Ubytování LEK Obrázek0
Ubytování LEK Obrázek1
Ubytování LEK Obrázek2
Ubytování LEK Obrázek3
Ubytování LEK Obrázek4
Ubytování LEK Obrázek5
Ubytování LEK Obrázek6
Ubytování LEK Obrázek7

Libanon - na blízkém Dálném východě

Libanon
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Hotel *** v Bejrútu nebo v okolí - 3 dny v hotelu

Ubytování
Hotel *** v Bejrútu nebo v okolí - 3 dny v hotelu

Pokoje
Dvoulůžkové (s možností přistýlky), všechny pokoje s koupelnou a ve většině pokojů satelitní TV.

Strava
Snídaně, za poplatek večeře (2) - dle popisu v programu. Nápoje k večeři za poplatek.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelety letadlem do/z Bejrútu (možnost mezipřistání), letištní taxy, ubytování (celkem 3 noci), stravování: snídaně, transfery klimatizovaným autokarem, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce během poznávací části, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: libanonské vízum (cca 20 USD - placené na letišti v Bejrútu); náklady na účast v programu prohlídek, hraniční poplatky, vstupenky, systém Tour guide, služby průvodců, nosičů zavazadel, řidičů atd. - cca 95 USD/os. (povinný poplatek na místě) a jiné osobní výdaje. 

Název zájezdu v polském jazyce: Na Bliskim Dalekim Wschodzie
Kód zájezdu: LEK

Program

Bejrút - Paříž Blízkého východu • Jeitta Groto - pohádkové jeskyně • lanovka do Harissy • katedrála Notre Dame du Liban • Byblos - nejstarší obydlené město světa (UNESCO) • Libanonské hory • hrad Bejteddin - sídlo prezidenta Libanonu • Sidon před 6000 lety • Ešmunův chrám • Tyr (UNESCO) • Kana - zázrak přeměny vody na víno

Den 1
*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*
Sraz na letišti Okęcie ve Varšavě, u stanoviště Rainbow. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do Bejrútu (možnost mezipřistání), celní a pasová kontrola. Transfer do hotelu v okolí Bejrútu, ubytování a přenocování. Tento den není v hotelu večeře (týká se to klientů, kteří si doplatili tuto nabídku).

Den 2
Po snídani prohlídka Bejrútu - hlavního města Libanonu. Město je často nazýváno Paříží Blízkého východu. Tato rušná metropole, jejíž začátky sahají až do doby 2000 let před naším letopočtem, byla kdysi skutečnou bránou na Blízký východ a nejvýznamnějším přístavem východního pobřeží Středozemního moře. Bejrút je místem, kde se kříží hlavní stezky Libanonu a skvělým výchozím bodem k turistickým atrakcím. Prohlídku začneme od krásně zrestaurovaného centra: Place d'Etoile s parlamentem (zvenčí), mešita Al - Omari a katedrála sv. Jiřího, Náměstí mučedníků a jedna z hlavních ulic města - Al-Hamra. Poté projedeme slavným bulvárem Corniche ve směru Holubích skal, kde si v malebné krajině uděláme přestávku na procházku a fotografování. Odpoledne se vydáme do Libanonských hor; scénická trasa nás zavede nejprve do Deir El - Qamar. Je to skutečné muzeum architektury s úzkými uličkami a tradičními budovami. Navštívíme zde pohádkový hrad Bejteddin - částečně plnící funkci rezidence libanonského prezidenta, který uchvacuje nádvořími, schodišti a arkádami nebo sofistikovanými dekoracemi. Návrat do hotelu na přenocování; večeře (fakultativně). (Trasa cca 100 km)

Den 3
Po snídani odjezd ve směru Sidonu, malého přístavního městečka obklopeného citrusovými háji a banánovými plantážemi. Je to osada více než 6000 let stará, která byla v době rozkvětu důležitým strategickým a obranným bodem. Zachoval se zde křižácký hrad a staré město s charakteristickými muslimskými stavbami. Během procházky uvidíme mešity, řemeslné dílny a rušný místní trh s krásnými klenbami. Uvidíme také impozantní Khan al-Franj - obchodní hostinec, kde své zájmy vedli obchodní cestující z Evropy. Cestou do Sidonu se také zastavíme u Ešmunova chrámu. Skromné ​​zříceniny jsou pozůstatky kdysi nejvýznamnějšího náboženského centra regionu. Následně se vydáme na další cestu do Tyru (město zapsané na seznamu UNESCO), starobylého fénického města známého díky purpurovému barvivu na textil a sklo. Uvidíme zde vykopávky z římských časů: rozsáhlé pohřebiště, hipodrom a akvadukt. Na závěr - pokud to současná politická situace dovolí - se vydáme do Kany, která se nachází pouhých 20 km od hranic s Izraelem. Někteří vědci argumentují, že to bylo právě zde, ne v Kafr Kanna, kde se stal zázrak přeměny vody na víno. Uvidíme také jeskyni, kde se podle tradice Kristus setkával se svými učedníky. Návrat do hotelu v okolí Bejrútu; večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 200 km)

Den 4
Po pozdní snídani odjezd na prohlídku okolí Bejrútu: Jeitta Groto - komplex jeskyní s nádhernými stalaktity a stalagmity pohádkových tvarů je jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí v Libanonu, dále navštívíme malebné údolí řeky Dog River (Nahr al-Kalb). Nachází se v mnoho kamenných stél s nápisy z dob egyptských faraónů, Asyřanů a babylonského krále Nebuchadnezara II., po Araba a moderní francouzskou nadvládu. Přejezd do Džunije a výjezd lanovkou do Harrisy. Zde, v nadmořské výšce 620 m, se nachází svatyně Panny Marie z Libanonu. Uvidíme katedrálu Notre Dame du Liban z roku 1908, stejně jako sochu Panny Marie. Z náměstí před katedrálou se táhne nádherné panorama pobřeží. V další části dne již budeme v Byblos, které bojuje o titul nejstaršího, dosud obydleného města světa (zapsaného na seznam UNESCO). Navštívíme zříceniny čítající více než 8000 let a projdeme se malým malebným starým městem. Návrat do Bejrútu. Večer pro zájemce „libanonský večer“ (za poplatek cca 40 USD). Svátek pro duši a tělo. Tance, zpěv, tradiční kroje a vynikající libanonská kuchyně! Následně noční transfer na letiště a odlet do Varšavy. (Trasa cca 100 km)

Den 5
Přílet do Varšavy (možnost mezipřistání).

Upozornění k programu
- Vzhledem ke specifikům multináboženské země, zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky) se může změnit organizace poznávací a pobytové části (např. pořadí prohlídek, otevírací hodiny muzejních objektů a chrámů, hodiny servírování pokrmů a jejich složení).
- K elektrickým přístrojům s „tlustými kolíky“ jsou potřebné adaptéry.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Časy odletů/návratů se mohou změnit!
- Nejpoužívanější měnou na místě je USD.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hodnocení klientů

Recenze k tomuto zájezdu si můžete přečíst zde: https://r.pl/na-bliskim-dalekim-wschodzie/zakwaterownie-lek 

Víza

- Vízum do Libanonu je razítkováno do cestovního pasu (na letišti po příletu do Bejrútu - cena cca 20 USD).
- Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.
- Mějte prosím na paměti, že izraelské razítko v cestovním pase znemožňuje vstup do Libanonu (to platí i pro razítko z hranic s Izraelem: izraelsko egyptské v Tabě a izraelsko Jordánské).

Nejbližší termíny do hotelu

05. 11. - 09. 11. 2019 (5 dní)
Varšava Snídaně
17 593 Kč
19. 11. - 23. 11. 2019 (5 dní)
Varšava Snídaně
15 935 Kč
14. 01. - 18. 01. 2020 (5 dní)
Varšava Snídaně
15 548 Kč
28. 01. - 01. 02. 2020 (5 dní)
Varšava Snídaně
15 935 Kč
11. 02. - 15. 02. 2020 (5 dní)
Varšava Snídaně
15 548 Kč
10. 03. - 14. 03. 2020 (5 dní)
Varšava Snídaně
16 549 Kč
24. 03. - 28. 03. 2020 (5 dní)
Varšava Snídaně
16 738 Kč
07. 04. - 11. 04. 2020 (5 dní)
Varšava Snídaně
16 256 Kč
14. 04. - 18. 04. 2020 (5 dní)
Varšava Snídaně
16 256 Kč
28. 04. - 02. 05. 2020 (5 dní)
Varšava Snídaně
17 155 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč