lotrinska a původní budova Ecole de Nancy - secesní perla s jemnými liniemi. Volný čas. Návrat do hotelu. (Trasa cca 150 km)

Den 6
Po snídani přejezd do Alsaska, nejmenší provincie Francie známé díky skvělému vínu. Navštívíme fragment slavné alsaské vinné stezky - Route du Vin, která vede malebnými vesničkami. Zastavíme se v jedné z vinic, abychom ochutnali místní drink. Následně procházka rušným a barevným městečkem Riquewihr, ukrytým mezi zelenými kopci. Nakonec navštívíme Kaysersberg - jedno z nejkouzelnějších měst Alsaska s úzkými stylovými uličkami, domy ze 16. století, renesančními fontánami a opevněným mostem přes řeku Weiss. Návrat do hotelu. (Trasa cca 300 km)
 
Den 7
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Štrasburku na prohlídku historického starého města zapsaného na seznamu UNESCO. Uvidíme nádhernou katedrálu Notre Dame s dosud fungujícím orlojem, budovu Evropského parlamentu a Rohanský palác s pohádkovými komnatami zdobenými zlatem a sametem. Pozdě odpoledne odjezd do Polska. (Trasa cca 1150 km)
 
Den 8
Příjezd do Polska v ranních hodinách (Torzym cca 9:00).

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. 
- Průvodce neprovází po všech muzejních objektech. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč