Ubytování VIB Obrázek0
Ubytování VIB Obrázek1
Ubytování VIB Obrázek2
Ubytování VIB Obrázek3

Nad krásným modrým Dunajem

Rakousko
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Hotely *** - obvykle se nachází mimo centra měst (celkem 3 noci: v okolí Vídně - 1 noc, v okolí Bratislavy - 2 noci, v okolí Budapešti - 1 noc).   
 
Pokoje: jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky) s koupelnou, TV.

Vybavení: v hotelech je k dispozici restaurace, bar a recepce. 

Strava: kontinentální snídaně (formou bufetu). 

Místní kategorie: ***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.
 

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem z Varšavy do Vídně a z Budapešti do Varšavy, letištní taxy, přejezdy autokarem nebo autobusem, ubytování v hotelech (4 noci: v okolí Vídně - 1 noc, v okolí Bratislavy - 2 noci, v okolí Budapešti - 1 noc), stravování: 4 snídaně, turistický program (viz níže), služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, panoramatickou plavbu v Budapešti, rezervační poplatky, služby místních průvodců a systém Tour guide - orientační náklady na účast v programu cca 123 EUR/os. (platí se na místě) a pobytovou taxu cca 6 EUR/os. (platí se přímo v hotelech). Za příplatek (pro zájemce): koncert ve Vídni - cca 69 EUR/os., oběd s vínem v hospodě Heuriger - cca 35 EUR/os., večeře na vinici v okolí Bratislavy - cca 29 EUR/os., večeře v maďarské csardě - cca 38 EUR/os.

Název zájezdu v polském jazyce: Nad Pięknym Modrym Dunajem
Kód zájezdu: VIB

Program

Poznejte tři hlavní města Dunaje • Vídeň - známá a neznámá • komnaty císařovny Sissi v Hofburgu • Habsburská pokladnice • Heuriger - regionální večeře v hospodě (pro zájemce) • Bratislava - skromné ​​hlavní město s bohatou historií • plavba lodí z Devína do Bratislavy • „Bratislavská vinařská stezka“ • Buda a Pešť neboli Budapešť • panoramatická plavba po Budapešti • jeden palác a dva hrady • csarda - maďarské lahůdky (pro zájemce)

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla do Vídně. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu do Vídně přejezd do města a návštěva hlavního města Rakouska, které začneme přejezdem po Staroměstském bulváru zvaném „Ring“. Během prohlídky uvidíme mimo jiné budovy: Uměleckohistorického muzea, Přírodovědného muzea, parlamentu, radnice, dvorního divadla, Votivního kostela a Vídeňské státní opery. Tento den pozveme zájemce na koncert hudby rodiny Strausse a W. A. ​​Mozarta v jednom z koncertních vídeňských sálů (za příplatek, cena cca 69 EUR/osoba). Po koncertě zajdeme k pomníku „krále Waltze“ - Straussova syna, který se nachází v městském parku vedle koncertní síně. Přejezd do hotelu kolem 23:00 hodiny, ubytování a přenocování. (Trasa cca 80 km)

Den 2
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do centra hlavního města Rakouska. Procházka starým městem, mimo jiné uličkou luxusu Kohlmarkt, kde kdysi žil Fryderyk Chopin a jednou z nejelegantnějších Graben, vedle které stojí barokní Morový sloup postavený v roce 1679 po zastavení morové epidemie. Projdeme se nejdůležitějšími nádvořími zimního sídla Habsburků - Hofburg. Zde navštívíme komnaty slavné císařovny Sissi, která byla dvorem nenáviděna, ale milována a ctěna obyčejnými lidmi. Uvidíme také unikátní sbírku korunovačních klenotů Svaté říše římské shromážděných v císařské pokladnici Habsburků. Na hlavním náměstí města budeme obdivovat (zvenčí) katedrálu sv. Štěpána známou díky barevným střešním taškám. Volný čas. Pro zájemce (za příplatek cca 35 EUR/osoba) regionální oběd s vínem v hospodě Heuriger, v bývalé vesnici Neustift. Přejezd ve směru Bratislavy. Ubytování v hotelu a přenocování. (Trasa cca 150 km)
 
Den 3
Po snídani návštěva hlavního města Slovenska, během níž uvidíme mimo jiné: hrad postavený ještě před vznikem města, staré město s Maximiliánovou fontánou a gotickou radnicí. Zvenčí uvidíme katedrálu sv. Martina, místo korunovace králů. Přejdeme podél Ventúrské ulice, kde uvidíme paláce a Academia Istropolitana. Na trase naší procházky se nachází také Michalská brána, jezuitský kostel a mnoho dalších památek Starého Města. Volný čas v centru Bratislavy. Následně přejezd do Devína, kdysi samostatného města a nyní čtvrti Bratislavy, známé jako starověké římské hraniční stanoviště. Po pádu velkomoravského státu hrad měnil majitele hlavně z kruhu maďarských magnátů. V 16. století zde žila rodina Báthory, zatímco ve 20. století přešel hrad do rukou Slováků. V dnešních ruinách hradu se konají oslavy na počest svatých Cyrila a Metoděje. Z Devína poplujeme lodí do Bratislavy. Odpoledne Vás pozveme na vinařskou stezku okolí Bratislavy (pro zájemce, za příplatek cca 29 EUR/osoba) - podíváme se do jedné z vinic v okolí města, kde kromě dobrého vína ochutnáme i tradiční slovenskou kuchyni. Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 100 km)
 
Den 4
Po snídani vystěhování a přejezd ve směru Budapešti. Prohlídku začneme plavbou lodí, během které uvidíme nejdůležitější budovy maďarského hlavního města, jako např.: parlament, Hradní vrch a nádherné mosty spojující dvě části města. Následně výjezd na Hradní vrch, ze kterého začneme procházku nádvořími královského paláce a uličkami Starého města. Za pozornost stojí Matyášův chrám a rybářská věž, odkud je krásný výhled na nížinnou část města - Pešť. Volný čas a následně přejezd ulicemi Pešti. Na závěr dne návštěva maďarské csardy - spojená s programem „tanec, folklór a hudba“ (pro zájemce, za příplatek cca 38 EUR/osoba). Poté přejezd do hotelu, ubytování a přenocování. (Trasa cca 280 km)

Den 5
Po snídani (v závislosti na hodinách přeletu možnost snídaňových balíčků) vystěhování a transfer na letiště. Odlet do Polska. (Trasa cca 20 km) 

Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech a historických centrech.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE 
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč