Ubytování PCF Obrázek0
Ubytování PCF Obrázek1
Ubytování PCF Obrázek2
Ubytování PCF Obrázek3
Ubytování PCF Obrázek4
Ubytování PCF Obrázek5
Ubytování PCF Obrázek6
Ubytování PCF Obrázek7
Ubytování PCF Obrázek8
Ubytování PCF Obrázek9
Ubytování PCF Obrázek10

Návětrné ostrovy - plavba

Dominikánská republika
Poznávací
Zájezd typu plavba

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Loď - Costa Favolosa - velká, moderní výletní loď postavená v roce 2011 patřící do flotily italské lodní společnosti „Costa Cruises“. Loď se skládá z 14 palub, je 290 m dlouhá a posádka se skládá z více než 1100 osob. Loď může vzít na palubu 3800 pasažérů.

Kajuty: 1508 kajut různých velikostí a standardů. Hlavní druhy kajut: vnitřní (bez okna), vnější (s oknem nebo kruhovým oknem) a vnější s balkonem. Všechny kajuty jsou vybaveny dvěma samostatnými postelemi nebo jednou manželskou postelí. Mají: koupelnu (sprcha, WC, vysoušeč vlasů), TV, minibar a klimatizaci. Některé kajuty mají další zavěšenou postel (na vyžádání).

- Vnitřní kajuty bez okna. Nachází se na palubách 1-2 a 6-10.
- Vnější kajuty s oknem nebo „kruhovým oknem“. Nachází se na palubách 1-2 a 6-9. V závislosti na umístění kajuty (paluby) mají okna různé rozměry, tvary (možné „kruhové okno“) a výhledy.
- Vnější kajuty s balkonem. Nachází se na palubách 6-11.
Na loď není dovoleno vnášet nebezpečné předměty, mimo jiné: žehličky, nože, varné konvice, jídlo, nápoje a žádné hořlavé materiály.

Upozornění! Ženy ve vyšším stádiu těhotenství (po 24. týdnu), nemluvňata do 24. měsíce života a osoby mladší 18 let (pokud nejsou v péči zákonného zástupce) se nemohou zúčastnit plavby a nebudou přijati na loď.

Vybavení: recepce, výtahy, mini nákupní galérie (duty-free), 5 restaurací (včetně jedné restaurace za poplatek, do které je třeba provést rezervaci), 13 barů, noční klub (diskotéka), kasino, divadlo, 4 bazény, 5 vířivek, sluneční terasa s lehátky (plážové osušky u bazénů), multifunkční sportovní hřiště, běžecká stezka, salon (za poplatek), internet (za příplatek). Pro děti: miniklub (rozdělení podle věkových skupin). Na lodi jsou organizovány různé animace: sportovní hry, vystoupení, živá hudba apod. Během některých večerních akcí jsou vyžadovány společenské šaty.

Služby jako: internet, fax, telefon, masáže, kosmetické procedury, prádelna, lékařské služby, kurzy s instruktorem atd. jsou za příplatek. Na lodi jsou akceptovány kreditní karty.  

Strava  
V ceně: 3 jídla - snídaně, obědy/lunche a večeře v hlavních a bufetových restauracích. Za poplatek: kulinářská nabídka ostatních restaurací; nápoje k obědům, večeřím a mezi jídly, alkoholické nápoje (alkohol se prodává osobám starším 21 let, osobám ve věku 18 - 20 let - se souhlasem zákonných zástupců). Možnost zakoupení na lodi dalších balíčků All Inclusive s nápoji (nealkoholické balíčky nebo zohledňující určité alkoholické nápoje). Cena balíčku All Inclusive je od cca 20 EUR/os./den (nápoje pouze k jídlu - obědu a večeři) do cca 50 EUR/os./den (balíček s nápoji a minibarem). Podmínkou využití balíčku All Inclusive je jeho nákup všemi cestujícími v kajutě během celé plavby. Balíčky jsou za poplatek (kromě zálohy). Na lodi platí zákaz přinášení nápojů (včetně alkoholických) zvenčí. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet pravidelnou linkou na Dominikánu s přestupem v jednom z evropských letišť, 1 noc v hotelu *** na Dominikáně se snídaní, ubytování (celkem 7 nocí) na lodi 4* majitele Costa Cruises s dobrým standardem, stravování na lodi: 3 jídla; dvoulůžkové kabiny (s možností přistýlky) s koupelnou (popis kabin viz výše), využívání většiny atrakcí na lodi, transfery z/na letiště na Dominikáně, služby polského průvodce/delegáta nebo polsky hovořícího zástupce místního kontrahenta během plavby, pojištění TU Europa varianta "základní" (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: poplatky za služby na palubě a spropitné pro řidiče (cca 135 USD/os.) - povinný poplatek placený na místě, fakultativní výlety na Dominikáně, fakultativní výlety během plavby a další osobní výdaje.

Program

Dominikánská republika - rajský ostrov • Antigua - pláže s bílým a růžovým pískem • Svatá Lucie - nejkrásnější z Návětrných ostrovů • Svatý Martin (Sint Marten) - francouzsko-holandský kontrast • Martinik - ostrov květin • loď Costa Favolosa **** se 3 jídly (formou bufetu) • polský průvodce na palubě lodi

Den 1  
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet z Varšavy pravidelnou linkou (s přestupem na jednom z evropských letišť) do Dominikánské republiky. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu celní a pasové odbavení. Následně transfer do hotelu, ubytování a přenocování.  

Den 2  
Po snídani volný čas. Jednou z nabídek (pro zájemce, za poplatek) bude výlet na rajský ostrov - Saona. Tam zastavíme na odpočinek ve stínu palem na jedné z karibských pláží s bílým korálovým pískem (fenomenální fotografie!). Během cesty do tohoto ráje na zemi také zastavíme v přírodním bazénu - mělkém La Piscina (hloubka cca 1 m) - abychom obdivovali barevné hvězdice v jejich přirozeném prostředí u pobřeží ostrova Haiti. Na palubě naší lodi bude hrát latinská hudba, objeví se „pirátské nápoje“. Transfer do přístavu, nalodění. V noci bude loď kotvit v přístavu v Dominikánské republice.
 
Den 3  
Kolem 7:00 hodiny ráno loď vypluje ve směru ostrova Catalina, na kterém se nachází soukromá pláž určená výhradně pro cestující z výletní lodě Costa Cruises. Ostrov uchvacuje autentickou přírodou s různorodými ekosystémy, na ostrově není žádný automobilový provoz. Nachází se zde také korálový útes, který je velmi známý mezi potápěči. Pro zájemce doporučujeme výlet, např.: katamaránem, během kterého poplujeme podél pobřeží ostrova a budeme obdivovat úžasné bílé pláže a tyrkysové moře (výlet za poplatek). Během výletu bude volný čas na obdivování korálového útesu (šnorchlování). Kolem 17:00 hodiny loď vyplouvá ve směru ostrova Svatý Martin (Sint Marten).

Den 4
Kolem 13:30 dorazí loď do přístavu na ostrově Svatý Martin (Sint Marten). Ostrov se nachází v Malých Antilách, jeho jižní část patří Nizozemskému království a severní část ostrova patří Francii. Můžeme zde objevit skvělou směsici kultur žijících v harmonii. Pro zájemce fakultativní výlet (za poplatek). Doporučujeme výlet po ostrově, během kterého budeme překračovat hranice - nejen kulturní - mezi Francií a Nizozemskem, ale také mezi světem zvířat a lidí. Z Philipsburgu přejedeme na místní motýlí farmu nebo k voliérám s tropickými ptáky - poznáme zajímavé exempláře zvířat. Následně projedeme nejznámějšími vyhlídkovými místy ostrova (zastávky na fotografování), seznámíme se s historií salin - kdysi přinášely ostrovu zisk z prodeje vytěžené soli - a ochutnáte speciálně pro nás připravené místní nápoje - tajný kreolský recept! Projedeme Marigotem - městem považovaným za hlavní město francouzské části ostrova k jedné z nejznámějších pláží na světě - Macho Beach. Tato pláž je známá díky letadlům přistávajícím na dráze hraničící s jejím pískem. Možnost opalování, koupání (v závislosti na počasí). Během přejezdu nesčetné zajímavosti a informace o historii ostrova, který několikrát přešel z francouzských rukou do holandských...  Kolem 21:00 hodiny loď vyplouvá ve směru ostrova Antigua.
 
Den 5
Kolem 8:00 hodiny dopluje loď do přístavu na ostrově Antigua, největším z ostrovů státu Antigua a Barbuda. Ostrov objevil v roce 1493 Kryštof Kolumbus a v roce 1632 byl kolonizován Brity, kteří přivezli otroky z Afriky k práci na plantážích cukrové třtiny. Jejich potomci dnes tvoří většinu obyvatel ostrovů. Historicky ostrovy navštívil viceadmirál Horatio Nelson - pozdější hrdina bitvy u Trafalgaru. Dnes největší a nejzachovalejší doky světa - umístěné na ostrově - nesou jeho jméno. Tento kousek země je ztělesněním bezstarostného odpočinku, čemuž přejí mimořádně krásné pláže obklopené palmami (také kokosovými palmami). Pláží je zde údajně tolik, kolik je dní v roce. Ale to není vše. Nádherná vyhlídková místa, jedinečné poklady neživé přírody nebo korálové útesy ukryté v azurových vodách obklopujících ostrov jsou jen skromným zlomkem jeho krásy. Ty ostatní lákají k podvodním expedicím nebo šnorchlování. Doporučujeme navštívit ostrov v rámci fakultativních výletů (za poplatek). Kolem 18:00 hodiny loď vyplouvá ve směru Martiniku.
 
