Ubytování MFP Obrázek0
Ubytování MFP Obrázek1
Ubytování MFP Obrázek2
Ubytování MFP Obrázek3
Ubytování MFP Obrázek4

Mexiko od Pacifiku po Atlantik

Mexiko - Mexico City
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Hotely *** - nachází se mimo navštívená města.

Vybavení: restaurace a bar, občas také bazén nebo zahrada.

Pokoje: jednolůžkové, dvoulůžkové a třílůžkové pokoje, přičemž ve třílůžkovém pokoji je obvykle manželská postel a jedno lůžko jako přistýlka. Všechny s koupelnou, často s telefonem a klimatizací.

Strava: americké snídaně (servírované porce, nejčastěji: ovoce, míchaná vejce, smažená slanina nebo klobása, chléb, croissant, malá porce džemu a másla, 1 sklenice džusu, 1 šálek kávy nebo čaje) a večeře (servírované porce: polévka, hlavní jídlo - většinou drůbež, někdy ryby, salát nebo vařená zelenina, brambory nebo rýže nebo tortilla, dezert). V hotelech v Cancúnu/na Mayské riviéře a v Acapulcu program All Inclusive (kromě prvního hotelového dne hned po příletu do Cancúnu).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner do Cancúnu (přímý let), vnitřní přelety, letištní taxy, ubytování v hotelech (14 nocí), přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem, stravování dle programu, služby polského průvodce na místě, služby zástupce Rainbow během odbavení na letišti ve Varšavě, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: poplatek za balíček na realizaci programu (mimo jiné vstupenky do navštěvovaných objektů, spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, pokojské, systém Tour Guide, rezervační poplatky atd.) ve výši cca 510 USD/os. - povinný poplatek placený průvodci formou balíčku na místě. Balíček neobsahuje cenu fakultativních výletů uvedených v programu a pobytovou taxu v hotelech ve státě Quintana Roo (cca 2 USD/pokoj/noc - povinný poplatek placený na místě, na recepci hotelů). Cena nezahrnuje fakultativní výlety uvedené v programu zájezdu, fakultativní výlety během pobytové části v Cancúnu/na Mayské riviéře a další osobní výdaje. Na letišti v Cancúnu může být před odletem z Mexika vybírán poplatek VISITAX (cca 10 USD/os.).

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid-19 podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Meksyk od Pacyfiku po Atlantyk

Program

Mexico City - největší město Ameriky! • La Paz - nejkrásnější pláže Kalifornie • vodní safari - pozorování velryb a lachtanů • odpočinek v hotelu All Inclusive • Tequila - ochutnávka v továrně • místo, kde se lidé stávají bohy - Teotihuacán • Querétaro - město založené indiány Otomi 

Den 1 
Sraz u stanoviště Rainbow 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Cancúnu charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner (přímý let). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu pasové odbavení a setkání s průvodcem. Následně transfer do hotelu v Cancúnu nebo na Mayské riviéře, večeře, přenocování. 

Den 2
Po snídani transfer na letiště a přelet do Mexico City. Prohlídka historického centra Mexico City (seznam UNESCO) - hlavního města Mexika a aztéckého státu před jeho dobytím. V rámci programu: náměstí Zócalo, zříceniny Velkého chrámu Aztéků, katedrála. Poté přejezd hlavním městským bulvárem Paseo de la Reforma do parku Chapultepec a návštěva Antropologického muzea (bohatá sbírka předmětů předkolumbovských kultur nalezených na území archeologických výzkumů po celém Mexiku). Následně návštěva svatyně Panny Marie Guadalupské - patronky obou Amerik a Mexika. Pro zájemce (za poplatek cca 50 USD/os.) mexický folklórní večer na náměstí Piazza Garibaldi - ukázky mariachi, umění práce s lasem a lidového tance. Navíc klasické mexické nápoje na základě skutečné tequilly. Večeře a přenocování v hotelu v Mexico City (nebo okolí).

Den 3
Po snídani přelet do La Paz v Dolní Kalifornii. Tento poloostrov se vyznačuje suchým klimatem a rozlehlými plochými oblastmi. Příjezd do hotelu. Pro zájemce - výlet na nejkrásnější pláž Kalifornie, Playa Balandra - cca 25 USD/os. Ostatní mají volný čas. Večeře a přenocování v La Paz.

Den 4
Po snídani celodenní vodní safari do Lopez Mateos nebo Puerto Chale na pozorování velryb šedých, které připlouvají v období páření ke kalifornskému pobřeží. Budeme mít možnost pozorovat jedny z největších savců na Zemi. Cestou uvidíme typickou mexickou poušť s obřími kaktusy, které jsou tak často spojovány s Mexikem. Večeře a přenocování v La Paz.

Den 5
Po snídani celodenní výlet na ostrov Espirito Santo. Pozorování a plavání s lachtany. Během plavby budeme pozorovat nespočet druhů ptactva, rejnoky a hrající si delfíny. Návštěva rajských ostrovů Pacifiku s možností šnorchlování. Večeře a přenocování v La Paz. 

Den 6
Po snídani odjezd z La Paz. Přejezd do Todos Santos - kolébky mnoha talentovaných spisovatelů, sochařů a básníků. Bylo oblíbené mezi americkými malíři a spisovateli jako „místo vysněného odpočinku“. Nejvýznamnější atrakce - Hotel California, který inspiroval The Eagles k napsání stejnojmenné písně. Následně návštěva městečka San Jose del Cabo ležícího na okraji kalifornského poloostrova, na jehož březích se odehrála námořní bitva mezi Mexikem a USA. Přenocování v hotelu v San Jose del Cabo (All Inclusive).

Den 7
Volný den k odpočinku v hotelu All Incusive. Pro zájemce fakultativní výlety: Ranní plavba po Pacifiku. Pozorování keporkaků - nejaktivnějších a úchvatně vyskakujících z vody. Poté plavba ke slavnému Skalnímu oblouku (Rock Arch) na hranici Tichého oceánu a Kalifornského zálivu. Odpočinek na plážích ležících vedle sebe - klidné pláži Playa del Amor a bouřlivé pláži Rozvedených (cca 4 hodiny - 90 USD/os.), výlet na čtyřkolkách po poušti mezi nesčetnými kaktusy (cca 2 hodiny - 100 USD/os.), šnorchlování ve fantastickém Národním parku Cabo Pulmo (cca 6 hodin - 100 USD/os.), staňte se na chvíli kovbojem a projeďte se na koni v poušti (cca 4 hodiny - 100 USD/os.).

Den 8
Po snídani (možnost snídaňového boxu) přelet do města Guadalajara, hlavního města státu Jalisco, ve kterém lze hledat počátek tradice mariachi a tequily. Procházka po hlavních městských tepnách a obdivování např. Instituto Cultural Cabañas a vládního paláce. Přejezd do kouzelného městečka Tlaquepaque vyznačujícího se fantastickými barevnými budovami. Večeře a přenocování ve městě Guadalajara.

Den 9
Po snídani odjezd do města Tequila, které má jako jedno z mála míst na světě licenci na výrobu originální tequily. Nejenže uvidíme proces výroby tohoto světoznámého nápoje, ale budeme mít možnost ochutnat některé jeho varianty. Pro zájemce návštěva charros - mexických kovbojů - ukázka jízdy na koni a umění s lasem (cca 80 USD/os.). Večeře a přenocování ve městě Guadalajara.

Den 10
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do města Guanajuato (jehož název v místním dialektu znamená - Město Zub) - dnes je klenotem koloniální éry. Procházka městem, které je od roku 1988 zapsáno na seznamu UNESCO. V programu mimo jiné: divadlo Benita Juareze, Alej polibků, Mercado de Dulces - trh sladkosti. Guanajuato je také známé díky tunelovému systému z 18. století - přejezd místními autobusy. Pro zájemce návštěva Muzea mumií - jednoho z nejpodivnějších muzeí světa. Přejezd do San Miguel de Allende - města umělců a festivalů. Od roku 1926 je město uznáno mexickou vládou za národní památku. Procházka koloniálním starým městem. Večeře a přenocování v San Miguel de Allende.

Den 11
Odjezd do Querétara, města založeného indiány Otomi, poté pohlceného aztéckou říší a nakonec dobytého španělskými kolonizátory. Město sehrálo významnou roli v dějinách Mexika: zde byla podepsána smlouva ukončující mexickou válku (1848). Město je zapsáno na seznamu UNESCO. Procházka historickým centrem města, kde uvidíme mimo jiné: Plaza Principal (Jardin Obregon), kostel San Francisco (typická barevná kopule), Teatro de la Republica, akvadukt. Přejezd do Mexico City. Pro zájemce účast na mexickém folklorním večeru na náměstí Piazza Garibaldi (cca 50 USD). Večeře a přenocování v Mexico City.

Den 12
Po snídani přejezd do Teotihuacánu (seznam UNESCO) - důležitého náboženského a politického centra Aztéků. Návštěva pyramidy Slunce a Měsíce patřících mezi největší pyramidy na světě. Na závěr návštěva tradiční dílny obrábění obsidiánu. Pro zájemce let balonem nad Teotihuacánem při východu slunce - nezapomenutelný zážitek! (cca 200 USD/os.). Návrat do města a volný čas na samostatné prozkoumávání. Pro zájemce (cca 60 USD/os.) návštěva umělecké čtvrti v Coyoacánu, místního trhu a ochutnávka tostadas. Následně přejezd do čtvrti Xochimilco, která je známá díky největšímu květinovému trhu v hlavním městě a vodním kanálům. Plavba ozdobenými loďkami po kanálech za zvuků hudby mariachi. Přenocování v hotelu v Mexico City.
 
Den 13
Po snídani ranní přelet do Cancúnu do hotelu All Inclusive a odpočinek u Mexického zálivu. Doporučujeme 3hodinovou plavbu motorovými čluny mangrovovými lesy ke korálovému útesu nedaleko Cancúnu (cca 100 USD/os.). Během výletu možnost šnorchlování na korálovém útesu a v podmořském muzeu! Vybavení ke šnorchlování v ceně.
 
Den 14
Volný den v hotelu v Cancúnu nebo na Mayské riviéře (Riviera Maya). 

Den 15
Po snídani vystěhování z hotelu. Transfer na letiště v Cancúnu. Přelet do Varšavy charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner (přímý let).  

Den 16
Přílet do Polska.

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po navštěvovaných objektech.
- V Mexiku jsou třílůžkové pokoje vybaveny 2 manželskými postelemi (neexistuje možnost ubytování v pokojích se 3 samostatnými lůžky).
- Muzea jsou v pondělí zavřena. V tomto případě průvodce na místě navrhne návštěvu jiné atrakce nebo (bude-li to možné) upraví program tak, aby mohla návštěva muzea proběhnout v jiný den.
- Odjezdy z hotelu se často konají velmi brzy ráno (okolo 5. hodiny) - možnost snídaně formou balíčku.
- Doporučujeme neměnit peníze na letišti v Cancúnu kvůli nepříznivému směnnému kurzu. Peníze lze směnit v hotelu v Cancúnu nebo následující den v bance nebo ve směnárnách na trase přejezdu.
- Prosíme, vezměte si s sebou pořádnou obuv (část zájezdu se koná formou trekkingu), nepromokavý oděv (je vhodné zabezpečit před vlhkostí také dokumenty) a repelent proti komárům.
- Na území Spojených států mexických je zakázáno dovážet jakékoliv potraviny.
- Na většinu vnitřních přeletů jsou přijatelné rozměry příručního zavazadla - 40 cm x 40 cm x 25 cm, váha 10 kg. V případě přepravy příručního zavazadla přesahujícího tyto rozměry je příplatek cca 40 USD. Maximální váha odbaveného zavazadla je 25 kg.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE 
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Víza

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.
 
Důležité! V Mexiku existují celní omezení týkající se množstevních limitů pro dovoz tabákových výrobků a alkoholu. Dospělá osoba může přivézt ne více než 10 krabiček cigaret, ne více než 25 doutníků nebo 200 g tabáku a max. 3 litry jakéhokoliv alkoholického nápoje.

UPOZORNĚNÍ!
Před příletem do Mexika musí klienti vyplnit povinné online celní prohlášení.
Prohlášení může být vyplněno ne dříve než 3 dny před plánovaným letem do Mexika.
V případě osob cestujících společně (rodiny) vyplňuje prohlášení jedna osoba jménem celé skupiny (rodiny).
Online prohlášení nahrazuje papírové prohlášení.
Níže je uveden odkaz, kde by mělo být prohlášení vyplněno:
https://siat.sat.gob.mx/PTSC/DPE/faces/resources/pages/declaracion/declaracion.jsf
Pokyny pro vyplnění prohlášení jsou k dispozici u správce rezervace. 

Upozornění k přeletu

Přelet:
Přímý let komfortním letounem společnosti PPL LOT typ Dreamliner s možností výběru cestovní třídy. Ve třídě LOT CHARTERS Economy catering zahrnuje 2 jídla (teplé jídlo a sendvič se sýrem nebo šunkou). V rámci bezplatného servisu klienti obdrží také neomezené množství minerální vody. Ostatní nealkoholické nápoje, všechny alkoholické nápoje a další nabídky ze Sky menu jsou na palubě letadla za poplatek.
Ve třídě LOT CHARTERS Premium a LOT CHARTERS Business je v ceně zahrnuto bohatší menu včetně vybraných alkoholických a nealkoholických nápojů (v omezeném množství) a navýšení váhových limitů zavazadel. Ve všech třídách je k dispozici v průběhu letu zábavní systém se samostatným monitorem před každým sedadlem. Více informací naleznete ZDE. V případě, že nebude možné uskutečnit let Dreamlinerem, poskytnou Polské Aerolinky LOT jiné letadlo v podobném standardu (přímý let).  

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Mexiku obvykle trvá od 1.11. do 31.3. 

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.3 Kč