Den 6
Kolem 9:00 hodiny loď připluje na Martinik zvaný „ostrovem květin a žen”. Má jedinečné atrakce, které stojí za to vidět (doporučujeme zúčastnit se fakultativního výletu, za poplatek). Výlet začneme od nejznámějších památek starého města. Uvidíme mimo jiné: knihovnu Schoelcher Library, bezhlavou sochu císařovny Josefíny a přejdeme na kreolský trh plný chutí tropického ovoce. Zde poznáme místní zeleninu, ovoce a koření - bude čas na nákupy. Následně v majestátní Botanické zahradě Jardin de Balata budeme obdivovat cca 3000 tropických rostlin (nejen z úrovně 0, ale také z lanových mostů zavěšených mezi stromy několik metrů nad zemí!). Zahrada je neustále navštěvována tropickými ptáky - mimo jiné krásnými kolibříky - bude to příležitost poznat nejmenší a nejrychlejší ptáky na světě. Následně návštěva jednoho z nejstarších rumových lihovarů na ostrově. Luxusní palírna Depaz se nachází na úpatí sopky Mont Pelée a má úžasnou historii. Zúčastníme se ochutnávky rumu, seznámíme se také s tajemstvím jeho výroby (možnost nákupu „zemědělského rumu“ nejlepší kvality!). Výrobky této palírny vyhrávají ocenění na mezinárodních soutěžích rumu. Výlet zakončíme přejezdem přes městečko St. Pierre. Místo, které bylo na počátku 20. století během 1 minuty zcela zničeno sopečnou erupcí a... krátké opalování. Kolem 20:00 hodiny loď vyplouvá z přístavu ve směru Guadeloupe.

Den 7
Kolem 8:00 hodiny ráno loď zakotví v přístavu na ostrově Guadeloupe. Doporučujeme prozkoumat ostrov během fakultativního výletu (za příplatek). Z hlavního města ostrova přejedeme do největšího mořského akvária v Karibiku. Můžeme zde vidět desítky druhů ryb a několik desítek druhů korálů, podmořský svět Karibského moře uchvácející tvary a barvami. Po návštěvě akvária přejedeme okouzlující Sainte Anne na vyhlídkové místo - fotky jako pohlednice z Karibiku. Na pláži v St. Anna pod palmami si budeme užívat koupání a opalování. Poté nás čeká přejezd dokola ostrova. Navštívíme také unikátní karibský hřbitov, na kterém vládne atmosféra kouzel a ... párty! Tento hřbitov je známý svou šachovnicovou - černobílou krásou na celém světě. Seznámíme se s historií tohoto místa, s úlohou v životě místní společnosti a s tím, co ho spojuje s náboženstvím Voodoo ... stále přítomným v Karibiku. Kolem 23:00 hodiny loď vyplouvá z Guadeloupe (noční a denní plavba do Dominikánské republiky).
 
Den 8
Celý den na moři, čas na odpočinek. Doporučujeme využít mnoho atrakcí na palubě: koupání v bazénu, opalování, animace, posilovnu, vířivku, kasino, obchody a mnoho dalších. Denní a noční plavba ve směru Dominikánské republiky.

Den 9
Po snídani, kolem 8:00 hodiny ráno loď dopluje do přístavu La Romana v Dominikánské republice. Vystěhování z kajut a volný čas. Pozdě odpoledne odlet do Varšavy pravidelnou linkou (s přestupem na jednom z evropských letišť).
 
Den 10
Přílet do Varšavy.

Upozornění k programu  
- V závislosti na povětrnostních podmínkách na moři nebo na ostrovech se může kapitán rozhodnout změnit trasu nebo vynechat některý z přístavů uvedených v programu. Trasa plavby může být z provozních důvodů změněna také majitelem lodě.
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů a průvodců.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Při ubytování je třeba složit zálohu minimálně 120 USD/os. nebo číslo kreditní karty. Všechny účty na lodi jsou bezhotovostní. Při vystěhování jsou zakoupené služby a zboží odečteny ze zálohy nebo z vaší kreditní karty.
- Na loď není dovoleno vnášet nebezpečné předměty, mimo jiné: žehličky, nože, varné konvice, čerstvé potraviny (např. zeleninu a ovoce), alkoholické nápoje a žádné hořlavé materiály. Budou odebrány u vchodu na loď, vzaty do úschovy a vráceny při vystěhování z lodi.
- Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.
- Ženy ve vyšším stádiu těhotenství (po 24. týdnu) a osoby mladší 21 let (pokud nejsou v péči zákonného zástupce) se nemohou zúčastnit plavby a nebudou přijati na loď.
- V průběhu celé plavby doporučujeme využít fakultativní výlety (za příplatek), v měně závazné na ostrovech: USD.
- Závaznou měnou na lodi je USD.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Nejbližší termíny do hotelu

Nebyly nalezeny žádné záznamy

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč